» »

Peka audio CDja in razmeroma počasno delovanje

Peka audio CDja in razmeroma počasno delovanje

Microsoft ::

Pred kratkim sem pekel neke audio CDje. Na disku sm mel pred tem imel shranjene pesmi v MP3 obliki. Vse skupej sem na CDje pekel s pomočjo programa Nero. V Windows-ih (XP) mam tam, ko so neke IDE naprave, nastavljeno Transfer mode: DMA if available.

Zdej se pojavi prvi problem: Malo nižje pa tam piše Current transfere mode: PIO mode. To pomen, da pol moj pekač nima možnosti DMA?:O

Drugo, kar je menda posledica prvega pa je, da ko pečem, se tist predpomnilnik enih parkrat čist sprazne, takrad medpomnilik pade na 8%. Istočasno se vžge še oranžna lučka na pekaču. Takrat, ko pa je medpomnilnik polen bolj, kot približno 30%, pa je ta lučka rdeča.


Zdej me pa zanima, zakaj pa stvar sploh dela tak počas? Ka je računalniku res tak težko dekodirat iz MP3 v audio zapis?

Mam pa AMD1800xp+, 512 2100 DDR RAM, 60GB + 80GB (oba maxtor ATA133), CD/RW LiteOn 24*10*40.


by Miha

Han ::

Uporabi iskanje... V PIO načinu naprava zelo obremenjuje procesor, zato vse skupaj deluje po polžje...

Microsoft ::

Ja sej tam sem nastavil DMA if available. Sam spodi pa piše, da je trenutno v uporabi PIO. To je zdej problem, kak prepričat stvar, da bo delala v DMA načinu!


by Miha

profii ::

jst sm mel tezavo pri presnemavnju cd-jev. pol sm pa odprl racunalnik pa sm zamenjal đamperje. tisto kar je blo na mester sm dal na slave in tiso kar je blo na slave sm dal na master. in zdej normalno pece. :D

Microsoft ::

profii, ka mogoče veš, ka maš na master ka pa na slave?:\

Jst mam na master DVD enoto, na slave pa CD/RW.


by Miha

R33D3M33R ::

@JimiBtn: jaz stalno delam to na 8x hitrosti ali pa celo manj, pri kaki pečeš ti? Dekodiranje je kar zahtevno in manjša hitrost, manj možnosti je za napake.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Microsoft ::

Jst to delam pr 16x hitrosti. LAhka bi pa pr 24x. Se zanašam na PC!:D

Kake napake?:\


by Miha

profii ::

JimiBtn mislm d mam jst isto k ti.:\

R33D3M33R ::

Meni je enkrat totalno zafuralo CD rom ker sem pri previsoki hitrosti pekel (16x 8-O 8-O ), cd neuporaben. No nisem pa uporabljal nerota, ampak nek tretji software.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Microsoft ::

|GeNeRaToR|, jst mam Nerota pa tist burn proff al ka je že. Sam vseeno se mi to zdi mal počasno.

Predpomnilnik pa medpomnilnik mam v obeh primerih nastavljeno na max velikost!:)


by Miha

Han ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Maxtor 80 GB (2 MB bufferja) bere max 30 MB/s

Oddelek: Pomoč in nasveti
261671 (1378) @ljash
»

Visoka temperatura diska in preveliko obremenjevanje procesorja!

Oddelek: Pomoč in nasveti
221248 (960) rockeye
»

Priključitev CD-ROM-ov in HDD ter hitrosti

Oddelek: Strojna oprema
61047 (979) Boris14
»

Na pekaču ne morem vklopiti DMA mode (sedaj je PIO)

Oddelek: Pomoč in nasveti
141381 (1124) smile-
»

Na katero vodilo priklopit pekac?

Oddelek: Strojna oprema
10791 (673) ali3n

Več podobnih tem