» »

ohišje za ojačevalnik zvoka

ohišje za ojačevalnik zvoka

FX6300B ::

Pozdravljeni,
v kratkem imam namen narediti ojačevalnik zvoka, skratka sploh ni noben problem glede same izdelave itd..
zanima me samo kakšno kovino uporabiti da se naredi "nadzorna plošča", pač da lahko nanjo prišravfam lcd display, potenciometre...
v mislih imam to da ti zunaj ohišja vidiš potem te stvari... da lepo gor stoji tako kot npr tukaj



ploščo bi rabil veliko cca 35*35 cm, saj bi ojačevalnik vgradil kar v omaro, skratka mora biti pločevinasta plošča dovolj močna da se ne upogiba itd.
ja kaj izmed tu naštetega dovolj močno? http://www.plocevine.si/, Črna pločevina mogoče? koliko debela 2,5mm dovolj?

upam da sem napisal v pravo kategorij :P in se opravičujem za malenkost nerazločno napisano, ker sploh nevem kako bi drugače opisal
May the force be with you!
  • spremenil: FX6300B ()

Highlag ::

Črna pločevina je navadno železo.
35x35 je relativno mala dimenzija, tako da bo 2.5 že skoraj pretiravanje. Kaj boš pa imel na plati, da misliš, da rabiš tako debelo?
Kakšno klecno vklopno stikalo, ki zahteva malo večjo silo za pritisk lahko zmontiraš bližje stranjski steni pa se ne bo upogibalo, ostalo kramo, ki jo imajo ojačevalniki se ne pritiska ampak vrti...
Če misliš vgraditi v omaro naredi škatlo iz iverala, in čelno ploščo iz aluminija (2,5mm), ki ga daš lepo eloksirat v želeni barvi, potem ko narediš luknje za tvojo kramo in pritrdilne luknje, s katerimi boš pločevino pritrdil na škatlo. O hlajenju si kaj razmišljal? Odvisno od tipa ojačevalca običajno generirajo kar nekaj toplote.
Never trust a computer you can't throw out a window

MH0 ::

Če vzameš kovino, ki bo obenem tudi shield, ne bo škodilo. :-)

FX6300B ::

imel bi gor nek lcd, 4 potenciometre, vsaj 2 stikali in kakšen vhod za zvok,
aha sepravi črna pločevina je navadno železo, koliko bi potem rabil približno debelo 1mm verjetno dovolj?, debelino sem tako malo rekel ker nisem vedel da je navadno železo..., glede škatle iz iverala sploh ne bo treba ker je omara super za tako stvar narejena in dam samo čelno ploščo..,
glede aluminija bom še videl, ojačevalec bo do nekje 200W vse skupaj (240W napajalnik), glede gretja mislim da nebo sploh problematično, bo večino časa samo do cca 100W
May the force be with you!

A. Smith ::

Kvalitetno ohišje ti izdela Mali, vendar je drag. Ponuja pa (za doplačilo seveda) razrez čelne plošče (luknje za skale, itd).

Obstajajo tudi cenejša serijska ohišja za elektronske naprave. Preveri IC elektroniko, HTE in ostale lokalne dobavitelje.

Pri 200W rabi ojačevalnik - končna stopnja že nekaj hlajenja. Ali izdeluješ AB razred ojačevalca ali D oziroma izpeljanko? Če si nabavil neko vezje preko spleta s kitajske, moraš morda še dodati aluminijast hladilnik? Predlagam, da se ustrezno pozanimaš, kakšno hlajenje ta ojačevalnik zahteva. Če gre za AB razred, potem priporočam ohišje z zunanjimi rebri.

Mimogrede, elektronika se včasih pokvari in celo zagori. Jaz elektronike ne bi dal v leseno ohišje, temveč kvečjemu v kovinsko ohišje, to pa bi potem oblekel z lesom.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Unknown_001 ::

Črna pločevina je navadno konstrukcijsko jeklo - drekštal. Rosfraj recimo to ni. Na hitro.

Ne kompliciraj. Na koncu ko boš imel razrezano in zapigano samo sčisti in prebarvaj s temeljno barvo. Pa ne pozabi ozemljitev narest na ohišju !
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

FX6300B ::

ok najlešša vam hvala, naročil sem vezje iz kitajske, za alu hlajenje je že poskrbljeno (že gor), vezje naj bi bilo pa class D, skratka glede požaram resno dvomim da bi kaj bilo, kot sem pa prej rekel bi imel večino časa samo 1 prostor sepravi MAX 100W ampak itak nebi imel do konca naglas ker je tisti prostor wellnes in mami rab za tisto neki sprostitveno glasbo.. ki pa je itak potihem.., drugi prostor zraven je pa telovadnica...
May the force be with you!

Unknown_001 ::

Mali nasvet. Praviš da se zadeva ne sme upogibati.

Izogibaj se logike debelejše je boljše.

Jaz bi dal čist tanki raven pleh povrh tam max 2mm, zadaj pa privarjeno ojačitev. Ene dva majhna L profila po sredini. Itak bota notr skrita, tako da ne bo problema
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

FX6300B ::

na to pa nisem pomislil :)) , imam doma še nekaj L profilov tako da bom vrjetno res kar tako naredil kot si rekel
May the force be with you!

Unknown_001 ::

FX6300B je izjavil:

na to pa nisem pomislil :)) , imam doma še nekaj L profilov tako da bom vrjetno res kar tako naredil kot si rekel


;) Če se že gremo tech forum, smo tud strojniki verjetno dobrodošli.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

varilni aparat - kaj kupit? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7924771 (18081) gruntfürmich
»

varjenje

Oddelek: Loža
106146 (2780) Unknown_001
»

hlajenje omare

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
171502 (1095) miko 55
»

Mašina za rezanje aluminija

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
123045 (2838) milica
»

Lesena kischta

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
8925 (635) Highlag

Več podobnih tem