» »

Linux in ISA ethernet card

Linux in ISA ethernet card

HroSCeK ::

Kle se moj problem zacne! Vsi vemo da ISA baje ne pozna PNP protokola (plug-n-play) Torej tudi linuxi verjetno nebojo zaznal kartice. Torej kaj mi je storiti da bo moj linux mandrake 9.1 sprejel mrezno za svojo in da bom lahko koncno postavu router.. Noce si set stroska delat pa se eno mrezno kupt za PCI k sm brez kesa! No ce vam kej nuca lahko napisem neki o mrezni:

Chip: rtl8019AS
Vodilo: ISA slot
Prikljucki: BNC & navadn minikonektor
Model: TE-2009P

Btw.. U vogalu pise Plug&Play Ethernet Card.. Sej u windowsih mi dela sam u linuxu pa ne.. :/

Ma kdo kksno resitev?
:\

MUC ::

Linux ti ponavad naštima sam samo eno mrežno. Za drugo morš sam vklopit modul (driver v winsih)...

V Slacku je to v filu: /etc/rc.d/rc.modules (nekej podobnga)

Tam pred imenom tvoje mrežne zbrišeš #

BTW: Če ti dela v winsih mrežna, ti bo pod linuxom tudi 100%, samo zrihtat morš SW

dr.J ::

kot root napiši tole:

modprobe ne

in če vstavi driver, boš lahko nastavil mrežo.

več najdeš na
http://pigtail.net/LRP/swap.html

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dr.J ()

HroSCeK ::

Na tejle strni najdem bot diskete.. Kaj mi bo to?

dr.J ::

a si napisal "modprobe ne" in kaj ti mašina vrne nazaj?

HroSCeK ::

Nism se, sam mickenu.. Sm umes iskau moje 2 mrezne kartice :) Torej ce komu pomaga:

Moja stara mrezna na ISA ..:: Klik ::..
Seena stara mrezna na PCI ..:: Klik ::..

Torej problem je k so verjetn tok stare da linux nc od tega ne najde. Prime mi samo novejso 100Mbit kartico

Brane2 ::

Pri teh zadevah ni važno ime kartice, ampak ime čipa ki je na njej.

Jaz tako vedno kupujem kartice, ki imajo na sebi Realtek 8139, ker so pač najcenejše, ne glede na ime kartice.
Nato samo prevedem ustrezni modul v kernelu za to kartico. Ko pri prevajanju kernela rečeš "make menuconfig" in se ti odpre sistem menijev, boš te zadeve našel pod "networking" (kdo bi reku, a ?).
Tam nastaviš pač da ima stvar za željene mrežne.
Če jih kljub temu po bootu ne bo zaznala, si poglej detajle na "Networking How To" in poglej, kako kernelu prišepneš dodatne podatke o kartici, ki jih ni mogel uganitiskozi PnP.

A mislim, da to ne bo potrebno, tudi pri ISA karticah ne. Kernel za zelo lepo znajde sam. BTW: Snemi si tazadnjo verzijo- 2.4.21, ki deluje zelo lepo in je čisto frišna, stara mogoče kak dan ali dva...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

HroSCeK ::

linux rukne vn naslednje:

/lib/modules/2.4.21-0.13mdk/kernel/drivers/net/ne.o.gz: init_module: no such device or address
Hint: insmod errors can be caused by incorrect module parameters, inluding invalid IO or IRQ parameters.

What now? Btw.. Kako se nou kernel nalozi gor?:\

Brane2 ::

To pomeni, da Mandrake (alkaj ježe) ni zmenjen s kernelom okrog modulov. Stvar poskuša naložit gor modul, ki ga nima.

Preberi ustrezne HowToje in prevedi kernel...

dr.J ::

hroscek, pa ti ločiš med ISA in PCI vodilom? Tista dva linka sta za PCI kartice, kar se že po sliki vidi.

Dokler ti to ni jasno, nikar ne bluzi z novim kernelom...

kaj ti napiše "lspci -v" (poglej za zadetke, povezane z mrežno)

še prej pa napiši "modprobe ne2k-pci" in povej, kaj napiše tedaj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Se nekaj vprasanj linux router

Oddelek: Operacijski sistemi
91065 (965) Uranij
»

Linux na disketi kot firewall/router (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
947038 (5421) Azrael
»

Suse 9.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
664792 (4078) moj_nick
»

nVidia+Suse(Linux nasploh)

Oddelek: Operacijski sistemi
81031 (963) jlpktnst
»

Linux- par nastavitev kernela 2.4 (VM, latenca itd...) (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
513592 (2990) Brane2

Več podobnih tem