» »

Katera matična plošča za Pentium 4 2.4 (800mhz FSB)

Katera matična plošča za Pentium 4 2.4 (800mhz FSB)

KoKoLiNo ::

katero matično ploščo naj uzamem za cenovni razred do 45.000 sit. ABIT ? GIGABYTE ? MSI ?
  • premaknilo: bastadu ()

OwcA ::

EPOX 4PCA3+
Otroška radovednost - gonilo napredka.

KoKoLiNo ::

Kaj pa gigabyte GA-8IPE1000 PRO ?
ABIT- Is7 ?

Filo ::

jest bom kupil za mojga 2.4C - Ic7 od abita. Čeprav je imela neke time issus z ramom so to odpravil z nadgradnjo biosa. Ta matična je tretirana za trenutno najboljšo matično za P4 800 drugače so pa še zraven asus in pa ne vem ali je msi ali gigabyte...samo res kakor sem gledu teste na http://www.anandtech.com in pa še drugih straneh sem vidu da je bila ful dobr ocenjena...na tomu so jo pa ful skurcal pa sem se zato že odloču celo da bom asusova kupu sam sm pol vidu da je vse uredu k so bios zamenal sam tm na thg-ju so mal zjebal in se mi zdi, da ni čisto več credibilen članek....no ja vsaj updatat bi ga mogl, če ne druzga.....

KoKoLiNo ::

Dejte mi tk orajš povedat.. na kej naj pazim pri izbiri matične plošče in kej so kšne psoebne razlike :))

Clemento ::

Ti kupi raje ABIT IS7 865PE ker so tko naredil ze bios
da je ista plata pol kot ic7(865) sam kosta manj...

ABIT engineers enable PAT on IS7-G Springdale mobo
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

CallMeAl ::

kaj pa mislite o tej MSIjevi pogruntavščini? ali se to plato sploh že dobi v Sloveniji?

LP

pingo76 ::

Ako ne boš navijal ti lahko brez slabe vesti svetujem eno od intelovih plat na rocklake chipsetu (D865PERL).
Jaz imam sicer D865GBF (ker PERL ni bilo pa mam zdaj useless onboard grafiko ki se bo obnesla verjetno za 2 dni ko bom menjal grafiko :))
Reset je pri meni za okras :) - Z MSI-jem je bil križ
Aja pa še blazno poceni so te intelove mamaplate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingo76 ()

KoKoLiNo ::

Ooo ne ne stari..t se bo kr navilo :)) na 3.0 :)))) sm gledal teste in...se je dalo kr lepo stabinlo anvit na to hitrost...

Filo ::

ja ubistvu je res cenejša rešitev 865 pa pol dodaš pat....to je res ja

OwcA ::

Če uklpiš PAT na Springdale plošči se bo v večini primerov zmanjšal njen navijaški potencial, pa tudi brez PAT se bodo načeloma Cantrewoodke bolje navijale.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

KoKoLiNo ::

http://www.obengware.com/telaah/epox4pc... ( EPOs TEST ) Epox 4PCA3+ ( 46.000 SIT )

http://www.obengware.com/telaah/gigabyt... ( GIGABYTE test ) Gigabyte GA-8PENXP ( 55.600 SIT )


Katero plato torej naj kupim izmed teh dveh in ZAKAJ ? Procesor pa imam P4 2.4 800Mhz

Filo ::

nobene od teh dveh. Kupi raje ABIT IC7 875P DDR, ker stane 39.960 in je ena izmed najboljših na testih in za navijanje....

KoKoLiNo ::

lkje lakho dobim kakšne podatke o tej plošči..oz TESt matične plošče ???????

KoKoLiNo ::

Dobro tle prvo ku prvo ste ene budale k ne znaste brat. Pizda.. če vam dam 2 plošči za izbirat..izberte eno izmed teh in ne mi metat neke 3 plošče !!!!!!

Gejmer ::

Zberi to: Gigabyte GA-8PENXP
Nanda yo?

OwcA ::

Izberi EPoXa ( Canterwood@1200 MHz).
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Filo ::

Izberi IC7 -test: www.anandtech.com
www.hothardware.com
www.hardocp.com
hehehe vsi se potegujemo da izbereš matično, ki ti jo vsak predlaga ...hahaha aja tudi navil so jo dobr in sicer 1200 tako kot večina 875 čipovji...hr hr

KoKoLiNo ::

Zdej pa zares nevem več kaj sploh bi .al EPOx al ABIt al GIGABYTE...

Filo ::

ejga koka na poglej si še ta test....

snif snif hehe

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Filo ()

Tomy_MMX ::

KoKoLiNo ::

tkole vam povem... kupu sm gigabyte 8-PENXP :))) d best :)

asPeteR ::

KoKoLiNo: Kako pa to, da si uzel Gigabytovo?(verjetno nisi kak navijalec ...) Drugace je pa jasno, da je Abitka IC7-G, cez vse.(ASUSka podobno, toda ni tako navijaska)
Pa se pri ABITu lahko kupi IC7, ISTA kot IC7-G toda brez lana in dodatnega SATA kontrolerja, ki je mnogo cenejsa, tako je je IC7 definitivno best buy!
http://blog.stegnar.com

OwcA ::

... ali pa EPoX 4PCA3+. :)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

asPeteR ::

Ja, tale epoxova je tudi zakon, meni je predvsem vsec visok Vdimm!
To je pa tudi edina stvar, ki mi ni vsec pri IC7, namrec dokaj nizka Vdimm voltaza(2.8V), sicer pa to tudi ni tako hudo, itak prihajajo ram moduli, ki imajo EVP tehnologijo.
Res pa je tudi, da so Epoxove plate pri vecini testov pri repu ... Tako, da dilema ostaja.
http://blog.stegnar.com

OwcA ::

@asPeteR: se strinjam, je pa res, da imajo EPoXove pločše vedno poplavo BIOSov in s časoma postanejo precej hitrejše. Velik razpon Vdimm je koristen zato, ker tako lahko dle časa poganjamo ram sinhrono.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Boki_ ::

Jaz bom pa še malo počekal in kupil ABIT IC7-MAX3. Pri ABIT-u ciljajo s to ploščo na zelo visok FSB, imela bo aktivno hlajenje kondenzatorjev...
I'm back

OwcA ::

Pravzaprav aktivno hlajenje MOSFETov in regulattorjev napetosti, ampak to so že podrobnosti. Nekoliko zgrešeno pri njihovi zasnovi je edino to, da se zanašajo izključno na ventilator, torej nič hladilnih reber.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

asPeteR ::

Tole ABIT IC7-MAX3, se sigurno ne splaca cakat. Razen ce rabis 6 Sata kontrolerjev(pri najboljsi volji se ne spomnim razloga zakaj bi clovek to rabu --razen serverji). Potem "hlajenje", ki je isto ali slabse kot ce imas orenk hladilnik na CPUju ... Potem pa so oklestili plate PS2 in COM portov, se mi zdi, kar prinese k overclocku in hitrosti - nic. Drugace pa ista kot IC7-G.
Cena bo pa pomoje v slo okol 70k.8-O :\
http://blog.stegnar.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera maticna za P4?

Oddelek: Kaj kupiti
5791 (738) Grey
»

Springdale/Canterwood -- kaj je že boljše? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
565820 (4594) VASkO
»

Katero matično kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
111106 (900) DaNe
»

Največji disk naprodaj

Oddelek: Novice / Diski
152190 (2190) CaqKa
»

Matična plošča s čipom 865 ali 875 za procesor p4 800 FSB

Oddelek: Pomoč in nasveti
8732 (704) KoKoLiNo

Več podobnih tem