» »

najboljse zracno hlajenje

najboljse zracno hlajenje

MrX ::

kateri je trenutno najboljsi hladilnik za zracno hlajenje AMD-jevih XP procesorjev?

morphling1 ::

Kaj to ne ve čivkajo že vrabci. TR SLK900U v navezi s kako Delto Dual Blade ali pa Vantec Tornadom
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Tradewind ::

Hja, cena tega pa je koliko?
Pa kje lahko to kupiš in seveda kolk je to glasno!
Mislim da za taki dnar je pa že bolše it pol na vodno, a ne!?
DFI DK P45 - T2RS PLUS, INTEL Q8400, napajalnik 650W,
2X2giga ddr2 800mhz, Maxtor SATA 250GB 8MB,HITACHI 500GB 8MB,
XFX Alpha dog 8800GT 512mb rama

dëych ::

en lep pozdrav, sem nov na temle forumu, pa me neki zanima, k smo že pri hladilnikih..

Kupu bi si drug hladilnik za procesor (AMD 1,2GHz Athlon), katerga mi svetujete? Hladilnik pa naj ima čim tišje delovanje, ker tega ko mam zdej not je :O ...



lp,
Dean

frudi ::

Tradewind... cena - 15 jurjev za slk900 + 3.5k za tornada oz. 5k za delto. glasnost - nekaj takega kot fen za lase, al pa kak manjši sesalec; ni za poslušat razen če znižaš obrate.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Magic1 ::

Izbira za dobro zračno hlajenje je čist na psu. 15k??? Kaj pa alternativa, cena dost ugodna, kvalitetno hlajenje pa da je tih? Modificiran vulcano 7+? Še kaj drugega?

Switch ::

Kaj pa thermalright SK7 in en ventilator, ki je precej tih? S katerim ventilatorjem bi bil zvok tišji od Zalmana 6000Cu?

morphling1 ::

A mi lahko poveste kaj vsi bluzite, vprašanje je bilo jasno, kateri je najboljši zračni hladilnik in odgovor je bil jasen. Človek ni spraševal kaj je bolj ugodno, manj glasno in tako dalje... :\
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

MALJUTKA ::

Pozdrav.
Nekako nisem mogel mimo, brez da opišem kako se SLK 900 U obnese pri meni.
Procesor imam TB b 1700+ navit na 2300 MhZ pri 1,775 V. Hladi ga omenjeni cooler, na njemu pa se vrti Volcano 9, katerega obrati se samodejno glede na trenutno temperaturo proca gibljejo od 1300 do max. 3000, pri normalni obremenitvi (beri ne najbolj zahtevna igra) se suče pri 2400 rpm. Z drugimi besedami ZELO TIHO. Pri tem temperatura proca NE pride čez 40 stopinj, pri normalni obremenitvi cca 37. Seveda bodo te vrednosti še nižje ko zunaj ne bo več takšne vročine.
Zaenkrat vodnega res še ne potrebujem. Niti iz vidika glasnosti kompa, niti iz vidika večjega OC-ja, pa še ceneje me je prišlo kot pa najbolj bedno vodno hlajenje. Smisel vodnega hlajenja ta trenutek vidim samo v tem, da bi si ga naredil sam in bi ob delu užival, kasneje pa bil ponosen na svoj unikatni izdelek.

LP

Fury ::

ti mas zihr nf7(-s) s tanovim biosom a ne maljutka? ker ti NOBEN zracni cooler ne bo hladil proc na full load samo 5°c nad ambientom. pa tut ce je slk-900 z delto pa bo se zmer vec kot 5°c razlike pomoje.. sploh pa ne en s tihim ventom.

dëych ::

Kater hladilnik mi lahko predlagate za moj procesor (AMD 1200 ATHLON)? :\


hvala lepa in lep pozdrav:),
Dean

_pobesneli_ ::

Mene tudi zanima kakšen hladilnik bi dal na AMD 1200 ATHLON

overman ::

ce hoces tuíhega in uncikovitega potem ti priporocam zalman 6000 cu- ga ima jaz in sem zadovolje, ampak ga prodajm ker sem ze skoraj naredu vodno hlajenje.

Gandalfar ::

ja jzt mam isto kot overman .. athlona 1200 hladim z bakrenim zallmanom in je res tiho in hladno :)

overman ::

ce je slucajno kdo interesent naj me kontaktira po mailu: aljaz.primozic@siol.net

FastWIND ::

Athlon 1333 Zallman Cu tiho in hladno.

Marjan ::

Če nimaš velik kesha (ali pa si preprosto racionalen) potem je najboljši nakup najcenejšega bakrenega hladilnika z čimvečjimi bakrenimi rebri. Dobiš za okoli 3-4k sit.

Kar je imho tudi najbolj pametno. Dno hladilnika itak zbrusiš in spoliraš, vrtljaje venta pa uravnavaš ročno.

IMHO.

MALJUTKA ::

Fury: Ja,ja, logiš. Imam 14 beta (Tsedanja=Tstara-10stopinj; senzor v socketu pritisnjen na dno proca
LP

Fury ::

torej mas efektivno 50°c full load :) kar je v redu :)

jest mam 60°c full load po 12 urah prima... v7+ z zalmanom gor.. kar znese 50°c po tvojem biosu :) torej 10°c vec.. mam pa 1.85V tb-b 1700+ na 2100 mhz in 35°c v ohisju :)

tx-z ::

Men je tole kr mam jst čist uredu..
tx-z

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tx-z ()

Saladin ::

Najboljši hladilnik je skoraj nedvomno SLK900U. Daš lahk vse vrste ventilatorjev gor, odvisno če ti je bolj važno hlajenje ali glasnost. In čeprav rečete da je cena problem, se mi ne zdi toliko pretirana. Večji problem zame bi skoraj bila teža. Ta hladilnik ti je težki ne vem, več kot 600 gramov z ventilatorjem? Če maš intela to ni pretirano hudo, če pa maš krhkega AMDja, potem bi moral moliti za vsako malo večje prenašanje da se kej ne zdrobi.
Če nimaš P4 in ne misliš it v skrajnosti in ti ima plošča luknje okoli procesorja bi jay vzel SLK800U. Lažja varijanta, malo cenejša, samo za AMD. Skoraj 100 gramov lažji ampak še vedno popolnoma bakren. Sam si ga bom verjetno omislil z novim 2400+ athlonom in Ceramique pasto.

pilatus9 ::

Kupi si CoolerMaster X dream v Comtronu za 3500 sit, pa dobis zakon cooler z bakrenim jedrom, ker ti low-end coolerji so itaq vsi aluminijasti, cez pa je baker nanesen.
Ima patudi regulator obratov in zgleda res impresivno v kisti, ko je tak zelen.
link na stran

overman ::

tudi jaz mislim da je slk900 najboljse glede hlajenja-glede teze je pa tako: nabavis distancnim in se teza enakomerno prenese na cel socket. Ce pa dvomis v podvig pa plosco dodatno pritrdis skozi tiste 4 luknje pri socketu.

MrX ::

trenutno imam Zalman6000cu na 2500rpm.
procesor pa je Xp 2100+@2300mhz, 1,75V. po eni uri igranja igric je temperatura na procesorju 52 stopinj. imam big tower + 6 ventilatorjev, tako da je za zracenje poskrbljeno. sem 100% da lahko procesor navijem se za kaksnih 100, mogoce celo 150mhz, vendar nebi rad presegel 55 stopinj, zato me zanima kateri hladilnik je dober. zgleda da je skl900u zakon, sam je drag, ampak jebi ga:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrX ()

frudi ::

overman, SLK900U se na socketA ploščo ne da pritrditi drugače kot preko štirih lukenj okoli socketa, zato teža ni problem. sicer res ni najbolj enostaven cooler na svetu za sestavit (priporočam ogled navodil na thermalrightovi strani), ampak je zato pritrdilni sistem zelo robusten in stabilen. pa še skrb, da bi se ti odlomili zatiči na socketu, odpade :).
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

asPeteR ::

SLK900 je definitivno odlicen hladilnik! In sama pritrditev je pravtako odlicna! Splaca se malce posfaufat plato, kajti potem je stik optimalen.

Skratka SLK900 je za vse tiste, ki ne zelijo vodnega, toda hocejo vseeno naviti procesor (no, skoraj) do meja.

SLK900 poklekne sele pri kaksnem navitem bartonu s kombinacijo poletne vrocine. TbreadB pa shandla komot do kraja.
http://blog.stegnar.com

Grimlord ::

Pa mislite da bi to oz. to dobro hladilo Bartona 2500+ ? (seveda navitega)
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

MrX ::



Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tt Volcano 12 vs. Silent Boost

Oddelek: Kaj kupiti
402129 (1446) G@MER
»

The best of the best [kuler :)]

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
171399 (1156) ali3n

Kateri CPU cooler

Oddelek: Kaj kupiti
373481 (2899) boštjan
»

Kaj mi proporočate za hlajenje Athlona XP+ 2500 Barton jedro??

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
282159 (1426) Ted
»

Kateri hladilnik???

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
311544 (1159) =Exceed=

Več podobnih tem