» »

Ali moraš Telekomu plačati nadomestilo za uporabo storitev T-2 na njihovem omrežju?

Ali moraš Telekomu plačati nadomestilo za uporabo storitev T-2 na njihovem omrežju?

Slo_Gamer ::

Hej! Zanima me, ali moraš Telekomu plačati nadomestilo za uporabo storitev T-2 na njihovem omrežju? Ker zdaj v našem naselju gradi Telekom svoje optično omrežje, pa bi rad imel T-2 storitve preko njihovega omrežja, saj je ponudba T-2 veliko ugodnejša kot Telekom. LP

fl0w ::

Preko tvoje sklenjene narocnine s T-2, le ti placujejo Telekomu za gostovanje na omrezju. Neposredno ti nic ne placas Telekomu.
Woop-woop! That's the sound of da police!

Slo_Gamer ::

Pa se zaradi tega poveča naročnina, če sem prav razumel?

fl0w ::

Ne, narocnina je toliko kot je vrednost paketa, ki si ga izbral. Ce se to izplaca T-2 je pa drugo vprasanje, vendar to tebe ne rabi skrbet.
Woop-woop! That's the sound of da police!

Slo_Gamer ::

Okej hvala lepa za informacije :)

laguna1 ::

Kaj pa obratno, storitev telekoma na omrežju t-2?

Invictus ::

Obratno ne gre.

Telekomu zakon (zaradi monopola) nalaga, da deli svojo infrsstrukturo z ostalimi providerji, ostalim pa ni treba svoje Telekomu.

Če se seveda ni kaj spremenilo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

...:TOMI:... ::

T-2 je ponudil storitve tudi debitelu. Telekom je kupil debitel. Torej, teoretično lahko imaš telekom in si na t-2 omrežju ftth.
Tomi

laguna1 ::

torej bo potrebno na telekom točno povprašat in kakšna je cena....

šernk ::

Telekom omejuje na svojem omrežju druge operaterje na 20/2 ali nekaj podobnega, tako da na koncu ali greš h konkurenci in imaš precej slabši net ali pa ostaneš na telekomu.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

...:TOMI:... ::

Cena je napisana tu. http://www.telekom.si/operaterji

Kakšno omejevanje neki? Spet neke iz riti potegnjene izjave.
Tomi

šernk ::

Kakšno omejevanje neki? Spet neke iz riti potegnjene izjave.


mah....iz riti je kdo drug tu...telekom ti ponudi 100/20 medtem ko T2 max 20/2 (ali 20/5 točne številke za upload si nisem zapomnil), ker več ne morejo ker je kabel od telekoma! preverjeno manj kot 2 meseca nazaj, na kablu ki ga je položil telekom 2 dni pred tem!

tako je pri nas kjer pač imaš edini kabel 20km okoli od telekoma.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

...:TOMI:... ::

Glej, to ni problem telekoma. T-2 naj odpre denarnico in plača, pa imaš lahko tudi 1 Gb na optiki.

Dobiš točno toliko, kot se plača. Če pa misliš, da se ti godi krivica, pa prijavi vse skupaj regulatorju AKOS.

Nevednost ni izgovor. Prav tako ne neke govorice.
Tomi

Dr_M ::

To je maximum, ki ga dobijo zastonj.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Lonsarg ::

Telekom nima tle novene veze, VSE se meniš z T-2 če misliš imeti pri njih, tebe ne zanima kaj so se oni v ozadju zmenili z Telekomom.

In tu sem jezen na šalabajzarsko T-2 spletno stran, ki ne ponuja točnih informacij o omejitvah na Telekom optiki. Sm na blef celo kliknil kao naročilo na naslov, kjer je zgolj Telekom optika, morda bo v ponudbi, ki jo dobim celo kaj pisalo!

Če ima pa kdo bolj ziher informacije kaj se zgodi ko naprimer vzameš palet solo internet 50/50 pa si na Telekom optiki pa naj pove, ker do sedaj je vsak nekaj po svoje povedal, eni da ni omejitve, eni da samo upload skratka confusing. Hočem tabelo z opisi in cenami paletov na Telekom optiki preko T-2. Če to vidi kak zaposleni iz T-2 naj šefu pove da zaradi pomankanja teh informacij zgubljajo stranke(so moji izbrali Amis, ker nisem jim znal z zagotovostjo povedati kaka točno je alternativna ponudba, če izberejo T-2)!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

barakus ::

Pisi na T-2 pomoc. Drugace pa se strinjam, T-2 stran je nepregledna in nudi premalo informacij. Stara je bila veliko boljsa.

Poldi112 ::

Jaz sem jih kak teden dni nazaj klical in so mi rekli, da je cena za optiko enaka, ne glede na to ali do tebe pride njihova ali Telekomova optika, edino hitrost, v kolikor je v paketu višja, se avtomatično zniža na 100/20, ker gre pač za Telekomovo tehnično omejitev.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

šernk ::

Glej, to ni problem telekoma. T-2 naj odpre denarnico in plača, pa imaš lahko tudi 1 Gb na optiki.

kaj je v ozadju je popolnoma njihov problem.

jaz govorim kar ponujajo svojim končnim kupcem.
ko grem po TV me ne briga če stane 400eur ali 500eur trgovca, zanima me ali dam jst zanj 480 ali 520eur. še manj me pa briga koliko boš ti plačal za ta isti TV ko si pred mano v vrsti.

torej telekom mi ponudi za 60eur: 100/20
T2 mi ponudi za 58eur: 20/2

ko pa vprašaš po močnejšem internetu ti pa odrvnejo da ta ni možen na tvoji lokaciji, ker nimajo svoje optike. Čeprav oseba, ki je to spraševala iz principa ni želela na telekom, je na koncu pristala na telekomu, ker je ponudba od T2 bila enostavno preveč okleščena.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

fl0w ::

Verjetno na tvojem obmocju T-2 ni sklenil pogodbe s Telekomom za ponujanje storitev preko opticnega kabla in ti ponuja opcijo po bakrenem omrezju. Kolikor vem, se za vsako obmocje sklene pogodba o gostovanju. Maksimalne hitrosti so potem iste, kot jih ponuja Telekom na dolocenem obmocju in ni omejevanja.
Woop-woop! That's the sound of da police!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fl0w ()

Poldi112 ::

Kakor sem jaz gledal je, vsaj za moje potrebe, T-2 cca 10 eur cenejši od Telekoma in ostalih. Za €50 dobim t4 giga, torej 100/20, večino tv programov in 2 gsm naročnini.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

6151 ::

afaik ima T2 na telekomovem omrežju isto ponudbo kot na svojem, vendar le, če ni GPON optika. (torej lahko tudi do 1/1gbit/s oziroma toliko kot je zgornja meja). Povežejo te na svojo centralo in nima telekom nič vmes v liniji. Za GPON pa je verjetno omejitev 100/20. Najbolje da vprašaš direktno T2 da preverijo

Aja, najcenejša opcija v drugem primeru je verjetno T4 mega + TV shema po želji
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 6151 ()

...:TOMI:... ::

Tudi, če je GPON je možno dobito 1 Gb hitrosti. Samo plačat je treba.
Tomi

Slo_Gamer ::

Obujam staro temo, vendar moram vam povedati, če na T-2 naročite optični internet preko GPON omrežja Telekoma, ste omejeni na simetrične hitrosti, in sicer: 20/20, 50/50, 100/100, 200/200. Želel sem si imeti paket pri T-2 100/10 za 30 EUR, samo očitno bom prisiljen preiti na Telekom, kjer za 100/20 bom plačal 10 EUR več, torej 40 EUR. Kako je lahko sploh takšno omejevanje dovoljeno? LP

Zgodovina sprememb…

M-XXXX ::

Kako je lahko sploh takšno omejevanje dovoljeno? LP

Huh? Če ti jaz nekaj prodajam ti lahko dam samo en paket na voljo pa še to 1MB/1000MB uploada če hočem. Zakaj nebi mogel?

Slo_Gamer ::

To je meni rekel t-2 support, tako da ja.

Poldi112 ::

Jaz bom šel v kratkem na T4 Giga 200/20, edino bom omejem na 100/20 zaradi Telekoma. To je meni rekel t-2 support... Tako da ne vem če bo držalo, da ne moreš imeti asimetrične hitrosti.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

inferno666 ::

Jaz mam pri t-2 optiko 100/10 preko telekoma. Tako da ne vem če je to res.

Slo_Gamer ::

Ali imaš preko GPON omrežja ali P2P?

Aja pa mogoče mas t4 mega paket?

Jaz hočem imeti samo internet, brez ostalih storitev. LP

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A1 Kombo M (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
24678439 (20844) Tilen
»

T2 ali Telekom (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6918701 (10703) PunkDude
»

Čas priklopa na Telekom optiko

Oddelek: Omrežja in internet
289276 (8254) Slo_Gamer
»

cene internetnih paketov

Oddelek: Loža
376737 (5123) Ganon
»

garantiran upload na optiki - T-2 ali telekom?

Oddelek: Omrežja in internet
254995 (4038) mojster_joni

Več podobnih tem