» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
188 / 192
»»

velikBrokoli ::

Dva jurja pomoje?

amacar ::

Max 1k na dan (free racun).

GupeM ::

Včasih je bilo 2 jurja free, se mi zdi, in ene 3x sem tudi toliko dvignil. Več nisem nikoli probal.

Zdaj pa mislim, da je manj free. 1000 eur?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

CyberPunk ::

A N26 pa se vedno rabi sto let, da pride nakazilo? Zjutraj sem si nakazal en denar s svojega drugega racuna (tudi v Nemciji), pa je na N26 se vedno pajcevina. :(

delavec44 ::

Ja, tu ga Revolut pelje scat.

amacar ::

N26 podpira instant sepa. Ce si pa poslal navadno ti pa niso oni krivi.

bastadu ::

Iz Revoluta na N26 pride v parih sekundah, iz našega Sparkasse na N26 pa traja kakšnega pol dneva (nakazal včeraj zvečer, na N26 prišlo danes okoli 14:30), pa bi naj oba podpirala instant SEPA ...

velikBrokoli ::

To se sliši kot Sparkasse problem, ne N26..

Ishiwatta ::

Nlb na n26 je instantly

delavec44 ::

amacar je izjavil:

N26 podpira instant sepa. Ce si pa poslal navadno ti pa niso oni krivi.


Dokaj drag ja.

amacar ::

Govorim za prejemanje, glede na to, da jamra, da ni prejel na N26.

Apple ::

NLB -> N26 v manj kot sekundi.
LP, Apple

BlaY0 ::

CyberPunk je izjavil:

A N26 pa se vedno rabi sto let, da pride nakazilo? Zjutraj sem si nakazal en denar s svojega drugega racuna (tudi v Nemciji), pa je na N26 se vedno pajcevina. :(

Določene (nemške) banke instant transfer posebej zaračunavajo (če nimaš "paketa" v katerem je to že vključeno) in moraš posebej "odkljukat" da hočeš to.

Sicer pa ne vem kaj ste razvajeni... včasih si dal nalog za nakazilo, čez en mesec pa na papirnem izpisku videl ali se je dejansko sprovedel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

darkolord ::

BlaY0 je izjavil:

Sicer pa ne vem kaj ste razvajeni... včasih si dal nalog za nakazilo, čez en mesec pa na papirnem izpisku videl ali se je dejansko sprovedel.
Pa maile smo tudi pošiljali preko PTT. Pa za telefoniranje smo šli v telefonsko govorilnico. Pa za navigacijo smo uporabljali zemljevide. Pa za iskanje informacij smo šli v knjižnico.

delavec44 ::

Včasih so še telegrame pošiljali ;)

Resno ne vem kaj čakajo z ukinitvijo navadne sepa in obvezno uvedbo instant, ki je baje še cenejša. EU je že 2x premaknila rok.

Zgodovina sprememb…

BlaY0 ::

darkolord je izjavil:

BlaY0 je izjavil:

Sicer pa ne vem kaj ste razvajeni... včasih si dal nalog za nakazilo, čez en mesec pa na papirnem izpisku videl ali se je dejansko sprovedel.
Pa maile smo tudi pošiljali preko PTT. Pa za telefoniranje smo šli v telefonsko govorilnico. Pa za navigacijo smo uporabljali zemljevide. Pa za iskanje informacij smo šli v knjižnico.

Točno tako, danes pa če se v isti sekundi ne zgodi je že cela panika. Saj ni treba pred monitorjem čakat in štet sekunde, da se bo "denar" pojavil na njem, vmes lahko delaš kaj drugega...

beweiss ::

Kdaj pa pripišejo obresti na tem savings računu? Ali ste kje zasledili, da to piše?

bastadu ::

Piše v appu, Next payout April 1, 2004

CyberPunk ::

Ne rabim v isti sekundi, ampak ce se transakcijo vnese enkrat dopoldne, znotraj termina izvajanja placilnega prometa, bi se ja spodobilo, da je ta v parih urah izvedena.

Kakorkoli, izgleda, da berejo ta forum, ker je prislo kaksno uro po mojem postu tu. :)) Ocitno se kar na roke prepisujejo iz enega v drug sistem, druge razlage nimam.

V-i-p ::

Jah, jaz sem v petek nakazal ob 08:30 zjutraj iz DH na TR, pa je prispelo včeraj (ponedeljek) ob 09:30 uri :).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

velikBrokoli ::

Jaz pa nakažem iz NLB na N26/Revolut/DH in vedno takoj pride. A to imate neke shit banke? :))

karafeka ::

A komu dela n26 na lineageos z microg, brez gapps?
Na lineageOS 19 (android 12) se mi app takoj zapre, ne odpre ničesar.
Self check pri microg je vse obkljukano.
Ima kdo več sreče?

Utk ::

velikBrokoli je izjavil:

Jaz pa nakažem iz NLB na N26/Revolut/DH in vedno takoj pride. A to imate neke shit banke? :))

Zakaj si potem sploh nakažeš na vse te banke?

velikBrokoli ::

Na NLB imam poslovni račun + kredit, N26/Revolut sta zastonj in imata zastonj SEPA nakazila, apple pay, itd.. ne vem kaj ima to veze? DH ima pa partnerka.

Utk ::

Veze ima to, da je očitno nlb tista, ki je shit, če računa navadna sepa nakazila. Če plačaš pri n26, imaš tudi instantno, navaden sepa pa je pač zastonj in traja kak dan, ali pa pol dneva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

velikBrokoli ::

Jaz sem se navezoval na prejšnjo debato, kjer ostali tarnajo, da nakazila iz slovenskih bank na N26 trajajo predolgo.

Utk ::

Če označiš "takoj", bo takoj. A misliš da ima nlb nek ekstra sistem?

velikBrokoli ::

Vsa SEPA nakazila na NLBju so instantna. Podobno kot pri Revolutu. Drugje to ne drži.

Utk ::

Ja, pri drugih posebej označiš, da češ instantno. So pa zato zastonj, če niso instantna, in včasih zastonj tudi če so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

FireSnake ::

Povezava, ki jo je dala na linkedin n26 (glede obresti):
https://n26.com/en-eu/savings-account
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Netrunner ::

je kdo preračunal koliko moraš imeti na varčevalnem računu, da se pokrije naročnina metal kartica ki je 16.90€ z 4% obrestno letno mero ?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

FireSnake ::

Izračunal, prelistaj malo nazaj.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

bastadu ::

Netrunner je izjavil:

je kdo preračunal koliko moraš imeti na varčevalnem računu, da se pokrije naročnina metal kartica ki je 16.90EUR z 4% obrestno letno mero ?

Ali je to tako težko izračunat? Metal kartica na letni ravni stane 202,8EUR, razlika v obrestni meri med Standard in Metal računom je 1,2%. Torej točka preloma je X * 0,012 = 202,8EUR --> X = 202,8EUR/0,012 = 16.900 EUR --> fun fact: ravno 1000x več, kot znaša mesečna naročnina na Metal kartico ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

bsell ::

A ni Metal 13.5€?

bastadu ::

Ne, 16.9 €/mesec.

bsell ::

bastadu je izjavil:

Ne, 16.9 €/mesec.

A to ti v aplikaciji pod upgrade piše ali na webu.

bastadu ::

Na webu ... Uu pa res, v appu pa piše "From 13,50 EUR/m" ... Ampak tisti From je verjetno kaki keč, nikjer pa ne najdem, da bi nedvoumno pisalo, v kašnem primeru je 13,5 in v kakšnem 16,9 EUR/m ... Je kdo v kratkem preklopil na Metal in koliko mu je zaračunalo? Morda je 13,5 EUR/m če plačaš celo leto naenkrat? Ali pa je morda razlika za obstoječe in nove stranke?
Če je res 13,5 EUR/m je pa potem točka preloma 13.500 EUR ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

bsell ::

Da, vendar če pred enim letom spremenijo rate? Vem da 2 mesca prej javijo namero o spremembi..

velikBrokoli ::

Morda je na iOSu dražje, ker Apple tax.

bsell ::

Ce das letno je 163, se pravi 13.5pm

Netrunner ::

@bastadu => Ni težko vendar ob času pisanja tistega posta nisem imel volje :) ... hvala
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

nokken ::

Tale N26 Instant Savings je navaden bancni racun ali podobno kot Revolutov savings? Lih da vem, ali sledi jajcanje s Fursom ali ne :)

Pat_MaGroin ::

Običen, 100k imaš zavarovano.

delfinus ::

bastadu je izjavil:

Ne, 16.9 EUR/mesec.

Jup potrjujem, sem stari narocnik in sem vzel metalko z letno clanarino. Placal sem 162.20EUR. To je 20% ceneje od placevanja mesecno, kjer je metal paket mesecno 16,90EUR. Na letni ravni to znasa 202,80EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

Netrunner ::

@delfinus => Pa se ti splača metal kartica? Kaj koristiš od nje, da uporaviči strošek? Če imaš večjo vsoto gor, potem se 1,2% več obresti kar pozna, drugih prednosti pa ne vidim. Tisto zavarovanje pa ni tako lepo kot se sliši, če imaš kaj za uveljavljat... vsaj tako pravi internet :)

Ne neki reddit temi sem precej bral o ukinitvi računov brez opozorila in očitnega razloga in predvsem da moraš dokazovat nevem kaj, da ti sploh povrnejo denar ki si ga imel gor. To me malo odvrača od tega, da bi naložil večjo vsoto gor in koristil obresti. Pozna kdo koga, ki so mu ukinili račun, ker moje informacije so vprašljive. Baje da imajo bote, ki agresivno preverjajo morebitne zlorabe in prevečkrat slabo ocenijo in lahko nedolžni osebi ukinejo račun.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

predi ::

perciju so ga zaprli in ni imel problemov pri prenosu sredstev, če se prav spomnim (išči po tej temi). Mislim, da je takrat govoril tudi, da pozna še nekoga drugega, ki so mu zaprli račun. Razlogi za zaprtje so verjetno bolj to, da ne odgovarjaš na pozive banke, ne uporabljaš računa, ipd. To se ti lahko zgodi tudi nehote. Tudi pri drugih bankah.

Sam tudi cincam pri prenosu na N26.

delfinus ::

@Netrunner. Sem ze dolgoleti uporabnik N26 standard in sem prejsnji teden pac vzel metal in vem zakaj ga imam in da to je zaradi osnovnega poslanstva, obresti. Ostalo je pac po potrebi, ki al so al pa ne in bi se vseeno vzel, ker se mi splaca. Ko obrstna mera ne bo vec tako ugodna pa se lahko cez leto ali vec presedla nazaj na free standard racun. Barve in material kartic me ne ganejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

_Sajmon_ ::

Še moja današnja izkušnja, morda komu pride prav, da ne bi paničaril. Sem večji znesek iz slo banke nakazal na N26. Ko se je pojavil na N26, ga prenesem na Savings in ... denarja nikjer, stanje pa zmanjšano na main. Pred dnevi se je v trenutku pokazal v savings, danes pa izginil v nič. Nikjer sledu, razen to, da sem znesek dobil nakazan, zato se nisem preveč sekiral. Še preden sem uspel človeka na supportu dobit (ki se je opravičeval, da imajo neke težave), se je vse uredilo.

solatjek ::

Geekbuying mi je vrnil refund na N26 preko paypal, račun pa je zaprt že več kot pol leta. Pišem na support N26 in mi sploh ne odgovorijo že cel teden - poslal dva maila. A kdo ve, kaj se dogaja?

Enako situacijo sem pred 4 meseci rešil brez težav in so mi refund prenakazali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: solatjek ()

velikBrokoli ::

A N26 si zaprl al Paypal?
««
188 / 192
»»