» »

Če bi bila p4 in athlonxp ista cena bi...

Če bi bila p4 in athlonxp ista cena bi...

Klemenn ::

Torej...eno trick question..

če bi bila amd in intel (athlon xp in P4 recimo za primer) ista cena, katerega bi vzeli?

recimo

p4 2.4ghz = 50k
athlon xp 2400+ = 50k

zanemarjajte zmogljivost tukaj. (mišljeno je tako; če že hoče met amd PR rating ; nekje je 2400+ zmogljivejši od 2.4ghz P4 . in obratno je tudi dostkrat. torej rečemo da sta enakopravna)

:\
  • spremenil: Klemenn ()

Fizikalko ::

Nesmiselno vprašanje! Pri nakupu je vedno pomembno razmerje med zmogljivostjo in ceno. Če hočeš, da FIKSIRAM ceno, NE morem zanemariti še zmogljivosti! Razen, če te zanima trajanje ali gretje (pa še to bi lahko stlačil pod pojem zmogljivost).

mescaline9 ::

Če zanemariš zmogljivost je to isto kot Intel vs AMD vprašanje, ki nikamor ne vodi. Js bi vzel P4 2.4, seveda z 800 FSB. Zraven pa še IS7 in bi mel za isto ceno, boljšo zmogljivost kot z AMD sistemom.

Fury ::

jap... intel bi vzel kr vsi pomoje :) (ceprov jest osebno nebi dal 50k nikol za proc :)) ampak ce bi mel pa OBA 2.4ghz pol pa bi pomoje vecina vzela AMD :)

Klemenn ::

kot sem rekel, AMD hoče imet tale PR rating, ki prinaša dobre in slabe stvari.

resnica je tudi da je med amd 2.4ghz in pa p4 ghz razlika ;)

frenk ::

jest za 50k nebi kupvau proca:D

Azrael ::

Nočem začeti novega kreganja AMD vs. Intel, ampak samo moje mnenje:
Definitivno P4, za AMD itak pravim da bi moral biti še 10x cenejši kot je, da bi ga jaz slučajno kupil, pač dokler AMD ne bo zraven svojih procesorjev ponudil še kvaliteten chipset, ne hvala AMD.

Lp, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

=Exceed= ::

Čaki mal! A ni nForce2 kvaliteten chipset:\

pingec ::

lol :D če zanemariš zmogljivost in ceno lahk še sam žrebaš kerga edin mogoč athlon se več greje pa vrjetn ma tud krajšo življensko dobo
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Zheegec ::

Če P4 533, potem Athlona, če pa P4 800FSB, potem pa P4, samo problem je ker se zelo greje (bolj kot Tb-B).
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

AIRMAN ::

Krajšo življensko dobo? LOL. Preden ti bo procesor krepnil po naravni smrti bo že tako zastarel, da bodo še wc školjke imele zmogljivejše procesorje.

pingo76 ::

Intela berz pomislit dvakrat (itak ne kupujem drugega) z intel mamaplato seveda.
AMD-je sem pa mel rad vcasih (486DX133 je bil super zadevca!, pol pa...)

Marjan_2 ::

Če bi bila ista cena, verjetno Intel, al pa ne vem, po moje bi kar rekel naj dajo tisto kar pač majo na zalogi.


Poanta AMD-ja je pač v tem, da dobiš za manj denarja več muzike, če to spremeniš na isto denarja za približno isto muzike, potem v bistvu nimaš izbire, razen tega, da ti je bolj všeč ime Athlon kot Pentium 4...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marjan_2 ()

R-S-LoVe ::

Jst osebno bi vzel Intela!
Razlogi:
1. Skoz' vstrajam na Intelu!
2. Termalna zaščita proti preveliki temperaturi (Shutdown)
3. .....pa se kaj bi se našlo
Fear Is The Path To The Dark Side, Fear Leads To Anger,
Anger Leads To Hate, Hate Leads To Suffering!

DjTonic ::

@R-S-LoVe: kaj misliš, da AMD-ji nimajo termalne zaščite? Celo nastavljaš si kje se ti bo izklopil.
Jaz bi pomoje izbral AMD in kvalitetno nForce 2 plato, ker mi sedaj dela super. Meni pa je najbolj važna zmogljivost (Cena seveda tudi ampak,...)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD ali Intel Pentium 4??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
826230 (4963) Zheegec
»

začetna izbira: AMD ali Intel? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1105405 (3774) JohnyB
»

Plata,rami in procesor (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
583121 (2562) C_maniak
»

Kakšna se vam zdi ta konfiguracija?

Oddelek: Kaj kupiti
411396 (988) Samuel
»

Koga ima AMD za norca? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
15611336 (7677) TheJack

Več podobnih tem