» »

Cena po dogovoru !?

Cena po dogovoru !?

1
2
»

solatko ::

Osebno takim, ki imajo ceno po dogovoru, pošljem ponudbo in link s ceno iz eBay-a. Ponudim kak € več, kot je linkana cena, že zaradi časa v katerem bi dobil željen artikel.

Seveda je za večino cena z dostavo iz eBay-a prenizka in večinoma naročam od tam, se pa včasih zgodi, da je ta cena za prodajalca ugodna, sploh če gre za kakšne dele ohišja prenosnika ali kaj podobnega.

Zadnjo ceno ravno tako preverim, pa je po navadi vsaj 50%-ov višja, kot na eBay s poštnino.
Tudi takim pošljem link z najugodnejšo ponudbo iz eBay-a, pa naj razmišljajo o "zadnji ceni".

Danes je pač tako, da večina stvari iz EU dobiš v parih dneh in se s prepotentneži ne Bolhi, ne splača ukvarjat.

Ko sam prodajam, pogledam cene na eBay in pritaknem kak €, ravno toliko, da se potencialnemu kupcu splača vzet pri meni.
Delo krepa človeka

jalovec09 ::

Napiše se ceno in to je to.
Razen v primerih, ko gre za redke predmete, stare.

Bolha je itak poden, občutno previsoke cene glede na ebay

Zgodovina sprememb…

Netrunner ::

Na kratko povedano opcija "cena po dogovoru" je nesmisel, vsaj na portalu kot je bolha. Na bolhi so pa tudi takšne in drugačne zgodbe zaradi katerih te mine volja, da bi karkoli prodajal.

bambam20 ::

Netrunner je izjavil:

Na kratko povedano opcija "cena po dogovoru" je nesmisel, vsaj na portalu kot je bolha. Na bolhi so pa tudi takšne in drugačne zgodbe zaradi katerih te mine volja, da bi karkoli prodajal.



Tudi na avto. netu

Škoda sloh klica razen, ko se gre za precej redka vozila.

tikitoki ::

bambam20 je izjavil:

martincek1 je izjavil:

To praviš ti, potegnil pa si iz danke.



To je splošno razmišljanje . Ne rabiš se zdaj kujat kot užaljen 5 letni otrok, ki mu mami ni kupla lizike.


Za graficne kartice na bolhi je to zal prakticno pravilo. Je ista cena, kot novo iz Nemcije s postnino vred. Cisto vseeno ali pise zadnaj cena, ni zadnja cena,... ni vredno cas zgubljat.

kixs ::

Sej takim bo po kaksnem tednu jasno, da imajo previsoko ceno.

MIHAc27 ::

Jaz oglase 'Po dogovoru' upoštevam in kontaktiram le, če edini imajo zadevo, ki jo pač rabim (na primer kak specifičen monitor za prenosnik). Če ima še kdo z ceno (ki je sprejemljiva), bom kontaktiral prej njega.

Razlog, da ne poznaš vrednosti... je brez vezen. Najbrš neko oceno, za koliko bi še dal že imaš. Povečaš za nekaj 10 ali 20%. Če kupec gliha za toliko potem še spustiš. Če zlepa ne prodaš.. potem verjetno vrednotiš na preveč.

'Zadnja cena' me ne moti. Pač ima prodajalec že poln kufer takih, ki hočejo stvar zastonj in samo cinkajo za ceno, na koncu pa nič ne kupijo. Če mi je cena sprejemljiva, bi komot kontaktiral.

Super primer je moja tašča, ki ima še Zastavo 128. Jo marsikdo pogleda, ker je res super ohranjen avto. Tudi prehvalijo go zelo pogosto. Potem pa reče: "A jo prodate, vam dam 200€ zanjo." Ma samo gume stanejo več, pa bencin v tanku.

Takega avta ne bi nikoli dal na avto.net kot 'Po dogovoru' ker bi dobil miljon klicev za 100€.

GupeM ::

Cena po dogovoru je uporabna v redkih primerih. Ko recimo prodajaš avto po delih. Tam pač napišeš da prodajaš avto XX po delih s ceno po dogovoru. Zato, da ne pišeš za vsak del posebej cene. Dogovor pa pomeni da prodaš sprednjo levo šipo za 80EUR, sprednja leva vrata za 150EUR, če pa vzameš vse skupaj ti dam pa za 200EUR. Pač se za vsak del posebej dogovoriš kakšna bo cena, če pa vzame X stvari pa ponavadi še nekaj popusta. Sploh v primeru, da ti je bilo na ta način prihranjenega veliko dela. Če bi posebej prodajal šipo in posebej vrata, moraš vrata najprej razdreti da dobiš šipo ven. Če pa nekdo vzame cel komplet skupaj s stranskim ogledalom pa nisi imel veliko dela in daš ceneje. Pa še več stvari naenkrat si se znebil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

radmannsdorf ::

ena top 3 bedarij je tudi: "ob menjavi je cena višja". lol.

no comment ::

radmannsdorf je izjavil:

ena top 3 bedarij je tudi: "ob menjavi je cena višja". lol.

To je popolnoma (ekonomsko) logično.

digitalcek ::

Netrunner je izjavil:

Sem pa tja prodam kaj na bolhi in pri določenih predmetih za katere je težko definirat neko točno ceno izberem možnost "cena po dogovoru". Do sedaj vsakokrat brez izjeme za take izdelke prvo sporočilo ki sem ga dobil je bilo "Kolikša je cena" !!
To mi gre kar na k... ker če daš "po dogovoru" pričakuješ da boš dobil kakšno ponudbo oz. vsaj po ovinkih da te vprašajo koliko priblično vrednotiš neko zadevo. Po drugi strani pa razumem, da jih zanima kakšna je cena kar je normalno, saj bi tudi mene ... tako da prakitčno vsi oglasniki ki imajo možnost določiti "po dogovoru" so brezvezni.


Niti enkrat se še nisem javil na oglas "Cena po dogovoru"! In se tudi ne bom.

Razlogi?

- mnenja sem, da če da nekdo tak oglas, meni pove absolutno premalo, pravzaprav nič

- mnenja sem, da tak ponudnik mogoče ali celo verjetno poskuša najti budalo, ki ne ve, kaj je za kakšno stvar primerna cena, v upanju, da mu uspe

- ne da se mi ukvarjat z "otipavanjem" tistega na drugi strani, škoda časa. Napiši "izhodiščno ceno", potem pa se ti javim, če imam občutek, da bova lahko glihala/zglihala!

- nenazadnje so VSE cene, vsaj na bolhi - po dogovoru. Cena napisana v tekstu oglasa, je izhodiščna cena, nato pa se začne pogajanje, glihanje. Seveda glihanje navzdol.

Če je takih, ki se na take oglase ne javljajo iz podobnih vzrokov 15 ali 20%, po moji oceni jih je dosti več, potem je tisti, ki daje take oglase, najmanj - nespameten...

Izgublja namreč potencialne kupce. Jih meče skozi okno, še preden so prišli do njega in sploh kaj povedali...

digitalcek ::

solatko je izjavil:


Zadnjo ceno ravno tako preverim, pa je po navadi vsaj 50%-ov višja, kot na eBay s poštnino.
Tudi takim pošljem link z najugodnejšo ponudbo iz eBay-a, pa naj razmišljajo o "zadnji ceni".

Danes je pač tako, da večina stvari iz EU dobiš v parih dneh in se s prepotentneži ne Bolhi, ne splača ukvarjat.


Razmišljam podobno. Počnem podobno (dejstva z e-bay).

Ampak danes je pač tako, da ne tako malo ljudi, ki prodajajo (recimo) hi-fi stolp iz leta 1985, razmišlja takole:
Takrat sem dal za stolp 1800 mark, to je 900 evrov, ker pa je po 30-ih letih skoraj nerabljen (sic!), ga prodam za 850, mogoče za 800 evrov.

O dejstvu, da v 30-ih letih praviloma poginejo kondenzatorji in jih je zato NUJNO potrebno zamenjati, pa ni pri nastavljeni ceni ne duha ne sluga.
O zdrajsanih pogonih kasetofonov (vodila, rolce) prav tako ne.

PromeuZ ::

digitalcek je izjavil:


- nenazadnje so VSE cene, vsaj na bolhi - po dogovoru. Cena napisana v tekstu oglasa, je izhodiščna cena, nato pa se začne pogajanje, glihanje. Seveda glihanje navzdol.


Nekateri dejansko objavimo pravo ceno. Če ma kdo interes glihat, gre lahko na naslednji oglas.
<!-- https://pisalnik.wordpress.com -->

Okapi ::

digitalcek je izjavil:



Ampak danes je pač tako, da ne tako malo ljudi, ki prodajajo (recimo) hi-fi stolp iz leta 1985, razmišlja takole:
Takrat sem dal za stolp 1800 mark, to je 900 evrov, ker pa je po 30-ih letih skoraj nerabljen (sic!), ga prodam za 850, mogoče za 800 evrov.

O dejstvu, da v 30-ih letih praviloma poginejo kondenzatorji in jih je zato NUJNO potrebno zamenjati, pa ni pri nastavljeni ceni ne duha ne sluga.
O zdrajsanih pogonih kasetofonov (vodila, rolce) prav tako ne.
Najbolj smešni ste vsi, ki drugim pametujete, za koliko bi morali kaj prodati. Svojo robo prodajaj, kolikor hočeš poceni, druge pa pusti pri miru. Če se ti zdi cena previsoka, kupi drugje.

digitalcek ::

PromeuZ je izjavil:

digitalcek je izjavil:


- nenazadnje so VSE cene, vsaj na bolhi - po dogovoru. Cena napisana v tekstu oglasa, je izhodiščna cena, nato pa se začne pogajanje, glihanje. Seveda glihanje navzdol.

Nekateri dejansko objavimo pravo ceno. Če ma kdo interes glihat, gre lahko na naslednji oglas.


Če v današnjih časih nekdo ni pripravljen spustiti ceno za 5 ali 8%, potem ta nima pojma o prodajanju rabljenih stvari.

Zato imajo nekateri oglasi že "brado", po datumu vidiš, da nekdo prodaja zadevo že dve leti...
Ker je objavil "pravo" ceno. Ceno, ki je očitno prava le in samo zanj...

Trg pa očitno govori drugače...

kixs ::

Ce imas namen prodati, se ze nakako zmenis. Ce se ti ne mudi, potem pa lahko traja leta... potrebujes pac samo enega, ki se bo skesiral.

digitalcek ::

Okapi je izjavil:

digitalcek je izjavil:



Ampak danes je pač tako, da ne tako malo ljudi, ki prodajajo (recimo) hi-fi stolp iz leta 1985, razmišlja takole:
Takrat sem dal za stolp 1800 mark, to je 900 evrov, ker pa je po 30-ih letih skoraj nerabljen (sic!), ga prodam za 850, mogoče za 800 evrov.

O dejstvu, da v 30-ih letih praviloma poginejo kondenzatorji in jih je zato NUJNO potrebno zamenjati, pa ni pri nastavljeni ceni ne duha ne sluga.
O zdrajsanih pogonih kasetofonov (vodila, rolce) prav tako ne.

Najbolj smešni ste vsi, ki drugim pametujete, za koliko bi morali kaj prodati. Svojo robo prodajaj, kolikor hočeš poceni, druge pa pusti pri miru. Če se ti zdi cena previsoka, kupi drugje.


25 let star Sonyjev kasetofon (na primer) pač NE MORE biti po 15 ali 20-letni uporabi vreden 1200 evrov. Mogoče je vreden 100 ali 80 evrov.

Razen, če ga ni uporabljal sam M. Jackson, pa še takrat ni toliko vreden...

kixs ::

Ce das ti 80-100€, se ne pomeni, da kdo drug ne bi dal 200€.

digitalcek ::

kixs je izjavil:

Ce imas namen prodati, se ze nakako zmenis. Ce se ti ne mudi, potem pa lahko traja leta... potrebujes pac samo enega, ki se bo skesiral.


Ta kupec pa pride, ali pa ne pride. Pogosto ne pride (več kot ena osebna izkušnja)...

kixs je izjavil:

Ce das ti 80-100€, se ne pomeni, da kdo drug ne bi dal 200€.


200 ja, ne pa 450.

Zgodovina sprememb…

kixs ::

Hotel sem poudariti razmerje. Ti das do 200€, nekdo drugi pa 300 ali vec. Zato pa avkcije na eBayu lepo tecejo.

Okapi ::

Ce se ti ne mudi, potem pa lahko traja leta... potrebujes pac samo enega, ki se bo skesiral.
Točno tako. In dokler nimaš stroškov s hranjenjem robe, in če s časom ne izgublja dodatno vrednosti, je lahko na bolhi ali ebayu mirno deset let.

In če kupca ni, ga pač ni. Ko zmanjka prostora v kleti, pa stran vržeš, ali podariš.

V glavnem, jaz raje podarim ali stran vržem, kot poceni prodam enemu pametnjakoviču, ki me prepričuje, za koliko naj mu nekaj prodam.

Da ne govorimo, da je med temi pametnjakoviči polovica mešetarjev, ki potem sami dražje preprodajajo naprej.

O.

kixs ::

Pa tisti, ki gledajo cene na ebayu...

Na ebayu je se vec optimistov kot na bolhi. BIN cene so vcasih resno pretirane. Gledati je potrebno predvsem prodane izdelke in zakljucene avkcije. Pa ze med temi se lahko pri enem izdelku razlikuje koncna cena za faktor 2 ali vec. Pa niti ne omenim, da je prodajati na ebayu dosti tezje kot kupovati, se posebej z vsemi provizijami in ebay/paypal zascito.

Js vedno recem tistemu, ki mi omenja ebay, da naj kar tam proda. Ce misli, da bo dobil ne vem koliko vec. ;)

Furbo ::

Netrunner je izjavil:

Kakšne imate kaj vi izkušnje z opcijo "po dogovoru" ??? Kar pričakujete kot prodajalec in kaj kot kupec?

Pričakujem ceno, objavljeno, ne pa da jo moram vleči iz prodajalca.
Take navadno preskočim, če človek ne ve, koliko približno hoče za eno reč, potem je itak bedak in z bedaki nočem imeti opravka.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

radmannsdorf ::

no comment je izjavil:

radmannsdorf je izjavil:

ena top 3 bedarij je tudi: "ob menjavi je cena višja". lol.

To je popolnoma (ekonomsko) logično.

Zakaj?
Sepravi ti prodajaš nekaj, hočeš za to 1000€, ob menjavi bi pa menjal za stvar ki je vredna 1200€ recimo.
Jaz imam stvar vredno 1000€, ki bi jo s tabo zamenjal, ampak ker imaš napisano da je cena ob menjavi višja, ti jaz rečem da hočem za to mojo stvar 1200€ in se zmeniva za menjavo? Wow :)

Machete ::

Sam keš je keš, pri menjavi je pomoje kar legitimno, da je nekoliko manj vredna. Lahko pa tudi ni, če ti ta menjava npr. ful ustreza. Stvar situacije.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Furbo ::

Cena ob menjavi je navadno višja zato, ker te hočejo s tistimi menjavami samo nategniti.

Nekdo po previsoki ceni prodaja nekaj nezanimivega in nelikvidnega, seveda ne more prodati in potem to ponuja v menjavo.

Ko mi nakladajo, kako je ta reč fina in fajn, jim lepo rečem, naj jo potemtakem kar prodajo in se vrnejo z denarjem. Pa ni nobenega nazaj.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

Okapi ::

Med zbiratelji se velikokrat menja. Ampak tisto, kar prodajaš za 1000 evrov, boš praviloma zamenjal za nekaj, kar nekdo drug prodaja za recimo 1200 evrov. Preprosta logika. Če lahko tisti proda za 1200 ali 1100, bo prodal in kupil tvoje za jurja. Če ne more prodati, bo pa zamenjal.

bambam20 ::

Furbo je izjavil:

Cena ob menjavi je navadno višja zato, ker te hočejo s tistimi menjavami samo nategniti.



Če ponudiš ob mnenjavi cenejši avto za dražjega bo verjetno potrebno doplačat ali ne? :)

Furbo ::

Ne štekaš koncepta. Preberi si še enkrat višje objave.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Netrunner ::

Furbo je izjavil:

Take navadno preskočim, če človek ne ve, koliko približno hoče za eno reč, potem je itak bedak in z bedaki nočem imeti opravka.


Na bolho sem dal objektiv katerega sem podedoval in na katerega se ne spoznam niti malo in le ta objektiv ni v mint kondiciji ampak je imel nek lišaj na leči. In meni kot nepoznavalcu se mi ne sanja koliko je zdaj to vredno. Za primerljive objektive sem na netu videl razpon med 50EUR in 200EUR, s tem da se mi ne sanja kaj pomeni tisti lišaj na objektivu, koliko je to hudo in koliko to zbije ceno oz. če je sploh še kaj vreden. Zato sem približno ovrednotil po lastni pameti in določil "ceno po dogovoru".

In ti me zaradi tega označuješ za bedaka ? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Netrunner ()

no comment ::

radmannsdorf je izjavil:

no comment je izjavil:

radmannsdorf je izjavil:

ena top 3 bedarij je tudi: "ob menjavi je cena višja". lol.

To je popolnoma (ekonomsko) logično.

Zakaj?

Ker tako dela ves svet že od kar smo iznašli denar.

Furbo ::

Netrunner je izjavil:

Furbo je izjavil:

Take navadno preskočim, če človek ne ve, koliko približno hoče za eno reč, potem je itak bedak in z bedaki nočem imeti opravka.


Na bolho sem dal objektiv katerega sem podedoval in na katerega se ne spoznam niti malo in le ta objektiv ni v mint kondiciji ampak je imel nek lišaj na leči. In meni kot nepoznavalcu se mi ne sanja koliko je zdaj to vredno. Za primerljive objektive sem na netu videl razpon med 50EUR in 200EUR, s tem da se mi ne sanja kaj pomeni tisti lišaj na objektivu, koliko je to hudo in koliko to zbije ceno oz. če je sploh še kaj vreden. Zato sem približno ovrednotil po lastni pameti in določil "ceno po dogovoru".

In ti me zaradi tega označuješ za bedaka ? :)


Jap. Najprej greš na foto forum, tam ti takoj vse povedo, nato daš oglas gor.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Netrunner ::

Furbo je izjavil:

Jap. Najprej greš na foto forum, tam ti takoj vse povedo, nato daš oglas gor.


Mimogrede, sem šel do enega lokalnega fotografa kateri mi ni znal ali hotel povedati prav nič uporabnega. Ko sem ga vprašal koliko je to kaj vredno mi je povedal vse drugo kot pa da bi mi podal vsaj okvirno ceno. Odgovori so bli v stulu, ja odvisno, bi blo treba razdret, lahko da je slabo lahko da ni nič .. sem mu rekel hvala in adijo. Nisem pa imel časa delat raziskave za dobit to informacijo. Če sem zaradi tega bedak potem si ti meni prav smešna oseba s katero nočem imeti opravka.

buttplugs ::

Netrunner je izjavil:



In ti me zaradi tega označuješ za bedaka ? :)

Če ti da 10 eur zato, sprejmeš in je to to. Ne zato, ker je toliko vredno, temveč zato, ker prodajaš izdelek z napako, pa ne veš kaj ta napaka pomeni. Če ne veš, prodaš prvemu, ki pride mimo in se ne oziraš na ceno.

Netrunner ::

Nima smisla komentirat.

no comment ::

Best offer.

Če je trg premajhen, da bi na ta način dovolj kvalitetno ocenil koliko je stvar vredna... ne prodajat.

jalovec09 ::

Netrunner je izjavil:

Furbo je izjavil:

Take navadno preskočim, če človek ne ve, koliko približno hoče za eno reč, potem je itak bedak in z bedaki nočem imeti opravka.


Na bolho sem dal objektiv katerega sem podedoval in na katerega se ne spoznam niti malo in le ta objektiv ni v mint kondiciji ampak je imel nek lišaj na leči. In meni kot nepoznavalcu se mi ne sanja koliko je zdaj to vredno. Za primerljive objektive sem na netu videl razpon med 50EUR in 200EUR, s tem da se mi ne sanja kaj pomeni tisti lišaj na objektivu, koliko je to hudo in koliko to zbije ceno oz. če je sploh še kaj vreden. Zato sem približno ovrednotil po lastni pameti in določil "ceno po dogovoru".

In ti me zaradi tega označuješ za bedaka ? :)


V takem primeru daš po dog.

Stari maček ::

Netrunner je izjavil:

Furbo je izjavil:

Take navadno preskočim, če človek ne ve, koliko približno hoče za eno reč, potem je itak bedak in z bedaki nočem imeti opravka.


Na bolho sem dal objektiv katerega sem podedoval in na katerega se ne spoznam niti malo in le ta objektiv ni v mint kondiciji ampak je imel nek lišaj na leči. In meni kot nepoznavalcu se mi ne sanja koliko je zdaj to vredno. Za primerljive objektive sem na netu videl razpon med 50EUR in 200EUR, s tem da se mi ne sanja kaj pomeni tisti lišaj na objektivu, koliko je to hudo in koliko to zbije ceno oz. če je sploh še kaj vreden. Zato sem približno ovrednotil po lastni pameti in določil "ceno po dogovoru".

In ti me zaradi tega označuješ za bedaka ? :)

Dobro si to pogruntal. Pameten bi pred prodajo vprašal nekoga, ki se na stvar spozna in napisal 20 % višjo ceno(za barantanje). S tem zaščitiš tudi sebe, da ne greš pod realno ceno.

buttplugs ::

Kul, vprašam ga za okvirno ceno, mu ponudim 15EUR, prodajalec se s tem ne strinja. Ker se pa kupci ne ozirajo na oglase, kjer je cena po dogovoru, verjetno druge ponudbe ne bo dobil.
Dilema: Prodati ali ne prodati?

Sam se ponavadi poslužujem podobne tehnike. Prodajalcu ponudim ceno, če se ne strinja z njo, mu ponudim še nižjo. Če mu spet ne paše, mu razložim zakaj taka cena in mu spet ponudim nižjo. To ponavljam, dokler se ne odloči za prodajo.
Ponavadi še napišem 60% tvoje cene je moja končna cena. Ker ni zadovoljen, mu ponudim še nižjo. Na koncu se ponavadi zgodi, da me prodajalec odjebe, potem pa me v roku nekaj dni kontaktira in mi ponudi nekje 70% prvotne cene.
V kolikor gre za šoder, taki prodajalci v 50% primerov na koncu tudi prodajo meni. V kolikor ne prodajo meni, ne prodajo nikomur, ker = šoder.
Kakšno povpraševanje, takšna cena.

Furbo ::

Za vsako reč ki jo prodajaš, moraš vedeti približno ceno.
Kaj ti pomaga cena po dogovoru? Kot da ti bo kupec pošteno povedal, da to morda nima nobene veze? Vsak bo kompliciral do nezavesti in te na suho nategnil.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Netrunner ::

Stari maček je izjavil:

Dobro si to pogruntal. Pameten bi pred prodajo vprašal nekoga, ki se na stvar spozna in napisal 20 % višjo ceno(za barantanje). S tem zaščitiš tudi sebe, da ne greš pod realno ceno.


Aha... kaj pa če nobenega ne poznaš ki se spozna na foto-opreno? ... pa zaradi tega greš do enega fotografa kateri ti ne poda nobene uporabne informacije? ... kaj naj naredim seminarsko nalogo da dobim neko ceno ? ...po lastni pameti sem si zamislil neko ceno in določil po dogovoru v pričakovanju da se bom s kom lahko kaj dogovoril.

Tako po tvojem mnenju nisem pameten .. po mnenju nekoga drugega sem bedak :D ...

Glavno je da ste vi vsi tako pametni in srečen sem da imam ta privilegij da lahko klepetam z vami in se naučim kake nove modrosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Netrunner ()

Furbo ::

i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

digitalcek ::

buttplugs je izjavil:


Kakšno povpraševanje, takšna cena.


S to trditvijo se ne strinjam.

V Ljubljani (govorim o centru) je bilo zadnji dve leti zelo malo prometa z nepremičninami, saj so kupci čakali, da cene metra, ki so ves čas med 2800 in 3800 evrov (in več) še padejo.
Povpraševanje je torej bilo, a le, če si prodajal za ceno kvadrata pod 2000 evrov. Kar se seveda NI zgodilo.

Sedaj so kupci sprevideli, da nihče ne bo prodajal kvadrat po 1900 in so počasi, vendar zanesljivo začeli odvezovati mošnjičke.
Če želijo imeti stanovanje v centru, mogoče celo na tej in tej ulici, bodo pač dali 3500 ali več.
Sicer pa lahko kupijo nekaj v Litiji, ali Logatcu. Po 600 ali 700 evrov kvadrat...

Poznavalci Bolhe pravijo, da se praktično ZA VSAK artikel prej ali slej najde kupec. No, mogoče šele čez 4 leta, ko tisti (resni), ki zadevo išče, naleti na oglas, ki ponuja natanko tisto, kar išče. In tisto, kar ne ponuja še sto drugih...

Zgodovina sprememb…

kixs ::

No, mogoče šele čez 4 leta,


V to noben ne dvomi... vendar dvomim, da se komu da nekaj prodajati 4 leta.

Na bolhi lahko lepo spremljas statistiko ogledov. Ce teh ni, potem ni interesa. Ce so, pa ni prodaje ali klicev, je verjetno cena previsoka. Edino prodajalec pa ve, kdaj in ce sploh, se mu splaca prodati.

Osebno sem ze kar nekaj stvari podaril, ker vem, da bom tezko dobil kupca - lahko pa sem se tudi zmotil ;) Ampak, ce mi nekaj zaseda prostor, je boljse podariti kot metati proc.

jero_no1 ::

kixs je izjavil:

Se najboljsi so taki, ki potem vlecejo cene iz ebay-a. Nic ne recem, cene na ebayu so lahko za dolocene stvari precej nizke, za kaksne druge pa precej visoke.


Sem mel ža tak primer, mi je en začel o cenah na e-bayu razlagat.
Mu gladko odvrnem, da naj si potem kar tam naroči.
Pa pravi, da bi naroču, ampak zadevo rabi danes in ne čez en mesec.
Zato pa je cena toliko višja od e-baya, ker je stvar takoj dobavljiva. In sva zaključla najino 'glihanje'.
Tako pač deluje sistem ponudba-povpraševanje. Izdelek je za ceno X dobavljiv čez 1 teden, za ceno npr. 1,25X pa naslednji dan.

Tudi sam oglase s ceno po dogovoru gledam samo takrat, ko zaradi različnih razlogov zmanjka tistih s postavljeno ceno.
Sam vedno napišem ceno nekje 10% več od pričakovane in potem nekaj spustim, da je kupec vesel, jz pa tud :) Se pa velikokrat zgodi, da kupci vzamejo izdelek za postavljeno ceno, takrat sem pa samo jz vesel :)
Sam tud vedno kaj zgliham, drugač to ni posel, če se cena vsaj za eno pivo ne spusti :) Tud v trgovinah pri recimo nakupih na 50€ (ena zadeva tolk, ne pri enem pivu v mecatorju:)).

Netrunner ::

Meni gre barantanje kar precej na živce, zato nerad prodajam. Pri dražjih zadevah še nekako gre, pr malenkostih je pa tečno.

loveJDM ::

Unknown_001 je izjavil:


-Je neko cviljenje v motorju slišal (ležaj od ventilatorja je resda piskal) ampak on se je zgovarjal na turbino katere avto sploh NI imel.


HAHA ded ma posluh za NA turbince haha :)
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cene na slo-techu.com in Bolhi.com (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7715204 (11283) ciki57
»

Pokličite za ceno! - Bullshit? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7111799 (8428) bambam20
»

Diler.si - uradni Bolha killer je live (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24050405 (24329) Blinder
»

Nesposobnost trgovanja pri malih oglasih (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25552573 (43162) kuglvinkl

Več podobnih tem