» »

Počasni vozniki

Počasni vozniki

««
31 / 36
»»

negotiator ::

SimplyMiha je izjavil:

Potem tudi šleperji ne smejo na AC?


Zakaj? Šleperji gredo lahko 130+
All easy problems have already been solved.

sheeshkar ::

negotiator je izjavil:

SimplyMiha je izjavil:

Spodnja omejitev je 60 km/h! Pojdite vrnit svoje izpite!


Npr. na AC ne sem vozilo, ki ne dosega min. 60km/h itd. Res je tudi, da se ne sme povzročati kolone oz. po AC se vozi na voznem pasu.

Nekaterih so polna usta pravil in "kulturnega obnašanja", a so hkrati edini, ki zavestno kršijo točno določena in povsem jasna pravila, kultura pa po njihovem mnenju obstaja samo za druge.

vir:
https://med.over.net/forum5/viewtopic.p...

A veš, česa tudi ne smeš početi na AC ter hitri cesti ob normalnih razmerah? PREHITEVATI PO DESNI!

Vir: http://www.tecajcpp.com/cpp/prehitevanj...

Zgodovina sprememb…

negotiator ::

šiškar

Ko kolona vozil na voznem pasu vozi hitreje od kolone na prehitevalnem pasu, to uradno ni prehitevanje

vir:

http://siol.net/avtomoto/nasveti/poln-p...
All easy problems have already been solved.

Zgodovina sprememb…

SimplyMiha ::

negotiator je izjavil:

SimplyMiha je izjavil:

Potem tudi šleperji ne smejo na AC?


Zakaj? Šleperji gredo lahko 130+



NE! Največja dovoljena hitrost za tovorna vozila s priklopnimi vozili je 80 km/h!

VRNI IZPIT!

GrimReaper ::

SimplyMiha je izjavil:

MasterTade je izjavil:

Na AC je nekdo ki vozi 80 na voznem pasu prav tako nevaren, če ne nevarnejši kot nekdo ki vozi vsaj 130


NE! Pa človek božji kdo ti je dal izpit?!

Sam sebi si sigurno nevaren, pri nekje 100-110 si najbolj varen. Vem, ko sem hotel testirat pospešek 80-180 in sem en čas vozil 75, ker sem čakal da se pred mano dovolj sprazne. In mi ni bilo prav prijetno, ko se je za mano nabrala kolona. Starim mamam je moral pa ata zraven z roko kazat naj že končno prehitijo.

Pa če sem že pri tem, kdor ne zna prehitet izven naselja iz 30 in na AC iz 80, nima kaj delat na taki cesti, saj trgovina je tudi 500m stran od doma kjer je naselje z omejitvijo 50 in ne rabiš znat prehitevat.
Prvo sem dejansko videl kakšnih par tednov nazaj, sam sem bil takoj mimo vseh treh, traktorja ter dveh, ki ga nista znala prehitet. Seveda sem prej potrobil, da me ne bi kdo izsilil.
Pa tudi sem že parkrat ali zanalašč (prej je mene oviral s 50 na 90, potem sem mu dal vedet kako izgleda če je sam oviran s 30 na 50) ali pa zaradi okvare avtomobila vozil precej pod omejitvijo, pa je žalostno da nekateri niso znal prehitet niti ko sem povsem zmanjšal hitrost in se umaknil povsem na rob ceste.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Utk ::

SimplyMiha je izjavil:

Spodnja omejitev je 60 km/h! Pojdite vrnit svoje izpite!

Če ne znaš vozit 90, ga nikoli niti ne bi smel dobit. Poleg tega spodnja omejitve ni, še en razlog več, da verjamem, da si izpit kupil.

sheeshkar ::

negotiator je izjavil:

šiškar

Ko kolona vozil na voznem pasu vozi hitreje od kolone na prehitevalnem pasu, to uradno ni prehitevanje

vir:

http://siol.net/avtomoto/nasveti/poln-p...

Ja, to vemo vsi. Kaj ima to veze s tvojim primerom prehitevanja po desni, ki si ga podal pred nekaj dnevi? Nič, ker tisto je bilo povsem idiotsko dejanje nesposobnega omejenca v situaciji, kjer niti slučajno ni bilo dovoljeno prehitevati po desni (kar si med drugim tudi sam priznal). Zakaj točno sedaj v debato tlačiš primere, kjer je vožnja po desni lahko hitrejša in je to povsem dovoljeno?

GrimReaper ::

Tovornjaka pa tukaj ne gre enačit, ker ima precej večjo maso, zanj je vseeno če ga kdo od zadaj nabije, v avtu pa nimaš tega luksuza. Da se greš vozit na AC pod 100 moraš bit vsekakor mal neumen.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

SimplyMiha ::

Utk je izjavil:

SimplyMiha je izjavil:

Spodnja omejitev je 60 km/h! Pojdite vrnit svoje izpite!

Če ne znaš vozit 90, ga nikoli niti ne bi smel dobit. Poleg tega spodnja omejitve ni, še en razlog več, da verjamem, da si izpit kupil.

Na avtocesto lahko gredo le motorna vozila, ki na ravnem presegajo hitrost 60 km/h. ZVCP, 110. člen. Kje si kupil izpit?

solatko ::

negotiator - Spet kažeš pomanjkljivo sposobnost branja in razmevanja zakonov - samo če sta na obeh pasih koloni, to ni prehitevanje, če pa je vozni pas prazen, bi morali vsi iz prehitevalnega na vozni pas, ampak ti ne smeš prehitet zadnjega v koloni na prehitevalnem pasu - na smeš, v zakonu je celo opisan postopek v takem primeru.

Glede opazovanja - ko voznik prehiti vozilo in se ima namen umaknit na vozni pas, je normalno, da ne pričakuje vozla, ki jehitrejše na njem, vendar je problem, da na mrtvi kot, običajno, velio voznikov ni pozorno, od opravljene izpitne vožnje naprej.
V tvojem primeru ni pomembno, koliko jih pogleda in počaka, dovolj je eden, ki je premalo pozoren in to se dogaja, tako kot ti na prehitevalni pas udari iznenada, brez da bi fajn pogledal.

Spet primer prehitre vožnje
http://www.24ur.com/novice/crna-kronika...

Šlo je za izsiljevanje, vendar je morala bit hitrost krepko čez omejitev
http://www.24ur.com/novice/crna-kronika...

da narediš take razbitine. Pri 70 je to nemogoče.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

Utk ::

SimplyMiha je izjavil:

Utk je izjavil:

SimplyMiha je izjavil:

Spodnja omejitev je 60 km/h! Pojdite vrnit svoje izpite!

Če ne znaš vozit 90, ga nikoli niti ne bi smel dobit. Poleg tega spodnja omejitve ni, še en razlog več, da verjamem, da si izpit kupil.

Na avtocesto lahko gredo le motorna vozila, ki na ravnem presegajo hitrost 60 km/h. ZVCP, 110. člen. Kje si kupil izpit?

Ne vidim povezave z neumnostjo, ki si jo prej napisal.

SimplyMiha ::

Utk je izjavil:

SimplyMiha je izjavil:

Utk je izjavil:

SimplyMiha je izjavil:

Spodnja omejitev je 60 km/h! Pojdite vrnit svoje izpite!

Če ne znaš vozit 90, ga nikoli niti ne bi smel dobit. Poleg tega spodnja omejitve ni, še en razlog več, da verjamem, da si izpit kupil.

Na avtocesto lahko gredo le motorna vozila, ki na ravnem presegajo hitrost 60 km/h. ZVCP, 110. člen. Kje si kupil izpit?

Ne vidim povezave z neumnostjo, ki si jo prej napisal.


Še enkrat: kje si kupil izpit?

solatko ::

SimplyMiha - Na AC ne smejo vozila, ki ne dosegajo po specifikaciji proizvajlca hitrosti vsaj 60 km/h, je pa pomembno eno drugo določilo, da vozilo, ki ne dosega vsaj polovice omejitve, prižge opozorilne utripalke, koliko pa lahko v tem primeru vozi pa ni predpisano.
Delo krepa človeka

SimplyMiha ::

Še tole:
Avtocesta (zelene oznake) je namenjena daljinskemu prometu motornih vozil in je označena s predpisano prometno signalizacijo; če ni s prometno signalizacijo drugače predpisano, je največja dovoljena hitrost na avtocesti 130 km/h, najmanjša pa 60 km/h.

DARS v nacionalni akciji "Hitrost - Počasneje je varneje" 9.4.2015

Zgodovina sprememb…

solatko ::

negotiator - Od gdaj je eno vozilo kolona?

sheeshkar - Nevarno početje je seveda lahko tudi vožnja čez omejitev (tu mislim hitrosti okoli 200+), vendar, če se to dogaja takrat, ko ni drugih udeležencev na tistem odseku, veliko manj nevarna, kot prehitevanje po desni.
Sicer pa je precej velik procent voznikov, ki normalno vozijo med 140 in 150, torej čez administrativno omejitev, pa še vedno, sorazmerno varno, opažam pa, da imajo čisto vsi, prekratko varnostno razdaljo, kar pa v nobenem primeru ni pametno.

In to se dogaja ob čisto vsaki uri in skoraj ob vsakem vremenu, samo v snegu in megli je promet malo počasnejši, varnostne razdalje pa še vedno veliko premajhne.
Delo krepa človeka

SimplyMiha ::

sorazmerno varno

Ravno danes so zaradi takih voznikov za nekaj časa zaprli štajersko avtocesto!

negotiator ::

SimplyMiha je izjavil:

negotiator je izjavil:

SimplyMiha je izjavil:

Potem tudi šleperji ne smejo na AC?


Zakaj? Šleperji gredo lahko 130+



NE! Največja dovoljena hitrost za tovorna vozila s priklopnimi vozili je 80 km/h!

VRNI IZPIT!


Zakaj pa enačiš dovoljeno hitrost in dejansko max. hitrost šleperja?
All easy problems have already been solved.

SimplyMiha ::

negotiator je izjavil:

SimplyMiha je izjavil:

negotiator je izjavil:

SimplyMiha je izjavil:

Potem tudi šleperji ne smejo na AC?


Zakaj? Šleperji gredo lahko 130+



NE! Največja dovoljena hitrost za tovorna vozila s priklopnimi vozili je 80 km/h!

VRNI IZPIT!


Zakaj pa enačiš dovoljeno hitrost in dejansko max. hitrost šleperja?


TI PRAVIŠ DA ŠLEPERJI LAHKO GREJO 130+!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

negotiator ::

sheeshkar je izjavil:

negotiator je izjavil:

šiškar

Ko kolona vozil na voznem pasu vozi hitreje od kolone na prehitevalnem pasu, to uradno ni prehitevanje

vir:

http://siol.net/avtomoto/nasveti/poln-p...

Ja, to vemo vsi. Kaj ima to veze s tvojim primerom prehitevanja po desni, ki si ga podal pred nekaj dnevi? Nič, ker tisto je bilo povsem idiotsko dejanje nesposobnega omejenca v situaciji, kjer niti slučajno ni bilo dovoljeno prehitevati po desni (kar si med drugim tudi sam priznal). Zakaj točno sedaj v debato tlačiš primere, kjer je vožnja po desni lahko hitrejša in je to povsem dovoljeno?


Kateri primer pa? Takrat mimogrede sploh še nisem vedel, da je tisto na linku dovoljeno.


negotiator - Spet kažeš pomanjkljivo sposobnost branja in razmevanja zakonov - samo če sta na obeh pasih koloni, to ni prehitevanje, če pa je vozni pas prazen, bi morali vsi iz prehitevalnega na vozni pas, ampak ti ne smeš prehitet zadnjega v koloni na prehitevalnem pasu - na smeš, v zakonu je celo opisan postopek v takem primeru.


In, kakšna je razlika, če prehitim zadnjega vs. tistega, ki ni zadnji? Je ni - oba morata gledat, če hočeta na vozni pas.
All easy problems have already been solved.

Zgodovina sprememb…

negotiator ::

V tvojem primeru ni pomembno, koliko jih pogleda in počaka, dovolj je eden, ki je premalo pozoren in to se dogaja, tako kot ti na prehitevalni pas udari iznenada, brez da bi fajn pogledal.


Točno tako pa se lahko zgodi tudi, ko ne prehitevam - je to tako težko poštekat?

SimplyMiha je izjavil:

negotiator je izjavil:

SimplyMiha je izjavil:

negotiator je izjavil:

SimplyMiha je izjavil:

Potem tudi šleperji ne smejo na AC?


Zakaj? Šleperji gredo lahko 130+



NE! Največja dovoljena hitrost za tovorna vozila s priklopnimi vozili je 80 km/h!

VRNI IZPIT!


Zakaj pa enačiš dovoljeno hitrost in dejansko max. hitrost šleperja?


TI PRAVIŠ DA ŠLEPERJI LAHKO GREJO 130+!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Saj lahko:

All easy problems have already been solved.

Zgodovina sprememb…

SimplyMiha ::

negotiator je izjavil:

Saj lahko:



NE! Omejitev je 80 km/h, ne glede na lastnosti vozila! Šleperji ne smejo niti en km/h več!

negotiator ::

SimplyMiha je izjavil:

negotiator je izjavil:

Saj lahko:



NE! Omejitev je 80 km/h, ne glede na lastnosti vozila! Šleperji ne smejo niti en km/h več!


In, kdo je rekel, da omejitev ni taka?

Poleg tega, saj tovornjaki imajo različne nalepke zadaj - tam od 80 pa do 100km/h, če se ne motim.
All easy problems have already been solved.

Zgodovina sprememb…

negotiator ::

Evo, ko je šiškar prvič prekoračil omejitev na AC, potem pa "eden od nas" švigne mimo :))

All easy problems have already been solved.

SimplyMiha ::

Madona, ti bluziš o 130+, medtem ko na avtocesti veljajo omejitve! Mi ne govorimo o vožnji na Daytoni! Boš zdaj nehal pisat debilizme?!

Kar pa zadeva oznak na tovornjakih, velja samo to:
47. člen (najvišje dovoljene hitrosti posameznih vrst vozil)

negotiator ::

SimplyMiha je izjavil:

Madona, ti bluziš o 130+, medtem ko na avtocesti veljajo omejitve! Mi ne govorimo o vožnji na Daytoni! Boš zdaj nehal pisat debilizme?!

Kar pa zadeva oznak na tovornjakih, velja samo to:
47. člen (najvišje dovoljene hitrosti posameznih vrst vozil)



Se pravi, kot sem rekel, od 80 - 100:

Avtobusi, tovorna vozila, katerih največja dovoljena masa presega 3,5 t, priklopna vozila, razen lahkih in bivalnih priklopnikov, morajo imeti na vidnem mestu na zadnji levi strani označbo največje dovoljene hitrosti, ki je predpisana za to vrsto vozil. Dodatno morajo biti s takšno označbo označena motorna vozila in skupine vozil, ki smejo voziti na avtocestah in hitrih cestah, s hitrostjo 80, 90 oziroma 100 km/h. Ta označba je po obliki in barvi enaka prometnemu znaku za omejitev hitrosti, njen premer pa je najmanj 20 cm.
All easy problems have already been solved.

SimplyMiha ::

Zdaj pa povej, v katero kategorijo gre šleper!

negotiator ::

SimplyMiha je izjavil:

Zdaj pa povej, v katero kategorijo gre šleper!


Saj sem ti dal citat...
All easy problems have already been solved.

Utk ::

SimplyMiha je izjavil:

Še tole:
Avtocesta (zelene oznake) je namenjena daljinskemu prometu motornih vozil in je označena s predpisano prometno signalizacijo; če ni s prometno signalizacijo drugače predpisano, je največja dovoljena hitrost na avtocesti 130 km/h, najmanjša pa 60 km/h.

DARS v nacionalni akciji "Hitrost - Počasneje je varneje" 9.4.2015

http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPred...
Tu imaš zakon pa mi poišči kje piše, da ne smeš počasneje od 60, pa poišči še kakšna je kazen, če greš. A si se ti sploh kdaj vozil po avtocesti v kakšen klanec, v megli, dežju, snegu?
In tega ne pravim tu zato, ker se bi rad vozil 50 po avtocesti, ampak da debili ne boste mislili, da je v redu, če se voziš 60, 80, ali pa kolk se bi že radi.

negotiator ::

A ni zanimivo, kako je na autobahnu manj nesreč, kot tukaj, kljub temu, da omejitve hitrosti ni? Toliko o tem, kakšne divjake imamo tukaj :))



PS: aja, saj res, to na autobahnu niso divjaki, saj ni omejitve hitrosti, glej ga zlomka :D Tukaj se pa bojijo dat za AC brez omejitve, ker potem ne bi bilo divjakov na AC ;)
All easy problems have already been solved.

Zgodovina sprememb…

SimplyMiha ::

Samo na nekaterih odsekih nemških avtocest ni omejitve! Bo dovolj teh debilizmov?

negotiator ::

SimplyMiha je izjavil:

Samo na nekaterih odsekih nemških avtocest ni omejitve! Bo dovolj teh debilizmov?


Saj sem vedel, da bo nekdo to rekel. Katerih debilizmov pa? Tvojih? Ker jaz ne vidim, da bi kje omenjal, da je povsod brez omejitve.
All easy problems have already been solved.

boolsheat ::

sheeshkar je izjavil:

solatko je izjavil:

Do takrat, ko boš počistil ceste neprilagojencev, pa so za vsako nesrečo ob prehitevanju počasne kolone MORALNI krivci prvi v taki koloni.

Še zate - je dekle v mini krilu moralno odgovorna, ko jo nekdo prime za rit?




V kakšnem prekršku pa je dekle?

Realna primerjava z dekletom bi bilo, da je dekle recimo nelegalna striptizeta ali pa celo prostitutka in jo stranka primer za rit.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Ne, ni moralno odgovorna, če je nekdo prime za rit. Je pa moralno odgovorna, če hoče, da jo prime za rit (vozi počasi), jo prime za rit (prehiteva), potem se pa oba zvrneta name, ki nimam nič s tem (mi prideta nasproti).

zenith1 ::

Autobahn in 130+: Accidents occurring at speeds of over 130 kph on the autobahns can result in insurance payment claims being annulled regardless of who was at fault.

sheeshkar ::

boolsheat je izjavil:

V kakšnem prekršku pa je dekle?

Realna primerjava z dekletom bi bilo, da je dekle recimo nelegalna striptizeta ali pa celo prostitutka in jo stranka primer za rit.

Utk je izjavil:

Ne, ni moralno odgovorna, če je nekdo prime za rit. Je pa moralno odgovorna, če hoče, da jo prime za rit (vozi počasi), jo prime za rit (prehiteva), potem se pa oba zvrneta name, ki nimam nič s tem (mi prideta nasproti).

Primerjava z dekletom je namenjena tistemu delu, ko je nekdo "sprovociran" v neko dejanje. Očitno pa so tudi povsem preproste primerjave v tej temi že višja znanost.


negotiator je izjavil:

Kateri primer pa? Takrat mimogrede sploh še nisem vedel, da je tisto na linku dovoljeno.

Tale:

negotiator je izjavil:

Umik na desni pas in čakanje, da se kre*en umakne, je samo podrejanje drugim. Če se ti mudi in na desnem vozijo pod omejitvijo, na levem pa ti nekdo zapira pot, se tega lahko brez težav lotiš z blendanjem, lahko se pa tudi pod nosom obrišeš in čakaš na desnem, če so ti drugi (idioti) bolj pomembni - zase se je treba tudi zavzet. Osebno dostikrat preprosto prehitim po desnem, če se da. Ni sicer dovoljeno ampak, če se počasi približaš in, ko si zraven prehitevanega pospešiš, lahko čisto varno prehitiš.

Tale idiotizem nima nobene veze s tistim linkom ali pravili, kjer je v določenih okoliščinah dovoljeno po desni voziti hitreje kot po levi.

negotiator ::

sheeshkar je izjavil:

boolsheat je izjavil:

V kakšnem prekršku pa je dekle?

Realna primerjava z dekletom bi bilo, da je dekle recimo nelegalna striptizeta ali pa celo prostitutka in jo stranka primer za rit.

Utk je izjavil:

Ne, ni moralno odgovorna, če je nekdo prime za rit. Je pa moralno odgovorna, če hoče, da jo prime za rit (vozi počasi), jo prime za rit (prehiteva), potem se pa oba zvrneta name, ki nimam nič s tem (mi prideta nasproti).

Primerjava z dekletom je namenjena tistemu delu, ko je nekdo "sprovociran" v neko dejanje. Očitno pa so tudi povsem preproste primerjave v tej temi že višja znanost.


negotiator je izjavil:

Kateri primer pa? Takrat mimogrede sploh še nisem vedel, da je tisto na linku dovoljeno.

Tale:

negotiator je izjavil:

Umik na desni pas in čakanje, da se kre*en umakne, je samo podrejanje drugim. Če se ti mudi in na desnem vozijo pod omejitvijo, na levem pa ti nekdo zapira pot, se tega lahko brez težav lotiš z blendanjem, lahko se pa tudi pod nosom obrišeš in čakaš na desnem, če so ti drugi (idioti) bolj pomembni - zase se je treba tudi zavzet. Osebno dostikrat preprosto prehitim po desnem, če se da. Ni sicer dovoljeno ampak, če se počasi približaš in, ko si zraven prehitevanega pospešiš, lahko čisto varno prehitiš.

Tale idiotizem nima nobene veze s tistim linkom ali pravili, kjer je v določenih okoliščinah dovoljeno po desni voziti hitreje kot po levi.


Kako, da ne, če na levem en bedak vozi 80km/h, za njim in za mano pa je že kolona? Potem se kolona preprosto lahko premakne hitreje, mimo tistega...
All easy problems have already been solved.

boolsheat ::

sheeshkar je izjavil:

boolsheat je izjavil:

V kakšnem prekršku pa je dekle?

Realna primerjava z dekletom bi bilo, da je dekle recimo nelegalna striptizeta ali pa celo prostitutka in jo stranka primer za rit.

Utk je izjavil:

Ne, ni moralno odgovorna, če je nekdo prime za rit. Je pa moralno odgovorna, če hoče, da jo prime za rit (vozi počasi), jo prime za rit (prehiteva), potem se pa oba zvrneta name, ki nimam nič s tem (mi prideta nasproti).

Primerjava z dekletom je namenjena tistemu delu, ko je nekdo "sprovociran" v neko dejanje. Očitno pa so tudi povsem preproste primerjave v tej temi že višja znanost.



O kakšni provokaciji govoriš? Torej nekdo, ki vozi počasi provocira? Se ti zdi, da je v prometu prostor za provokacije?


Kakorkoli, slaba, zgrešena primerjava. Najdi nekaj kjer je nekdo krši zakon in nekdo zaradi te kršitve tudi sam krši zakon.

negotiator ::

Se ti zdi, da je v prometu prostor za provokacije?


Ja, to moraš pa počasnele vprašat.
All easy problems have already been solved.

SimplyMiha ::

Niso počasnele tiste, ki ubijajo.

Utk ::

SimplyMiha je izjavil:

Niso počasnele tiste, ki ubijajo.

Res je. Bedaki ubijajo. In bedak, ki ne razume zakaj ni varno, če ima celo kolono za sabo, je pač bedak. Ne bo takrat nekoga ubil, bo pa naslednji dan, ko spet nečesa v prometu ne bo razumel.

Aston_11 ::

Utk je izjavil:

SimplyMiha je izjavil:

Niso počasnele tiste, ki ubijajo.

Res je. Bedaki ubijajo. In bedak, ki ne razume zakaj ni varno, če ima celo kolono za sabo, je pač bedak. Ne bo takrat nekoga ubil, bo pa naslednji dan, ko spet nečesa v prometu ne bo razumel.
Več jih imajo na vesti prehitri, kot prepočasni, pa če eni ali drugi kaj razumejo ali ne. Za ta druge je jasno, da nič ne razumejo, ker če bi razumeli, ne bi kršili. Ta prvi razumejo, zato ne kršijo nič, če vozijo manj kot vmax. Ko je kolona, se lepo umaknejo, sicer pa so take kolone redke, ker so ponavadi zadnji vedno sposobni tudi dokaj varno prehiteti. Če pa niso, pa so komot lahko doma.

negotiator je izjavil:

Ja, to moraš pa počasnele vprašat.
Ne, saj imamo tebe, odgovori so itak specialni in na nivoju točno tistih, kot jih opisuješ in jim prisojaš vse živo.

negotiator je izjavil:

Kako, da ne, če na levem en bedak vozi 80km/h, za njim in za mano pa je že kolona? Potem se kolona preprosto lahko premakne hitreje, mimo tistega...
Meni se zdi, da je bedak edino v tvojem avtu. Vendar to vsi udeleženci te teme kar soglasno ugotavljajo, tako da ne bom preveč elaboriral.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

bambam20 ::

negotiator je izjavil:

SimplyMiha je izjavil:

Potem tudi šleperji ne smejo na AC?


Zakaj? Šleperji gredo lahko 130+



Lol. Si ti kdaj slišal, da imajo tovornjaki s priklopnikom blokado hitrosti. Pa ne mi sedaj o tem, da se lahko ta odstrani.

Aston_11 ::

bambam20 je izjavil:

Pa ne mi sedaj o tem, da se lahko ta odstrani.
Tole je njegov stil, drži. Manipulacija slotechovcev z bedarijami, na katere se večini ne da odgovarjati, ker so tak podenj. Še solatko se distancira od njega. N00b pač. Počakamo, kmalu bo spet jokal po forumu nad vozniki, ki ne vozijo vmax, drugo itak ne vidi, razen kakšnga pločnika pa starih bak.

bambam20 ::

SimplyMiha je izjavil:

Samo na nekaterih odsekih nemških avtocest ni omejitve! Bo dovolj teh debilizmov?



Tudi na slovenski AC bi bili lahko določeni odseki brez omejitve! Celje - Vransko bi jo lahko brez problema odstranili. Razen čez tunele.

Aston_11 je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Pa ne mi sedaj o tem, da se lahko ta odstrani.
Tole je njegov stil, drži. Manipulacija slotechovcev z bedarijami, na katere se večini ne da odgovarjati, ker so tak podenj. Še solatko se distancira od njega. N00b pač. Počakamo, kmalu bo spet jokal po forumu nad vozniki, ki ne vozijo vmax, drugo itak ne vidi, razen kakšnga pločnika pa starih bak.


Hah... ko imam ravno voljo. Pač dolgčas mu je. Moraš razumeti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

dragana ::

bambam20 je izjavil:

[

Tudi na slovenski AC bi bili lahko določeni odseki brez omejitve! Celje - Vransko bi jo lahko brez problema odstranili. Razen čez tunele.


Med Celjem in Vranskim v tunelih že sedaj nimamo omejitve hitrosti. Tam lahko pelješ kolikor ti nese.

jalovec09 ::

Jaz se mam za slabga voznika 13 let vozim, 200.000km, večinoma regionalna. Brez nesreče, brez prekrška.

solatko ::

jalovec09 - Jaz sem imel 5 nesreč, pa nisem bil za nobeno sam kriv, 3x v rit, 2x izlet s ceste, enkrat z motorjem, ko me je dol zrinil počasni voznik, ki je s prehitevanjem kolesarja, rabil toliko prostora, da me je enostavno počistil s ceste, ko sem bil vštric, 1x sem šel s ceste, ker sem izbral to pot, namesto čelno v debila, ki je prehiteval počasno kolono, pa se imam za dobrega voznika, je pa veliko še boljših.

Število prometnih nesreč ni merilo za kvaliteto voznika, če si rojen pod nesrečno zvezdo imaš lahko vsak teden nesrečo, pa za nobeno nisi kriv in zato nisi slab voznik, si enostavno magnet za slabe, neprilagojene voznike.

Evo v enem tednu 6 mrtvih, zaradi prehitre vožnje - neobvladanje vozila

http://www.24ur.com/novice/crna-kronika...
Delo krepa človeka

jalovec09 ::

Tud če nisi kriv nisi dovolj naredil, da do nesreče nebi prišlo. se prav si za volanom ko kip in te briga za ostale. Ni vedno vse v CPP, je treba dostkrat vozit po tem kar se dogaja okol.

krneki0001 ::

Ni še konec leta, pa smo že zelo blizu moji napovedi izped pol leta, ko sem napovedal 130 mrtvih letos. A res ne gre drugače?

šernk ::

Ta prvi razumejo, zato ne kršijo nič, če vozijo manj kot vmax. Ko je kolona, se lepo umaknejo, sicer pa so take kolone redke, ker so ponavadi zadnji vedno sposobni tudi dokaj varno prehiteti.


Tolmin - Nova Gorica, če bi teoretično lahko vozil po omejitvah in šel skozi druge avte bi priletel na vsaj 5 takih kolon VEDNO (razen med 23 zvečer in 5 zjutraj, ko je možno celo koga prehiteti) v teh slabih 40km. vsakič ko grem na cesto in me potem kdo vpraša kje sem bil toliko časa mu rečem, da prodajam 4, 5 in 6. prestavo v menjalniku ter 150KM, ker nič od tega ne rabim za vozit 60km/h.

Zadnje čase je postalo na tej cesti že nekaj normalnega, da prehitevajo avte avtobusi in šleperji. osebno pa mi skoraj ne uspe narediti 5km, da ne bi priletel v kolono (pa prve 2km avto šele ogrevam in vozim pod omejitvijo). Tako da prosim ne mi z redkimi kolonami. Kdor to cesto pozna ve, da je prehitevat praktično nemogoče. Pa tudi ne splača se, ker tako ali tako vse ki jih prehitiš te čez 3km ulovijo, ko voziš 60 v koloni. Doslej sem pa šele enkrat videl da je kriminalistu dopizdilo, vklopil luči in šel mimo kolone ter prvega dal na stran.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.
««
31 / 36
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tovornjakarji in avtomobilisti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16333020 (30772) Heavy
»

Vožnja po prehitevalnem (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Na cesti
528116117 (93139) solatko

Več podobnih tem