» »

Ali še vedno nimate smartphone?

Ali še vedno nimate smartphone?

Scaramouche ::

Zanima me koliko ljudi noče biti priključenih nonstop in ga ne uporabljajo, ampak vidi da so večinoma postali tisti ki so uporabljeni..

Zadnjič sem gledal kako dva frenda na kavi gledata v telefone in browsata,obstal sem in počakal da vidim koliko bo trajalo in moram reči da 5min nista en drugemu besede rekla, bilo mi je smešno in zelo čudno..

Vidim da nisem edini ki je opazil da če ga nekaj časa nimaš občutiš večjo svobodo čeprav zgubiš nekaj funkcij...





Rad bi tudi odkrita mnenja, tisti ki ga resnično hočete zaradi FB, Twitter,youtube,muzika in splošne zabave, in ne boste začeli s tem da ga rabite zaradi neke posebne aplikacije...

In seveda socialnega pritiska, kdo si pa ti da še vedno uporabljaš to staro tehnologijo, bodi cool in s sabo imej napravo ki te bo zabava tudi ko greš v naravo...

shadeX ::

Zadnjič sem gledal kako dva frenda na kavi gledata v telefone in browsata,obstal sem in počakal da vidim koliko bo trajalo in moram reči da 5min nista en drugemu besede rekla, bilo mi je smešno in zelo čudno..


Se bo počasi potrebno sprijaznit, da imajo nekateri tudi obveznosti preko teh naprav (ne govorim za tvoj primer, ker noben ne ve zakaj sta pač gledala vsak v svoj telefon). S partnerko greva na kavo, govoriva predvsem o poslu , kjer si izmenjujeva ideje, preizkušava nove pristope, načine itd. Seveda velikokrat preveriva teorije kar pa zahteva surfanje po netu. Dostkrat se naju verjetno opazi da gledava vsak v svoj telefon. Če nas kdo gleda dlje časa, si verjetno misli da sva anti social , retarda al neki. Zadeva oz. resnica je pa daleč od tega in mi je popolnoma vseeno kaj si drugi mislijo. Sam vem kakšna je situacija. Isto nisem tak, da druge obsojam niti nimam pravice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

lambda ::

Meni je orodje ... klici/sporočila, internet, fotoaparat, mail, koledar, kalkulator, nakupovalni seznam, 2fa auth, podcast player, navigacija, spletna banka, itd.

Ne vidim razlogov, da bi jih bilo potrebno dojemat primarno kot zabavo in zabijanje časa na FB ipd. FB nimam, youtube zelo redko odprem, glasbe ne poslušam na njem.

Unknown_001 ::

Jaz lahko povem, da mi je smartphone v pomoč.

Deljenje datotek, prebiranje PDF-ov, instant dostop do pošte, Viber ki pride prav ko kličeš koga v tujino, fotoaparat ki omogoča hitro deljenje slik defektnih kosov , slike opreme, naprav na lab vajah ki jih vključim v poročila... zelo priročno za faks, če si s sošolci izmenjujete velike količine e-gradiv, povezav, slik itd.

Zabavna raba:
Predvsem glasba in youtube ko dolgčas stisne, pa da lahk na slo tech gnjavim ko mamo pavze med predavanji :))
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

Jaz sem izklopil zvoke (mail, sms in podobno) in me telefon ne kliče več. Pogledam, če se mi da in ko imam čas, pokazalo se je, da ne zamudim ničesar in da ni nič tragičnega, če nisi ves čas dosegljiv. Nastavljen tako, da se zvečer izlopi, zjutraj vklopi.

Uporaben - strava, morda sem pa tja kaj na internetu, občasno kakšen zemljevid.

Absolutno se da brez njega.

Otroci ga pa nimajo kaj rabiti, razen za bedarije.

Unknown_001 ::

shadeX je izjavil:

Zadnjič sem gledal kako dva frenda na kavi gledata v telefone in browsata,obstal sem in počakal da vidim koliko bo trajalo in moram reči da 5min nista en drugemu besede rekla, bilo mi je smešno in zelo čudno..


Se bo počasi potrebno sprijaznit, da imajo nekateri tudi obveznosti preko teh naprav (ne govorim za tvoj primer, ker noben ne ve zakaj sta pač gledala vsak v svoj telefon). S partnerko greva na kavo, govoriva predvsem o poslu , kjer si izmenjujeva ideje, preizkušava nove pristope, načine itd. Seveda velikokrat preveriva teorije kar pa zahteva surfanje po netu. Dostkrat se naju verjetno opazi da gledava vsak v svoj telefon. Če nas kdo gleda dlje časa, si verjetno misli da sva anti social , retarda al neki. Zadeva oz. resnica je pa daleč od tega in mi je popolnoma vseeno kaj si drugi mislijo. Sam vem kakšna je situacija. Isto nisem tak, da druge obsojam niti nimam pravice.


Anti social retarda bi bila vkolikor bi, namesto stvari v kontekstu debate, brskala po fejsbukih medtem ko bi bila tiho ko rit in pogovor nadaljevala online.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

mailer ::

Uporabljam Nokio E52. Smartfon uporabljam namesto tablice a ga bom prodal ker potrebujem večji zaslon.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

mtosev ::

mam smartphone pa redko uporabljam smart funkcije. zaslon 4.3" mi je enostavno premali za delo
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jtothek ::

Mislim, da glavni srž problema niso pametni telefoni, ampak social networks. To je kritizirati smart phone kot bi kritiziral proizvjalce igel, ker se mamilaši z njimi fiksajo.

Pa tudi tale paradigma "I dont have a smart phone, I am so creative" je tudi tak malo hohštaplarsko. Ampak vsakemu svojo.

chort ::

Uporabljam predvsem službeni mail, navigacijo, fotoaparat, skype, banko, uber, budilko, mp3 player, todo. Socialnih omrežij razen linkedina ne uporabljam, ker me res ne zanima kaj misli sošolec iz osnovne o svojem današnjem zajtrku. V bistvu bi mi bolj prav prišla 7" tablica z 3G/LTE, saj me kliče ne več praktično nihče (doma brez signala, delam precej na ladjah), na (ločeni) tablici še berem in pogledam kakšno serijo.

Dumb phone za moje potrebe torej odpade.

Scaramouche ::

Pa tudi tale paradigma "I dont have a smart phone, I am so creative" je tudi tak malo hohštaplarsko. Ampak vsakemu svojo.


Mislim da je promocija s phones točno ta, da če ga imaš si kreativen in pameten, medtem pa v realnosti večina ne uporablja tistih kreativnih aplikacij...

Tista glavna paradigma je pa da tisti ki pa imajo navadne so pa pa kao delavci,mizarji in starejši ljudje..

RoccoC ::

Scaramouche je izjavil:

Pa tudi tale paradigma "I dont have a smart phone, I am so creative" je tudi tak malo hohštaplarsko. Ampak vsakemu svojo.


Mislim da je promocija s phones točno ta, da če ga imaš si kreativen in pameten, medtem pa v realnosti večina ne uporablja tistih kreativnih aplikacij...

Tista glavna paradigma je pa da tisti ki pa imajo navadne so pa pa kao delavci,mizarji in starejši ljudje..


Ne bo več držalo, sedaj je ravno kontra - če nimaš sphona si kreativni car in nartavečji frajer, tisti ki sphone imajo so bebci, ki se zgubljajo po družbenih omrežjih...

Scaramouche ::

RoccoC je izjavil:

Scaramouche je izjavil:

Pa tudi tale paradigma "I dont have a smart phone, I am so creative" je tudi tak malo hohštaplarsko. Ampak vsakemu svojo.


Mislim da je promocija s phones točno ta, da če ga imaš si kreativen in pameten, medtem pa v realnosti večina ne uporablja tistih kreativnih aplikacij...

Tista glavna paradigma je pa da tisti ki pa imajo navadne so pa pa kao delavci,mizarji in starejši ljudje..


Ne bo več držalo, sedaj je ravno kontra - če nimaš sphona si kreativni car in nartavečji frajer, tisti ki sphone imajo so bebci, ki se zgubljajo po družbenih omrežjih...


ja samo če pogledaš po komentarjih ima večina sphones, kako je potem ta razlaga točna?
Kaj sami sebe zafrkavajo?

RoccoC ::

Scaramouche je izjavil:

RoccoC je izjavil:

Scaramouche je izjavil:

Pa tudi tale paradigma "I dont have a smart phone, I am so creative" je tudi tak malo hohštaplarsko. Ampak vsakemu svojo.


Mislim da je promocija s phones točno ta, da če ga imaš si kreativen in pameten, medtem pa v realnosti večina ne uporablja tistih kreativnih aplikacij...

Tista glavna paradigma je pa da tisti ki pa imajo navadne so pa pa kao delavci,mizarji in starejši ljudje..


Ne bo več držalo, sedaj je ravno kontra - če nimaš sphona si kreativni car in nartavečji frajer, tisti ki sphone imajo so bebci, ki se zgubljajo po družbenih omrežjih...


ja samo če pogledaš po komentarjih ima večina sphones, kako je potem ta razlaga točna?
Kaj sami sebe zafrkavajo?


LOL,. nartavečji kreativci in frajerji ne izgubljajo časa na družbenih omrežjih kamor slo-tech forum tudi spada....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Applovi četrtletni rezultati slikajo negotovo prihodnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
9720148 (15932) Invictus
»

NASA v orbito pošilja enormni laser

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
287760 (4474) MrStein
»

Prednosti "smart" telefonov

Oddelek: Mobilne tehnologije
284680 (3862) GeForce
»

Postelja na kolesih

Oddelek: Loža
82179 (1964) iskra

Več podobnih tem