» »

Adsl - v našem kraju sploh ne nikoli

Adsl - v našem kraju sploh ne nikoli

SleepLess ::

Em, stvar je taka, da sem jaz že zelo dolgo čakal na dsl in naj bi il možen sedaj enkrat letošnjo leto. Pa kličem tisto brezplačno številko od siola(ber: 080 1000) pa mi rečejo da bo verjetno do decembra a da naj za natačnješe podatke polkičem centralo al nekaj takega. Pa kličem jaz tja, pa mi rečejo da letos še sploh ne in da tudi za nasljedje leto dvomijo če bo mono dobiti adsl:'(
wtf naj naredim?! :(
  • polepsal: Predator ()

Bumbar ::

Presel' se.

SleepLess ::

ja:| :D

Cokolesnik ::

Kaj, ko bi v kraju, kjer živiš, povprašal sovaščane o interesu za ADSL in potem bi se na Telekomu, če bi jim poslali seznam vsaj 20 ljudi, ki bi imeli ADSL, morebiti kaj hitreje premaknilo.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

pivmik ::

Če pa živiš preveč dalešč od Centrale(ki ima DSLAM) pa lahko pozabiš na ADSL.
LP, Gregor GRE^

goku :) ::

Kaj pa jst, ko smo se zbrali kmetje s cele vasi z grabljami in vilami, lopatami in vsemi pripomočki, ki jih imamo navalili na telekom. tri tedne gladovno stavkali pa nam niso dali samo enega popravka na centrali.


Ta telekom je pač ena navadna rit.


A gremo odpreti žalno knjigo za vse nas, ki nimamo ADSL-a

Tr0n ::

Ce ima svoja sosednja vas/kraj ADSL, se je mozno preklopiti na njihovo centralo. To je naredil en kolega iz Verzeja. Sicer je moral malo tecnarit, ampak sedaj je priklopljen na sosednjo centralo.

SleepLess ::

Ja saj to me glih jezi, saj še cca. pol kilometra proti mestu pa že imajo možen adsl, bom danes poslal mejl na siol, če je možno priklopiti na drugo centaralo:\

Primoz78 ::

Pri nas je bla ista fora...sem parkrat pisal na telekom in se skregal z njimi, pa jim zatezil in jim grozil, zdaj pa je na voljo ADSL ( koncno!!!). Jaz in se en kolega sva osebno zbirala narocila za ADSL pri znancih, ker ce je vecje povprasevanje je vecja moznost da bo ADSL prej na voljo. Svetujem ti da isto naredis, zberi vsaj ene 10-15 narocil in nesi na telekom, pa jim zatezi, da ti si se potrudil in jim zagotovil promet, zdaj pa naj se se oni malo potrudijo.

lp Primoz

p.s. Pri meni je to delovalo :D sam se vedno sem brez adsl-ja...denarna stiska :'(

SleepLess ::

bom poskusil tole naredit, upam da bo kaj pomagalo, tnx a nasvete pa če še ima kdo kake izkušnje z adslom oz. telekomom (siolom) pa še naj kar napiše :))

SFfreak ::

ja js mam izkušnje s telekomom, siolom in adsl-jem.
vse skupaj ZELO HITRO gre!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
do 8 MBIT!!!!!
Kar čakajte še....

krucymucy ::

sprijazni se ... jest ga tudi nekaj casa se ne bom imel ....

Cokolesnik ::

jan3594: izkušenj in mnenj o telekomu, adsl, siolu je na forumu malo morje, zato pobrskaj...
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

goku :) ::

Tuki bom pa še jst kakšen nasvet pobral, mislim tole z podpisi.

Paramedic ::

Ne obupat! Js sm tut mislu, da pr nas še vsaj par let ne bo ADSL-a, ker sm v kraju kjer večina vse kar rabi je en traktor in pa gnojnico za pitno vodo uničevat...(pustmo to:D); no in je Telekom razveselil mene, kot edinega predstavnika civiliziranega sveta tle, z ADSL-om. In gre ko šus, čeprav sm kr ene 4km od centrale. ;)
End transmission.

SleepLess ::

pa si jim kaj posebaj zatežil ali so ti to naredil kar sami od sebe???
Sem poslal na siol mejl pa so oni rekli da s tem nimajo nič pa naj pošljem mejl na telekom;(( ;((

goku :) ::

Tkole se folk igra z nami ali vam pokažem kaj so mi odgovorili:
_____________________________________________________________________-
Spoątovani!


Prejeli smo vaąe vpraąanje v zvezi z moľnostjo pridobitve ADSL priključka
na lokaciji telefonske centrale Krtina.

Kot ste seznanjeni kapacitete ADSL postopoma širimo na nove telefonske
centrale. Prioriteta se določa glede na število obstoječih naročnikov
telefonskih priključkov in glede na število ADSL vlog. V prihodnjih dneh
bomo tudi na vaąi lokaciji izvedli dodatno anketo o zanimanju za ADSL dostop
do interneta na tej lokaciji.

Točnega termina, kdaj bo na vaši lokaciji moľžo vključevati ADSL priključke
ľžl nimamo. Predvidevamo, da bo ADSL na vaši lokaciji moľžo vključevati v
prvi polovici prihodnjega leta.


Lep pozdrav,


Telekom Slovenije, d.d.
PE Ljubljana
Oddelek skrbi za rezidenčne uporabnike
Blaľ Zupan

______________________________________________________________________


A lahko še dodam, da so mi pred pol leta zatrjevali da konec letošnjega leta ADSL sigurno bo. Povpraševanje je množično in centrala je le malce potrebna nadgraditve. Prokleti telekomovci bi to morali urediti že takrat ko so menjali telefonske številke.


LOPOVI!!!!!!!!

bf4ed ::

Ma moja zgodba je boljša.

Sem oktobra 2002 izpolnil obrazec na siolu če je možen priklop na moji lokaciji.

In sem dobil odgovor pisno DA JE MOŽNO imeti adsl.

Celi srečen!!

Potem se pa dokončno odločim da bom mel pošljem vse pogodbe pa vse kaj rabiš. To je bilo aprila letos in pride za 2 tedna k meni monter iz telekoma in zmontira fse kak treba. A kurva od adsla ni delala, pa sem rekel na odmontira pa spoka od tu.

Potem sem pa poslal FAX da nimam adsla. Potem pa še dobim račun za maj, pozovem na reklamacije in rečejo da bodo fse uredili in mi ni treba plačat. In zdaj sem dobil že 2. račun za adsl katerega sploh nimam. Pa kaj se jim na siolu meša al kaj? Tak so me razpizdili da se še enkrat zval na reklamacije in jih fse poslal v 3PM, pa vse kaj k temu spada. Mater jim.

Oddaljen sem 8.5 km po cesti od centrale, zračno pa nekje 7km. In zdaj sem brez adsla, a poslali so mi da je možno imet.

Kaj jih lahko zagnjavim nekak da mi napravijo da bo delalo če so mi poslali da je možno?

>:D >:D >:D

goku :) ::

Če si pameten jih toliko časa jebaj da ti bodo zrihtal.



Tisti odgovor je le eden od mnogih


Če koga zanima še en tak zanimiv:
__________________________________________________________________
Spostovani,
>
> Veseli nas, da ste se z vasim vprasanjem obrnili na nas. Centrala v
omenjenem kraju je kot vse v
> Sloveniji last Telekoma Slovenije in ta na osnovi ponudbe in
> povprasevanja
odloca, katera centrala se
> nadgradi za ADSL in katera ne. Podatke, kdaj bo ADSL mozen na vasi
centrali oz. telefonski stevilki,
> nam Telekom Slovenije ni posredoval. Svetujemo vam, da se z istim
vprasanjem obrnete na telefonsko stevilko
> 116, kjer bodo imeli o tej zadevi vec informacij.
>
> Lep pozdrav, Siol d.o.o.
>
> Siol d.o.o.
> Cigaletova 10
> 1000 Ljubljana
> Tehnicna pomoc&Informacije: 080 1000
> Tel: +386 1 473 00 00
> Fax: +386 1 473 00 17

goku :) ::

In to je servis pri pink - ponku.:D :D

bf4ed ::

Kje naj gnjavim na kateri številiki? :D

goku :) ::

kar po vrsti, mori folk dokler te ne bodo imeli toliko čez kufer da ti ga bodo dali. to delam jst

Paramedic ::

Ne, nič jim nism gnajvu. Enkrat sm dal preverbo, pa so rekli, da ni mogoče. Po nekaj mesecih so pa enkrat meli eno predstavitev ADSL-a tle, pa smo dobli obvestilo, da je mogoča priključitev. Pač, skoraj kot strela iz jasnega je blo zame ;).
End transmission.

SleepLess ::

Hm meni pa so poslali iz telekoma da je moja najboljša rešitev isdn ker adsl ni mogoč.
demet demet demte :(((8

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

goku :) ::

Jst sem že 5* poslal tisto da ti pošljejo če je mogoče.


Treba je težiti če hočeš kam priti. Nekateri ste imeli pač srečo. meni se gre za ADSL saj bi tako prihranil, imel dober prenos.... ( včeraj prišel račun za internet 16000;( ;( )

DejaVu ::

kak ste si vi bogi, hehe. no kakorkoli ze, tudi ADSL ne deluje tako, ko bi moral. tiste stevilke ti ne povejo vsega (da se ne menimo kaksen je prvi mesec, ko na centrali omogocijo ADSL - pingi po 300 ali vec). ko dobite ADSL, molite v boga! ampak res molite! da ne pridete na vstopno tocko BSN 11! ADSL vam bo delal solidno samo zjutraj. ostalo pa kr pinge nabija gor do 200 - tipicno za preobremenjenost. pa tudi prenos ne bo tak kot na drugih BSNih (za 2kb manj pri paketu 1meg).

ampak nic se ne da. pisem to na siolu, prilozim dokaz, pol pa se par k.rcov, ki siolu v rit lezejo oglasi in pravi da ti je ping in prenos zivljenje. ja seveda, tebi tak dol visi, ker samo ircas! jebemti!

bf4ed ::

Jaz če mi kdaj pridejo zmontirat, pa če ne bo ping max50 potem jih zaštiham. Saj ne moreš igrat q3 z pingom nad 50.>:D

goku :) ::

Folk pri meni se pa zlo dogaja! Pred nekaj tedni so obljubili da bodo preverili kakšno je zanimanje. In pred nekaj dnevi so poslali ankete:)) :)) :))

mare_ ::

Mah, mi pa vsak teden dobivamo ponudbe za ADSL, pa ga tastari nočjo....;(( ;((

goku :) ::

Jst bi jih na tvojem mestu polil z bencinom in jih vrgu na grmado.




Razloži jim da je to zate življenskega pomena, če ne bo nič pa kar tisto

para! ::

goku16, zdaj je tvoja dolžnost prepričati sokrajanje, da na anketi izkažejo kar največ zanimanja :D
Death before dishonor!

goku :) ::

Vsekakor, prepičal sem že 3 sosede da so poslali ispolnjeno anketo, čeparav so visi starejši od 40 let in nobeden ne uporablja interneta:D :D .


Saj pravim, oni so poslali ankete na več območij in kjer bo največ zanimanja bodo postavili centrale. In tukaj smo mi vodilni.

pin29 ::

@DejaVu

kaj je s tem BSN 11, kako, zakaj in koliko jih je lahk gor in zakaj počasnejši?
ka pol ti mislš de če si prv pr dobitnikih adslja na novi centrali (prenovljeni) avtomatsko prideš na BSN 11 in potem temu sledijo posledice...?

A še kdo ve kej več o BSN 11?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pin29 ()

Loki ::

bf4ed:
vzemi oba racuna in se oglasi osebno pri njih - pri direktorju. povej, da je odziv na email/ navadno posto nikakni (po pretecenih xxx dnevih) da je njihov monter nesposoben, dej jim racuna in mal tez, da ti ne dela, zakaj ti potem posiljajo racun ipd.
ga bos imel v roku 1 tedna zrihtano.

overman ::

kolko je meni jasno lahko imas adsl najvec 3-4 km od centrale. Zakaj je tako me rajsi ne vprasajta. Meni so tako rekli-hvalabogu sem samo 2km stran.>:D

goku :) ::

Mislim, da je to čisto odvisno od centrale.

bf4ed ::

Ja in zdaj naj grem v LJ iz Lendave tam težit. Saj če bi bil kje bliže bi šel ne boj se. Jaz pošljem fse v PM še policaja ravno včeraj ko me je nekaj gnjavil sem mu rekel da je kreten. >:D >:D

darh ::

Stick to topic.
Excuses are useless! Results are priceless!

JeRcO ::

Mene zanima kje ste dobili ankete o interesu za adsl oz. kaj mora vsebovati.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Končno ADSL po "navadni liniji"!!!!!

Oddelek: Omrežja in internet
363639 (2278) Frizzy
»

Adsl in oddaljenost od centrale

Oddelek: Omrežja in internet
463711 (2672) PROTOTIP
»

ADSL in prazniki (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
856462 (3866) CaqKa
»

Za vse ADSLejevce

Oddelek: Omrežja in internet
482820 (1470) BC3
»

ADSL URADNE SIOL CENE (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
615426 (3865) Reso

Več podobnih tem