» »

Nakup zvočnikov

Nakup zvočnikov

1
2
»

A. Smith ::

Redorange je izjavil:

Resno vprašam...
A postavljate studijske monitorje v dnevno in jih uporabljate za splošno poslušanje?
Sprašujem, ker imajo monitorji bolj direkten zvok kot navadni in za dnevno oziroma za splošno poslušanje niso najbolj primerni.
Za to obstajajo drugi zvočniki. Ste sprobali razliko? Ste s tem zadovoljni?


"Direkten zvok" je samo drug izraz za dokaj enakomeren odziv po celotnem frekvenčnem spektru. Se pravi, npr. bas ni poudarjen, ampak tak, kot so si ga zamislili za mešalno mizo (ampak tak bas je še vedno soliden, ker imajo studijski monitorji praviloma širok frekvenčen razpon in solidno predvajajo tudi nižje tone). Kar je med avdiofili pravzaprav nekaj zelo zaželenega.

Tudi meni se bistveno bolj dopade kvaliteten zvok iz monitorjev, kot pa tipičen zvok cenenih 2.1 sistemov, ki so praktično brez srednjih tonov; kretnica, ki signale pod 150 Hz pošilja v sub, nad 150 Hz pa v satelite je ponavadi nekvalitetna in tistega okoli 150 Hz krepko manjka. Seveda se to lahko kompenzira s softverskim izenačevalnikom na PCju. Ampak prav tako se lahko poveča base na monitorjih, če se ti zdijo premalo poudarjeni.

Sam sem pristaš monitorjev in se strinjam z večino napisanega v tej temi.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

IL_DIAVOLO ::

Lahko zagoniš 1000k za ozvočenje, ampak če ne bo primerne zvočne izolacije, ne bo želenega učinka.

PeterZ ::

Živjo poznavalci, nasveta bi.

Nadgrajujemo hišni kino. Nismo preveč zahtevni, zato je za audio budget namenjenih le do 300€.
Želja je 5.1 sistem. Prostor je 4x4m in omogoča tako postavitev. Dejanska moč ni prioriteta, saj smo v bloku.

PeterZ ::

V big bangu so nas prepričali za 2.1 varianto. Zadovoljen.

traktor ::

Katere ste vzeli?

Kupil sem reciver Denon AWR-1400H, sedaj pa se ne morem odločiti za zvočnike ki se bodo uporabljali za filme, ter glasbo,cena do 300-400 eur, prostor 30m2. Nekaj sem gledal Denon SYS-2020, mogoče samo stereo zvočnike, jih je spet cel kup?
Pobudba je ogromna pa ne bi rad kaj mimo ustrelil?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: traktor ()

neo5468 ::

Uf, tak receiver bi rad vezal z sys-2020? Nevem no, mislim da si zasluži boljše.

https://www.amazon.de/Klipsch-R-15M-Lau...

Bili so 170€ 1 teden nazaj, sedaj je verjetno cena zrastla ker so zaloge pošle, ampak ko jih bodo spet dobili se bo mogoče spet znižala. Ostali keš dej pa v subwoofer, pa imaš res dober setup. Recimo tole:

https://www.amazon.de/Klipsch-R-10-SW-S...

Ni slab za samo 10 inch. Ti zvočniki in subwoofer sta zelo popularna, zato lahko ogromno dobrih reviewov pogledaš na internetu če si v dvomih.

traktor ::

Hvala, reciver sem dobil zelo ugodno, bom malo spremljal akcije pa nabavim tale Klipsch komplet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: traktor ()

2f4u ::

traktor je izjavil:

Katere ste vzeli?

Kupil sem reciver Denon AWR-1400H, sedaj pa se ne morem odločiti za zvočnike ki se bodo uporabljali za filme, ter glasbo,cena do 300-400 eur, prostor 30m2. Nekaj sem gledal Denon SYS-2020, mogoče samo stereo zvočnike, jih je spet cel kup?
Pobudba je ogromna pa ne bi rad kaj mimo ustrelil?


Monitor audio, Bronze 2 ali pa nekaj od Neat acoustics. Imel sem še v planu Q aqustics, 2030model; pa so Monitor bili na testu boljši. V info; pred 10leti sem kupil prve monitor.. pa ostajam na njih.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri Soundbar - je vredno nakupa? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
22351635 (18005) naruto2
»

Katere studijske zvočnike

Oddelek: Zvok in slika
233471 (2658) Kurzweil
»

kako monitor zvočnike vezati na TV?

Oddelek: Zvok in slika
439237 (6590) T743
»

zvocniki do 100-200 evrov max?

Oddelek: Kaj kupiti
132324 (1918) Jst
»

Kakovostni 5.1 zvocniki

Oddelek: Zvok in slika
365996 (5096) lowac

Več podobnih tem