» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
530 / 539
»»

polde66 ::

andrej69 je izjavil:

mgermo je izjavil:

Če so okvare cca 5% znotraj 5 letne garancije, zakaj si že večkrat rekel, da je življenjska doba prav teh 5 let?


Kolikor vem jaz tega nise napisal, temveč uporabnik @fpbs.. Sicer pa je res, da je to nekje povprečje večine današnjih televizorjev.

Nekateri pa še to ne dosežejo. Sicer pa sem že napisal, da se pri televizorjih ne gledajo leta , temveč delovne ure..

To si ti meni napisal kot odgovor na moj zvezdnati (pokvarjeni pixli) philips iz 2017.
polde

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

mgermo je izjavil:

Če so okvare cca 5% znotraj 5 letne garancije, zakaj si že večkrat rekel, da je življenjska doba prav teh 5 let?

Kolikor vem jaz tega nise napisal, temveč uporabnik @fpbs.. Sicer pa je res, da je to nekje povprečje večine današnjih televizorjev. Nekateri pa še to ne dosežejo. Sicer pa sem že napisal, da se pri televizorjih ne gledajo leta , temveč delovne ure..

Andrej ni res, to si ti napisal, in jaz sem tvojo trditev samo povzel.

andrej69 ::

Potem se pa res ne spomnim.. In kaj točno sem napisal.? Ker je toliko teh debat z vami, da človek ne more več vse spremljat kaj napiše kaj pa ne.

mgermo ::

Da je življenska doba Philips tvjev 5 let. In sedaj mi ne gre v račun kako je lahko življenjska doba 5 let, če se jih v tem času pokvari le 5%.

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Ne ravno v srednjem in višjem rangu Philips prevladuje:) Posebej kar se tiče modelov THE ONE in pa vstopnih in srednjih OLED modelov. Nekoliko manj pa v najvišjem rangu, ker je cena previsoka.Sicer pa si lahko vsak pogleda teste Philipsovih OLED televizorjev, pa bo videl, če dobi za določen denar kaj boljšega.. Lahko pa si tukaj malo prebereš.

Andrej, ne piši neumnosti, in to ediju45, ki je kupil Philipsa OLEDa na tvoj nasvet,ravno takrat, kot jaz LGeja, pa se ga je že zdavnaj rešil, imel pri tem od prilike cca 800€ vrženega denarja v nič. Ker, če bi on takrat kupil LGeja, kot sem mu jaz svetoval, bi danes imel teh 800€ v žepu.

andrej69 ::

mgermo je izjavil:

Da je življenska doba Philips tvjev 5 let. In sedaj mi ne gre v račun kako je lahko življenjska doba 5 let, če se jih v tem času pokvari le 5%.


Saj vsi se ne pokvarijo v 5 letih, temveč določen % kakor sem napisal, nekateri pa že prej.. In zasigurno nisem napisal, da je točno 5 let življenska doba Philips televizorjev.

Je pa povprečna življenska doba vseh televizorjev nekje 5 let, če že gledamo leta. Kot sem napisal odvisno od delovnih ur. Nekateri zdržijo tudi 8-10 let, najverjetne zaradi malo delovnih ur.

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Ne ravno v srednjem in višjem rangu Philips prevladuje:) Posebej kar se tiče modelov THE ONE in pa vstopnih in srednjih OLED modelov. Nekoliko manj pa v najvišjem rangu, ker je cena previsoka.Sicer pa si lahko vsak pogleda teste Philipsovih OLED televizorjev, pa bo videl, če dobi za določen denar kaj boljšega.. Lahko pa si tukaj malo prebereš.

Andrej, ne piši neumnosti, in to ediju45, ki je kupil Philipsa OLEDa na tvoj nasvet,ravno takrat, kot jaz LGeja, pa se ga je že zdavnaj rešil, imel pri tem od prilike cca 800€ vrženega denarja v nič. Ker, če bi on takrat kupil LGeja, kot sem mu jaz svetoval, bi danes imel teh 800€ v žepu.


Daj prosim te lepo ne pametuj, če ne veš nič okoli teh zadev.. Sem napisal, da treba gledat globalno ne pa posamezne primere. Iz osebnih izkušenj ti lahko povem, da je saj pri nas, če gledamo procentoalno več težav z Lg-ji in Samsungi kakor pa s Philips televizorji..!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

fikus_ ::

"Je pa povprečna življenska doba vseh televizorjev nekje 5 let,...."

Sicer nisem merodajen za statistiko, ampak:
1x Philips crknil po 3-4-ih letih, prižgan dnevno 5-8 ur (tv menu za sadomazohiste)
1x LG dela več kot 15 let, na začetku uporabe dnevno prižgan več kot 5 ur/dan
1x Medion iz Hoferja (zamenjava za Philipsa), dela več kot 5 let, prižgan dnevno 5-8 ur
1x Sony, še ni star 5 let.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

andrej69 ::

fikus_ je izjavil:

"Je pa povprečna življenska doba vseh televizorjev nekje 5 let,...."

Sicer nisem merodajen za statistiko, ampak:
1x Philips crknil po 3-4-ih letih, prižgan dnevno 5-8 ur (tv menu za sadomazohiste)
1x LG dela več kot 15 let, na začetku uporabe dnevno prižgan več kot 5 ur/dan
1x Medion iz Hoferja (zamenjava za Philipsa), dela več kot 5 let, prižgan dnevno 5-8 ur
1x Sony, še ni star 5 let.


Dobro si napisal..;)

Sicer pa ne moreš primerjat starejših televizorjev z novejšimi:) Saj jaz sem imel isto do nedavnega še doma Philipsa starega 13 let ( z veliko delovnimi urami), pa je še vedno delal.

Enega pa imam starega 6 let pa še tudi vedno deluje, kakor tudi Panasonic star nekje 4 leta, ki zaenkrat še tudi deluje. Tako, da je tukaj brezveze pametovat kateri televizor je najboljši, ker ni najboljšega..

Nobene garancije danes ni, kako dolgo bo deloval določen televizor temveč moraš imeti nekoliko sreče. In pa smiselno je, da dokupiš 5 let garancije, da v primeru okvare izven tovarniške garancije ni kasneje stokanja.

mgermo ::

Če je res zgolj 5% okvar v 5 letih in hkrati povprečna življenjska doba cca 5 let, to pomeni da se bo tv pokvaril takoj po izteku garancije. Takšnemu podjetju jaz ne bi dajal denarja. In preden rečeš, da imajo tudi tvji drugih proizvajalcev isto življenjsko dobo, prosim za vir.

fikus_ ::

Aha, sedaj pa starejših in novejših tv ne moreš primerjat. Zanimivo.

PS tistemu Philipsu je po garanciji odpovedala kartica za digitalni sprejem (besede serviserja), kar je bil strošek popravila okrog 100-150€.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

andrej69 ::

mgermo je izjavil:

Če je res zgolj 5% okvar v 5 letih in hkrati povprečna življenjska doba cca 5 let, to pomeni da se bo tv pokvaril takoj po izteku garancije. Takšnemu podjetju jaz ne bi dajal denarja. In preden rečeš, da imajo tudi tvji drugih proizvajalcev isto življenjsko dobo, prosim za vir.


To ti lahko povem iz službenih izkušenj, tako, da ti ne morem dati vira.. Sicer pa tukaj nekaj piše okoli teh zadev.

https://htacertified.org/app/articles/h...

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

fikus_ je izjavil:

"Je pa povprečna življenska doba vseh televizorjev nekje 5 let,...."
Sicer nisem merodajen za statistiko, ampak:
1x Philips crknil po 3-4-ih letih, prižgan dnevno 5-8 ur (tv menu za sadomazohiste)
1x LG dela več kot 15 let, na začetku uporabe dnevno prižgan več kot 5 ur/dan
1x Medion iz Hoferja (zamenjava za Philipsa), dela več kot 5 let, prižgan dnevno 5-8 ur
1x Sony, še ni star 5 let.

Dobro si napisal..;) Sicer pa ne moreš primerjat starejših televizorjev z novejšimi:) Saj jaz sem imel isto do nedavnega še doma Philipsa starega 13 let ( z veliko delovnimi urami), pa je še vedno delal. Enega pa imam starega 6 let pa še tudi vedno deluje, kakor tudi Panasonic star nekje 4 leta, ki zaenkrat še tudi deluje. Tako, da je tukaj brezveze pametovat kateri televizor je najboljši, ker ni najboljšega..Nobene garancije danes ni, kako dolgo bo deloval določen televizor temveč moraš imeti nekoliko sreče. In pa smiselno je, da dokupiš 5 let garancije, da v primeru okvare izven tovarniške garancije ni kasneje stokanja.

Tisti Philips star 13 let, je bil še izdelan pod LGejevim okriljem. Ko pa je pred 13 leti LG prekinil sodelovanje s Philipsom, je pa kvaliteta Philipsov drastično upadla.

mgermo ::

andrej69 je izjavil:

mgermo je izjavil:

Če je res zgolj 5% okvar v 5 letih in hkrati povprečna življenjska doba cca 5 let, to pomeni da se bo tv pokvaril takoj po izteku garancije. Takšnemu podjetju jaz ne bi dajal denarja. In preden rečeš, da imajo tudi tvji drugih proizvajalcev isto življenjsko dobo, prosim za vir.


To ti lahko povem iz službenih izkušenj, tako, da ti ne morem dati vira.. Sicer pa tukaj nekaj piše okoli teh zadev.

https://htacertified.org/app/articles/h...


S tega linka "Time to failure is typically 8-11 years or about 50,000 hours of use."
50000 ur je 17 let pri 8ur dnevno. Tbh se mi zdi 50k za olede visoko, ampak tudi 8 ur na dan ni ravno tipično.

Ganon ::

andrej69 je izjavil:

Torej sesalci in ščetke se ne kvarijo..?


Ne gre za to ali se kvarijo ali ne, sonicare ščetke so dejansko kvaliteten izdelek. Televizorji, ki jih ti tukaj brezsramno oglašuješ 16 ur dnevno, to niso.

andrej69 ::

fikus_ je izjavil:

Aha, sedaj pa starejših in novejših tv ne moreš primerjat. Zanimivo.

PS tistemu Philipsu je po garanciji odpovedala kartica za digitalni sprejem (besede serviserja), kar je bil strošek popravila okrog 100-150€.


Veš zakaj ne moreš primerjat današnjih televizorjev s starejšimi. Zato, ker je v današnjih televizorjih precej več elektronike, ki nekatera tudi ni tako kvalitetna, in posledično so zato večje možnosti za okvaro..!

darck ::

Kdor danes kupuje novi TV in misli,da ga bo 10 let brezhibno uporabljal je nor saj ni nobenega zagotovila od nobenega proizvajalca,da bo toliko časa deloval brez kakega problema. Zato pa je potrebno imeti 5-letno garancijo ali zavarovanje in nato lahko imaš samo še upanje,da ti čim dlje zdrži. Imaš pa kar dosti uporabnikov kateri TV menjajo vsake 2-3 leta saj hočejo vedno imeti novejšo in boljšo tehnologijo v samem TV. Seveda je vedno problem, če si točno ti tista žrtev,da trofiš tisti odstotek pokvarljivosti TV in jaz sem kar velikokrat te nesreče. Samsunga sem orenk preklel saj je panel se zjebal preden je TV dopolnil 2-leta starosti. Imeti je potrebno srečo. Letos maja bo 4-leta od kar imam Philipsa pa še deluje seveda sam IPS panel ni lepo razsvetljen kakor bi želel ampak to se opazi ali drugače povedano samo jaz opazim,ko je svetlo ali temno ozadje. Televizor deluje povprečno preko 15 ur na dan lansko leto je imel preko 25.000 delovnih ur tako,da zaenkrat še dela. Treba imeti srečo,da ti deluje dolgo časa ampak še bolj pomembno pa je,da imaš dobro sliko ne pa TV kateri ima slabo sliko in dela 30 let.

andrej69 ::

Nekateri strokovnjaki tukaj, si boste morali omisliti svojo temo glede same kvalitete televizorjev itd.. ;)

Ker ta tema ni namenjena tv elektroniki in ostalim zadevam, povezanim s tem:) Sicer pa obstaja že forum na netu, kar se tiče same elektronike in ostalega in se lahko pridružite.

polde66 ::

andrej69 je izjavil:

Nekateri strokovnjaki tukaj, si boste morali omisliti svojo temo glede same kvalitete televizorjev itd.. ;)

Ker ta tema ni namenjena tv elektroniki in ostalim zadevam, povezanim s tem:) Sicer pa obstaja že forum na netu, kar se tiče same elektronike in ostalega in se lahko pridružite.

Lahko pa si ti odpreš svojo temo Filips televizorji pa boš imel mir. Ker takega edinega strokovnjaka, ki se v namanj v slo najbolj spozna na TV-je ga v tisti temi vsaj jaz nebi motil.
Kar se deleža prdaje tiče pa takole: 2021 je bil hisense na 3 mestu po prodaji tv, v 2022 na drugem mestu in se šušlja, da je mogoče že prevzel vodilni tržni delež filipsa (govorim za leto 2023) V slo seveda, drugje filips ne prevladuje.
Tako da bo filips, ki je med drugim samo v sloveniji najbolj prodajan (hm zaradi česa že?) počasi romal po stopničkah navzdol. Če se bo pa iskazalo, da je njegova doba trajanja res majhna po pa verjetno končal kje na začetku stopnic.

Pa še to, v temah o televizorjih je še kako pomembno, da veš s kakšnim izdelkom ali polizdelkom imaš opravka. Toliko o kvaliteti tv, ki naj nebi sodila v to temo.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

puginho ::

Philips je bil najprej evropski, to so bli kvalitetni tv-ji, pol so pa firmo kupili kitajci in od takrat je šla kvaliteta nizbrdo. Mislim da sedaj ponujajo relativno kvalitetno sliko, je pa problem v elektroniki, ki je kitajska. In imajo še večji problem da jim v zelje hodijo drugi kitajci, hisense in tcl. Naj pa strokovnjak/prodajalec prizna, da se verjetno 50% tv trga v slo proda s tv-ji do 500 eur. In tukaj eni niti ne nastopajo, ker so marže mizerne.

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Aha, sedaj pa starejših in novejših tv ne moreš primerjat. Zanimivo.PS tistemu Philipsu je po garanciji odpovedala kartica za digitalni sprejem (besede serviserja), kar je bil strošek popravila okrog 100-150€.
Veš zakaj ne moreš primerjat današnjih televizorjev s starejšimi. Zato, ker je v današnjih televizorjih precej več elektronike, ki nekatera tudi ni tako kvalitetna, in posledično so zato večje možnosti za okvaro..!

Andrej, ti si se prepozno rodil, da bi vedel, kako so se kvarili tisti prvi TVeji. Elektronika je bila takrat občutno slabša. Elektronke, posebno tiste v končnih stopnjah je bilo potrebno menjati zelo pogosto, tudi dvakrat, trikrat na leto. Da ne omenjam, nekateri TVeji so bili zlotani s svincem, kar je povzročalo ogromno mrzlih spojev, plus še kup drugih težav. Na splošno so danes vsi elementi boljši, in vsa elektronika občutno boljša.

darck ::

Tisti črnobeli katodni televizorji so delali leta in leta res,da je kdaj prišlo ,da je bilo potrebno zamenjati tiste elektronke ampak to ni bilo res tako,da jih je bilo treba menjati vsako leto sam to dobro vem. Nekak največji problem se je pojavljal,ko se je začela slika vrteti in potem je na zadnji strani bil gumbek katerega si obrnil v eno ali drugo stran in sliko umiril.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Aha, sedaj pa starejših in novejših tv ne moreš primerjat. Zanimivo.PS tistemu Philipsu je po garanciji odpovedala kartica za digitalni sprejem (besede serviserja), kar je bil strošek popravila okrog 100-150€.
Veš zakaj ne moreš primerjat današnjih televizorjev s starejšimi. Zato, ker je v današnjih televizorjih precej več elektronike, ki nekatera tudi ni tako kvalitetna, in posledično so zato večje možnosti za okvaro..!

Andrej, ti si se prepozno rodil, da bi vedel, kako so se kvarili tisti prvi TVeji. Elektronika je bila takrat občutno slabša. Elektronke, posebno tiste v končnih stopnjah je bilo potrebno menjati zelo pogosto, tudi dvakrat, trikrat na leto. Da ne omenjam, nekateri TVeji so bili zlotani s svincem, kar je povzročalo ogromno mrzlih spojev, plus še kup drugih težav. Na splošno so danes vsi elementi boljši, in vsa elektronika občutno boljša.


Da na Lg televizorjih ( Gold Star) tukaj je res bilo dosti popravil..:D Imeli smo doma CRT televizorja Philips in Sonya pa nobenih problemov..!

Pa sta bila stara oba krepko čez 10 let. Tudi precej delovnih ur sta oddelala, ker smo takrat gledali kar dosti televizor. Kako pa to, da se današnji televizorji več kvarijo kot so pa se stari televizorji, če imajo po

tvojem kvalitetnejšo elektroniko..?

Saj danes obstaja kvalitetna elektronika za televizore, vendar se zaradi močne konkurence več ne vgrajuje kaj dosti:) Še TOP modeli televizorjev dostikrat uporabljajo enako elektroniko kot srednji rang televizorjev.

Posebej kar se tiče osnovnih in napajalnih plošč.. Bi ti moral malo pokazat notranjost današnjih televizorjev, pa bi hitro spremenil mnenje. Edino Panasonic se še trudi, da bi imel čimbolj kvalitetno elektroniko.

Sicer pa sem že napisal, danes ni nobene garancije kako dolgo bo deloval določen televizor..! Ne glede na kvaliteto vgrajene elektronike. Zato se danes gleda predvsem kvaliteta slike, zvoka, OS-a itd..

andrej69 ::

puginho je izjavil:

Philips je bil najprej evropski, to so bli kvalitetni tv-ji, pol so pa firmo kupili kitajci in od takrat je šla kvaliteta nizbrdo. Mislim da sedaj ponujajo relativno kvalitetno sliko, je pa problem v elektroniki, ki je kitajska. In imajo še večji problem da jim v zelje hodijo drugi kitajci, hisense in tcl. Naj pa strokovnjak/prodajalec prizna, da se verjetno 50% tv trga v slo proda s tv-ji do 500 eur. In tukaj eni niti ne nastopajo, ker so marže mizerne.


To velja za vse proizvajalce ne samo Philipsa.. Sicer pa, da ti malo pojasnim okoli Philipsa. Res je, da so lastniki TPV, vendar se današnji televizorji izdelujejo v dokaj novi tovarni na Poljskem, pod budnim očesom

inženirjev, ki so delali včasih za Philips. Kar se tiče same elektronike pa je tako. Iz Kitajske prispe elektronika, ki je namenjena samo vstopnim modelom Philips televizorjev FullHD in 4K.

Recimo elektronika za srednji in višji rang 4k televizorjev, se v glavnem proizvede v tovarni na Poljskem in pa določene zadeve se proizvajajo v R&D centru v Gentu/ Belgija.

Tudi sama kontrola poteka pod okriljem Philipsovih inženirjev. Tako, da tukaj je razlika napram Hisense in TCL-u, ki sta povsem Kitajska.

Pinoo1234 ::

Plačal Hisense 75U7KQ preko Bing Bang spletne strani natančno pred 7 dnevi in zelo razočaran.
Pa ne zato ker bi bilo s TV karkoli narobe, ampak zato ker ga še nisem dobil.
Po enem tednu je bil status še vedno "v pripravi" včeraj kličem Big Bang agenta in danes dobim odgovor, da jih ni na zalogi in da so v Hisensu rekli, da bodo na voljo šele po 14.3. ?????
Seveda sem popizdu, ker ko sem naročal TV je kazalo da je na zalogi v Big Bang centralnem skladišču, pa očitno ni bilo tako.
Sedaj ne vem kaj naj naredim, naj prekličem naročilo in mi denar vrnejo ali naj počakam še slab mesec ?
Ne vem ali bodo potem dražji ali cenejši ?
Skratka pizdarija na katero nisem računal, sploh pa ne razumem da se to lahko zgodi Big Bangu kao največji štacuni s področja audio video opreme.....

bbobst ::

TV boš dobil po ceni,po kateri si naročil.
AMD Ryzen 7 5800X + Be quiet! DARK ROCK PRO 4, MSI MPG X570 GAMING PLUS
Palit RTX3070 Gaming Pro OC 8 Gb , Team Group T-Force Zeus 32GB Kit (2x16GB)
Team Group T-CREATE NVMe SSD, Corsair CX650M, Be quiet! Silent Base 601

polde66 ::

Če tv nisi dobil s kakšnim dodatnim popustom prekliči. Jaz bi že. TV se pa ne bodo podražili, kvečjemu ga boš v kaki merkator tehniki ali poa merkurju dobil s kakim popustom ceneje.
polde

bigbada ::

darck je izjavil:

bigbada je izjavil:

Philips 75PUS8818 nikoli več :)
Ali pa res nisem imel sreče...

Za v prihodnje def Samsung, LG ali Sony.



Kaj pa je narobe,da je prisotno razočaranje za ta TV?

Najprej je zvok hreščal in naključno izginjal...
Sedaj pa je še slika začela naključno izginjati (čisto temna) in ko pride nazaj slika ful utripa/migeta...
Ko izklopiš ambilight je malo manj, ko pa vklopiš ambilight lučke pa še je bilo slabše...
Tudi ko je čisto črna slika, si lahko nekje v ozadju v globini videl "kvadrateke" oz. kako si se pomikal z daljincem čez ekran.

Vglavnem, razočaranje. Po 2 mescih in taki problemi.

Tam imamo pa stari katodni TV, ki je star 30 let pa ni vreden 10€ pa še vedno dela če ga priklopiš :)
Smeh.

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

To velja za vse proizvajalce ne samo Philipsa.. Sicer pa, da ti malo pojasnim okoli Philipsa. Res je, da so lastniki TPV, vendar se današnji televizorji izdelujejo v dokaj novi tovarni na Poljskem, pod budnim očesom inženirjev, ki so delali včasih za Philips. Kar se tiče same elektronike pa je tako. Iz Kitajske prispe elektronika, ki je namenjena samo vstopnim modelom Philips televizorjev FullHD in 4K. Recimo elektronika za srednji in višji rang 4k televizorjev, se v glavnem proizvede v tovarni na Poljskem in pa določene zadeve se proizvajajo v R&D centru v Gentu/ Belgija. Tudi sama kontrola poteka pod okriljem Philipsovih inženirjev. Tako, da tukaj je razlika napram Hisense in TCL-u, ki sta povsem Kitajska.

Andrej, to kar si tu zapisal, je pravljica za lahkonoč.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

To velja za vse proizvajalce ne samo Philipsa.. Sicer pa, da ti malo pojasnim okoli Philipsa. Res je, da so lastniki TPV, vendar se današnji televizorji izdelujejo v dokaj novi tovarni na Poljskem, pod budnim očesom inženirjev, ki so delali včasih za Philips. Kar se tiče same elektronike pa je tako. Iz Kitajske prispe elektronika, ki je namenjena samo vstopnim modelom Philips televizorjev FullHD in 4K. Recimo elektronika za srednji in višji rang 4k televizorjev, se v glavnem proizvede v tovarni na Poljskem in pa določene zadeve se proizvajajo v R&D centru v Gentu/ Belgija. Tudi sama kontrola poteka pod okriljem Philipsovih inženirjev. Tako, da tukaj je razlika napram Hisense in TCL-u, ki sta povsem Kitajska.

Andrej, to kar si tu zapisal, je pravljica za lahkonoč.


Da mogoče za tebe.. Kaj pa, če še ti povem, da se v tej Philips tovarni proizvajajo tudi Lg televizorji.. Za to boš tudi dejal, da je pravljica.:))

alešhojs ::

Kako pa je kaj npr. Samsung 75Q80C v primerjavi z LG C3?

andrej69 ::

alešhojs je izjavil:

Kako pa je kaj npr. Samsung 75Q80C v primerjavi z LG C3?



https://www.rtings.com/tv/tools/compare...

darck ::

alešhojs je izjavil:

Kako pa je kaj npr. Samsung 75Q80C v primerjavi z LG C3?



Primerjava je ampak razlika pa tudi zelo očitna in LG C3 daleč boljši

Imaš kar nekaj drugih TV kateri so boljši kakor ta Samsung Q80C

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

alešhojs ::

Okej zdaj sem prišel do tega, da bi za fotra vzel 75 inčen TV v rangu 1600 € (lahko tut kakega stotaka vec). Kot rečeno gleda večinoma kabelsko, občasno pa tudi kakšen film z višjo kvaliteto slike. Želja je vseeno OLED, vendar za to ceno in to velikost ne vem če sploh kaj dobim.

Kaj predlagate?

darck ::

75" OLED ne boš dobil izpod 2.400 Eur tako,da na izbiro imaš potem samo opcijo manjši OLED 65" ali pa kakšen MiniLed TV v velikosti 75". Kakšen HISENSE 75U8KQ bi bil kar dobra izbira in stane izpod 1.600 Eur. https://www.ceneje.si/Izdelek/42239234/...

Seveda obstaja tudi veliko cenejši za 1.140 Eur Philiips Miniled 75PML9008 vendar tega nobeden ne priporoča razen andrej69.

alešhojs ::

Hvala za odgovor. Kaj pa je potem best buy 75 inčen TV v tem cenovnem rangu?

In pa, kolikšna je dejansko opazna razlika v kvaliteti slike med ne-OLED in OLED tv-jem, sploh pri kabelskih programih? Ker zdaj torej kolebam med velikostjo na eni strani in kvaliteto na drugi..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: alešhojs ()

darck ::

Vse odvisno na kakšni oddaljenosti gledaš in kakšne vsebine in kanale gledaš. Zame je 65" velikost TV čisto v redu na oddaljenosti 3.5-4 metre ostali imajo pa drugačne poglede na to. Imam sedaj 55" velikost TV na razdalji 2.metra pa je preveliko in bom ga nadomestil z 43" velikost samo,da pridem malo do denarja. Včasih nekateri kar vsilujejo kakšno velikost moraš imeti na neki gledani razdalji vendar v končni fazi je vse odvisno od vsakega posameznika in ne nekih meril itd....

polde66 ::

darck je izjavil:

Vse odvisno na kakšni oddaljenosti gledaš in kakšne vsebine in kanale gledaš. Zame je 65" velikost TV čisto v redu na oddaljenosti 3.5-4 metre ostali imajo pa drugačne poglede na to. Imam sedaj 55" velikost TV na razdalji 2.metra pa je preveliko in bom ga nadomestil z 43" velikost samo,da pridem malo do denarja. Včasih nekateri kar vsilujejo kakšno velikost moraš imeti na neki gledani razdalji vendar v končni fazi je vse odvisno od vsakega posameznika in ne nekih meril itd....

350?
polde

andrej69 ::

darck je izjavil:

75" OLED ne boš dobil izpod 2.400 Eur tako,da na izbiro imaš potem samo opcijo manjši OLED 65" ali pa kakšen MiniLed TV v velikosti 75". Kakšen HISENSE 75U8KQ bi bil kar dobra izbira in stane izpod 1.600 Eur. https://www.ceneje.si/Izdelek/42239234/...

Seveda obstaja tudi veliko cenejši za 1.140 Eur Philiips Miniled 75PML9008 vendar tega nobeden ne priporoča razen andrej69.


Ne priporočajo ga tisti, kateri sploh nimajo ta televizor ali so ga kakorkoli preizkusili.. Lahko pa si tukaj prebereš nekaj komentarjev uporabnikov tega modela.

Kodrnusa
11. feb 2024, 09:27:40

Imam 9008. Slika vrhunska, ostra. Barve žarijo, motion perfecten, Ne vem od kje teli videi na youtubu, ker takole pri meni nikoli ni bilo.
Je pa res da je ze 3 update dobil. Na zacetku je bil bleeding pri robu, sedaj tega ni vec. Kot sem napisal. Slika je super. Tudi programi nizje locljivosti zgledajo super, najbrz zaradi slikovnega procesorja.


kixs
23. sep 2023, 09:52

Se moj prvi vtis za PHILIPS 65PML9008/12

Vceraj ponoci sem potem pogledal Prometheus in Valerian and the City of a Thousand Planets oboje v 4K. Danes se en del Terminator 2... Slika je v redu. Nimam kaksnih pripomb. Precej sem se igral z nastavitvami - znizal kontrast na 80, crnina je ostala na 50. Ostali mumojumbo sem vecinoma izklopil. Vmesnik ima nekaj bugov in upam, da jih odpravijo z novejsim FW.
Ambilight je v redu. Sicer sem ga danes izklopil, podnevi itak nima nekega efekta.

Twixz
24. sep 2023, 09:51

Evo, še jaz se javim, sicer pozno ampak ja, PML 9008 75".
Slika je čudovita, pač nisem navajen tako lepe (čeprav po standardih nekaterih slabe) kvalitete slike.
Zvok je super, soundbar mislim da ne bo treba dokupiti.
Ambilight je za moje hitro utrujene oči super, še posebej ko je temnejše.
Slika je precej svetla, čeprav veliko vas trdi da je temna.
Kar se tiče pa aplikacij, probali smo samo youtube in "špila", Telemachovc pride šele naslednji teden zvezat omrežje k meni, kolikor vidim bo treba EON Box naročiti ali ne?
Pa tega novega Philips OS se ne morem navaditi. To bo treba se malo dati zraven.

Če potegnem črto je TV, po parih urah uporabe, za tak denar kot sem ga dobil, 5/5. Ko bo pa omrežje vzpostavljeno in bo še prek PC dal nekaj hZ od sebe se pa spet javim. :)
Res pa je IPS in ima v desnem zgornjem kotu nekaj glow-a. Pri ultrawide filmih, kjer je zgoraj crni pas, se to opazi. Sicer pa ne.
Izgleda ga bom obdrzal.


TheHijacker
25. sep 2023, 20:17

Sam imam tudi model 65PML9008, kupljen preko kode (sem jo sam dobil). Nasprotno z drugim sem z njim zadovoljen. Nadomestil mi je 4 leta star 55" Sony TV z Android TV.

Ekran je seveda večji. Slika je lepša. Bolj svetla in ostra. Ambilight smo se že navadili in je res bolj prijetno za oči. Vse te tehnikalije kaj ta model ima ali nima v primerjavi z drugim meni niso pomembne. Sem bolj nezahteven uporabnik in gledam kvaliteto slike v primerjavi s prejšnim televizorjem.

Nanj imam sicer vezan 4K Android TV Box na katerem imam T-2 TV, Kodi, HBO Max, Voyo, Emby, Skyshowtime, ... In ta mi služi kot primarna naprava za gledanje vsebine. Sam Philips OS mi je drugače hiter in lepo odziven. Bolj kot Android na tem STB-ju. Manjkajo seveda aplikacije ampak tudi te še pridejo enkrat do konca leta. Če je kakšen bug, se bo pa tudi že odpravil. CEC deluje lepo s tem Android TV-jem in tudi volume control preko novega Philips soundbara.

darck ::

polde66 je izjavil:

darck je izjavil:

Vse odvisno na kakšni oddaljenosti gledaš in kakšne vsebine in kanale gledaš. Zame je 65" velikost TV čisto v redu na oddaljenosti 3.5-4 metre ostali imajo pa drugačne poglede na to. Imam sedaj 55" velikost TV na razdalji 2.metra pa je preveliko in bom ga nadomestil z 43" velikost samo,da pridem malo do denarja. Včasih nekateri kar vsilujejo kakšno velikost moraš imeti na neki gledani razdalji vendar v končni fazi je vse odvisno od vsakega posameznika in ne nekih meril itd....

350?


Zakaj bi tebi dal Tv za 350,če mene stal skoraj enkrat toliko a misliš,da sem božiček :D

puginho ::

alešhojs je izjavil:

Hvala za odgovor. Kaj pa je potem best buy 75 inčen TV v tem cenovnem rangu?

In pa, kolikšna je dejansko opazna razlika v kvaliteti slike med ne-OLED in OLED tv-jem, sploh pri kabelskih programih? Ker zdaj torej kolebam med velikostjo na eni strani in kvaliteto na drugi..


Ravno sam trentuno kupujem in ti lahko svetujem da se ne zaganjaj na prvo žogo v kitajske mini lede, ker npr sony ustvari boljšo sliko z precej slabšimi specifikacijami na papirju, imaš polno testov na youtube. Poglej npr za sony 75x85l, na mimovrste 1.800.

polde66 ::

darck je izjavil:

polde66 je izjavil:

darck je izjavil:

Vse odvisno na kakšni oddaljenosti gledaš in kakšne vsebine in kanale gledaš. Zame je 65" velikost TV čisto v redu na oddaljenosti 3.5-4 metre ostali imajo pa drugačne poglede na to. Imam sedaj 55" velikost TV na razdalji 2.metra pa je preveliko in bom ga nadomestil z 43" velikost samo,da pridem malo do denarja. Včasih nekateri kar vsilujejo kakšno velikost moraš imeti na neki gledani razdalji vendar v končni fazi je vse odvisno od vsakega posameznika in ne nekih meril itd....

350?


Zakaj bi tebi dal Tv za 350,če mene stal skoraj enkrat toliko a misliš,da sem božiček :D

Zato ker je tvoj kao pokvarjen, ti bi se pa s tem rešu pokvarjenega tv-ja in imel nekaj keša na lagerju za drug tv. V bistvu sem božiček jaz.:))
polde

Kodrnusa ::

Ne vem kakšne televizije in kakšen vid mate. Pa ta agenda proti philipsu? Ne razumem. 9008 ma odlično sliko, gibanje. Vse dela lepo tekoce. Z otroci gledamo na rtv slo aplikaciji oddaje o živalih. Slika za moje oči je neverjetna in ne vem kaj bi lahko še izboljšal. Barve žarijo gibanje tekoče slika kristalno čista. Ambilight zame najboljša domislica za tv. Za povprečnega janeza slika vrhunska. Verjamem da oled sony za 3000EUR prikaze boljso sliko, vendar povprečni janez dvomim da bo opazil kako razliko. Za to ceno je tv raketa in ne vidim potrebe po udrihanju po philipsu samo zaradi andreja.
Vsakemu svoje, jaz uživam v filmih in televiziji, vsak se bo pa sam zase odločil.
V glavnem priporočam nakup...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

andrej69 ::

Saj tudi na tem testu se je odlično obnesel.

https://www.produkttest24.com/philips-5...

bigbada ::

Danes sem poslal Philips 75PUS8818 na NTT servis v velenje.
Glede na to da je komaj 3 mesece star tv ali lahko to oni tam rečejo da je stvarna napaka in dobim denar nazaj od bigbang oz. drugi tv?
Ali bodo popravili? Ker ko enkrat popravljajo potem več to ni to.. In imam občutek da bo čez nekaj mesecev spet enako.

Philips never again.

darck ::

Če bodo na servisu videli napako jo bodo sigurno šli odpraviti,če se njim splača cenovno,če zavarovalnica bo krila strošek popravila. Zdaj,če zavarovalnica ne misli kriti tisti strošek potem boš dobil denar nazaj v vrednosti TV.

Najbolje imeti TV zavarovan SE ZGODI in v takem primeru ga vržeš na tla in rečeš,da ti je iz stene dol padel in imaš mogoče srečo,da ti ne bodo šli TV popravljati in dobiš bon v vrednosti kupljenega TV.

Tak je meni povedal bivši delvec v Big bangu :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

b_bobika ::

andrej69 je izjavil:

alešhojs je izjavil:

Kako pa je kaj npr. Samsung 75Q80C v primerjavi z LG C3?



https://www.rtings.com/tv/tools/compare...

Je kaka razlika med LG OLED televizor OLED55C32LA in OLED55C31LA. Ker je večina dobavljiv samo OLED55C31LA

fpbs ::

b_bobika je izjavil:

andrej69 je izjavil:

alešhojs je izjavil:

Kako pa je kaj npr. Samsung 75Q80C v primerjavi z LG C3?

https://www.rtings.com/tv/tools/compare...

Je kaka razlika med LG OLED televizor OLED55C32LA in OLED55C31LA. Ker je večina dobavljiv samo OLED55C31LA

Nima podatka za ta dva modela, ampak pri starejših modelih je bila razlika v tem, da je imel model xxx2 belo zadnjo steno.

bigbada ::

iz NTT so mi napisali "naročen rezervni del, popravilo predvidoma 29.2.2024".

Me zanima kaj je crknilo.

jure3000 ::

b_bobika je izjavil:

andrej69 je izjavil:

alešhojs je izjavil:

Kako pa je kaj npr. Samsung 75Q80C v primerjavi z LG C3?



https://www.rtings.com/tv/tools/compare...

Je kaka razlika med LG OLED televizor OLED55C32LA in OLED55C31LA. Ker je večina dobavljiv samo OLED55C31LA

Ni razlike. Obstaja c31 do c39, razlike pa so minimalne ali jih sploh ni (npr oglat ali zaobljen rob). Različni modeli naj bi bili za različne trge. Predvsem pa s tem otežijo direktno primerjavo istega modela v različnih spletnih trgovinah, ker ena ponuja c31 druga pa c32. Vzameš najcenejšega.

b_bobika ::

Danes bom naročil LG ELECTRONICS OLED48C39LA (2023) cena je 1170,00 € .Upam da bo vredu in nebo prevelika na razdalji do stene 2,6m.( bom montiral na steno in bo še malo manj). Ali naj raje vzamem LG ELECTRONICS OLED48C39LA (2023) cena je 990,00 €. take cene so samo do polnoči danes 25.02.2024
Gledalo se bo programe preko telemacha eon, voyo, youtube, filmi in risanke preko usb, če bo podpiral hdd externi ssd 2tb in usb ključke
««
530 / 539
»»