» »

Več routerjev, isto omrežje - SSID

Več routerjev, isto omrežje - SSID

lebang1 ::

Živjo,
zanima me če bi bilo to izvedljivo...
Mam malo specifično omrežje, sem ga narisal kar na slikci spodaj.
Pač trije routerji, pa da bi na dveh nastavil, da je isti SSID, tako, da bi mi napravo preklapljalo med omrežji, ko bi hodil po hiši...

 ssid

ssid

darkolord ::

Ja, isti SSID, drug kanal.

TOP ::

Še jaz bi tukaj nekaj uprašl pardon.Kateri kanal daš potem druge ruterje.Kateri vrstni red.Hvala

Invictus ::

Ni vrstnega reda... Vzameš kanale, ki so najmanj zabasani s sosedi...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

konspirator ::

Zakaj drug kanal za vsak AP ?

Invictus ::

Zato da se ne tepejo med seboj...

Osnove, fantje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

TOP ::

In kako zveš kateri kanal je zaseden.

TejoTT ::

na telefon si naloži aplikacij Wifi analyzer in boš videl trenutno dosegljiva omrežja, kanale, ....

Morta ::

Lahko preveriš s kakšnim programom na računlniku če ima wifi ali na telefonu recimo z aplikacijo wifi analyzer ali s čim podobnim. Pa ti bo pokazalo na katerih kanalih so drugi bližnji SSIDiji.

sandmat ::

InSSIDer je tudi fin program za windows sisteme

konspirator ::

Zakaj bi piratiziral InSSIDer ali uporabljal staro free verzijo 3 če imaš freeware:
http://www.nirsoft.net/utils/wireless_n...
http://www.nirsoft.net/utils/wifi_infor...

Zgodovina sprememb…

TOP ::

Ja sam piše da je za win xp

boolsheat ::

čuhalev ::

Prvega daj na 1, drugega na 6 in tretjega na 11.

lebang1 ::

Bom čez vikend poskusil vse nastavit, da vidim če mi bo delalo...

Pa potem, da vidimo če ta aplikacija dobro dela... Ker so pametni telefoni načeloma neumni in ne preklopijo na omrežje z več signala.

Jst ::

Jaz imam glavni router in enega, ki deluje samo kot "extender". Torej nanj nimam priklopljene žice.

In na tem drugem routerju moram nastaviti isti SSID IN isti kanal, da zadeva dela.

Govorim na pamet: priklopiš se na router prek wifija, greš v Wifi nastavitve, Enable WDS Bridging, "Survey (B)SSID to be bridged" in sam nastavi isti kanal. Če ga spremeniš, zadeva ne dela. Na tem TPLinku pa drug firmware ne dela normalno. (Vsaj takrat ni.)

Telefon sam lepo preklaplja. Vendar tega drugega uporabljam tako malo in ker sem vedel, da ga bom uporabljal tako malo, sem kupil enega poceni TPLink, ki podpira ac 5GHz. "Pravega" "Range extenderja" pa nisem hotel, ker ne vem, kakšen voodoo izvaja in kako je poskrbljeno za varnost. Mogoče so dobri izdelki, z njimi nimam izkušenj.

edit: Nisem kupil, ampak v bistvu dobil zastonj. Kolega ga ni maral in ga je dal meni.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

JanezH ::

Doma imam router z wlan. Na router imam priklopljen switch in na switch AP.
Obema sem nastavil enak SSID. V omrežju vidim 2x enak ssid z različno močnim signalom. A je to vredu, ali pa bi moral videti samo en SSID?

Če se z napravo, npr. tv, prijavim na en ssid, s telefonom pa na drugi ssid, lahko prek appa na telefonu normalno upravljam napravo ko da bi bile obe napravi povezani na isti ssid.

darkolord ::

Če vidiš dva SSID-a, niso enake nastavitve (npr. vrsta enkripcije). Moral bi videti samo enega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Jst ::

Ne, ni nujno. Lahko prek Android Wifi Analyzer aplikacije vidiš dva z istim SSID. Oba sta v istem omrežju in teoretično bi se morala naprava priklopiti na napravo, ki ima večji signal.

ps: Kot sem povedal prej. ORG modem od ISPja in TPLINK. MORAŠ nastaviti isti SSID, potem pa sam nastavi enak kanal, da dela. (To z enakim kanalom mi je sumljivo in neumno!). Ampak tako je na tej konfiguraciji.

Po "Drugi" teoriji, pa bi moral imeti drug kanal, kar je po ZKP*, na drugem kanalu, kar bi potem vseskupaj bolje izkoristilo.

*Zdrava Kmečka Pamet


---

Za "Extend"/"Bridge"/"...

Pri tem omrežju je tako:

"Enable WDS Bridging"

"SSID(to be bridged):"

In ISTI kanal. (Ter credentials...)

(Kar je meni čudno, ker če bi uporabil drug kanal, bi po *ZKP, moralo delati bolje. Ne samo to, ampak že po dafaultu bi moralo uporabiti drug kanal.... Po *ZKP...



---


Ampak najbolje je, da v Google vpišeš "Wireless Bridging" in ime Opreme, pa ti bo takoj povedalo, kako se to naredi.

Pri meni mislim (glede da moram nastaviti isti kanal) da je fluke in da ostali delajo drugače... Vsaj v moji pisarni naprave delajo drugače...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

b3D_950 ::

Jst je izjavil:

Oba sta v istem omrežju in teoretično bi se morala naprava priklopiti na napravo, ki ima večji signal.


To dejansko že obstaja tak pameten telefon ki to zna delat?

Na laptopih lahko nastaviš neko zaporedje in potem se postavim čisto zraven APja, ampak tista logika v laptopu še vedno tišči na en drug AP z majhnim signalom.

Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Jst ::

>To dejansko že obstaja tak pameten telefon ki to zna delat?

Na Androidu če sem dal nekaj podobnega kot "force aggressive network discovery" (nekaj takšnega), mi je na Nexusu to super delalo. Na trenutnem P9, pa te funkcije nima (samo za "kao za wifi to mobile", pa tudi ta ne de dela kaj dobro) switch nima nobenega učinka. Recimo za primer UniFi. P9 se se bo prvega držal dokler lahko, čeprav bi se lahko povezal drugam. Kot Nexus, ki je hitro preklapljal med viri, oz. se je hitro povezal na vir z boljšim signalom. Na P9 tega ni.

Ampak kako je to zapisano v standardu, pa nisem gledal. Za Laptop pa niti nisem nikoli razmišljal, ker se giblje redno v enakih okoljih. (No, saj na mobilcu tudi raje uporabljam 4G, ker je hitreje in nikoli ne dosežem omejitve. Skoraj nikoli.)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Daniel ::

Menda je pa ja logično, da WiFi range extenderji ne morejo delati na drugem kanalu, če se morajo povezati na obstoječe omrežje, da ga lahko širijo. Za to bi morali imeti vgrajeni dve WiFi kartici, kar pa nimajo. Zmeraj je najboljša opcija povezati dostopne točke s kablom, isti SSID in različni kanali. Je še najmanj težav.

JanezH ::

A je možno, da je razlika kateri SSID preimenuješ? Torej ali preimenuješ SSID od routerja, da je enak SSIDu od APja, in obratno. AP je Ubiquiti UniFi AP, router pa je od amisa. Ko sem kak mesec nastavil UniFi AP sem mi dal enak SSID kot ga ima router in ker je AP potem javljal opozorila, da sta dve napravi, sem APju nastavil drug SSID. Zdaj sem v bajti našel točko s slabim sprejemom za UniFi AP, router pa ima na tem delu boljsi signal. Zato sem tokrat spremenil SSID na routerju, da je enak kot je na UniFi AP in imam 2x enak SSID. Vrste enkripcije in ostalega nisem nič spreminjal.

Saj mogoče mi je ta nastavitev da 2x vidim enak SSID čisto ok, ker lahko clientu dodelim SSID, ki ima močnejši signal, SSID s slabšim signalom pa "pozabim", da se client sploh ne moe več povezat na ta AP. Če bi imel viden samo en SSID bi se lahko client povezal na AP s slabšim signalom in bi se mogel potem zafrkavat v nastavitvah APjev z močjo signala...

darkolord ::

Če je signal slab, potem bo že naprava sama preklopila. Nekatere prej, nekatere kasneje, ampak če je občutno slabši, se preklop zgodi kar hitro.

Preveri nastavitve enkripcije. Če je samo en SSID, je precej bolj komot za uporabo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ojačevalnik WiFI signala: katerega izbrati? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6033159 (2998) 135063
»

Nadgradnja routerja Linksys EA7500

Oddelek: Kaj kupiti
8734 (548) noob96
»

Brezžična povezava računalnik - router ali router - router

Oddelek: Omrežja in internet
143158 (2942) ropo009
»

Problem s Hoferjevim repitorjem

Oddelek: Omrežja in internet
343731 (2579) Go-ahead
»

Ob prehodu omrežja internet pade

Oddelek: Omrežja in internet
5702 (610) amigo_no1

Več podobnih tem