» »

Google Pixel

Google Pixel

««
70 / 70
»
»»

NejcSSD ::

Razlika je samo Zoom kamera, ki je navadn nima
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Dzhimen ::

Pixel 8 imam cca pol leta, pa moram rečt da slike niso prav neki presežek...
Večkrat sem bral da bi naj bile kamere pixlov zelo dobre, in da slike pixlov v slepih testih nesejo dvakrat dražje telefone itd. Ampak jaz nisem opazil prav nobenega presežka.

Na Pixel 8 sem presedlal iz OnePlus 7T (telefon iz leta 2019), in sem takrat z obema telefonoma vzporedno slikal, da primerjam kvaliteto slik, in nisem opazil neke ogromne razlike... Če na Pixel 8 zajeti sliki pozoomiram na dejansko velikost, se konkretno vidi da manjkajo detajli.

Telefon je srugače super, sem zadovoljen. In ker fotoaparat rabim samo za kako sliko sem pa tja, tudi ne potrebujem neke nadpovprečne kamere... :)

Clone ::

Sam sem imel možnost sprobat Pixel 8 za teden dni.

Kamera mi je osebno najboljša proti vsem kar sem testiral do sedaj. Še vedno sem mnenja da je telefon le telefon in se ne more primerjati s SLRji. Z skoraj nič truda vedno ratajo dobre fotke ki jih ni potrebno dodatno urejat. Toni so nekoliko hladnejši, nekaj šuma v sencah, ton kože se kar dosti približa dejanskim. Mogoče edino malo preveč ostrine na obrazih kar ni ravno dobra stvar za gube :) Nisem našel nikjer kjer bi se dalo ostrino zmanjšati. Nočni način je sploh nelaj boljšega, tam mislim da se mu res noben telefon ne približa.

Če primerjam z S24u so bolj naravne barve, Samsung preveč poudari modre, edino kar mi je na Samsungih všeč je Expert Raw in Pro mode. DNG datoteke so bokj nevtralne napram Pixel 8 in neobdelane. Pixel 8 tudi v RAW naredi stacking...

Kar se samih barv tiče sem bil navdušen na Xiaomi 10T Pro. Nevtralno, lahko za urejanje.

Barve so stvar okusa nekateri imajo rajši boostane barve, nekateri nevtralne...

Če bi se šlo samo za fotke bi tudi sam izbral Pixel 8/8Pro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Clone ()

johanblond ::

Lahko kdo pomaga/svetuje:

- želim uveljavljati garancijo za Pixel6a kupljen v Nemčiji
- grem na Google.store.de z mojim gmail accountom (ni tisti, preko katerega je bil telefon kupljen)
- izberem Reparaturen, dam IMEI,... izberem pravo opcijo
- ponudi mi dve opciji - Anruf ali Chat, katerokoli izberem mi odpre novo okno na angleški (international) google support strani (https://support.google.com/), kjer moram izbrati državo
- ko izberem Nemčijo, me vrže na Google.store.de: se pravi se vrtim v krogu

Kakšen nasvet?

PS: napihnjena baterija, tako da je telefon odprlo, star leto in pol, pol leta še v garanciji

Excavator ::

Meni dela normalno --> https://store.google.com/de/repair?hl=de
Odpre se chat brez težav.

Zgodovina sprememb…

johanblond ::

A si dejansko dal konkretne podatke (napaka/IMEI) in ti je dejansko odprlo chat?
Meni se utavi tukaj, namesto da se odpre Chat me presumeri na https://support.google.com/

 Chat

Chat

akulp ::

Excavator je izjavil:

Meni dela normalno --> https://store.google.com/de/repair?hl=de
Odpre se chat brez težav.


Jaz sem tudi (s precej potrpežljivosti in klikanja) prišel potem tukaj skozi in do chata, ter uspešno dobil nov telefon.
Lukcc

marS ::

Saj vem da če bi se bolj potrudil bi nekje našel, ampak, za Pixel 7, ali kdo ve kje je funkcija samodejnega ostrenja in kje bi jo lahko izklopil. Opazil sem pri snemanju videa, da se mi na posnetku, ne vedno, ena zelena pika premika čez screen in to zna biti moteče pri gledanju videa...
...no more heroes...
https://ilbis.com/

akulp ::

marS je izjavil:

Saj vem da če bi se bolj potrudil bi nekje našel, ampak, za Pixel 7, ali kdo ve kje je funkcija samodejnega ostrenja in kje bi jo lahko izklopil. Opazil sem pri snemanju videa, da se mi na posnetku, ne vedno, ena zelena pika premika čez screen in to zna biti moteče pri gledanju videa...



Kakor vem, se da samo zakleniti ostrenje. Kakšna zelena pika? :)
Prav googlal sem, pa nič ne najdem na to temo. Prilepi primer videa...
Lukcc

note3 ::

Ima kdo pixel 8 kakšni problemi z omrežjem a1??

marS ::

akulp je izjavil:

marS je izjavil:

Saj vem da če bi se bolj potrudil bi nekje našel, ampak, za Pixel 7, ali kdo ve kje je funkcija samodejnega ostrenja in kje bi jo lahko izklopil. Opazil sem pri snemanju videa, da se mi na posnetku, ne vedno, ena zelena pika premika čez screen in to zna biti moteče pri gledanju videa...



Kakor vem, se da samo zakleniti ostrenje. Kakšna zelena pika? :)
Prav googlal sem, pa nič ne najdem na to temo. Prilepi primer videa...


To je pri sliki
 Point-pixel

Point-pixel



videa nisem nikamor uploadal ampak je podobna pika, manjša in se premika. Nekje sem zasledil da je to zaradi avtomatskega ostrenja...
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: marS ()

johanblond ::

akulp je izjavil:

Jaz sem tudi (s precej potrpežljivosti in klikanja) prišel potem tukaj skozi in do chata, ter uspešno dobil nov telefon.


A lahko opsišes postopek in časovnico (bil kupljen v Nemčiji?)

NejcSSD ::

note3 je izjavil:

Ima kdo pixel 8 kakšni problemi z omrežjem a1??


Imamo na re:do, deluje BP
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

akulp ::

marS je izjavil:

akulp je izjavil:

marS je izjavil:

Saj vem da če bi se bolj potrudil bi nekje našel, ampak, za Pixel 7, ali kdo ve kje je funkcija samodejnega ostrenja in kje bi jo lahko izklopil. Opazil sem pri snemanju videa, da se mi na posnetku, ne vedno, ena zelena pika premika čez screen in to zna biti moteče pri gledanju videa...



Kakor vem, se da samo zakleniti ostrenje. Kakšna zelena pika? :)
Prav googlal sem, pa nič ne najdem na to temo. Prilepi primer videa...


To je pri sliki
 Point-pixel

Point-pixel



videa nisem nikamor uploadal ampak je podobna pika, manjša in se premika. Nekje sem zasledil da je to zaradi avtomatskega ostrenja...



Ni to slučajno v primeru, ko je sonce? In imaš odboj...
Ker podobno se ti naredi na fotki, točno taka zelena pika nastane, če boš slikal direktno v sonce.
Lukcc

akulp ::

johanblond je izjavil:

akulp je izjavil:

Jaz sem tudi (s precej potrpežljivosti in klikanja) prišel potem tukaj skozi in do chata, ter uspešno dobil nov telefon.


A lahko opsišes postopek in časovnico (bil kupljen v Nemčiji?)



Saj zares kaj veliko ti težko opišem. Ko sem prišel na chat, sem jim opisal težavo. Šlo je za "razlit" ekran. Poslal sem par fotk in po nekaj minutah dobil odboritev, da zamenjajo za nov telefon, brez kakrkšnegakoli pregovarjanja so mi odprli RMA.

Težava je bila potem bolj to, da dobiš nalepke za vračilo/poštnino, ki pa veljajo samo za pošiljanje iz države, kjer je bil tel. kupljen. Torej v mojem/tvojem primeru, DE. Pri ans namreč UPS takega paketa ne sprejme.

Na srečo sem imel kolega, ki je šel ravno takrat v DE in mi je oddal na UPS. Nov telefon pa je potem prišel na naslov, kamor je bil naročen star. Za te stvari pa uporabljam kolega, ki živi v DE in mi potem prepošlje/prinese telefon.

Vse skupaj je trajalo cca. 14 dni.
Lukcc

marS ::

akulp je izjavil:

marS je izjavil:

akulp je izjavil:

marS je izjavil:

Saj vem da če bi se bolj potrudil bi nekje našel, ampak, za Pixel 7, ali kdo ve kje je funkcija samodejnega ostrenja in kje bi jo lahko izklopil. Opazil sem pri snemanju videa, da se mi na posnetku, ne vedno, ena zelena pika premika čez screen in to zna biti moteče pri gledanju videa...



Kakor vem, se da samo zakleniti ostrenje. Kakšna zelena pika? :)
Prav googlal sem, pa nič ne najdem na to temo. Prilepi primer videa...


To je pri sliki
 Point-pixel

Point-pixel



videa nisem nikamor uploadal ampak je podobna pika, manjša in se premika. Nekje sem zasledil da je to zaradi avtomatskega ostrenja...



Ni to slučajno v primeru, ko je sonce? In imaš odboj...
Ker podobno se ti naredi na fotki, točno taka zelena pika nastane, če boš slikal direktno v sonce.


Ne ni odboj. Pri videu se ta pika premika, torej je kot nekakšno iskalo, kot sem iz nekih forumov razbral je to za avtomatsko ostrenje. Torej, rad bi to funkcijo v Pixel7 izklopil če je možno kje?
...no more heroes...
https://ilbis.com/

GupeM ::

marS je izjavil:

Ne ni odboj. Pri videu se ta pika premika, torej je kot nekakšno iskalo, kot sem iz nekih forumov razbral je to za avtomatsko ostrenje. Torej, rad bi to funkcijo v Pixel7 izklopil če je možno kje?

Kje si to zasledil? To je navaden lens flare. Mogoče bi Google rad bil preveč pameten, pa bi rad lens flare odstranil, potem pa rata takšen lep krog.



Od cca minute naprej imaš lens flare na različnih telefonih, ampak Pixla žal ni med njimi. In ja, logično je, da se pri videu krog premika, ker ko se premikaš, se odboj tudi spreminja/premika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

pero50 ::

Google predstavil pixla 8a.
V tem trenutku se sprašujem zakaj bi sploh vzel 8a, če dobiš 8 po isti ceni in z enakimi specifikacijami. (550€)
Verjetno bo cena padla na ~450€ zelo hitro.

https://www.gsmarena.com/google_announc...

Midway ::

Kje dobiš 8 za tako ceno?

Kiwix ::

Amazon IT

Mene zanima ali nobenega ne moti, da iz home screena ne moreš odstraniti google search bar? :)

akulp ::

GupeM je izjavil:

marS je izjavil:

Ne ni odboj. Pri videu se ta pika premika, torej je kot nekakšno iskalo, kot sem iz nekih forumov razbral je to za avtomatsko ostrenje. Torej, rad bi to funkcijo v Pixel7 izklopil če je možno kje?

Kje si to zasledil? To je navaden lens flare. Mogoče bi Google rad bil preveč pameten, pa bi rad lens flare odstranil, potem pa rata takšen lep krog.



Od cca minute naprej imaš lens flare na različnih telefonih, ampak Pixla žal ni med njimi. In ja, logično je, da se pri videu krog premika, ker ko se premikaš, se odboj tudi spreminja/premika.


Tako je. :)

Kiwix je izjavil:

Amazon IT

Mene zanima ali nobenega ne moti, da iz home screena ne moreš odstraniti google search bar? :)


NovaLaucnher. Vedno na Androidu, brez razmišljanja.
Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()

audisupak ::

Razmišljam o nadgradnji iz mojega trenutnega Iphona XR na Pixel 8. Zanima me, ali obstaja kakšen seznam software reči, ki so/niso podprte v Sloveniji (predvsem callscreening pa ostali softver).

hvala in lp za kakšrnekoli informacije.

Midway ::

Kiwix je izjavil:

Amazon IT


To so rabljeni...

Kiwix ::

Hmm vidim ja... Prej je bila cena 549€, sedaj pa je 521€, ampak rabljen...

Je pa na Amazon DE nov za 599€.

vinkop ::

Kiwix je izjavil:

Amazon IT

Mene zanima ali nobenega ne moti, da iz home screena ne moreš odstraniti google search bar? :)

mene moti, ampak ne morem nič...

pero50 ::

Midway je izjavil:

Kje dobiš 8 za tako ceno?


https://www.idealo.de/preisvergleich/Of...

Midway ::

pero50 je izjavil:



https://www.idealo.de/preisvergleich/Of...


Hvala, ampak tu tudi ne dobiš za tako ceno.

JH84 ::

Pozdravljeni,

nameravam zamenjati Pixla 4A za 6A ali 7A, še najraje 6A, ker je nemškem amazonu 270 EUR. Sem na HOT, žal ne morem zamenjati operaterja.

Prebral sem zadnjih par strani te teme, da imate nekateri problemem, ker HOT ne podpira VOLTE. Lahko kdo to bolj pojasni, se to pojavlja izključno na 8-ki, ali imajo vsi Pixli s tem probleme, ali se problemi pojavljajo čisto na random? Jaz s 4A nimam problemov....

Kiwix ::

Midway je izjavil:

pero50 je izjavil:



https://www.idealo.de/preisvergleich/Of...


Hvala, ampak tu tudi ne dobiš za tako ceno.


Evo, na Amazon IT je nov spet 549€ :).

Midway ::

Kiwix je izjavil:


Evo, na Amazon IT je nov spet 549€ :).


Hvala, sem naročil :)

Blinder ::

JH84 je izjavil:

Pozdravljeni,

še najraje 6A, ker je nemškem amazonu 270 EUR.


ali si opazil, da so tisti telefoni rabljeni?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Jerry000 ::

Rabljeni so zakon...ampak flagshipi :)

««
70 / 70
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

"Hočem mali Android telefon" (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
32151637 (3007) Karen
»

Mobitel z zelo dobro kamero (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8810254 (7130) Leko
»

Telefoni Pixel 7 na voljo 13. oktobra

Oddelek: Novice / Android
146462 (2722) OK.d
»

Telefoni Pixel 6 prispejo naslednji teden

Oddelek: Novice / Android
4410228 (7239) blackbfm

Več podobnih tem