» »

približno kolko €€ bi rabil za opremit 40m2 flat

približno kolko €€ bi rabil za opremit 40m2 flat

shintaro ::

spalnica/soba zgoraj... terasa k bo mogoče še ena soba (zaenkrat ne)

in spodaj dnevna + kuhinja + wc

Wc ne štet.

Recimo da bi se odločil za cheap opremljanje .. Kok približno €€€€€€€ ???

Kakih 3.000-4.000 bi blo dovolj?

feryz ::

Zakaj?
Za kuhinjo? Brez aparatov, da.

matobeli ::

Haha, v 40m2 flatu nimaš placa za 5m kuhinje.

Ikea bo tvoj najboljši prjatelj, jaz pravim da lahko v ta denar tudi aparate stisneš

Snohman ::

Če se nič kaj ne preseravaš, recimo da kupuješ opremo v ravni Škode Octavie. Pošten avto za pošten denar.

Poštena oprema za pošten denar za stanovanje pa računaj 3-4k za vsako sobo. Pa bo na koncu vseeno premalo.

Kaj ::

Vsekakor svetujemm Ikeo. Odlično razmerje kvalitete in cene (seveda imajo tudi oni kvalitetni razpon, malo potipaj materiale). Poleg tega ohranjajo stalne serije, tako da boš recimo čez leta komot dobil rezervni del ali kaj zamenjal/nadgradil/preoblekel. In takoj dobil, brez čakanja 4 tedne.
Beži pa od raznih Rutar/dipo kuhinj in podobnega. To je tako sranje od furnirja, uvoženega iz nekih xy proizvajalcev.

Magic1 ::

Kaj je izjavil:

Vsekakor svetujemm Ikeo. Odlično razmerje kvalitete in cene (seveda imajo tudi oni kvalitetni razpon, malo potipaj materiale). Poleg tega ohranjajo stalne serije, tako da boš recimo čez leta komot dobil rezervni del ali kaj zamenjal/nadgradil/preoblekel. In takoj dobil, brez čakanja 4 tedne.
Beži pa od raznih Rutar/dipo kuhinj in podobnega. To je tako sranje od furnirja, uvoženega iz nekih xy proizvajalcev.

Jaz imam kuhinjo iz Rutarja (istega proizvajalca imajo tudi Lesnina in GA) pa ji po treh letih nič ne fali. Res pa ni bila neka cheap za dva jurja. Verjetno res imajo tiste za jurja od xy proizvajalcev, po meri pa je zadeva drugačna.
Magic

Kaj ::

Po meri morda, tiste ki so v prospektih za 1500€ z aparati vred, tisto pa so jajca.

AnriK ::

Iz prve roke:
- Dnevna soba (sedežna, tv omarica, predalnik, poličke): 1000-2000€ (najbolj odvisno od sedežne ampak v 40 kvadratu dvomim da boš neko ogromno zadevo tlačil)
- Spalnica (omara + postelja + vzmetnica itd): 1500-2500€ (najbolj odvisno od omare in vzmetnice)
- Kvalitetna kuhinja po naročilu (Wood design) cca 2500€ brez aparatov, potem pa še neki srednji rang aparatov recimo 1500 - 2000 : skupaj nekje 4000-5000€
- kopalnica (umivalnik s predalnikom in omarica z ogledalo v Ikei) 500€

Skupaj iz popolno neopremljenega nekje 7-10k€, seveda pri zgornji ceni ni limita :D

fosil ::

Najdražja stvar je kuhinja, pod 2k boš z aparati težko prišel.
Tukaj ti svetujem ikeo, če si jo boš sam sestavil dobiš kvalitetno kuhinjo za relativno majhen denar.
Brez kuhinje tudi ne moreš.
Z ostalimi stvarmi je pa tako, če si trenutno na tesnem z denarjem lahko opremljaš tudi po fazah in določene stvari nabaviš kasneje.
Recimo kavč je taka draga stvar, ki lahko nekaj mesecev počaka, si pač na stolu, ali kje pri žlahti dobiš kakšno starejšo zadevo.
Tudi postelja lahko počaka, imaš pač jogi na tleh, itd.
Ker najbolj cheap pohištvo je jajc in bi se ga jaz izogibal.
Tako je!

Smrekar1 ::

Splača se pogledati tudi klet Lesnine na Brdu, tam imajo včasih čisto solidne stvari za drobiž. Čisto soliden kavč sem dobil za 100EUR, denimo. Čez 3 leta je bil počasi za odpis, ampak za ta denar je to še vedno čisto kul nakup, sploh če si na tesnem z denarjem.

Svetujem ti, da pri lesenih delih kuhinje ne varčuješ in vzameš vsaj solidno variatno. Aparati so lahko ceneni (Beko ipd), te enostavno čez nekaj let zamenjaš, menjava lesenih delov kuhinje je jeba. Ostalo je komot Ikea. Za tako stanovanje dobiš solidne lesene dele kuhinje za 1500EUR pri rednih trgovcih, ne pri nizkocenovnikih (Rutarja odsvetujem, ostali so OK).

Magic1 je izjavil:


Jaz imam kuhinjo iz Rutarja (istega proizvajalca imajo tudi Lesnina in GA) pa ji po treh letih nič ne fali. Res pa ni bila neka cheap za dva jurja. Verjetno res imajo tiste za jurja od xy proizvajalcev, po meri pa je zadeva drugačna.


Rutar nateguje s cenami na polno. Dajo ti začetno ceno 10k€, kjer se potem lahko 'izpogajaš' na 2800€.
Enaka kuhinja v Lesnini že v štartu stane 2800€ brez pogajanj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Invictus ::

Lesnina ima zdaj popust, ker jo bodo zaprli zaradi obnove.

Zadeve so kar občutno cenejše.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

juroz ::

Poglej tudi na bolho.
Jaz sem dobil za drobiž odlično ohranjeno murales mizo, 6 stolov ter kavč,fotelj in tist za noge - samo kavč se podoben prodaja v momaxu za cca 800EUR, brez fotelja in tistega za noge.
Pod 500EUR vse.
Če bi kupoval novo pa najbrž glede na moje zahteve nebi prišel pod 1,5kEUR.

Ikea je sicer OK vendar ne pričakuj da bo ravno poceni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: juroz ()

Uporabnik ::

za 3-4k lahko komot opremiš, oprema, kuhinja ikea. štedilnik, pečica, hladilnik (vse skupaj cca 200-300 eur) bolha... pa si. pralni stroj kupiš nov, beko cca 220 eur

če greš pa vse novo pa po meri pa fensi pa ne bo šlo :)

K0l1br1 ::

Jaz bi si tudi kaj sam naredil. Recimo pohištvo v kuhinji. Če nimaš dveh rok, narediš ohišje iz iverala, rezanega na mere, isto predala, vodila Blum itd., pult je cca 50 EUR meter. Če je kuhinja manjhna, je strošek 200 EUR za vse pohištvo, kar ga rabiš in potem ko primerjaš izdelke za 2 jurja, vidiš, da oni delajo povsem isto, samo še malo bolj šparajo pri debelini materiala.

ohnowhy ::

Poglej za kakšne -50% akcije ob koncu vsakega kvartala, (ne čisto drobčkena in z mašinerijo) kuhinja pride sicer redno ene 15-20kEUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ohnowhy ()

kogledom ::

K0l1br1 je izjavil:

Jaz bi si tudi kaj sam naredil. Recimo pohištvo v kuhinji. Če nimaš dveh rok, narediš ohišje iz iverala, rezanega na mere, isto predala, vodila Blum itd., pult je cca 50 EUR meter. Če je kuhinja manjhna, je strošek 200 EUR za vse pohištvo, kar ga rabiš in potem ko primerjaš izdelke za 2 jurja, vidiš, da oni delajo povsem isto, samo še malo bolj šparajo pri debelini materiala.


Pa si kdaj naredil kuhinjo s svojimi rokami? Glede na napisano zagotovo ne. Ker strošek pri kuhinji v lastni izvedbi ni les, ampak vse ostalo.

K0l1br1 ::

Ja sem, dve. Strošek v kuhinji so samo še vodila in kljuke za predale in vrata ter panti za vrata.
Naredil sem najprej eno kuhinjo, kombinirano s zidovi iz siporeksa.
Nato sem naredil še eno kuhinjo doma z dvema pultoma. Eden 80 cm širok na običajni višini z vgrajeno steklokeramiko in koritom, omarico, predali v širini cca 100 x 30 ter predali v širini 40 x 30, drugi nasproti, v višini, ki je višja od običajne, pod katerim je vgrajena še pečica, pomivalni stroj ter omarica z dvema vratoma.

Cena sitnica kljub domnevam o tem, kako je vse drago.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K0l1br1 ()

kogledom ::

K0l1br1 je izjavil:

Ja sem, dve.

Si moral kupiti še kaj, razen lesa? In kolikšen del stroškov so predstavljali ostali deli, ki si jih nabavil?

K0l1br1 ::

Kupil sem:
- iveral,
- vijake,
- vodila za predale Blum (12 predalov),
- pante za vrata in predale (4 vrat),
- steklokeramika (indukcija) iz Nemčine (300, namesto pri nas 600)
- korito 80,
- pipa 60, odtoki od oka 10,
- pečico in pomivalni sem že imel, sicer cca 300 + 500.

Tako narejena kuhinja je bila džabe. Pultov pa je skupaj okrog 6 metrov.

Drugega se ne trenutno ne spomnim.

Hladilnik je bil 800, če bi kupoval budget 200-300.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K0l1br1 ()

Smrekar1 ::

ohnowhy je izjavil:

Poglej za kakšne -50% akcije ob koncu vsakega kvartala, (ne čisto drobčkena in z mašinerijo) kuhinja pride sicer redno ene 15-20kEUR


Za 15-20kEUR imaš ~6 metrov kuhinje, kombinacija masivnega lesa, kamna in stekla in aparati cenovnega razreda Miele in verjetno še kaj ostane, za povrh. Če je manj kot to so te krepko nategnili. Za stanovanje velikosti 40 kvadratnih metrov in pohištvom večvidel IKEA in iz druge roke je to rahlo pretirano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

FTad ::

Jaz pri nakupu pohistva/kuhinje ne bi(/bom) nekaj ekstremno sparal. Namrec, ce imas namen v stanovanju ziveti 10+ let, se bos menda bolje pocutil v bolje opremljenem, a ne?

ohnowhy ::

Smrekar1 je izjavil:

ohnowhy je izjavil:

Poglej za kakšne -50% akcije ob koncu vsakega kvartala, (ne čisto drobčkena in z mašinerijo) kuhinja pride sicer redno ene 15-20kEUR


Za 15-20kEUR imaš ~8 metrov kuhinje, kombinacija masivnega lesa, kamna in stekla in aparati cenovnega razreda Miele in verjetno še kaj ostane, za povrh (srebrn jedilni pribor?). Če je manj kot to so te krepko nategnili. Za stanovanje velikosti 40 kvadratnih metrov in pohištvom večvidel IKEA in iz druge roke je to rahlo pretirano.

saj sem napisal, da je to redna cena in je potrebno poiskat -50% (ali boljšo) akcijo... brand, jasno... ampak, če se prav spomnim, za ta zadnjo kuhinjo na eni lokaciji je blo res tak, ene 10kEUR za vse skupaj pri -50% pa še pultovje (lesen, ne graniten) je bilo gratis, pol pa še neko pipovje in to... sicer pa, ne izbiram jaz, ne glej mene, jaz sem samo kreten, ki to plača...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ohnowhy ()

Smrekar1 ::

ohnowhy je izjavil:


saj sem napisal, da je to redna cena in je potrebno poiskat -50% (ali boljšo) akcijo...
brand, jasno...


Aja, to si mislil z redno ceno :) Razumel sem, da je to običajna cena, ki jo folk plača za kuhinjo, se pardoniram :)

ampak, če se prav spomnim, za ta zadnjo kuhinjo na eni lokaciji je blo res tak, ene 10kEUR za vse skupaj pri -50% pa še pultovje (lesen, ne graniten) je bilo gratis, pol pa še neko pipovje in to... sicer pa, ne izbiram jaz, ne glej mene, jaz sem samo kreten, ki to plača...


Ej, če je denar ti taka kuhinja naredi prostor. Zdaj, ko se gradi dnevni prostor skupaj s kuhinjo se lahko splača investirati. Če jo imaš samo zakuhanje je drugo, seveda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

ohnowhy ::

Smrekar1 je izjavil:

...

če vprašaš mene, nič posebnega, mašinerija po večini še niti sprobana ni bila...
zdaj pa, izpustiva talca - zajeto temo na svobodo...

thramos ::

Lesnina, Rutar, Harvey ipd. imajo stalne popuste na kuhinje tipa 50 %, 60 %. Razprodaja, prenova, obletnica oprtja, vse, česar se spomnijo ... :)) Kuhinje, ki bi bila dejansko vredna 20k še videli niso.

OT: Najceneje boš prišel skos, če boš po slovenskih štacunah iskal najcenejšo škart robo, ki ti bo kmalu razpadla. Za kakšnega jurja ali dva več, v Ikei že dobiš nekaj, kar bo zdržalo vsaj nekaj časa. Pod 5k pa težko takšno stanovanje opremiš tako, da ti ne bo čez nekaj časa zelo žal.

[SkA] ::

Po mojem odpri Ikea spletno stran in si zračunaj. Nekaj denarja rabiš potem še za transport in montažo, če ne boš to vse sam počel.

Za vse ostalo boš pa moral postati malo kreativen. Ceneje od Ikea robe (ala Dipo) bi se jaz izognil, če nočeš zgodbe zelo v kratkem ponavljat. Za kuhinje potencialno poglej, če imajo kje razstavljene sestave, ki bi ti dimenzijsko ustrezal - je ceneje.

Če ne pa kupi najnujnejše in ostalo kasneje. Verjetno bolje, kot da ti čez 2 leti pol kuhinje že razpade, ker je bila Dipo razstavni eksponat in ugodna.

Kaj ::

K0l1br1 je izjavil:

Kupil sem:
- iveral,
- vijake,
- vodila za predale Blum (12 predalov),
- pante za vrata in predale (4 vrat),
- steklokeramika (indukcija) iz Nemčine (300, namesto pri nas 600)
- korito 80,
- pipa 60, odtoki od oka 10,
- pečico in pomivalni sem že imel, sicer cca 300 + 500.

Tako narejena kuhinja je bila džabe. Pultov pa je skupaj okrog 6 metrov.

Drugega se ne trenutno ne spomnim.

Hladilnik je bil 800, če bi kupoval budget 200-300.


Lohk kakšno sliko kako to zgleda? :)

K0l1br1 ::

Slika bi bila popolnoma enaka tistim iz salona. Poglej tiste. Razlika je samo v plus. Bi ti dal v sketcupu načrt, samo ga ne najdem.

avtek ::

Sem -nepoznavalec- v tem, prihaja pa čas, ko si bom tudi jaz začel opremljati stanovanje.

Kako pa je kaj Momax? (Predvsem kuhinja, kar mi je osnova)

cebelar123 ::

avtek je izjavil:

Sem -nepoznavalec- v tem, prihaja pa čas, ko si bom tudi jaz začel opremljati stanovanje.

Kako pa je kaj Momax? (Predvsem kuhinja, kar mi je osnova)


Za kuhinje probaj https://www.ga.si/ . Ko sem jaz lani kupoval kuhinjo so bili daleč najbolj ugodni.
Čeprav se nisem za njih odločil iz razloga, ker mi niso mogli narediti rahlo po meri kotnega elementa. Šlo se je za 5cm. Ampak če bi jim to uspelo narediti bi sigurno vzel pri njih.
Tako sem na koncu vzel Gorenje in šel skozi hudičev postopek nakupa "zavlačevanja in neprofesionalnosti prodajalke" Tudi montaža je bila bolj boga" recimo smeti pred blokom so rekli, da bodo odpeljali ampak jih niso. Nikoli več ne podpišem ničesar mojstrom dokler ni vse narejeno 100%, ker če je 99% imaš veliko šansko da te bodo nategnili.

matobeli ::

avtek je izjavil:

Sem -nepoznavalec- v tem, prihaja pa čas, ko si bom tudi jaz začel opremljati stanovanje.

Kako pa je kaj Momax? (Predvsem kuhinja, kar mi je osnova)


Če se greš že nekaj pocen, potem je verjetno ikea boljša izbira. Vsaj večino stvari kar sem jih videl v momaxu so slabša verzija ikeje, pa ker nimajo konkurence v sloveniji niti niso cenejši.

koyotee ::

Momax, lesnina, rutar, to je vse en in isti k. 3/4 stvari majo istih, cene so tam tam.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Okapi ::

Če bi rad prišparal in se malo znajdeš, dobiš lahko vse praktično brezplačno ali za drobiž. Ne smeš pa imeti dveh levih rok, da kaj popraviš in sam zmontiraš. Ljudje na odpad mečejo čisto uporabne stvari, vključno s sedežnimi garniturami, kuhinjami in aparati. Edino vzmetnico za posteljo bi jaz raje kupil novo, za 50-100 evrov.

next3steps ::

Od 500 eur do 50 čukov.

NikolormousB ::

K0l1br1 je izjavil:

Kupil sem:
- iveral,
- vijake,
- vodila za predale Blum (12 predalov),
- pante za vrata in predale (4 vrat),
- steklokeramika (indukcija) iz Nemčine (300, namesto pri nas 600)
- korito 80,
- pipa 60, odtoki od oka 10,
- pečico in pomivalni sem že imel, sicer cca 300 + 500.

Tako narejena kuhinja je bila džabe. Pultov pa je skupaj okrog 6 metrov.

Drugega se ne trenutno ne spomnim.

Hladilnik je bil 800, če bi kupoval budget 200-300.


Sori za off topic, ampak... A si štel v to fronte? Vrata, predali itd? Kje si kupil iveral? Pa kako se je obnesla kuhinja iz siporexa? Razmišljam, da bi naredil nekaj podobnega. Imam kar konkretno kuhinjo, kakšnih 12 metrov + otok pa še obliko imam malo bolj nenavadno v glavi pa je siporex pomoje idealen.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj paziti pri nakupu kuhinje / spalnice? (izkušnje, mnenja, priporočila)

Oddelek: Loža
75890 (5441) krho
»

Mizar + Ikea kuhinja?

Oddelek: Loža
246790 (5713) fosil
»

Kuhinje lesnina

Oddelek: Loža
4513459 (11829) luka222
»

Nakup bele tehnike

Oddelek: Loža
4412006 (10965) IL_DIAVOLO

Več podobnih tem