» »

Nov način nakupovanja prehrambnih izdelkov

Nov način nakupovanja prehrambnih izdelkov

coolijo ::

Živjo,

naslov teme je hkrati naslov raziskovalne naloge. Smo v fazi testiranja ali je Shopy (osebni nakupovalni pomočnik) na slovenskem trgu zaželjen. Ali lahko Shopy prebudi in vzpodbudi spletno prodajo prehrambnih izdelkov?

Zakaj Shopy? Trenutno nakupovanje prehrambnih izdelkov preko spleta ni intuitivno, kaj šele hitro.

Več info na osnovnem landing page-u:
http://ptkavc.wixsite.com/shopy

Vsak vaš feedback bo dobrodošel =)

Hvala!

Vzdevek ::

...se izdelki samodejno naročijo in dostavijo.

Dostavi kdo? Iz katere trgovine? Pa zakaj je stran na Wixu, če gre za res nek resen produkt?

genesiss ::

Zato ker so očitno še v fazi preverjanja ideje. Za te potrebe je takšna stran čisto ok.

vostok_1 ::

Don't know man. Ideja ni napačna, ampak prezentacija je bolj na nivoju srednješolskega projekta pri informatiki. Pa še tam sem videl bolj dodelane zadeve.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

čuhalev ::

Čemu namenska naprava, če je pa možno idejo izvesti kot aplikacijo za mobilni telefon?

tomy5 ::

Ne bo zaživelo za fizične osebe, ker ni takoj in ker je dostava problematična/predraga/časovno neusklajena.
Tako naročujejo edino podjetja za lastno porabo/reprezentanco.

čuhalev ::

Jaz bi raje imel aplikacijo, ki mi v trgovini skenira črno kodo in pokaže cene v drugih trgovinah. 8-)

hojnikb ::

čuhalev je izjavil:

Jaz bi raje imel aplikacijo, ki mi v trgovini skenira črno kodo in pokaže cene v drugih trgovinah. 8-)

https://play.google.com/store/apps/deta...
#brezpodpisa

Vzdevek ::

genesiss je izjavil:

Zato ker so očitno še v fazi preverjanja ideje. Za te potrebe je takšna stran čisto ok.

No ja vsaj domena?

Drugače pa če bi stvar bila podobna Amazonovem Echu bi blo zanimivo, samo kaj kaj ni takega trgovca, kaj šele, da je sinteza govora slovenščine na dnu. Slovenci še vedno padamo na take finte.

Res me zanima, kako bi bilo urejeno s dobavitelji. Kaj če želim branded Mercator mleko ali pa Sparov sok, ali pa skeniram nekaj iz hoferja? Nekako se mi zdi, da se to lahko gredo samo malo večji trgovci ali pa če imaš zadaj neko mrežo dobaviteljev.

coolijo ::

Stran je res narejena na hitro. Če bo odziv dober, se bo šlo v nadaljne korake. Prosim, da se, vsaj zaenkrat, ne obremenjujete pri katerih trgovinah bi lahko tako nakupovali in kakšni bi bili načini in časi dostave. Te stvari bomo ločeno testirali.

Trenutni namen je testiranje načina nakupovanja prehrambnih izdelkov preko spleta in pridobiti info o številu uporabnikov, ki bi to storitev uporabljali. Začeli bi seveda z mobilno aplikacijo in nadaljevali z gadgetom.

Full hvala vsem za vaše povratne informacije in razmišljanja!

tomy5 ::

Dostava/logistika je bistven del kupovanja špecerijoe online.
Šele potem pride na vrsto app in enostavnost appa ob naročevanju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tomy5 ()

kixs ::

Men je pa tako fajn it v stacuno, da potem lahko kupim se X stvari, ki jih ni na nobenem spisku :)) Pac ucke vidijo in ucke hocejo imet :D

Vzdevek ::

coolijo je izjavil:

Stran je res narejena na hitro. Če bo odziv dober, se bo šlo v nadaljne korake. Prosim, da se, vsaj zaenkrat, ne obremenjujete pri katerih trgovinah bi lahko tako nakupovali in kakšni bi bili načini in časi dostave. Te stvari bomo ločeno testirali.

Trenutni namen je testiranje načina nakupovanja prehrambnih izdelkov preko spleta in pridobiti info o številu uporabnikov, ki bi to storitev uporabljali. Začeli bi seveda z mobilno aplikacijo in nadaljevali z gadgetom.

Full hvala vsem za vaše povratne informacije in razmišljanja!


Čakaj malo, meni je zelo pomembno od kje izdelki, kako so skladiščeni etc... Ravno to je razlog, da živilskih izdelkov ne kupujem preko spleta. V trgovini vseeno vidiš izdelek, rok, sploh sadje, kruh, meso, pecivo etc... Edina stvar ki jo bi lahko kupoval serijsko, kot si ti predstavljaš to, je mleko, olje in mogoče kak napitek aja in kavo... Skratka vse kaj je fiksno pakirano, trajno in bi pogojno zaupal. Potem pa tako ali tako izgubiš večino izdelkov. Npr hitro pokvarljiva živila oz. rizična npr. jajce, se zavedaš da moraš meriti vse vmesne temperature, tudi na poti do stranke ob prevzemu, pa se spet morajo izmeriti. Lahko tudi brez, samo če se kdo zastrupi boš prvi na tapeti. Ni tako enostavno sploh pri živilskih izdelkih, da ne govorim o mesu in drugih takih stvareh, brez katerih je projekt kinda brezveze.

Glavni del pa je tudi izvor, ne moreš reči, da boste te stvari testirali ločeno, ko pa je point vsega tega ravno to. Stvar je totalno neuporabna če lidlovi, hoferovi etc izdelki ne bodo delovali, danes tam kupuje večji del prebivalstva, večina izdelkov pa imajo itak brandanih z lastnimi EAN kodami. Dvomim, pa da ti bodo dovolili ti diskonti nadaljnjo prodajo, sploh ker bi ljudi zvlekel iz trgovine. Zadevo si začel na napačnem koncu, sploh pa, da rečeš, da to zdaj ni pomebno, kako da ne?

Dobro namerni nasvet. Upam, da stvar zalaufa, kot pravim mogoče jo bom celo koristil, ideja je dobra. V uporabo pa boš spravil folk samo z dobro ponudbo.

tomy5 ::

Samo v info da Eleclerc kljub dokaj resni investiciji v spletno in pick up point še vedno dela zgubo. Kupcev praktično ni.

čuhalev ::

Če se spomnim ... morda je bilo 2 leti nazaj ... je imela Pošta Slovenije (oddelek logistika) idejo o hlajenih poštnih pošiljkah, da bi lahko recimo kurja jajca in ostala živila pošiljali na dom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: čuhalev ()

#000000 ::

tomy5 je izjavil:

Samo v info da Eleclerc kljub dokaj resni investiciji v spletno in pick up point še vedno dela zgubo. Kupcev praktično ni.



Ja krivi so pa čisto sami, ker lahko kupiš samo s kreditno in to online, nekater folk jo nima, večina pa NE zaupa dovolj takim zadevam, tisti ki pa So pa njihovi kupci, ne zastopmim zakaj recimo ne moreš naročit in prit iskat ter če si že TAM tudi plačat s gotovino recimo al pa biločem kar pač uporabljaš za makupe v štacuni, jest kreditne nikoli recimo pa imam dve, vedno plačilna ali keš za špezo.

tomy5 ::

Zakaj pol plačuješ kreditno če jo ne uporabljaš ?

janezvalva ::

mogoče je samo nateg, da pridobi čim več email naslovov, da jih lahko spama do onemoglosti
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

#000000 ::

Kreditno za kupovat hrano ? A ni to glupost, razen če človek dejansko nima in plača s kartico.

Ja jest jo imam le za vsak slučaj, ne vem če kam grem in nimam dovolj gotovine al pa v tujini recimo nimaš lokalne valute in plačaš s kartico, potem rent a car, brez kreditne ti avta ne dajo, al pa letalske karte kupit, al pa online rezervacija sobe, ebay, in še bi lahko našteval. Najman pa da v štacuni nabavim hrano.

Vice ::

coolijo je izjavil:

Živjo,

naslov teme je hkrati naslov raziskovalne naloge. Smo v fazi testiranja ali je Shopy (osebni nakupovalni pomočnik) na slovenskem trgu zaželjen. Ali lahko Shopy prebudi in vzpodbudi spletno prodajo prehrambnih izdelkov?

Zakaj Shopy? Trenutno nakupovanje prehrambnih izdelkov preko spleta ni intuitivno, kaj šele hitro.

Več info na osnovnem landing page-u:
http://ptkavc.wixsite.com/shopy

Vsak vaš feedback bo dobrodošel =)

Hvala!


A ta "rešitev" od mene zahteva, da sedaj shranjujem čisto vso embalažo zaradi črtne kode?
Ne zgleda mi da ima nek jaki interface, kje izbiram količino, spremembo košarice, čas nakupa, prioritete itd...
Zaseda mi dodaten prostor tako naprava kot prostor za vso embalažo, ki jo moram po novem shranjevati,
Za koliko mi prihrani čas nakupa v primerjavi s spletom, a to nekaj na pamet govorite?
In nazadnje zelo resno vprašanje, ali ste sami že kdaj opravili kakšen nakup prehrambnih izdelkov preko neta? Vprašam ker me zanima, če veste kaj vse ni OK pri tem, ker se mi ne da pisati osebnih izkušenj, je preveč pisanja.

Oberyn ::

Brez množice tehničnih podrobnosti, ki jih ni, se ne morem odločiti, ali bom storitev uporabljal, ker so za to odločitev ključne ravno tehnične podrobnosti, ki jih ni.

Potem je pa še ena zadeva. Meni osebno se zdi pomembno, da vsaj za kakšno malenkost še zaprežemo svoje možgane, ker postajamo vedno bolj podobni zombijem. Stanje svojega gospodinjstva poznam, ko grem v trgovino, iz glave zlistam, kaj potrebujem in česa trenutno ne. Tudi če mi bo v petek zmanjkalo majoneze, mi to ne bo povzročilo bistvenega pretresa v življenju, zato vsaj take stvari še poskušam obvladovati brez elektronike. Močno priporočam tudi drugim, ker danes ljudje praktično ne vejo več, kdaj morajo srat, če nimajo zaznamka na koledarju. Tako da če še enkrat premislim, ne, ne bom uporabljal, ne glede na tehnične podrobnosti (ki jih ni).

tomy5 ::

Pa še en razlog zakaj je obsojeno na neuspeh - šoping za gospodinstvo je tudi socializacija oz.vključene so emocije, želja po izhodu.
Imam občutek da nihče od načrtovalcev še ne živi v svojem gospodinjstvu/družini.

OvCa77 ::

#000000 je izjavil:

Kreditno za kupovat hrano ? A ni to glupost, razen če človek dejansko nima in plača s kartico.

Ja jest jo imam le za vsak slučaj, ne vem če kam grem in nimam dovolj gotovine al pa v tujini recimo nimaš lokalne valute in plačaš s kartico, potem rent a car, brez kreditne ti avta ne dajo, al pa letalske karte kupit, al pa online rezervacija sobe, ebay, in še bi lahko našteval. Najman pa da v štacuni nabavim hrano.

Tudi če imaš denar je bolj priročno kot nošnja 100€ s sabo. Pa da ne omenjam štetja, zdej ko je NFC v uporabi še bolj. Če pa ne rabiš kreditne uporabljaš debetno.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

otago ::

Kaj pa kolicinske zadeve, kako bos kupil 1kg jabolk? V trgovini si lahko izberes tiste manj obtolcene. Ali pa izberes manj zrel sadez, npr. kaki, banane, ker bos rabil cez nekaj dni.

Ne vidim poenostavitve za fizicno osebo. Edino za kaksen gostinski obrat s.p., ki naroca nekaj 10 artiklov in bi 1x tedensko sprozil nakup, potem pa dobil posiljko na dom oz. sel iskat. Kako bi vso to logistiko spravil v ceno, da bi se splacalo, ne vem.

Edina uporabna zadeva online nakupa in morebitne dostave, imas starejse obcane, ki imajo spletno sposobne otroke, vnuke. Starejsi obcani morda nimajo svojega vozila, avtobus redko vozi, nimajo svojca, da bi jih 3x na teden peljal v trgovino. Ampak nakupovalni seznam lahko naredijo tudi preko telefona.

#000000 ::

Hrano ajde da gre za nakup ko je kak piknik ali fešta ko itak prdneš 200-300 eur kot si mignu, da bi pa za vsak jogurt vlekel kartico pa je glupo + predrago, kaj ti pomaga da kupiš nekaj v akciji ko te banka opeljuši, prvo za kartično poslovanje ter seveda obresti, banke bi najrajš videle da bi to počeli vsi pač provizije so mamljive.

+ ne maram da če hočem nekaj kupit z svojim kešem dajat nekomu med 30 in 60 centi samo zato ker sem odprl svoj tošl :) fak, zakaj ?

Tudi če imaš denar je bolj priročno kot nošnja 100€ s sabo. Pa da ne omenjam štetja, zdej ko je NFC v uporabi še bolj. Če pa ne rabiš kreditne uporabljaš debetno.


100 evrov v žepu te ovira ? Kako hudiča ? Kaj bi potem porekel na čase iz 80 tet, kako huedo te mora onesposobit ŠTETJE denarja ?

tomy5 ::

Hmm, plačuješ naročnino kreditne, posamična uporaba je zate zastonj.

#000000 ::

No morda, ne vem nisem nikol bral, pri plačilni pa je kot vem vedno treba plačat procent bankart-u ali banki, ko greš na bankomat prvim ko plačaš v štacuni pa verjetno banki.

34054 ::

To je zopet en blackbox, ki požira osebne podatke, dela v ozadju razne statistike. Recimo da mi že iz stališča zasebnosti ni všeč.

Sam koncept pa tudi ne preveč. Skandiranje črtnih kod, in nato ko prideš do nekega zneska avtomatsko naročilo? Kaj pa če rabim nek izdelek danes in ga grem kupit v trgovino. Potem ga moram iz naprave brisati da se mi jutri ne naroči ponovno? Najbrž ni velika stvar, ga pač iz aplikacije izbrišem. V redu. Ampak, to je že en scenarij kjer sem potrošil čas in energijo, brez razloga, lahko pa si jih zamislim še vsaj ducat.

V glavnem, hočem povedati da se mi zdi, da so vse te "preproste" in "pametne" naprave in aplikacije bližnjica posejana s trnjem. Od napak v strojni opremi, dodatnih podatkov ki si jih moramo zapomniti, bugov v programski opremi in zgrešenem obnašanju naprave, še posebej ko želimo samo rahlo skreniti iz ozko načrtovane interakcije. V upanju da si olajšamo življenje, si ga pogosto zelo otežimo. Ko pride do preprostih opravil jaz torej "pametnih" naprav ne potrebujem niti ne želim.

Bi pa mi ugajalo da bi ena trgovina naredila tako kot ima na primer Jysk, naročiš na spletu in prideš tja iskat in tam plačaš - vzameš zapakirane izdelke in greš domov. Še vedno ti je prihranjenega precej časa ker ne rabiš telovadit po trgovini in iskati posamičnih izdelkov ali pa čakati na blagajni. Meni je to tisto kar se mi zdi v redu in bi mi včasih prišlo prav. Ostalo, še posebej to z nekim "pametnim" naročanjem, mi ni zanimivo.

tomy5 ::

#000000 je izjavil:

No morda, ne vem nisem nikol bral, pri plačilni pa je kot vem vedno treba plačat procent bankart-u ali banki, ko greš na bankomat prvim ko plačaš v štacuni pa verjetno banki.

nE, SPLOH NE POZNAŠ KARTIČNEGA PLAČEVANJA.

34054 je izjavil:

To je zopet en blackbox, ki požira osebne podatke, dela v ozadju razne statistike. Recimo da mi že iz stališča zasebnosti ni všeč.

Sam koncept pa tudi ne preveč. Skandiranje črtnih kod, in nato ko prideš do nekega zneska avtomatsko naročilo? Kaj pa če rabim nek izdelek danes in ga grem kupit v trgovino. Potem ga moram iz naprave brisati da se mi jutri ne naroči ponovno? Najbrž ni velika stvar, ga pač iz aplikacije izbrišem. V redu. Ampak, to je že en scenarij kjer sem potrošil čas in energijo, brez razloga, lahko pa si jih zamislim še vsaj ducat.

V glavnem, hočem povedati da se mi zdi, da so vse te "preproste" in "pametne" naprave in aplikacije bližnjica posejana s trnjem. Od napak v strojni opremi, dodatnih podatkov ki si jih moramo zapomniti, bugov v programski opremi in zgrešenem obnašanju naprave, še posebej ko želimo samo rahlo skreniti iz ozko načrtovane interakcije. V upanju da si olajšamo življenje, si ga pogosto zelo otežimo. Ko pride do preprostih opravil jaz torej "pametnih" naprav ne potrebujem niti ne želim.

Bi pa mi ugajalo da bi ena trgovina naredila tako kot ima na primer Jysk, naročiš na spletu in prideš tja iskat in tam plačaš - vzameš zapakirane izdelke in greš domov. Še vedno ti je prihranjenega precej časa ker ne rabiš telovadit po trgovini in iskati posamičnih izdelkov ali pa čakati na blagajni. Meni je to tisto kar se mi zdi v redu in bi mi včasih prišlo prav. Ostalo, še posebej to z nekim "pametnim" naročanjem, mi ni zanimivo.


To že ima Eleclerc in mercator, nekaj let.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tomy5 ()

Relanium ::

čuhalev je izjavil:

Jaz bi raje imel aplikacijo, ki mi v trgovini skenira črno kodo in pokaže cene v drugih trgovinah. 8-)

Težko, ker OP dela za eno od trgovskih verig tu pri nas.

Drugače pa tako:
- fino bi bilo če ti zadeva pokaže kaj vse je na seznamu in lahko nekatere stvari tudi prekličeš če si premisliš
- vsekakor odpade za sadje in podobno kot so zgoraj rekli
- zadeva vsekakor mora biti zastonj za uporabo, sploh ker bo (predvidevam) povezana samo na eno trgovino, tako da dvomim da bote te škatle z uspehom prodajali kot fizične izdelke.
Razen, če podprete tudi druge trgovine.

- zakaj ne kar na aplikaciji? Ljudje več kot očitno buljijo še samo v telefone...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

Phantomeye ::

Zakaj hudiča bi rabil imet to napravo, če lahko s pametno aplikacijo narediš enako in še več. Ne samo da lahko s telefonom skeniraš črtne kode, imaš lahko pregled nad nakupi, zgodovino, arhivom, etc.

Naprava pride v poštev SAMO, če deluje na ta princip:

https://www.amazon.com/Dash-Buttons/b?i...

Torej vsak gumb za posamezen izdelek, ki ga imaš doma.

coolijo ::

Koncept smo spremenili. Na kratko je razložen spodaj.

Vsak feedback bo dobrodošel =)

-------------------------------------

Se je komu že zgodilo, da je bil v trgovini in pozabil kupiti svoj najljubši izdelek? Se še komu zdi, da je čakanje v vrsti pred blagajno izguba časa?

Predno embalažo izdelka odvržete v smeti, jo približate L-Scan napravi. Ta prebere črtno kodo in izdelek doda na nakupovalni listek. Ko želite opraviti nakup, v L-scan aplikaciji z enim klikom potrdite nakupovalni listek. V izbrani trgovini vas bodo nato pričakali vsi željeni izdelki, ki bodo že zloženi v vrečke.

Več info:
http://ptkavc.wixsite.com/l-scan

OrkAA ::

coolijo ::

@OrkAA

Na žalost smo videli =) Sam se že veselim sprememb na področju prodaje. Amazon bo definitivno premešal štrene marsikateremu trgovcu. Slovenija je na žalost kar se tiče spletne prodaje prehrambnih izdelkov na repu EU-ja. Razlog je v velikem številu trgovin, ki so dostopne na praktično vsakem vogalu in pa tudi preveliko prostega časa, ki ga imamo. Zadnje je stvar debate. Dam samo primer: Nemec je pripravljen plačati 10eur, da lahko v trgovini prevzame že spakirane izdelke. 10eur si sam zračuna. To naredi tako, da razmisli koliko je vredna njegova ura (npr 35eur) in koliko časa bo s tem prihranil (50min). V Sloveniji nismo pripravljeni plačati za takšno storitev.

Pa ker je nekdo omenil, da bi si lahko omislili svojo domeno in postavili bolj konkretno stran. Smo naredili tudi to =)

Če vam je projekt všeč, ga podprite. To storite tako, da na strani pustite svoj e-naslov. Ne bomo spammali!
www.shopy.si

Vice ::

coolijo je izjavil:

@OrkAA
Razlog je v velikem številu trgovin, ki so dostopne na praktično vsakem vogalu in pa tudi preveliko prostega časa, ki ga imamo.
www.shopy.si


Niste dodelai svojega bistva ker drugače si take izjave nebi privoščil. Vprašajte se raje kdo bi rad da njegov prosti čas kroji trgovina. Ne razumem zakaj siliti človeka v trgovino pa zaradi mene če me čaka orkester s polno košarico pred vhodom. Podobna storitev je že prisotna na našem trgu, nakup bio izdelkov, domača pridelava, z enim klikom. Prevzem kadarkoli 24/h v namenskem prostoru. Ne laufa lih najbolje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vice ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Intersport (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7116523 (10905) bambam20
»

Nakupovanje v Lidlu (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20341711 (28095) Machete
»

Android preverjanje cene artiklov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programska oprema
12818679 (9969) dacker
»

Gneča pri blagajni (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11120200 (15698) GregiB
»

Vsakdanje pocenitve (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8111262 (9895) Buggy

Več podobnih tem