» »

Pehota - pull out

Pehota - pull out

BRBR ::

Iščem kak video sledečega:
1. Vojak na tleh zgrbljen, privezan z vrvjo na mini balon ki je kar visoko
2. prileti en kar počasen avion , tak prbl. kot tisti ki so stresali padalce v WW2
3. Zapne štrik in vojak odleti v nebo - v končni fazi ga kajpak celega vkrcajo v avion

Očitno se ne spomnim keywordow za youtube .....

mailer ::

Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

BRBR ::

Ok, to je to. Jaz sem enkrat gleadal , tudi čb, kjer je bilo to bolj doterano in je bil lift off skoraj navpičen, in je človek poletel navzgor v lepi krivulji za avionom.

Alora ideja: Ko se človek zakajla v himalaji, nad helikoperji, bi moral imet samo en balonček, mal helija in en tanek kevlar type štrik....
S Humarjem potem ne bi bilo nekih težav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BRBR ()

BRBR ::

Evo, tole je podobno, zgleda kot sprehod po parku
video

Isotropic ::

tole zgoraj je ja.
pejt na wiki gledat za c-130, boš verjetno kaj najdu, z njim so to včasih delali.

Furbo ::

Tu je najbolj slaven:
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

imagodei ::

Še dobr, da so rajši pogruntali helikopterje.
- Hoc est qui sumus -

BRBR ::

Ni glih optimalno, a si kdaj gledal kak vietnam film, pride čoper in nativci z vseh strani streljajo nanj. Zakaj ? Zato ker ropota.
In kot rečeeno nekje 6000 m nmv in je s čoperjem konec.

imagodei ::

Valjda. Tisti balon v zraku je pa ful neopazna tarča.
- Hoc est qui sumus -

noraguta ::

BRBR je izjavil:

Ok, to je to. Jaz sem enkrat gleadal , tudi čb, kjer je bilo to bolj doterano in je bil lift off skoraj navpičen, in je človek poletel navzgor v lepi krivulji za avionom.

Alora ideja: Ko se človek zakajla v himalaji, nad helikoperji, bi moral imet samo en balonček, mal helija in en tanek kevlar type štrik....
S Humarjem potem ne bi bilo nekih težav.

Humar je bil previsok za helikopter sploh.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

BRBR ::

Humar je bil previsok za helikopter sploh.


In kaj sem rekel jaz ?

Prek balončka pa bi ga lahko sneli z gore.

imagodei je izjavil:

Valjda. Tisti balon v zraku je pa ful neopazna tarča.

Ja, nativci sedijo v gozdu in kostantno sučejo vratove kje se bo kak balonček pojavil.
Zlasti je to efektivno ponoči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BRBR ()

Furbo ::

Avioni so pa neslišni. Pa vsak vojak itak nosi s seboj par 100m vrvi in balon?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Oktan ::

Malo za šalo 8-)

Preskoči na 5:15

Letalec ::

noraguta je izjavil:

BRBR je izjavil:

Ok, to je to. Jaz sem enkrat gleadal , tudi čb, kjer je bilo to bolj doterano in je bil lift off skoraj navpičen, in je človek poletel navzgor v lepi krivulji za avionom.

Alora ideja: Ko se človek zakajla v himalaji, nad helikoperji, bi moral imet samo en balonček, mal helija in en tanek kevlar type štrik....
S Humarjem potem ne bi bilo nekih težav.

Humar je bil previsok za helikopter sploh.


A niso humarja čer par dni odpeljali s HELIKOPTERJEM? Če se prav spomnim, je bila par dni samo tako gosta megla da ni bilo za letet. Tam tudi taki balončki ne bi pomagali.

Smrekar1 ::

BRBR je izjavil:


Alora ideja: Ko se človek zakajla v himalaji, nad helikoperji, bi moral imet samo en balonček, mal helija in en tanek kevlar type štrik....
S Humarjem potem ne bi bilo nekih težav.


Mal helija? Z enim litrom helija pridobiš približno 1 gram nosilnosti. Za tako operacijo bi rabil nekje 100 000 litrov helija, kar nanese 20 L posodo pri tlaku 5000 barov. Sam helij v njej bo pretežak, da bi ga nosil, posoda za 5000 barov bo tudi rabila precej močne stene, tako da bo zadeva temu primerno težja. Če slučajno poči (mraz, udarec) bo to nekako tako, kot da bi zraven tebe eksplodirala granata srednje težkega topa ... ipd.

imagodei ::

BRBR je izjavil:


imagodei je izjavil:

Valjda. Tisti balon v zraku je pa ful neopazna tarča.

Ja, nativci sedijo v gozdu in kostantno sučejo vratove kje se bo kak balonček pojavil.
Zlasti je to efektivno ponoči.

Mhm. Realnost se ne strinja s tabo. Takih reševanj ni, helikopterskih pa kolikor hočeš.
- Hoc est qui sumus -

stalker ::

Smrekar1 je izjavil:

BRBR je izjavil:


Alora ideja: Ko se človek zakajla v himalaji, nad helikoperji, bi moral imet samo en balonček, mal helija in en tanek kevlar type štrik....
S Humarjem potem ne bi bilo nekih težav.


Mal helija? Z enim litrom helija pridobiš približno 1 gram nosilnosti. Za tako operacijo bi rabil nekje 100 000 litrov helija, kar nanese 20 L posodo pri tlaku 5000 barov. Sam helij v njej bo pretežak, da bi ga nosil, posoda za 5000 barov bo tudi rabila precej močne stene, tako da bo zadeva temu primerno težja. Če slučajno poči (mraz, udarec) bo to nekako tako, kot da bi zraven tebe eksplodirala granata srednje težkega topa ... ipd.

Saj ne rabiš dvigniti celega človeka, samo balon in vrv.

mailer ::

Kaj če se vrv raztrga ali balon poči ko si že v zraku? Pa tudi drugače lahko dobiš hude poškodbe prevsem hrbtenice če te prehitro pobere.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Alpinizem kot igra na srečo

Oddelek: Loža
214686 (2979) Smrekar1
»

Kje kupiti čisti helij oz. napolniti balone z njim?

Oddelek: Loža
3713931 (5010) energetik
»

Diski s helijem so tu!

Oddelek: Novice / Diski
3917310 (13909) darkolord
»

Nakup helija oziroma balonov s helijem

Oddelek: Loža
3234529 (33260) Kamran
»

pomoč pri nalogi fizike

Oddelek: Šola
268042 (7400) nikica13

Več podobnih tem