» »

RFID nalepka

RFID nalepka

Justone1991 ::

Pozdravljeni, mene pa zanima če ima kdo kakšne izkušnje z RFID nalepkami? Za začetek bi potrebovali testno, kasneje če pa se izkažejo za zelo dobre pa bi jih potrebovali 100-200 komadov pri tem pa je glavna omejitev cena, katera ne sme prekoračiti 0,5€/kos oz. max. 0,6€/kos, in velikost, manjše kot so, bolje je, prav tako bi bilo zelo dobro da so okrogle oblike (premer max 3cm).

Stvar iščem za brata ki je trenutno zaposlen in me je prosil, če se lahko o stvari pozanimam namesto njega. Ker pa se sam na RFID ne spoznam najbolje, se obračam na vas.

Glede dolžine, na katero RFID reader prebere nalepko je lahko dokaj majhna, sepravi 1cm ali majn.

V primeru da potrebujete še več informacij da mi lahko navedete konkretne primere vam jih podam ob morebitnih vprašanjih.

Za odgovore se že vnaprej zahvaljujem
Lep pozdrav

akulp ::

Ne vem, si tukaj že spraševal, za kakšno ceno ti jih dajo na tako količino?

http://www.mave.si/rfid/nalepke.html

Jaz imam te, uproabljam za odpiranje vrat doma/v službi, imam nalepljene na telefonu (pod ovitkom), v denarnici ... Deluje bp.
Lukcc

FX6300B ::

če se ti ne mudi , kitajska :D kkšn aliexpress , alibaba itd.

tole recimo je 0,28€ po kom
May the force be with you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

nightrage ::

RFID nalepke so zelo cool stvar. Poznam podjetje, ki jih uporablja za odpiranje drstnih vrat in sicer uporabljajo RFID anteno, ki jih bere vsebino nalepke na razdalji 10 - 50m. Ko so sistem postavljali so imeli premočno anteno in je motila celo telekomovo anteno ne vem v oddaljenosti 2km.

Zgodovina sprememb…

Justone1991 ::

Hvala za informacije, zanima me še to, a zna nastati kakšen problem pri nalepkah kjer piše da so za pametne telefone? Kot ta, LINK ki piše da je za HTC, Blackbarry in Nokia? Ali bodo te delovale normalno v kombinaciji s RFID readerjem?

Zanima me tudi kaj je potrebno paziti pri izbiri RFID Readerja oz. na kaj je potrebno biti pozoren?

Za vse odgovore se že v naprej zahvaljujem
Lep pozdrav
Boštjan

Zgodovina sprememb…

SaXsIm ::

Pri RFID in NFC nalepkah imaš nekaj različnih standardov. Ne podpirajo vsi čitalci vseh, tako da preveri, na kateri frekvenci delujejo.
SaXsIm

mojca ::

Predvsem pa se zavedajte, da RFID ni namenjen varnosti. V Sloveniji je zelo priljubljena vdelava RFID-a za odklepanje vrat in plačevanje v menzi, ampak tapoceni kartice imajo recimo 64-bitno "plain text" kodo, ki jo zlahka prebereš in imitiraš oziroma kar uganeš.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HEX uganka - formula - nagrada :)

Oddelek: Programiranje
283282 (1765) Silikon
»

RFID - kje kupti?

Oddelek: Pomoč in nasveti
73114 (1754) nimitz
»

exploit v knjižnici

Oddelek: Informacijska varnost
366618 (5871) poweroff
»

Varnost proti kraji oblek - kako deluje

Oddelek: Loža
112523 (2029) T0RN4D0
»

Discovery umaknil oddajo o ranljivostih RFID (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
5712122 (8138) techfreak :)

Več podobnih tem