» »

Dostavni čas pošte slovenije

Dostavni čas pošte slovenije

NecroFlex ::

Sem iskal na strani PS pa nisem našel, ali kdo ve prb. koliko časa se pismo pošilja iz Slovenije na Dansko?

Hvala vnaprej :)
Asus ROG Strix Scar II GL704GW:
i7-8750H | 32GB DDR4 2666MHz | RTX 2070 8GB | 2TB NVMe SSD + 1TB SATA SSD

kixs ::

Od oka lahko racunas od 3 do 7 dni. Ce bos posiljal priporoceno, bos dobil se stevilko za sledenje.

Furiosa ::

hammock ::

kixs je izjavil:

Od oka lahko racunas od 3 do 7 dni. Ce bos posiljal priporoceno, bos dobil se stevilko za sledenje.

Od oka. Poslal sem paket (2kg), priporoceno in prioritetno na Finsko - rekli so mi 3 dni, trajalo je skoraj 3 tedne. Pa ni bilo poceni...

tomy5 ::

hammock je izjavil:

kixs je izjavil:

Od oka lahko racunas od 3 do 7 dni. Ce bos posiljal priporoceno, bos dobil se stevilko za sledenje.

Od oka. Poslal sem paket (2kg), priporoceno in prioritetno na Finsko - rekli so mi 3 dni, trajalo je skoraj 3 tedne. Pa ni bilo poceni...


Napiši nam track # in ceno, ok ?

SaXsIm ::

hammock je izjavil:

kixs je izjavil:

Od oka lahko racunas od 3 do 7 dni. Ce bos posiljal priporoceno, bos dobil se stevilko za sledenje.

Od oka. Poslal sem paket (2kg), priporoceno in prioritetno na Finsko - rekli so mi 3 dni, trajalo je skoraj 3 tedne. Pa ni bilo poceni...


Se je verjetno poštarju pokvaril moped na poti ...
SaXsIm

kixs ::

hammock je izjavil:

kixs je izjavil:

Od oka lahko racunas od 3 do 7 dni. Ce bos posiljal priporoceno, bos dobil se stevilko za sledenje.

Od oka. Poslal sem paket (2kg), priporoceno in prioritetno na Finsko - rekli so mi 3 dni, trajalo je skoraj 3 tedne. Pa ni bilo poceni...


Navadno je tako. Lahko pa vedno pride do izjem. Sem tudi iz Nemcije preko DeutschePost (priporoceno) cakal en mesec, ceprav navadno pride v cca 5 dneh.

Sam posiljam pakete do 10kg in se zgodi, da pride na Taiwan prej kot v Spanijo. Pac ni nekega generalnega pravila. Veliko je vmesnih kurirjev in glede na prioritete lahko kak paket stoji nekaj casa. Zato imas sledenje, da vidis kaj se dogaja.

Tisto kar ti na Posti recejo, so cisto okvirni roki - kar ti tudi omenijo. Lahko odstopa do nekaj tednov. Recimo za ZDA ti recejo 10-15 dni, pa se je zgodilo, da je prisla 1kg posiljka v treh dneh cez. V drugem primeru pa 14 dni. Tako pac je ;)

hammock ::

tomy5 je izjavil:

hammock je izjavil:

kixs je izjavil:

Od oka lahko racunas od 3 do 7 dni. Ce bos posiljal priporoceno, bos dobil se stevilko za sledenje.

Od oka. Poslal sem paket (2kg), priporoceno in prioritetno na Finsko - rekli so mi 3 dni, trajalo je skoraj 3 tedne. Pa ni bilo poceni...


Napiši nam track # in ceno, ok ?

Ne bos verjel, listic sem vrgel v smeti pol leta nazaj. Stalo je ~14€ za paket par gramov lazji od 2kg.

Miha 333 ::

Jaz sem na Dansko lani pošiljal slab kg težko priporočeno pismo (je ceneje kot paket, do 2 kg lahko gre kot pismo) in je bilo dostavljeno v 2 dneh. Priporočeno je avtomatsko tudi prednostno.

AndrejO ::

In dostavni čas še vedno ni zajamčen.

Pismo poslano iz Slovenije 15.10.2017 ob 11:03 je prispelo v logistični center na Irsko (An Post) 23.10.2017. Torej skupaj 5 delovnih dni. Priporočeno+prednostno do Irske naj bi bilo do Irske dostavljeno v 3 dnevih (štejejo samo delovni dnevi, ne štejejo dnevi na carini, v to nisem prišel čas, ki ga je An Post porabila od trenutka, ko se je pismo pojavilo v logističnem centru v IE).

Uraden podatek o rokih dostave ima PS tukaj.

Tako, da ja. Za sledljivost je potrebno doplačati prednostno in rok dostave je še vedno informativen in bo padel, kakor bo pač padel. Če se gre dejansko za hitrost in predvidljivost, potem PS ni prava izbira.

Ampak jebiga ... še vedno so najcenejši, če je pomembna samo sledljivost in kolikor gnarja, toliko muzke (v mojem primeru 13,80 EUR).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošiljanje na Irsko

Oddelek: Loža
212125 (1783) Leprechaun
»

Pošta obrazec za pošiljanje v EU

Oddelek: Pomoč in nasveti
172196 (1745) s1m0n
»

Postar nastavlja posiljke na oglasno desko ali v prostor z postnimi predali

Oddelek: Loža
294669 (3512) Miki N
»

Pošiljanje vrednih stvari po pošti v tujino

Oddelek: Loža
3610824 (10173) lexios
»

Posta Slovenije... poden

Oddelek: Loža
254530 (3384) gazibo

Več podobnih tem