» »

4k monitor in 1080p resolucija v igrah

4k monitor in 1080p resolucija v igrah

Compufreek ::

Živijo!
zanima me če ima kdo isti problem, ker ne najdem rešitve.

Imam en poceni philipsov 4k(3840x2160) TV
na njega imam prikloplen svoj računalnik in uporabljam računalnik večinoma iz kavča za vse in tudi igre. V računalniku imam nvidio 970 kar pomeni da večino iger igram na 1080p ampak se kar precej pozna "scream tearing" pri novejših igrah in nasploh delujejo (po občutku) slabše. Zasledil sem isto stvar občasno pri miški na namizju in na koncu tudi prišel do zaključka oz razloga problemu. Torej TV dela brez problema pri 4k@60Hz kakršnakoli druga resolucij dela samo na 30Hz.
Torej pozabite na priključke in specifikacije ker je z računalnikom, TV jem in kabli vse ok :)
Problem nastane ker grafična ni dovolj močna da bi gnala novejše igre na 4k resoluciji kar pa pomeni da neglede na to koliko FPS ov imam, sem omejen z osveževanjem panela na 30Hz
starejše igre (resident evil 5 / 6 , risen 1,2,3 itd...) delajo fantastično ker jim nastavim resolucijo na 4k
-nadgradil sem firmware TV ja
-menjal sem kable
-nastavil sem tudi custom reolucijo v nvidii (1080p@60hz) pa je povzročilo black screen

Tako da obstaja samo še zadnja možnost ki pa ne najdem ali je možna ali ne, a je kdo uspel nastavit da bi na PC ju renderalo igre na 1080p pa potem upscalalo na 4k ? torej da bi TV prejemal 4k sliko ampak da bi grafična renderala samo 1080p sliko.

Lp!

MacGyver141 ::

Ali ima mogoče TV kakšno tako opcijo? Mogoče bi znal pomagat, ni pa 100%.

Tako zgleda pri Sony 4k TV:

Vlayke ::

Lahko bi pa bila taka zadeva rešitev:
https://www.amazon.co.uk/dp/B01L1YJY78/

igorpec ::

Imam Nvidio 1060, torej kar nekaj močnejšo grafo pa je isto. Sicer imam priklop preko display porta na Philipsov 4K monitor, pa mi tudi preklopi na 30Hz, ... če igram full screen. Imam inštalirano samo eno igro, pa še ta je precej stara (COH), tako da težko rečem ...

Compufreek ::

MacGyver141 : nima, pa tudi če bi imel to ni to, tako kot sem rekel, sem prisilil TV da predvaja 1080p na 60hz pa je bil black screen tako da hardversko ne omogoča takega osveževanja

Vlayke: to bi mogoče dejansko delalo ampak mi ni hardwerska rešitev v interesu, mislil sem da bi to lahko geforcov driver sam naredil, ko bi zaznal full hd 3d fullscreen aplikacijo da preklopi na upscaling, ker je desktop in video vseeno v 4k.

igorpec: meni dela normalno na 60hz ampak samo ko je resolucija 4K kar pomeni da pri malenkost starejših igrah vse dela lepo, naprimer darksouls 3 pa pri 4k pade pod 30 fps če dam na 1080p pa dela z 60+ ampak se refresh od panela preklopi in je vseeno občutek kot da se igra zatika ali pa je zelo močan screen tearing (kar je na nizkih fps ih logično)

Jezi me zato ker trenutne nvidiine flagship kartice niso dovolj dobre, če bi vedo da mi bo delal 4k tako je treba.... pa dobro bi vložil v novo grafično, tak pa očitno ni to to in iti iz GTX970 (1080p) na GTX1080 (2160p) nič ne reši... sploh nevem zakaj so se na 1440p resolucijo osredotočli, sej vem da je ultrawide popularen ampak vseeno bi mogla flagship kartica samostojno prebavit 4k resolucijo....

igorpec ::

Če dam v igri resolucijo na 1080p mi monitor preklopi na ... 50Hz. Nimam pojma zakaj.

Je kar bad, da vzameš flahship grafo in ugotoviš, da moraš vzet še eno, da lahko udobno igraš :)

Sam igram malo, pa še to edino to arhivsko in mi na srečo 1060 povsem zadostuje, igram na 1440p (tudi 30Hz) kar moram na 4k izklopit preveč, da dela ok - nadgradil sem iz 7950, kar je pomenilo od 50-100W prihranka na porabi pri več FPS in precej manj hrupa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: igorpec ()

Machete ::

Monitor preklopi na 50Hz? Kaj pa ti napiše če pritisneš tisti gumb na daljincu, ko spiše resolucijo in Hz? Jaz imam kontra 'problem' da na višji resoluciji od 1080 skoči na 30Hz :P
Ker tole je skoraj neverjetno, da ti pelje 4K na 60Hz, 1080p pa samo na 50. Si proval kake druge kable? Kak drug monitor, da malo izločiš problem, če je res striktno v TVju.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Compufreek ::

Machete, tvoj problem se ponavadi pojavi kadar nimaš HDMI 2.0, če je monitor potem priklopi displayport, tisto dela super, pri meni pa je zgleda v hardwaru problem da je HDMI namenjen samo resoluciji 2160p ker v nvidia control panelu pobere vse možne resolucije in je res pri ostali možno samo 30hz izbrat na max torej 2160p pa so vse frekvence od 29 do 60 hz in tam tudi panel lepo dela, torej zdaj ko igram risen 1, špil ki ima zelo živ set ampak starejše modele in lahko ženem z constant 60fps+ na 4k dela res fantastično v vseh pogledih, meddtem ko pa če poženem mafio 3, witcherja al pa darksouls3 pa FPS pade če ne zmanjšam na 1080p kar pa sploh nebi bil problem ampak ker osveževanje panela pade je screan tearing za umret kot tudi brez kontrolerja (kjer se bolj počasi obračaš kot pri miški) rez slaba izkušnja.

igorpec ::

Monitor preklopi na 50Hz? Kaj pa ti napiše če pritisneš tisti gumb na daljincu, ko spiše resolucijo in Hz? Jaz imam kontra 'problem' da na višji resoluciji od 1080 skoči na 30Hz :P
Ker tole je skoraj neverjetno, da ti pelje 4K na 60Hz, 1080p pa samo na 50. Si proval kake druge kable? Kak drug monitor, da malo izločiš problem, če je res striktno v TVju.


Ne more biti kabel, ker mi desktop normalno dela 4k@60hz ... tistih 50Hz napiše monitor, če preklopim na igro ki lavfa na 1080p in stisnem "info". Tale monitor imam: http://www.tomshardware.com/reviews/phi... Nima daljinca :) in ni ravno perfect, ima pa Display port, kjer gre preko 60hz brez problema.

PO moje bi moral še s kakim drugim špilom sprobat.

Compufreek ::

2 zanimivosti:
v Far cry primal imam opcijo boarderless fullscreen window in imam okno odprto čez cel zaslon kateremu lahko nastavim resolucijo 1080p (kljub temu da je v ozadju desktop na 2160p) in dela brez problema.

Watch dogs 2 pa ima isto opcijo, ki pa mi ne raztegne okna čez cel zaslon tako da je neuporabna, ima pa opcijo "pixel densiti" tako sem nastavil resolucijo na 2160p pa pixel density na 60% (v teoriji je to nekaj nad 1080p) in se ne opazi tako zelo, špil pa dela na 60 fps.

jype ::

Kupi dva rx 480.

hojnikb ::

jype je izjavil:

Kupi dva rx 480.

Just.... Don't.
#brezpodpisa

Compufreek ::

jype je izjavil:

Kupi dva rx 480.


Pol bi že raje vzel single GTX 1080 za isti ali celo boljši preformace pri pol manjši porabi in več kot 10 decibelov tišjem delovanju (tistih 100 eur gor ali dol) point je da nima smisla ker nič od tega ne žene vsega na 60FPS + pri 2060p

Bomo vidli kaj bo k igri prinesla "vega", ampak če bo vse po sreči bodo naslednjo pomlad prišle GTX grafične ki bodo sposobne poganjat 4K resolucijo na polno (upam)

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero grafično za 34" monitor

Oddelek: Kaj kupiti
334403 (2228) Gejspodar
»

Napaka pri nakupu monitorja za Mac Mini

Oddelek: Pomoč in nasveti
183744 (3078) chiiiii
»

Samsung bo podprl FreeSync

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
208538 (6276) hojnikb
»

Dellov zaslon z ločljivostjo 5K

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
3612753 (10291) Nummy
»

nVidia pripravlja program Battlebox

Oddelek: Novice / Grafične kartice
3317419 (10445) PrimozR

Več podobnih tem