» »

3Com USR ISDN Pro Ta

3Com USR ISDN Pro Ta

Crimson_Shadow ::

Ima kdo ta eksterni ISDN vmesnik? Sosedu sem probal usposobit ISDN povezavo pa nikakor noče pravilno delovati preko COM1 porta in to v WinXP. Sam sistem ga pravilno dobi, ampak mi javlja da je com1 že zaseden, pa mi sploh ni jasno kako je lahko port zaseden, če ni nič na njem. Pod Control Panel -> System -> Hardware device mi lepo kaže, da vmesnik deluje brez konfliktov, ko pa me dam ukaz query (je prav napisano?) modem, mi javi da ni nastavljen pravilno??

Že davno tega sem imel tudi sam ta ISDN vmesnik pa mi je prav lepo deloval, vsaj preko USB vmesnika. Ima mogoče ta vmesnik težave z serijsko povezavo? Tudi Control Center (aplikacija za nadzor ISDN vmesnika) ga sploh ne najde.

cekr ::

Si ga poizkusil priklopiti preko drugega com porta?
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Crimson_Shadow ::

Ne, ga nisem. Zanimivo pa je, da če sistam sam nastavi vmesnik, ga da na COM1, če pa ga nastavim ročno lahko izberem samo COM2 ali vse, ki so dosegljivi. V obeh primerih inicializacija (query modem) ni uspela.

flashroyal ::

Daj mi mail, pa ti pošljem ustrezen inf file. Control center na winxp ne dela. Same nastavitve poraš izvajati ročno z AT.... komandami. Lahko ti pošljem tudi manual.

Zgodovina sprememb…

Duhec ::

V biosu fiksiraj COM1 (3F8) in COM2 (2F8) port-a na točno ta naslova.

Cokolesnik ::

Odkar imam Windows XP, Control Center za omenjen modem deluje brez tezav. Poskusi ga priklopiti se na COM2, ce je morda problem v osnovni plosci oz. vratih. Za zacetek tudi v BIOS-u nastavi samodejno nastavljanje komunikacijskih vrat. Potem pa spet poskusi in porocaj. Obstaja tudi moznost, da je z modemom kaj narobe, zato poskusi ob ponovnih tezavah modem uporabiti na drugem racunalniku.

V preteklosti pa so bili znani problemi, ce smo ta modem zeleli uporabljati prek usbja, tudi jaz sem imel tezave. Vcasih so bile pri meni tudi tezave ob namestitvi XPjev, ko so pac namescali strojno opremo in so modem malo zmedli, mu pobrkljali nastavljene MSNje, a takoj je pomagal reset modema s Control Centrom in ponovno nastavljanje MSNjev, kar sicer ni vzelo vec kot 2 minuti dela.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

Crimson_Shadow ::

Ze nemoteno delovaneje tega vmesnika preko USB si mu moral obvezno posodobiti firmeware (Preko Control Centra). Potem je delovalo brez problema in brez napak. To vem, ker sem posedoval prav ta vmesnik. In da, v WinXP Control Center sploh ni potreben, to vem. Ni mi pa jasno, zakaj pri sosedu ne najde MSN številke/telefonske številke. Pri meni je XP sam najdu obe številki, ne da bi bilo to treba meni vpisovati.

Se da še kako drugače posodobiti firmware vmesniku kot samo preko Control Centra?

Enkat popoldne bom probal rešiti problem.

Cokolesnik ::

Mi lahko pomagaš v zvezi s postopkom nadgradnje modema z novim firmwarom. Meni namreč ne uspe. Če poskušam z nadgradnjo prek Control Centra oz. Instant update, javi da se ne more povezati na strežnik, ko pa iščem ustrezno datoteko z novim firmwarom na usr.com, pa spet ostajam praznih rok.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Crimson_Shadow ::

Hmm, Sicer je tega že zelo dolgo, vendar bi moral ta firmware dobiti na 3Comovi ali US Robotics strani. Se pa ne spomnim od kje sem pobral tako novejši firmware kot nove gonilnike (tudi za nove gonilike preko USBja). Ni izključeno, da obstajajo še novejši goniliki, kot tudi nov firmware. Drugače imam jaz to na enem izmed posnetih cedejev. Vse skupaj je dolgo slabih 8.5 MB. Če imaš kakšen mail na katerem imaš za 10 MB ali več prostora mi ga sporoči in ti pošljem.

Aja, firmware se ne posodablja preko Instant Update ampak kar preko Control Centra.

asPeteR ::

Na USB ga flikn ...

Ne bo vec problemov. Niti drajverjet ti nau treba gor dat, winsi samo poskrbijo ...

8-)

cekr ::

Fimware je zapakiran zraven najnovejšega Control Centra.

Postopek:
- Potegni dol najnovejši Control Center (iz USA strani, ne iz kakšne evropske)
- Poženi program, da se inštalira.
- Restart (nujno!).
- poženi Control Center
- izberi tvoj ISDN vmesnik
- izberi Flash From Disk
- flash file path (browse) - tam je že firmware,
- samo še poženeš le tega in čakaš
- ponovno nastaviš vse številke, če ti jih firmware zbriše
That's All
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Cokolesnik ::

Cekr: deluje.:)
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Cokolesnik ::

Hmm, tisti 3comov control center in najnovejši firmware, ki je vključen vanj, je datiran na leto 1999. Bo to res najnovejše? Link za Control center

In še: Control center ga ob zagonu sploh ne zazna, če je na USB - modema namreč, zato ga ne morem nastavljati. V Winxp je sicer nekaj nastavitev za modem, ampak nekaterih ni, zato obvezno potrebujem delovanje Control Centra.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

Crimson_Shadow ::

V WinXPjih Control Centra sploh ne rabiš. Razen, seveda, če hočeš posodobit firmware. Sem ugotovil zakaj takrat ni delovalo. Preko serijskega kabla je potrebno vmesnik obvezni priklopit na com2, na com1 ne bo delovalo. Še boljša rešitev je usb.

cekr ::

Ja, tisti datum iz 1999 je pravi. Moraš vedeti, da je ta zadeva kar v letih.

Je pa Control Center do neke mere kar uporabna zadeva.
Recimo: seznam klicev (noter, ven), možnost raznih nastavitev, blokad, prevezav..., terminal...

Ima pa tudi nekaj hib in ena od teh je tudi, da ni ravno najboljši v WinXp.
Zelo dolgo potrebuje, da najde ISDN vmesnik(vsaj pri meni je tako), zelo rad ven vrže kakšno napako, pa še kaj bi se našlo...

Kot pa sem že rekel: ta ISDN vmesni ima že 6 let. Sicer nič hudega, samo firma se mu je že čisto odpovedala, tako da tudi ni več pravih popravkov.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

WildTHink ::

A mi lahko kdo pomaga nastavt modem(3Com USR ISDN Pro Ta) da mi bo analogni telefon zvonil na določeno številko in klical tudi iz nje. ControlCenter mi ne najde modema ki ga mam priključenga preko USBja na windowsXP. Tko da si s controlcentrom ne morm pomagat!;(( Rad bi ga nastavu brez ControlCentra modem tako da bi zvonil telefon za določeno številko... pomoč rabm!!:D
So... are you red or blue?

cekr ::

Control Panel/Phone and Modem Options/Modems(izbereš napravo)/Properties/ISDN - first&second Number - sicer bi to moralo delati, sam pa po tem postopku še nisem tega nastavljal.

Lahko pa uporabiš v prejšnjih sporočilih opisan postopek in ti bo ControlCenter delal. Z interneta si potegni dol zadnjo verzijo, naloži zadnji firmware. Po inštalaciji obvezno na novo poženi računalnik. Šele po novem štartu bi moralo delovati, res pa je, da deluje včasih zelo počasi.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

WildTHink ::

Sm si z vsem pomagal iz prejšnih sporočil.. samo kako naredim upgrade firmware če ti ControlCenter ne dela?

Vse tisto iz prejšnih sporočil sm naredu/inštalirau/uporabu samo restartal nism.. bom probal še to!

Še kakšna ideja?
So... are you red or blue?

Crimson_Shadow ::

Hja, kot je bilo rečeno, Control Center povzroča WinXPju težave. Če poznaš kakšnega kolega, ki ima nameščen še Win98 in ISDN povezavo, bejš k njemu in ga tam posodobi. V najslabšem pruimeru boš moral na svojo mašino namestiti Win98, namestit Control Center, posodobit firmware, nato pa na novo namestit WinXP. V tem primeru te čaka kar dosti dela.

Zgodovina sprememb…

cekr ::

Če ne bo šlo drugače, pa poizkusi narediti povezavo še preko COM-porta. Medtem seveda USB-kabel izštekaj. So problemi, samo z vstrajnostjo ti mora zadeva v WinXP delovati - vsaj za silo.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

WildTHink ::

Zdej mi je ratal da je telefon zacel zvonit in to brez kontorl centra.. zdej dela.. hvala za pomoč in moralno podporo:D :D :D
So... are you red or blue?

fraising ::

Mene zanima kako pri neuspešnem flashanju (računalnik se mi je vmes ugasnil) usposobiš modem?;(( ;((

cekr ::

Zadaj na ohišju imaš en majhen gumbek. Tako ga lahko resetiraš in spraviš v tovarniške nastavitve.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Wad@ ::

Jaz pa imam gigaset modem(poleg je še telefon), ki je na usb, ki pa zajebava...torej sem si sposodil 3com-ov modem, ga prikolpil na com. Sicer deal ok, samo z 1 linijo(najbrž zo popravi firmware, ki ga dl-jam). Problem, sicer ni tesno povezan s to temo, ampak kako bi naredil da delata oba modema(telefon na 3comovega ne dela, ker je brezžičen in povezan z oddajnikom). Centrala je neka iskrina, ki ima 2 izdoda, vendar če sta oba modema priključena ne dala nobeden(sedaj odvisno od uporabe izklapljam enega).
Any ideas?

cekr ::

Najprej, da razčistimo: imaš analogni modem ali ISDN vmesnik?
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Wad@ ::

Imam isdn modem siemens gigaset sx 205 isdn, ki je na usb s pripadajočim telefonom, ki je brezžično povezan s tem modemom. Torej sem dobil 3com-ov USR Pro ta in ga prikopil na COM(usb zajebava). Danes sem dal nov firmware, in se lahko povežem tudi z 128k. Ampak klicati na nek analogni tel., ki je priklopljenna ta modem ne morem klicati.
Rad bi pa to, da bi mi deloval 3com-ov mdem in siemensov na centrali, ki ima 2 izdoda. Proble pa je, da če priklopim oba ne dela nobeden.

Wad@ ::

Modem je ta:

Upam, da sem bil dovol jasen kaj imam.

Wad@ ::

Telefon poleg je ta:

In ne vem, če lahko deluje brez siemensovega modema...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Wad@ ()

Wad@ ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

3com ISDN modem pro TA - control center

Oddelek: Programska oprema
203216 (2741) servo
»

Fax preko ISDN

Oddelek: Pomoč in nasveti
161314 (1172) romario
»

USB ali com port

Oddelek: Pomoč in nasveti
271801 (1587) cekr
»

ISDN - prepoznava

Oddelek: Pomoč in nasveti
8913 (757) zdravc
»

3comUSR ISDN ProTA (telekom - problemi)

Oddelek: Strojna oprema
181641 (1469) sb

Več podobnih tem