» »

nesreča na parkirišču

nesreča na parkirišču

imagodei ::

fikus_ je izjavil:

Prva praska na avtomobilu najbolj "boli", naslednje manj.

Pithlit, kaj imaš cel avto z buškami, da ti je vseeno za eno praško/buško več?!

Kdor prodaja rabljen avto, dobro ve, kaj pomeni kakšna praska ali udrtina na avtu. Vsaka takšna stvar zbija ceno.

Še bolj avtu zbije ceno, ko začne nekdo skakat okoli njega z merilcem laka. Ker je lastnik avta pobarval cela vrata zaradi ene majhne praskice, bo "expert" z merilcem laka zaključil, da je bil avto sigurno hudo karamboliran.

No, resno: klobasate. Moj avto je star 18 let, razen blatnikov in pragov, ki radi rjavijo, nikoli farban (OK, vsaj ta čas, ko je bil pri znanih lastnikih, to je preko polovice njegove starosti) in nikakor ni poln udrtin in prask. Pravzaprav je izjemno malo takšnih avtov na naših cestah. Zdej, varianti sta dve: ali lastniki potolčene avtomobile s patološko zavzetostjo popravljajo, ali pa enostavno pretiravate in zaletavanje po parkiriščih ni profesionalna športna disciplina z največ registriranimi športniki v Sloveniji.
- Hoc est qui sumus -

perci ::

jype je izjavil:

perci> Sej ni. To si ti malo pobrkal.

Oboje je pobeg s kraja nesreče.

Eno je kaznivo dejanje (zapustitev poškodovanca), drugo pa prekršek. Prvo konzumira drugo. Skratka - daleč od tega, da bi zakonodajalec obe situaciji obravnaval enako.

eko_2k4 ::

A kdo doma tudi parket lakira po vsaki praski? Pa je flat al pa hiša precej več vredna kot pleh.
Aja, parketa se ne vidi iz aviana, tko kot prasko na vratih avta.
Drugac pa.. ja, pustis stevilko za brisalcem.. sej nismo otroci, da bi se skrivali.

perci ::

Sicer pa vidim, da je temeljno vprašanje, ki ga nekateri tule odpirate: "Ali je dovoljeno počasno zaletavanje v tuja vozila, pri katerem se samo vizuelno poškoduje odbijač - brez soglasja lastnika vozila?"

Očitno vas je tu kar precej mnenja, da je to dovoljeno.

eko_2k4 je izjavil:

A kdo doma tudi parket lakira po vsaki praski? Pa je flat al pa hiša precej več vredna kot pleh.
Aja, parketa se ne vidi iz aviana, tko kot prasko na vratih avta.
Drugac pa.. ja, pustis stevilko za brisalcem.. sej nismo otroci, da bi se skrivali.

Kdo si ti, da boš nekomu (ki je pač zaljubljen v svoj pleh) razlagal, da je njegov problem, če hoče imeti avto brez prask? Noben nima pravice uničevat tuje lastnine. Če pa se to ponesreči zgodi, si dolžan to javiti in povrniti nastalo škodo. Razen seveda, če se lastniku jebe za popraskan avto in v takem primeru ti bo rekel, da se ne sekiraj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

donvito ::

amacar je izjavil:

Še bolj butast se mi zdi folk, ki ne zna parkirati in parkira pred bloki s prenatrpanimi parkirišči, ter buta v druge avte.

Da dobiš recimo tako cvetko na parkirišču in verjemite, ni jih malo ... :|

imagodei ::

donvito je izjavil:

amacar je izjavil:

Še bolj butast se mi zdi folk, ki ne zna parkirati in parkira pred bloki s prenatrpanimi parkirišči, ter buta v druge avte.

Da dobiš recimo tako cvetko na parkirišču in verjemite, ni jih malo ... :|

V resnici jih je zelo malo tako nesposobnih. Razen če imaš konkretne podatke, ki kažejo drugače?
- Hoc est qui sumus -

xmetallic ::

imagodei je izjavil:

xmetallic je izjavil:

Ni pretiravanje. Če dam 45 000EUR za nov avto in mi ga nekdo na parkingu zbije, zbeži to ni 'dokazovanje pointa' ampak iskanje pravice.

Seveda gre za pretiravanje. Avto zavaruješ namensko za poškodbe na parkirišču, ane. Ali drugače: kupiš avto za 45k EUR, nimaš pa 100 EUR za zavarovanje parkirišča?


Jst nej plačujem zavarovanje zato da bodo neprevidneži lahko avto butali na parkirišču? Zakaj bi plačeval zavarovanje če mi mora stroške pokrit zavarovalnica tistega ki mi je poškodoval avto? Nikoli nisem in nikoli ne bom. Tudi kasko ne plačujem. Če sam razbijem avto ga bom sam popravil, če mi ga drugi razbijejo naj njihova zavarovalnica popravi. Zalagat zavarovalnic z denarjem ne mislim.

Pithlit ::

perci je izjavil:

Očitno vas je tu kar precej mnenja, da je to dovoljeno.

A misliš da se tak odnos spodobi za nekoga v tvoji vlogi? Mislim... iz katere faking luknje si potegnil ta zaključek?

A zato ker nekateri mislimo da se ni vredno sekirat zaradi vsake malenkosti na avto smo kar mnenja da je kul če se folk zaletava? In se pol folk čudi da praktično noben več ne spoštuje forumske avtoritete... hja, le zakaj bi jo, če se pa spuščaš na tak nivo (ki bi bil za nekega mozoljavega mulca še nekako sprejemljiv).
Life is as complicated as we make it...

xmetallic ::

imagodei je izjavil:


V primeru prometnih nezgod I. kategorije, povzročenih na parkirišču pri speljevanju, kjer je povzročena majhna premoženjska škoda, IMO odvzem vozniškega dovoljenja sploh ne bi smel biti predviden. Če se človek zaveda, da je storil prometno nezgodo in kljub temu odpelje, je denarna kazen na mestu - ne razumem pa logike odvzema vozniškega dovoljenja.

Vsekakor se je treba zavedat, da pri zelo nizkih hitrostih pri manevriranju ob speljevanju čisto zlahka spregledamo, da smo zadeli sosednje vozilo.

Potem bi vsak odpeljal, ker bi bila kazen tako nizka da bi se bolj splačalo zbežat. 200EUR kazni bo vsak tvegal, 1200EUR + vozniško le redki. Kazen mora biti vzgojna. Pobeg s kraja nesreče ni nekaj kar se "zgodi" ampak nekaj kar narediš namerno. Nimaš kaj bežat. Če si povzročil nesrečo počakaj da se zadeva reši z lastnikom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

xmetallic ::

Pithlit je izjavil:

perci je izjavil:

Očitno vas je tu kar precej mnenja, da je to dovoljeno.

A misliš da se tak odnos spodobi za nekoga v tvoji vlogi? Mislim... iz katere faking luknje si potegnil ta zaključek?

A zato ker nekateri mislimo da se ni vredno sekirat zaradi vsake malenkosti na avto smo kar mnenja da je kul če se folk zaletava? In se pol folk čudi da praktično noben več ne spoštuje forumske avtoritete... hja, le zakaj bi jo, če se pa spuščaš na tak nivo (ki bi bil za nekega mozoljavega mulca še nekako sprejemljiv).

Zakaj si nekateri jemljete pravico odločat o tem za kaj se je vredno sekirat in za kaj ne? A zato ker se tebi zdi da je avto ničvreden pleh se moramo tudi vsi ostali sprijaznit s tem da nam ljudje butajo avte na parkiriščih?

SimplyMiha ::

Punca natvezi to štorijo, koj ji bledolični Erazmi pihajo na dušo, češ kaj je pa ena udrtinica, da se nima česa bat!

Če bi pa bil tip... al komej vrata so odprte, vname; se strašni boj, ne boj, mesarsko klanje ;((

MasterTade ::

Česar ti ne razumeš je to da nekatere motijo poškodbe na vozilu in da s tem ni nič narobe, narobe je to da ti pol nekdo pridiga da se za prasko, vdrtino, če ne še kaj hujšega ni vredno sekirat, zato ker ga za svoj avto boli k. :). Ja res je "le" prevozno sredstvo, ampak nekomu pomeni več nekomu manj, še posebej če je avto nov si želim da ostane čimbolj ohranjen. Upam samo da žrtvam vašega izživljanja na parkiriščih plačate stroške..
Mors omnia aequat

SimplyMiha ::

Sicer pa imam na svojem rabljenem fiatu udrtino (tam je bila še od prejšnje lastnice, ki je očitno toliko sposobna pri parkiranju kot naša punca); ko sem šel k avtokleparju, bi me kmalu kap, ko je razlagal, kaj vse je treba zamenjat. Lepo sem se zahvalil in šel kupit lak (pri čemer sem se pošteno namučil, da sem zadel pravo barvo), da sem vsaj za silo prikril zadevo. Da popravilo ene udrtine stane pol avta... To ni šala!

imagodei ::

xmetallic je izjavil:

Jst nej plačujem zavarovanje

Ja.

xmetallic je izjavil:

zato da bodo neprevidneži lahko avto butali na parkirišču? Zakaj bi plačeval zavarovanje če mi mora stroške pokrit zavarovalnica tistega ki mi je poškodoval avto? Nikoli nisem in nikoli ne bom. Tudi kasko ne plačujem. Če sam razbijem avto ga bom sam popravil, če mi ga drugi razbijejo naj njihova zavarovalnica popravi. Zalagat zavarovalnic z denarjem ne mislim.

No, alternativa je, da se boriš proti mlinom na veter, pa da v primeru neznanega storilca sam plačaš popravilo. Moje izkušnje so itak take, da se enostavno ne splača plačevat kaska za parkirišče, ker mojega avta še v življenju nihče ni tako zelo poškodoval med manevriranjem pri parkiranju, da bi si zaradi tega belil glavo več kot mogoče 2 minuti. Če bi me skrbela vsaka praska, ki nastane zato, ker nekdo odpre svoja vrata v moj avto, pa opraskani odbijači, ko nekdo se nekdo za 2 cm ušteje pri zavijanju in oplazi moj avto, bi vzel ta kasko.

Moje mnenje, da plačaj kasko pa nič ne pove o tem, kaj si mislim o povzročitelju, ki pobegne. To je seveda nemoralno, pobalinsko in neodgovorno - skratka, nedopustno. A če se ti to zgodi in če ne obstajajo priče oz. videoposnetek, ti preostane samo to, da sam plačaš popravilo.

To je pa potem zgolj ekonomski izračun. Če pričakuješ vsako leto 26 prask in 3 vdrtine, od tega 8 prask in 1 vdrtina od neznanih povzročiteljev, je nemara ceneje plačat kasko. Če pričakuješ v petih letih 2 praski ali vdrtini, zaradi katerih se boš sekiral, potem se verjetno ne splača plačevat zavarovanja za parkirišče.
- Hoc est qui sumus -

imagodei ::

xmetallic je izjavil:

imagodei je izjavil:


V primeru prometnih nezgod I. kategorije, povzročenih na parkirišču pri speljevanju, kjer je povzročena majhna premoženjska škoda, IMO odvzem vozniškega dovoljenja sploh ne bi smel biti predviden. Če se človek zaveda, da je storil prometno nezgodo in kljub temu odpelje, je denarna kazen na mestu - ne razumem pa logike odvzema vozniškega dovoljenja.

Vsekakor se je treba zavedat, da pri zelo nizkih hitrostih pri manevriranju ob speljevanju čisto zlahka spregledamo, da smo zadeli sosednje vozilo.

Potem bi vsak odpeljal, ker bi bila kazen tako nizka da bi se bolj splačalo zbežat. 200EUR kazni bo vsak tvegal, 1200EUR + vozniško le redki. Kazen mora biti vzgojna. Pobeg s kraja nesreče ni nekaj kar se "zgodi" ampak nekaj kar narediš namerno. Nimaš kaj bežat. Če si povzročil nesrečo počakaj da se zadeva reši z lastnikom.

Hja, glej, IMHO je naloga zakonodaje tudi ta, da razmisli, katere prekrške (in kazniva dejanja) je treba preganjat z vso vnemo, katera pa so trivialna in jih je tako treba tudi obravnavati. Zdi se mi, da ne moreš primerjat situacije, kjer nekdo vozi po magistralki ali v okolici vrtca/šole s 0,9 promila, ter obtolčen blatnik ali prasko na laku zaradi neprevidnega parkiranja.

Verjamem, da te alkoholik z 0,9 promila v okolici šole ne moti, če tam nimaš svojega otroka in verjamem, da te grda praska na sicer bleščeče spolirani pločevini hudo zadane v srce; ampak objektivno gledano se to dvoje ne da primerjat.
- Hoc est qui sumus -

perci ::

A misliš da se tak odnos spodobi za nekoga v tvoji vlogi? In se pol folk čudi da praktično noben več ne spoštuje forumske avtoritete...

Na tem forumu imam čisto enak status kot ti. Glede na to, da nisi od včeraj (jaz pa tudi ne), bi to lahko vedela. Sicer pa predlagam, da se malo manj ukvarjaš z mano osebno in malo bolj z neumnostmi, ki jih pišeš po forumu.

Verjamem, da te alkoholik z 0,9 promila v okolici šole ne moti, če tam nimaš svojega otroka in verjamem, da te grda praska na sicer bleščeče spolirani pločevini hudo zadane v srce; ampak objektivno gledano se to dvoje ne da primerjat.

Problem je v tem, da ne verjamem, da je tisti, ki rukne drug avto in pobegne, objektiven pri presoji kaj je vdrtina zaradi katere ni vredno ustavljati in kaj je resnejša poškodba. Raje vidim, da to presojo prepusti lastniku vozila, ki mu je bila škoda tudi povzročena.

Recimo, v tem primeru
 Levi bok

Levi bok

bi raje videl, da voznik avtomobila, ki je to povzročil, ne bi sam presojal o tem ali gre za prasko ali kaj več.

Pithlit ::

xmetallic je izjavil:

Zakaj si nekateri jemljete pravico odločat o tem za kaj se je vredno sekirat in za kaj ne? A zato ker se tebi zdi da je avto ničvreden pleh se moramo tudi vsi ostali sprijaznit s tem da nam ljudje butajo avte na parkiriščih?

Kaj ko bi, recimo, dejansko brali kaj se piše... in ker na slepo z ošiljenimi koli branili svojega pleha pred vsakim ki si drzne blizu prit? Ker jaz nisem nikjer napisala ne da je ničvreden pleh, ne da se je treba sprijaznit s tem da se avte buta. Ravno nasprotno.

Je pa res da sem napisala da se po dejanju nima smisla preveč sekirat. Cajta se žal še ne da nazaj vrtet. Bolj efektivno je razmislit za naprej. V tej točki se midva razhajava... tebi, recimo, se srce lomi ob pogledu na eno praskico al pa udrtinico, meni pač ne. Ti moraš avto do kleparja spravit pa skeširat par 100 evrov da se to u nulo sanira (en z merilcem laka te bo pa itak razkrinkal), jaz pa pač ne.

Eni tud avte ustavljajo pod avtocestnimi nadvozi ker si toča drzne padat.

Nihče si ne jemlje nobene pravice odločat. Si pa jemljemo pravico komentirat... in podat kakšno mnenje. A veš... "forum" (look it up).
Life is as complicated as we make it...

perci ::

Sploh nikjer ni nihce pisal, da ga srce boli ob praskah. Pogovarjali smo se o tem, da ce nekomu poskodujes avto, je treba lastniku to povedat ne pa spizdit. Ce tega ne stekas, si pac budala. Ti pa v temo pripeljes bolecine ljubiteljev laka, ki nimajo z zadevo nobene veze.

Jst recimo se ne sekiram in tudi ne popravljam teh zadev. Pa to ne pomeni, da si ne zaslužim, da me povzrocitelj skode o tem obvesti. Kot receno, v pol leta imam na svojem vozilu tri primere ravnanja OPa. Ocitno veliko ljudi razmišlja, da se lastnik nima kej za sekirat. Ponavadi taki ljudje v obrnjenih situacijah znorijo in jamrajo cez nepostenost sveta.

Pithlit ::

perci je izjavil:

Pogovarjali smo se o tem, da ce nekomu poskodujes avto, je treba lastniku to povedat ne pa spizdit.

Pogovarjal smo se o tem kaj naj OP stori _po tem ko ga je že pobiksala s tem da je zapustila kraj nesreče_.

Eni smo rekli naj se ne sekira _če je res škoda tolk minimalna kot pravi_.

Drugi ste jo pa začel _napadat kot najhujšega kriminalca_.

Nihče, ampak res nihče, ni trdil da je odreagirala prav, al pa da se to spodobi. Sam enim se nam zdi brezveze da bi šla za tak primer (kot ga opisuje) delat samoprijavo.

To, da če nekomu avto poškoduješ in mu moraš povedat... je meni samoumevno. Tko kot verjetno večini sodelujočih ki OP kljub temu ne obtožujejo.
Life is as complicated as we make it...

solatko ::

Če veliko parkiraš na javnih parkiriščih, je to čisto normalna posledica. Zato si ljubitelji nepoškodovane pločevine, uredijo zavarovanje za parkirni prostor, tisti, ki pa imamo avto samo za orodje, pa nas take praske ne motijo, saj vozilo ni statusni simbol, temveč sredstvo za prevoz iz kraja A v kraj B, za kar je pomembno delovanje in ne izgled.
Kladivo daš tudi spolirat po vsaki uporabi?
Ko prodajaš avto, ga lažje prodaš, če je malenkost zbutan, kot pa 5-6 let star, popolnoma brezhiben voz, pri katerem je bila vsaka praska popravljena.
Dobiš sicer kak € manj, vendar ni potrebno kupcu razlagat, da vozilo ni bilo karambolirano, saj se vse poškodbe vidijo in se kupec sam odloči ali bo še naprej iskal vozilo, ki je brezhibno, z debelejšim lakom in neznano vrsto poškodbe ali bo vzel vozilo, ki je brezhibno, z lepotnimi napakami uporabe in bo za denar, ki ga je prišparal pri ceni, vozilo sam poštimal.

Iz osebnih izkušenj, lahko povem, da sem vedno lažje prodal, od parkirišč poškodovano vozilo, kot popravljeno, z brezhibnim plehom.
Osebno vedno kupujem 2-4-i leta rabljena vozila, ki so bila nepoškodovana oziroma nepopravljana v kleparskem in ličarskem smislu.
Na opraskanem vozilu, zbiješ ceno za toliko, kot veš, da te bo koštalo popravilo in daš sam popravit, narediš veliki servis in imaš praktično brezhibno vozilo, za realno ceno.
Delo krepa človeka

perci ::

Pogovarjal smo se o tem kaj naj OP stori _po tem ko ga je že pobiksala s tem da je zapustila kraj nesreče_.

Eni smo rekli naj se ne sekira _če je res škoda tolk minimalna kot pravi_.

No in v tem delu se ne strinjamo. Kaj je minimalna škoda in kdo to presoja? Recimo tista "praska" zgoraj na moje vozilu se ti zdi minimalna? Vozniku, ki je to povzočil, se je morda zdela.

Če nekomu odpade odbijač, kakšna je verjetnost, da bo na drugi strani samo praska? Mimogrede, praske se da spolirat, globoke zareze, kjer pobereš temeljno barvo pa pač niso samo praske.

thramos ::

perci je izjavil:


Kdo si ti, da boš nekomu (ki je pač zaljubljen v svoj pleh) razlagal, da je njegov problem, če hoče imeti avto brez prask? Noben nima pravice uničevat tuje lastnine. Če pa se to ponesreči zgodi, si dolžan to javiti in povrniti nastalo škodo. Razen seveda, če se lastniku jebe za popraskan avto in v takem primeru ti bo rekel, da se ne sekiraj.


Po mojem je zgolj razumen človek, ki mu je jasno, da je utopično pričakovati, da bo orodje, ki ga puščaš nenadzorovano naokoli prej ko slej utrpelo manjše lepotne poškodbe - za katere boš zelo težko našel in kaznoval storilca.

darkolord ::

To sploh nima veze. Jaz občasno pričakujem butnjen avto, pa to ne pomeni, da so tisti, ki so mi avto butnili in potem nalašč spizdili, zaradi tega kaj manjši kreteni.

thramos ::

Itak da so, sam sekerat se zarad tega, jamrat po forumih in pričakovat CSI forenzične raziskave je čist brezveze. Noben ti sicer ne brani tega, samo pričakuj takšne odgovore kot so v tej temi. :)

Pithlit ::

darkolord je izjavil:

pa to ne pomeni, da so tisti, ki so mi avto butnili in potem nalašč spizdili, zaradi tega kaj manjši kreteni.

Saj tega noben ne trdi.
Life is as complicated as we make it...

strup121 ::

gre se tuki samo za to, da bi se OP s samoprijavo izognila morebitni kazni 500 EUR za pobeg. Lahko da je kdo prometno nesrečo videl in si zapisal njeno reg. št.

Pithlit ::

Ja ne, težko bi se... glede na to da prizna da je pobegnila s kraja nesreče.

Lahko probaš, recimo, kako torbico ukrast eni mimoidoči ženici... pa jo čez kako uro nest na policijo.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

strup121 ::

Pithlit je izjavil:

Ja ne, težko bi se... glede na to da prizna da je pobegnila s kraja nesreče.

Lahko probaš, recimo, kako torbico ukrast eni mimoidoči ženici... pa jo čez kako uro nest na policijo.


jabolka in hruške...
če zapusti prometno nesrečo mora o tem obvestiti policijo. ko to stori se ne more smatrati kot pobeg saj se je prijavila in dala svoje podatke.

Pithlit ::

Ja sej če torbico vrneš tudi ni bil rop...
Life is as complicated as we make it...

Dualis ::

Zlate je izjavil:

Kolk komplicirate, adijo pamet.

Kolikokrat sem že našel obutan avto pa nikjer nikogar, ki bi prevzel odgovornost. Jebi ga, ljudje so pač taki. Kaj naj naredim? Naj se mečem na zobe?

Pozabi na vse skupaj in to je to. Misliš, da se nekdo, ki je nekomu obutal avto in odšel kaj sekira? Itak, da se.
Da ne bo pomote, nikakor ne podpiram takega početja, vendar če najdeš npr. 5x obutan avto, potem pa se to zgodi tebi, se ti zdi res neumno, da si edino ti pošten, drugi pa se naredijo Francoze ...

Zaradi takih kretenskih izjav smo kjer smo. Da se ti zdi neumno, da si edini pošten je najbolj neumno in pritlehno razmišljanje kar jih je mogoče. Vsak, ki je pošten in pošteno prizna in poravna svoje napeke mora biti ponosen na sebe, ne pa da se mu zdi neumno. Če je kaj neumno potem so to izjave podobne zgornji. Kako ne podpiraš takega početja, če se ti drugačno početeje zdi neumno ?????
Edino pravilno je, da gospa prijavi zadevo. Nihče nima pravice poškodovati tuje lastnine in se potuhniti, pa naj bo to avto ali kar koli drugega. Vsak lahko naredi napako ampak pravilno je, da jo prizna in popravi storjeno, ne pa da pobegne ali jo prikrije.
Vejememite, če bi bili bolj pošteni in bi bolj pazili drug na drugega in tudi na tujo lastnino, bi bilo mnogo lepše in sram naj te bo, da tako razmišljaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dualis ()

solatko ::

Dualis - Edino pošteno je, da v takem primeru poiščeš lastnika in na licu mesta urediš zadevo ali pa obesiš listek s tel.št. za brisalec.
Da bi pa zaradi slabe vesti naknadno šel v samoprijavo, je pa neumnost in ne poštenje, saj ti država, preko kazni in postopka v tem primeru, pobere preveč.
Če bi to dobil lastnik, v redu, ker gre pa za drugo proces, si pa v bistvu pošten do proračuna in ne do lastnika poškodovane stvari.

Seveda, ko pustiš listek s telefonsko, obvezno slikaš poškodbo, saj se najdejo tudi nepošteni lastniki, ki ti potem obesijo še druge poškodbe, ki jih nisi storil ti.

Veš, vedno moraš gledat obe strani.

Ko sem bil mulc, kakih 12-13 let, sem v trgovini našel denarnico, s celotno pokojnino in osebnimi dokumenti. Takoj sem odnesel denarnico na naslov, gospa si je denarnico ogledala in mi v obraz dejala, saj nagrado si si pa že sam vzel ven.
Šok v mladi glavi je skoraj povzročil to, da nikoli več nebi vrnil najdene stvari, če prav bi bil lastnik, znan.
No, pa so pozneje, v drugih podobnih primerih, ljudje pokazali tudi drug obraz, zato, še danes, najdene stvari vrnem.
Delo krepa človeka

Dualis ::

Žal se ne morem strinjati s tabo in sicer v delu ko govoriš, da je samoprijava neumnost. To, da bi poiskala lastnika oz. mu pustila kontaktne podatke je gospa imela priložnost, ki je žal ni iskoristila in zaradi tega bi morala zadevo prijaviti in pač nositi posledice. Če nič drugega šola za naslednjič. Še enkat nihče nima pravice poškodovati tuje lastnine in zato neodgovarjati.
Malo se zamisli, če ne bi bila samo manjša pokodba ali, če bi bilo celo kaj hujšega, bi še vedno mislil, da ni potrebno zadeve prijaviti. Groza me je v kakšni družbi živim.

LP

PS. Pa nehajte prosim s tem kako se ne sme sekirati zaradi avta. Eni pač se, ker enim pomeni veliko avto, enim telefon, drugim spet nekaj tretjega. To je pravica vsakega in bistvo je zgolj to, da nihče nima pravice škodovati drugemu, če se pa že zgodi, je pa potrebno to priznati in nositi svojo odgovornost.

Pithlit ::

Dualis je izjavil:

Še enkat nihče nima pravice poškodovati tuje lastnine

To je res.

Dualis je izjavil:

in zato neodgovarjati.

To pa ni.

Vsak ima pravico 'neodgovarjati'.

Primer: solatko nima prav nobene pravice z avtom vozit hitreje od omejitve. Ima pa vso pravico to početi nekaznovano. Naloga ostalih je da se ga prijavi (to NI njegova naloga)... naloga policistov je da ga dobijo... naloga sodnika pa da ga kaznuje.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

thramos ::

Dualis je izjavil:

PS. Pa nehajte prosim s tem kako se ne sme sekirati zaradi avta. Eni pač se, ker enim pomeni veliko avto, enim telefon, drugim spet nekaj tretjega. To je pravica vsakega in bistvo je zgolj to, da nihče nima pravice škodovati drugemu, če se pa že zgodi, je pa potrebno to priznati in nositi svojo odgovornost.


Ne bomo. Itak, da je njegova pravica, naša pravica pa je, da povemo svoje mnenje o nesmiselnosti in neumnosti takšne skrbi.

fikus_ ::

Če že svoje lastnine ne cenite, spoštujte/cenite vsaj lastnino drugih. Če komu poškodujete avto ali kaj drugega, poiščite lastnika, dajte telefonsko!
Zakaj moram jaz plačevati zavarovanje za parkirišče? Zaradi ljudi, ki naredijo napako, pa se raje potuhnejo, kot da bi to priznali!
Če imam le možnost, parkiram med "boljše" avtomobile, saj je tako manjša verjetnost, da bo kdo podrsal moj avto.

Pithlit ::

Dualis je izjavil:

Pa nehajte prosim s tem kako se ne sme sekirati zaradi avta.

Nihče ne pravi da se ne sme. Pravimo da se ni treba. Velikanska razlika (vem da so nekateri čist zalepljeni ko se gre za pleh).
Life is as complicated as we make it...

marsovcek ::

fikus_ je izjavil:

Če že svoje lastnine ne cenite, spoštujte/cenite vsaj lastnino drugih. ...


Potemtakem naj ta trenutek vsakdo, ki je kadarkoli dolpotegnil kak film/igro/program steče na policijo in se prijavi. Ravno tako se gre za prekršek oziroma oškodovanje tuje lastnine, kajne??

Zgodovina sprememb…

strup121 ::

Pithlit je izjavil:

Ja sej če torbico vrneš tudi ni bil rop...


kot sem rekel, jabolka in hruške.

Dualis ::

thramos je izjavil:

Dualis je izjavil:

PS. Pa nehajte prosim s tem kako se ne sme sekirati zaradi avta. Eni pač se, ker enim pomeni veliko avto, enim telefon, drugim spet nekaj tretjega. To je pravica vsakega in bistvo je zgolj to, da nihče nima pravice škodovati drugemu, če se pa že zgodi, je pa potrebno to priznati in nositi svojo odgovornost.


Ne bomo. Itak, da je njegova pravica, naša pravica pa je, da povemo svoje mnenje o nesmiselnosti in neumnosti takšne skrbi.


Ni potrebno posploševati. Kdo določa kaj je nesmiselno in neumno? Kar je tebi neumno ne pomeni nujno da je tudi komu drugemu. Vsak sam sebi določa kaj mu pomeni v življenju in to je potrebno spoštovati. Nekomu so neumni IPhoni, drugemu skrb za avto, tretjemu spet nekaj drugea. Ampak ne eni se imajo za tako pametne, da se postavljajo nad vsakega in določajo kaj je neumno in kaj ni.

Pithlit ::

Dualis je izjavil:

določajo

Nihče ne določa.
Life is as complicated as we make it...

Fuks ::

Facts:
- Ali je pomembno kaj se meni kot povzročitelju zdi kako huda je poškodba? Ni.
- Ali je pomembno kaj se meni kot povzročitelju zdi kako smiselno je popravljanje poškodbe? Ni.

O tem lahko odloča le lastnik poškodavanega predmeta. Zato ga je potrebno obvestiti na vsak možen način.

V nasprotnem primeru lahko povsod delamo škodo tam kjer se nam ne zdi pomembna ali pa se nam zdi da je poškodovani predmet tako ali tako stvar obrabe. Se pravi malo uničim vsako stvar ki mi pride pod roke pa je (če le ta ni ornament, tam se mi zdi da bo praska res problem).

zmaugy ::

imagodei je izjavil:

Zakaj ne znaš debatirat ad rem, ampak moraš takoj na ad hominem preklopit? Se ti zdi, da si pomembno prispeval k temi? Res misliš, da boš dobil link s podatki o tem, koliko nesreč s pobegom je zakrivila Pithlit?

Dilema, ki se je razvila iz originalnega vprašanja je, ali je avto v prvi vrsti cestni "nakit", s katerim se postavljamo pred drugimi in zato ne sme imeti vidnih prask, ali pa je delovni stroj, namenjen prevozu in je pričakovano, da ima nekaj let staro vozilo sem ter tja kakšno prasko, morda celo (bog obvarji!) udrtinico.

Iz tega sledi logično vprašanje: če si pripravljen za avto zavalit 45k EUR, zakaj nisi pripravljen dat 100 EUR za delni kasko za parkirišče? Sploh če se ti, tako kot želijo realnost stvari prikazat nekateri tukaj, na parkirišču ljudje dnevno zaletavajo v avto, ga butajo z vrati, nakupovalnimi vozički, praskajo s ključi, brcajo vanj ipd.


Tole je lažna dilema/metanje peska v oči. Vsak obisk kleparja zahteva zapravljanje časa. In tega se ljudem ne da početi kljub zavarovanju na parkirišču. Sploh ne za vsako prasko, ki nastane na primer ob tem, ko modelčki z avtom za 200 EUR naslanjajo vrata na vrata tvojega avtomobila. V bistvu tale post želi diskreditirati tiste, ki jim razni modelčki delajo škodo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Pithlit ::

Fuks je izjavil:

Zato ga je potrebno obvestiti na vsak možen način.

Zanimivo da tega nihče ne zanika... pa vendar se kar naprej na dan vlači in podtika.
Life is as complicated as we make it...

Dualis ::

Fuks je izjavil:

Facts:
- Ali je pomembno kaj se meni kot povzročitelju zdi kako huda je poškodba? Ni.
- Ali je pomembno kaj se meni kot povzročitelju zdi kako smiselno je popravljanje poškodbe? Ni.

O tem lahko odloča le lastnik poškodavanega predmeta. Zato ga je potrebno obvestiti na vsak možen način.

V nasprotnem primeru lahko povsod delamo škodo tam kjer se nam ne zdi pomembna ali pa se nam zdi da je poškodovani predmet tako ali tako stvar obrabe. Se pravi malo uničim vsako stvar ki mi pride pod roke pa je (če le ta ni ornament, tam se mi zdi da bo praska res problem).



Točno tako !!!

dj_uro ::

zmaugy je izjavil:

imagodei je izjavil:

Zakaj ne znaš debatirat ad rem, ampak moraš takoj na ad hominem preklopit? Se ti zdi, da si pomembno prispeval k temi? Res misliš, da boš dobil link s podatki o tem, koliko nesreč s pobegom je zakrivila Pithlit?

Dilema, ki se je razvila iz originalnega vprašanja je, ali je avto v prvi vrsti cestni "nakit", s katerim se postavljamo pred drugimi in zato ne sme imeti vidnih prask, ali pa je delovni stroj, namenjen prevozu in je pričakovano, da ima nekaj let staro vozilo sem ter tja kakšno prasko, morda celo (bog obvarji!) udrtinico.

Iz tega sledi logično vprašanje: če si pripravljen za avto zavalit 45k EUR, zakaj nisi pripravljen dat 100 EUR za delni kasko za parkirišče? Sploh če se ti, tako kot želijo realnost stvari prikazat nekateri tukaj, na parkirišču ljudje dnevno zaletavajo v avto, ga butajo z vrati, nakupovalnimi vozički, praskajo s ključi, brcajo vanj ipd.


Tole je lažna dilema/metanje peska v oči. Vsak obisk kleparja zahteva zapravljanje časa. In tega se ljudem ne da početi kljub zavarovanju na parkirišču. Sploh ne za vsako prasko, ki nastane na primer ob tem, ko modelčki z avtom za 200 EUR naslanjajo vrata na vrata tvojega avtomobila. V bistvu tale post želi diskreditirati tiste, ki jim razni modelčki delajo škodo.


Kot je že Zmaugy omenil; vsaka prijava škode in popravilo le te zahtevata ogrooomno časa;

sam sem na epilog zavarovalnice čakal 3 dni manj kot dva meseca!!! In če bi avto bil nevozen, bi me dvomesečnega pešačenja rešila samo dobro sklenjena zavarovalna polica. - kaj pa če sem odvisen od prevoza???

p.s. popravljen je bil v treh dneh...
vw-klub.si

Mehmed ::

Pithlit je izjavil:

Ja sej če torbico vrneš tudi ni bil rop...

Prosim ne krast torbic ker to niti priblizno ni res.

solatko ::

fikus_ - Nazadnje mi je vozilo poškodovala mladenka s 150k€ vrednim BMW6. Toliko o avtomobilih za 200€, ki načrtno tolčejo vozila na pp.
Svoj avto je poškodovala od prvih vrat, do repa in sploh "ni" čutila tega.
Pri meni poškodovan odbijač, blatnik in luč, cca 3k€ škode, pri njej pa cela desna stran. Našel po sliki, obiskal in uredil formalnosti, brez prijave za pobeg.
Dekle z izpitom 14 dni, ata pa poln denarja.
Dobil v zahvalo, ker nisem prijavil lepo buteljko redkega vina iz domače zaloge, zahvalo in obljubo dekleta, da kaj takega ne bo storila več (da bi ušla, se je pač ustrašila, da bom klical policijo, ona pa tako frišen izpit).

Slikanje parkiranih vozil, velikokrat lahko prinese zmago, brisanje, če je vse v redu, pa tudi ne traja veliko časa.
Delo krepa človeka

Invictus ::

dj_uro je izjavil:


sam sem na epilog zavarovalnice čakal 3 dni manj kot dva meseca!!! In če bi avto bil nevozen, bi me dvomesečnega pešačenja rešila samo dobro sklenjena zavarovalna polica. - kaj pa če sem odvisen od prevoza???

Prijaviš škodo na zavarovalnici, vprašaš cenilca o pooblaščenih kleparjih in odpelješ avto tja. Takoj, če je vozen, drugače ga on pride iskat. Popravi ga, ko prideš na vrsto.

Čakal dva meseca na zavarovalnico? Kaj tebi ni jasno?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

dj_uro ::

Invictus je izjavil:

Prijaviš škodo na zavarovalnici, vprašaš cenilca o pooblaščenih kleparjih in odpelješ avto tja. Takoj, če je vozen, drugače ga on pride iskat. Popravi ga, ko prideš na vrsto.

Čakal dva meseca na zavarovalnico? Kaj tebi ni jasno?


Sam sem še drugi dan po nesreči oddat podpisano evropsko poročilo (ki ni vredno pol p*zde mrzle vode) in zahtevek za popravilo na njegovo zavarovalnico. Tam so mi objasnili, da lahko tudi 1 mesec (zakonsko) čakamo na odgovor povzročitelja, torej njihovo stranko. Po enem mesecu neodzivnosti in treh urgencah so podali moj primer na komisijo, ki pa ga je zavrnila, češ, da potrebuje njegov odgovor. Ta odgovor smo kljub nenehnemu klicanju čakali 2 tedna (in pol), nato pa je šel primer pod neko revizijo, kjer sem v dveh dneh dobil pozitiven odgovor, meni v prid.

sam avto pa je bil, kot sem omenil, popravljen v treh dneh!

aja, seveda bi lahko avto šel popravljat na svoje stroške... kasneje bi pa dobil (ali pa tudi ne) povrnjeno glede na razplet komisije...
vw-klub.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dj_uro ()

thramos ::

Dualis je izjavil:

Ni potrebno posploševati. Kdo določa kaj je nesmiselno in neumno? Kar je tebi neumno ne pomeni nujno da je tudi komu drugemu. Vsak sam sebi določa kaj mu pomeni v življenju in to je potrebno spoštovati. Nekomu so neumni IPhoni, drugemu skrb za avto, tretjemu spet nekaj drugea. Ampak ne eni se imajo za tako pametne, da se postavljajo nad vsakega in določajo kaj je neumno in kaj ni.


Kaj je nesmiselno in neumno odloča kar vsak sam. Meni je skrb za vsako kozmetično prasko na orodju, ki je večino časa nenazdorovano izpostavljeno okolici, storilce pa je praktično nemogoče najti, skrajno neumna in nesmiselna. In to povem na javnem forumu. Zakaj bi bil to problem?

Razumem, da imajo drugi drugačno mnenje. Razumem tudi, da drugi smatrajo moje mnenje za nesmiselno in neumno. Nobenega problema ni s tem.

Off topic smo. :))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nesreča na parkirišču

Oddelek: Na cesti
437089 (4965) Scorpy84
»

Nezavedno pobegnil iz kraja nesreče (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8315457 (11540) noraguta

Izsiljevanje za pretekli dogodek (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15333581 (27993) zee
»

Popraskan avto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10222529 (13982) St235
»

Pobeg pri nesreči (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6817950 (14590) Keyser Soze

Več podobnih tem