» »

zasvojenost

zasvojenost

ZAjLA1 ::

Zasvojen sem z racunalnikom. Igre igram tudi po 18 ur na dan.. postalo je ze brezvezno pa se zmer igram, sploh ne morem nehat. Kam lahko grem po pomoc? Si lahko sam pomagam brez da razbijem racunalnik ker druge resitve zaenkrat res ne vidim?

kloko ::

Če je zadeva realna, potem se lahko obrneš na tole organizacijo...

L.p., Kloko

ZAjLA1 ::

Hvala kloko

Thuban ::

kupi to:



tule imaš seznam gora:
http://www.hribi.net/gorovja

začni hodit. Na začetku se ti ne bo dalo, po nekaj vzponih pa se ti ne bo več dalo doma sedet.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Heavy ::

Inštaliraj Linux
#TeamFelix

111111111111 ::

Heavy je izjavil:

Inštaliraj Linux


Se podpišem pod tole.

hojnikb ::

Odinštaliraj igro in question (LoL, Wow or whatever)..
#brezpodpisa

ahac ::

hojnikb je izjavil:

Odinštaliraj igro in question (LoL, Wow or whatever)..


Problem pri "zasvojenosti" ponavadi ni v točno določeni igri, ampak pri tem, da nimaš nič bolj zanimivega v lajfu.
Zato je tisti predlog s hojo v hribe velik boljši.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

hojnikb ::

nekje bo treba začet :)
#brezpodpisa

ahac ::

Ja, ampak po moje to ne bo dovolj.

Če pravi:
> postalo je ze brezvezno pa se zmer igram
verjetno pomeni, da nima nič kar bi lahko nadomestilo igre.

Lahko zbriše vse, ampak bo še vedno zdolgočasen sedel pred PCjem (npr. na forumih namesto v igrah).
Lahko vrže PC stran, ampak vse kar bo naredil je to, da se bo preselil pred TV.

Zato je treba začet na drugem koncu in najprej poiskat nekaj za počet namesto igranja iger. Potem tudi "zasvojenost" ne bo več tak problem.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Thuban ::

zato hoja v hribe.

Lahko tudi fotografiranje ali pa vsakodnevni obisk fitnesa.
Morda branje knjig?

Pač nek hobi si mora najti fant in bo stvar rešena.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Invictus ::

Naj si OP poišče eno babo.

Sam potem bodo nastali čisto druge vrste problemi. Ob katerih bodo zdajšnji povsem zbledeli.

OP - Nauči se kaj novega. Ajde, celo kako programiranje, če smo že na takem forumu...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Magic1 ::

Baba ga bo takoj pustila, ker bo on 5min po njej skakal, potem pa šel naprej igrat:))
Od kje pa denar prihaja, da se to tolerira?
Magic

SimplyMiha ::

Za hojo v hribe in vse te aktivnosti je potrebna motivacija. Človek ubere linijo najmanjšega odpora; brez motivacije je pač lažje obsedeti pred računalnikom.

ToniT ::

Poišči strokovno pomoč. Zasvojenost je resna stvar in jo boš težko premagal sam. Vsi zgornji nasveti so dobronamerni, vendar dvomim, da boš to lahko naredil brez pomoči.

111111111111 ::

18 ur na dan. Kje so tisti časi... Mi gre prav na jok. :)

Tody ::

Mah to ni lih zasvojenost. To je samo slaba navada, čez katero večina zraste. Je pa potrebno veliko dela, da se organiziraš. Torej zakaj igraš igrce, a ker ti je dolgcajt, ker tako pozabiš na tegote življenja, ker živiš v sibiriji...

Ko dobiš razlog, pa lahko implementiraš navade kako se temu razlogu ogneš. Cold turky pristop vrjetno ne bo tukaj dober ampak, o tem se da še kar pogovarjat. Da boš čisto sam prišel do tega je vrjetno bolj dolgotrajen proces kot pa če imaš nekoga ki te bo potegnil iz tega sranja. Ni pa nujno to pishoterapevt za 50 eur na uro. Kaka seansa ti seveda bo koristila če si jo lahko privoščiš.

maco-maco ::

Pravijo, da je pri zasvojenosti prvi in najtežji korak ravno priznanje tega problema. Tako da si na dobri poti.
Za začetek pojdi na sprehod, po možnosti tja, kjer so tekačice. Sprehod po PST-ju me vedno spravi v dobro voljo.
Kaj?

737 ::

Odvisen si od dopamina. Pri zdravljenju lahko njegov manjko do neke mere nadomestiš s seratoninom. Za njegovo proizvodnjo lahko med drugim poslušaš binauralne zvoke, priporočam Lifeflow 2.0. Strogo se drži navodil, drugače lahko stanje kratkotrajno še poslabšaš. Binauralni toni so lahko samo v pomoč, nujno je najti aktivnosti, ki nas osrečujejo. Preizkusi vse, kar se ti zdi smiselno, najbolj učinkovito zdravilo je pa seveda delo. Razpravljanje o hormonih je sicer odveč, ker bo telo njihovo proizvodnjo in občutljivost nanje uravnovesilo samo.

Zdravljenje bo uspešno šele takrat, ko boš na to pripravljen. Lahko je to že sedaj. Stopnjo pripravljenosti oceni na naslednji način: Če boš preizkusil vsaj en način, predlagan v tej temi, je nivo že zadosten, drugače pa še malo počakaj. Pri vseh tipih zasvojenosti je podobno in nekateri nikoli ne dosežejo niti osnovnega pogoja za zdravljenje, zato je prisilno zdravljenje česarkoli najpogosteje neuspešno in je edino zdravilo smrt, za hindujce in budiste pa še to ne. :-)

Če si iz Štajerske, kahko prideš na kakšno seanso Deep peat-a. Več o tem najdi na netu. Zadeva je za moje pojme še premočna. Klientu popravi stanje daleč nad pričakovano. Brez skrbi, vsak se potegne nazaj na željeni nivo. :-) V primeru zanimanja lahko povem še kaj o samohipnozi, binauralnih tonih, meditaciji, tečajih, avtorjih literature za samopomoč...

ahac ::

Mah to ni lih zasvojenost. To je samo slaba navada, čez katero večina zraste.

Mhm.
Jaz sem včasih veliko igral WoW. Nekaj časa sem tudi čez dan v WoW delal čisto brezvezne in dolgočasne stvari kot je npr. fishing...
Potem sem šel pa na daljši dopust v tujino in takrat WoW nisem niti malo pogrešal. To ni zasvojenost. To je samo dolgcajt in pomanjkanje volje se spravit delat druge stvari. Ko pa imaš za vidt in počet druge zanimive stvari, pa brez problema pozabiš na igre.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

maco-maco ::

Odvisen si od dopamina. Pri zdravljenju lahko njegov manjko do neke mere nadomestiš s seratoninom.

Zato pa naj gre ven, na sonce. Cel dan ždi v sobi, tako da ima manjko serotonina (sezonska razpoloženjska motnja). Sicer obstajajo tudi medikamenti (npr. rastlina Mucuna Pruriens), ampak on bo najbrž že od sonca čist zadet. Poleg tega bo videl, da obstaja še kaj drugega, kot je njegova soba, računalnik in igrice.

OP, obleč se, pa hitr vn.
Kaj?

Heavy ::

maco-maco je izjavil:

OP, obleč se, pa hitr vn.


Pa prej se stuširaj.
#TeamFelix

Izbrisan_Acc ::

Mah to boš prerasu. Pomoje večina folka kle nas je mela tako obdobje....

loveJDM ::

Izbrisan_Acc je izjavil:

Mah to boš prerasu. Pomoje večina folka kle nas je mela tako obdobje....



Je kak je,18ur nisi nabijal dnevno

Cruz ::

Najdi si drugi hobi pa je to to. Malo premisli kaj te zanima oz. kaj te je zanimalo kot otrok. Mogoče imaš kak nedokončan hobi, ki si ga imel rad. Vse skupaj si je dobro napisati na list.

paraboŁa ::

Jap, najdi si drug hobi. Na začetku bo najtežje, saj ti ne bo šlo...bolj ko boš stvar začel obvladat, bolj zanimivo bo postalo. Ali pa tako, kot je rekel nekdo pred mano, najdi si punco in nastali bodo novi problemi, ob katerih bodo vsi stari zbledeli :D

loveJDM ::

Popoldan malo počivaj,zvečer pa vzami 2-3 pire pa maš nogometni večer petek sobota nedelja torek sreda četrtek,potem po tekmi pa komot urco dve zaigraš kaj na kompu in to je to,čez vikende pa se malo s športom ukvarjaš in to je to...najlažja/najhitrejša rešitev pa še družaben postaneš bolj...

111111111111 ::

loveJDM je izjavil:


Je kak je,18ur nisi nabijal dnevno


Hja, en letnik faksa je šel v maloro zaradi 18 urne izpostavljenosti Morrowindu, Diablu 2, Sim Cityu, CIVI3, ... Should i go on. :)

fantasycamp ::

ZAjLA1 je izjavil:

Zasvojen sem z racunalnikom. Igre igram tudi po 18 ur na dan.. postalo je ze brezvezno pa se zmer igram, sploh ne morem nehat. Kam lahko grem po pomoc? Si lahko sam pomagam brez da razbijem racunalnik ker druge resitve zaenkrat res ne vidim?


eno odvisnost se zamenja za drugo, vsi smo odvisni, eni od zdrave kot je šport drugi od nezdrave, ne obstaja lajf brez odvisnosti...

Je pa šport ki je skupinski boljši od samskega, dobiš občutek pripadnosti, bi pa kolo in tek seveda priporočal...

bajsibajsi ::

111111111111 je izjavil:

loveJDM je izjavil:


Je kak je,18ur nisi nabijal dnevno


Hja, en letnik faksa je šel v maloro zaradi 18 urne izpostavljenosti Morrowindu, Diablu 2, Sim Cityu, CIVI3, ... Should i go on. :)


Pustil solidno placano sluzbo ob izzidu Warhammer online. :)

Jarno ::

ZAjLA1 je izjavil:

Zasvojen sem z racunalnikom. Igre igram tudi po 18 ur na dan.. postalo je ze brezvezno pa se zmer igram, sploh ne morem nehat. Kam lahko grem po pomoc? Si lahko sam pomagam brez da razbijem racunalnik ker druge resitve zaenkrat res ne vidim?

Igraj samo, ko ne boš imel kaj bolj pametnega za počet. Sicer pa me zanima, če še hodiš v šolo.
Če npr. živiš v hotelu mama, potem najdi službo, punco in pomagaj pri vsakodnevnih opravilih.
Marsikdo rad igra igre, tudi jaz in jih vidim kot obogatitev življenja ter ne kot nevarno zasvojenost.
Oziroma, če bi me igre tako veselile, kot so me nekoč, ko sem jim posvetil večino prostega časa, bi bil celo vesel.:)

Še nekaj nasvetov, poskrbi za svoj izgled in za urejeno bivalno okolje ter prehrano plus nekaj telovadbe.
Če funkcioniraš samo na enem stolčku, potem to za seboj potegne množico stvari, ki ti bodo poslabšale stanje.

PS: Katere igre? Če igraš, potem igraj kvalitetno in načrtno. Igrati crap igre je res škoda časa.

111111111111 ::

@Jarno Pa ne zasvojencu ponujat boljše droge.

OP če si res zasvojen poišči strokovno pomoč. Precej tega je tudi zastonj. Razni terapevti se financirajo iz evropskih sredstev in ponujajo svoje storitve zastonj.

opeter ::

Včlani se v kakšno društvo (lahko kulturno ali drugo, recimo pri gasilcih se boš obenem naučil še nekega malega reda in discipline, kar današnjim generacijam itak primanjkuje), lahko se začneš ukvarjat s kakšnim športom itn.

Vsekakor pa se zadeve loti postopoma, da se ti ne bo zagnusilo, karkoli želiš že početi (konkretno govorim recimo za šport).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Jerry000 ::

ahac je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Odinštaliraj igro in question (LoL, Wow or whatever)..


Problem pri "zasvojenosti" ponavadi ni v točno določeni igri, ampak pri tem, da nimaš nič bolj zanimivega v lajfu.
Zato je tisti predlog s hojo v hribe velik boljši.

To pa ni res...torej nekdo ki je zasvojen z kolesarjenjem, ali kakšnim drugim fizičnim športom pomeni, da nima nič zanimivega za počet v lajfu?

Unknown_001 ::

OP odlično inaš preveč časa in premalo dela. Idealna priložnost da se začneš ukvarjat s hobiji ki bi te veselili ali pa da greš kam delat.

Šport je zelo kul rutina ki ti zapolne dan. Ne pozabi RUTINA! To je to kar ti manjka. boš videl kako se ti bo vse skockalo ko jo boš osvojil.

Kaj pa recimo modelarstvo?

Pohodi kot je nekdo rekel (lahko tedenska rutina) pa pouno je tega.

Začni jest ob urejenih urah poštimaj si ritem spanja (ob točno določeni uri spat in ob točno določeni vstat).

Pejt kj novga probat. Organiziraj klapo za izlet ( pijača, malca magar roštilj... ) Al pa karting ali kj podobnega. Brez skrbi od nekaj desetih se jih bo zihr našla ena ornk banda za vsako pizdarijo.

Sam ne tu filoofirat, ugasn makino in pejt nekam. Magar če greš dons na pir pa v miru brez telefona preživiš pol ure. Sam neki nared pa naj bo to karkol.

Uživi. Če si iz Lj te povabm na kako naše srečanje ko gremo kam. Kakšnega zunanjega rade volje sprejmemo sam da ni kislca po duši.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

energetik ::

Unknown_001 je izjavil:

OP odlično inaš preveč časa in premalo dela. Idealna priložnost da se začneš ukvarjat s hobiji ki bi te veselili ali pa da greš kam delat.
Je res. Sicer nisem glih bil 18h/dan na PC, ampak 5h pa skor zihr.
Potem pride služba, otrok, delo na novogradnji - če pogledam vremensko napoved in napišem 3 poste na forum je to zdaj že dosežek. :)
Kaj šele da bi se sploh spravil h kakšnem špilu...bi me moja vrgla čez okn. :D
V redkih trenutkih prostega časa grem pa raje laufat, da se resetiram in zbistrim misli. Torej tudi jaz priporočam kak šport. Ma za začetek lahko samo 1h sprehoda magari po mestu, samo da se gre ven na zrak. Dobiš čisto drug pogled na zadeve.

Glugy ::

Kot prvo potisni računalnik v kot. Kup laptop ki je dober samo za pisarniško rabo. Da imaš posebej računalnik za igre posebej računalnik za šolo. To je zelo pomembno. More biti ločeno. In prvo kar narediš je ko prideš domov poješ itd je ne da greš na igralni računalnik ampak na računalnik za šolo in tam vse narediš kar moraš za šolo (strogo). Potem naredi vso domačo nalogo in se sprot uči, če se da se pa še kaj nauči vnaprej. Če delaš pravilno ti bo ostal samo še nekaj ur dnevno. Nujno pejt vn za eno uro vsak dan če se le da. Sprehajaj psa (če ga imaš) al pa pejt s kolesom na kepco sladoleda, po možnosti še koga zvabiš da gre s tabo mal ven. Ne pretiravat z tem kok časa si vzuni. Rajš 1 uro vsak dan k pa en dan po 3 ure pol pa da nimaš volje nasledn dan. Ok ajde lahk tud 45 min ampak to je res minimum. Rabš sonce ker ti bo pomagal da pridš do D vitamina in pa pomagal pri ravnovesju kar zadeva dopamina. To te bo potem tud vzpodbudilo da boš bolj ciljno dejaven namesto tega kar imaš sedaj, brezciljna uporaba časa. Predvsem si probi zapolnt čas, ugotovi kaj te veseli izven računalniškega sveta. Lahko kdaj pečeš piškote, narediš pizzo, vrtnariš (če imaš za to možnost), se ukvarjaš z domačimi živalmi, greš biljard igrat. Že to da se greš sončit za eno uro ti bo vsaj malo koristilo. In to je tist kar ti rabš, predvsem veliko malih korakov. Če boš vse stavil na eno stvar te bo minilo in boš spet šel na stara pota.
Igralni računalnik moraš razumet kot nagrado, ne kot osnovno dejavnost. Torej če si naredil vse kar bi moral narediti ta dan (domače naloge, zunanje aktivnosti, pospravljanje po stanovanju, učenje da si vsaj na tekočem če ne že naprej z snovjo, ogromno vaje pri nalogah ) potem si lahko privoščiš eno do največ 2 urci na dan igralnega računalnika. Ampak nič več. Takoj ko zaženeš igralni računalnik si prižgi štoparco za največ 2 uri oziroma manj če nimaš toliko časa (ker 8 urno spanje je izredno pomembno!) in takoj ko se sproži alarm, shrani igro al pa pejt na varno in končaj. Ugasni računalnik in pejt spat al pa brat knjige če ne moreš še spati.

Unknown_001 ::

energetik je izjavil:


Potem pride služba, otrok, delo na novogradnji - če pogledam vremensko napoved in napišem 3 poste na forum je to zdaj že dosežek. :)
Kaj šele da bi se sploh spravil h kakšnem špilu...bi me moja vrgla čez okn. :D
V redkih trenutkih prostega časa grem pa raje laufat, da se resetiram in zbistrim misli. Torej tudi jaz priporočam kak šport. Ma za začetek lahko samo 1h sprehoda magari po mestu, samo da se gre ven na zrak. Dobiš čisto drug pogled na zadeve.


Yep, slej ko prej pride do zasičenja dneva z odgovornostmi. Saj jaz sem tudi živ primer te zgodbe :D tako da pišem iz lastnih opažanj in izkušenj. V bistvu jst sem se v red s športom spravu ko sem bil ene 15 star. Pol sem začel še mal delat pa šušmarit okoli hiše (cepal drva, pral avte ni da ni). Na kakšen žur sem šel občasno... Ko je pa dela zmanjkalo pa se nisem mel kam dat,... eee jebiga sem pa mal po tem forumu najedal pa živce pil nekaterim :D pa mal okoli po temah filozofiral skupaj z vami. Opaaaa, potem je pa prišla matura, en krajši dopust v eni vukojebini, pol sem mel pa dela doma tok da se ven nisem videl. Pol Oktobra pa Strojn faks in tist ki ga je kdaj obiskoval ve da dela ne zmanjka in si lahko srečen če ti ostane višek časa. No če bi lahko analiziral pogostost objavljanja na forumu po časovnih obdobjih bi zelo zanimivo frekvenco opazil. Sedaj pišem le ko imam vmesne pavze ali ko vmes delam kaj nezahtevnega. Če je pa res kriza pa se iz dela ne vidim me pa mogoče samo pozno ponoči vidite aktivnega. Kukulele. Ja končni sklep: Če imaš čas da visiš po forumih in socialnih omrežjih imaš ppreveč časa :)) Sam ne vem kako nekaterim na tem forumu uspe biti aktiven čez cele dneve pa majo baje šiht in familijo.

OP še ena vzpodbudna. To, da si prepoznal da imaš problem je 80% poti do rešitve. Vse ostalo je disciplina in rutina. Če te pa računalnik še dolgočasi zapovrh je pa to sploh pika na I. Sej tadivjih let maš še dosti pred sabo. Čez srednjo šolo nisi nič bistvenega zamudil, kvečjem bluzenje okoli in kakšne pijanice. Zdej od 20-30 pa ne smeš zabluzit. To so najbolj aktivna in produktivna leta. Eno brco v rit in gremo k ciljem naprej.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Unknown_001 ::

Glugy je izjavil:


Igralni računalnik moraš razumet kot nagrado, ne kot osnovno dejavnost. Torej če si naredil vse kar bi moral narediti ta dan (domače naloge, zunanje aktivnosti, pospravljanje po stanovanju, učenje da si vsaj na tekočem če ne že naprej z snovjo, ogromno vaje pri nalogah ) potem si lahko privoščiš eno do največ 2 urci na dan igralnega računalnika. Ampak nič več. Takoj ko zaženeš igralni računalnik si prižgi štoparco za največ 2 uri oziroma manj če nimaš toliko časa (ker 8 urno spanje je izredno pomembno!) in takoj ko se sproži alarm, shrani igro al pa pejt na varno in končaj. Ugasni računalnik in pejt spat al pa brat knjige če ne moreš še spati.


S tem se ne strinjam. Žal... nagrajevanje v tem slogu ne bo nič izboljšalo situacijo. Samo zapletel se bo v zanko brez izhoda. Igrice so lahko kot prostočasna dejavnost, ampak OB upoštevanju že vnaprej določenega urnika. Dobro si je čez dan postavit cilje, kaj se bo naredilo. Potem je čisto vseeno kdaj in koliko si na računalniku, če vse cilje opraviš. Ampak če si zapolniš dan bo ostalo ravno toliko časa, kot je po tvoje zdravo. OP ne bo pod pritiskom nekih omejitev ki so isto sranje kot novoletne zaobljube, ampak bo vseeno v meji normale užival tisti prosti čas ki ga bo zabil gor. A veste tisti pregovor: Tudi dobrega vina je enkrat preveč. Ali drugače, če je še tako dober ob pogostem uživanju izgubi okus.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Izbrisan_Acc ::

Fizične rešitve z odstranitvijo ali zamenjavo računala niso pr zasvojenosti nikol ok. To je tko kt da pjancu flašo skrivaš. Zmerej bo najdu drugo pot... Klik ti mora nardit u glavi.

Ciklamen ::

Če se sam zaveda, da preveč časa preživi na rač. in igra igre, potem je na pravi poti. Če bi kdo od staršev to pisal, bi bili kakšni drugi nasveti boljši kot skrivanje PCja :) Ne rabi skrivat nič, le kot so mnogi napisali prej - moraš si najt nek hobi, ki te bo zanimal in te potegnil vase :) Potem boš postopoma pozabil na sedenje pred računalom :>
- End of the Post ->

Okapi ::

Zakaj bi iskal drug hobi, saj ga že ima - igrice>:D

Ključno pri vsem skupaj je, ali zaradi tega zanemarja šolo oziroma kaj drugega (recimo zdravje). Potem je treba ustrezno ukrepati.

sandmodnigga ::

ZAjLA1 je izjavil:

Zasvojen sem z racunalnikom. Igre igram tudi po 18 ur na dan.. postalo je ze brezvezno pa se zmer igram, sploh ne morem nehat. Kam lahko grem po pomoc? Si lahko sam pomagam brez da razbijem racunalnik ker druge resitve zaenkrat res ne vidim?

Ker ti vsi ti plebejci v tej temi niso svetovali nekoga, ki se s tem ukvarja (CTRL + F: 0 of 0), ti ga bom jaz.
PSIHOLOG.
On bo vedel, vsi ostali ne bodo oziroma nimajo za sabo take (strokovne)* podlage, kot jo ima on.

Glugy je izjavil:

Kot prvo potisni računalnik v kot. Kup laptop ki je dober samo za pisarniško rabo. Da imaš posebej računalnik za igre posebej računalnik za šolo. To je zelo pomembno. More biti ločeno.

Kot laik vidim zelo dobro povezavo z narkomani. Čez teden metadon, čez vikend pa heroin. Posebej ločeno in zelo nekoristno.
Edit1&2: strokovne in narkostil.

Zgodovina sprememb…

Riff ::

če imaš močno voljo probaj zdržat brez računalnika kakšen dan in postopoma povečuj dneve brez računalnika, vmes bjž pa mal na bickl ali tek ali kakšen drug šprt

Alien123 ::

Jaz bi nadaljeval, enkrat se boš navolil in boš vedno manj igral.. been there, done that.. zlati časi csja so mi leto dni vzeli

MIHAc27 ::

Ma jaz sem tudi poznal eno hudo odvisnico do točno določene igre. Ko je rekla, da bi se ubila, če bi jo npr. bannal ali ukinil igro čez noč, sem ji to kar verjel. Ampak čez čas se je igre vseeno naveličala, pa v gildi so se ji nekaj zamerili,.... v glavnem se preboli. Je potem prešla itak na drugo igro, pa še par novih hobijev je našla, in je bilo potem manj časa za igranje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WHO prekomerno igranje iger dodaja na seznam duševnih motenj

Oddelek: Novice / Igre
4516859 (9118) GizmoX
»

Internetna zasvojenost

Oddelek: Loža
364388 (3280) Superboyy
»

Casino

Oddelek: Loža
307674 (316) miskolin
»

Zakaj igramo MMORPGje?

Oddelek: Igre
243376 (2462) greev84

Več podobnih tem