» »

Obnova kolesa

Obnova kolesa

noob96 ::

Že več let uporabljam staro moško kolo FBP kolo (podobno starim moškim ROGovim kolesom oz 70' in 80' let).

Njaprej naj priznam ,da ga ne čuvam preveč, pazim samo da mi ga ne ukradejo, drugače pa ga imam za uporabo, ne za gledat. Sedaj pa me jezi ker je ketna in zobniki že precej zarjavela, tudi obroči so rjavi in balanca... V glavi imam idejo da bi to (načeloma površinsko) rjo nekako odstranil, samo ne vem s čim se je naj lotim. Nato pa bi celo kolo zbrusil, da bi spravil vso barco dol, da bi bilo "srebrno". Kako naj potem zaščitim kovino s nekim prozornim sprejem da ne bo rjavela? Rad bi dobil tak poseben izgled. Kolo je mestno, ni hipstersko haha
  • spremenilo: noob96 ()

AC_DC ::

V glavi imam idejo da bi to (načeloma površinsko) rjo nekako odstranil, samo ne vem s čim se je naj lotim

Peskanje okvirja.

loveJDM ::

AC_DC je izjavil:

V glavi imam idejo da bi to (načeloma površinsko) rjo nekako odstranil, samo ne vem s čim se je naj lotim

Peskanje okvirja.



Hitro in najlepse nareto,pol pa "primer" v spreju potem pa z barvni sprejem se enkrat,ampak ce nisi potrpezljiv bos vse zjebal

Unknown_001 ::

Če ne bi rad dal peskat in bi rad "prišparal". Žično krtačo v roke in gasa, če imaš kotno brusilko dobi ustrezne nastavke in se loti posla. Ko je v grobem skrtačeno in je večja svinjarija odstranjena, greš na roke z grobim brusom potem pa še s finim. Delaš dokler nisi zadovoljen z rezultatom. Pripravljeno porvšino očisti in se loti barvanja s temeljno barvo za finiš lahko pa še polakiraš.

No v skrajnem primeru bi lahko dal okvir na vroče cinkanje ;).

BTW klasično peskanje na mestih kjer imaš kakšne ležaje ipd ni priporočljivo.


Pa še glede ketne. Kupi čustilo za zavore in poskusi zadevo očistit. Če se ne da, in te moti raje kupi novo, lahko jo pa tudi daš na ultrazvok spucat, sam ne ven če se ti splača. Pa namaž jo po čiščenju.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Machete ::

Ketna stane 6 eur.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Aston_11 ::

Imaš tudi neko kemično topilo za barve. Ti stopi barvo do pleha in jo potem z razdredčilom samo še dol spraviš, okvir pa nima prask. Ali pa fen, ki dela na visoki T in topi barvo. Vse je bolje kot brušnja na roke.

loveJDM ::

Prav kako topilo al misliš nitro?Ta nitro je kurc oz ni za to,ker ne pobere barve dol,razen kakega spreja čudnega...Kaki link mogoče?Ker če je to ugodno bi še jaz rabil

Aston_11 ::

Ni nitro. Je neka kislina, ki stopi barvo, namenjena prav temu delu. Sem uporabljal 10 let nazaj, se ne spomnim, kaj je bilo, kupil pa verjetno v oddelku z barvami... v glavnem super zadeva.

zunno ::

loveJDM je izjavil:

Prav kako topilo al misliš nitro?Ta nitro je kurc oz ni za to,ker ne pobere barve dol,razen kakega spreja čudnega...Kaki link mogoče?Ker če je to ugodno bi še jaz rabil


Če se oglasiš v katerikoli trgovini z barvami ti bodo znali svetovati glede tega.

loveJDM ::

Ja sem malo poguglal pa bojda tistega res jakega lavacola(verjetno je to mislil Aston,ni več v prodaji ker je bil kao strupen itd,zdaj pa je nek zeleni(prej je bil oranžen),ta pa je qrc

noraguta ::

Aston_11 je izjavil:

Ni nitro. Je neka kislina, ki stopi barvo, namenjena prav temu delu. Sem uporabljal 10 let nazaj, se ne spomnim, kaj je bilo, kupil pa verjetno v oddelku z barvami... v glavnem super zadeva.

Ma lavacol pa podobne reči so glihtko korozivni. Peskanje pa potem neka solidna zaščita. Cinkanje, prašno al pa kromanje. Vse drugo je bolj kot ne blažev žegen če je kolo pogosto na dežju.Je pa vprašanje če se splača pri ceni kitajskih koles.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

Machete ::

Kitajska kolesa so prepoceni za imet. Imam enga doma. To razpada pred očmi. Če zategneš šrauf ti glava ostane v roki, zic se dvigne za par cm in je konec štange itd itd.. :)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

noob96 ::

Machete je izjavil:

Kitajska kolesa so prepoceni za imet. Imam enga doma. To razpada pred očmi. Če zategneš šrauf ti glava ostane v roki, zic se dvigne za par cm in je konec štange itd itd.. :)


Joj kake mate eni...Ja to je kitajska prozizvodja FBP. Sam so Kitajci poimenoval Fabrika Bicikli Partizan.

noraguta ::

Mačeta je bolj kontriral meni.
Ampak kitajc zna naredit povsem solidno kolo. Imajo kar lepo tradicijo izdelovanja mestnih koles.
Sama smiselnost restavracije je pa pogojena z sentimentalno vrednostjo in ohranjenostjo kolesa.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obnova starega kolesa (peskanje/barvanje)

Oddelek: Šport
4217047 (1668) fikus_
»

Barvanje BMX kolesa

Oddelek: Šport
276486 (5989) SkIDiver
»

Zaščita barve ohišja. Kateri zaščitni lak je najboljši?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
81605 (1444) balocom
»

barvanje kovin

Oddelek: Loža
1810712 (9796) Camlek13
»

Nalepke iz pecikla dol spravit ?

Oddelek: Loža
302920 (2474) ;-)

Več podobnih tem