» »

Kapitalizem

Kapitalizem

1
2
»

Thomas ::

> edino kjer so bili ljudje popolnoma enaki je bilo v prazgodovini

Pravljica. "Žal".

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

B_Marley ::

S tem zelis povedat da mislis da v prazgodovini niso bili enaki? Dokler je namrec bla plemenska ureditev so ves plen delili za vsakega clana plemena enako...vsaj tak so nas ucili :D Pa se mi zdi kar verjetno...sej pravim...lahko bi zaj tu zaceli razpredat kdaj pa vec niso bli enaki...je to povzrocilo nastanek drzave...ampak to bi blo primerno za kaksno drugo temo...
She is electric. Can i be electric too?

Thomas ::

Volkovi delijo "pošteno"?

Šimpanzi delijo pošteno?

Nekdo je spal v medvedovi koži, drugi na listju. Tisti z medvedovo kožo je dobil tudi več bejb, ki so jo delile z njim. Itd. itd.

Marx je bil seveda tako brihten, da je z mesta nasedel pravljici, ki jo je okrog širil Rousso.

Danes se ta pravljica imenuje Mit o plemenitem divjaku.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Vice ::

Ampak ostanimo pri splošnem problemu kapitalizma - je "prav" da imajo nekateri več ali to ni prav? Je to nujno?

1. Valda da je prav zakaj bi se sam matral za dva lenuha.
2. Pa je to problem kapitalizma? Se mi zdi da ne.
3. Kje bi bili razvojno danes mi? Bi v nasprotnem primeru imeli več....malo morgen


Se mi zdi da je bila ta razlika enako opazna tudi v prazgodovini.
Načelo od kar obstaja življenje na tem planetu je, da preživi le najmočneji. Danes pa se moč meri predvsem v denarju. Mar ni tako?

B_Marley ::

Ja no sej ko se je zacelo pa to da so zaceli nepravicno delit pa je zacela nastajat drzava...oz pac neka ureditev. No pa volkovi skupaj lovijo in si potem razdelijo...tisti ki so ujeli lahko jejo, lovijo pa vsi drugece vejo da ne bodo preziveli...ce pa nekdo poje 5g vec mesa to zaj glih ne stejem...ampak mi smo ljudje...zivali z razumom...kao. dobro no sej to ni bistveno...pac zdi se mi da pac drzava ni naravna tvorba...

Vice kaj pa je posteno da si ti živi lenuh (hipoteticno da nebo pomote) pa si se pac rodil nekemu bivsemu plemiču ki je potem zarad svojega premozenja postal veliki industrialec...to je slo skozi rodove in rodove...tvoja druzina je se vedno nesramno bogata, ti pa taki lenuh da nebi niti migno s prstom...potem pa mas nekega postenega delavca ki je priden in delaven pa ga lahko ti odpustis ker si se pac rodil v drugi druzini kot on in mas vecjo moc? to je problem kapitalizma...

zdaj bom dal sicer banaln primer samo kaj mislis da ne bi bilo napredka ce bi blo gonilo v druzbi ugled in spostovanje drugih ljudi in ne denar...mislis da ne bi bilo napredka?
She is electric. Can i be electric too?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: B_Marley ()

Thomas ::

Najprej - alfa samci in samice v volčjem, levjem in šimpanzjem tropu jedo do sitega.

Delte pa ... pridejo skozi le nekoliko bolje, kot če bi živeli sami. Pa ni nujno, da alfa lovi.

Družba pa seveda JE naravna tvorba.

Mau sem se že naveličal polemizirati o osnovah.

|O
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

B_Marley ::

Druzba ze...govoril sem o drzavi...pac po moje ker pac mamo vecjo korist ker drzimo skupaj v drzavi potem se pac povezemo v drzavo...da pa smo druzbena bitja pa mislim da smo...

no ampak tema je druga tak da pustima to...
She is electric. Can i be electric too?
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težave in rešitve, zakaj je kapitalizem uničil človeštvo. (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Problemi človeštva
40890511 (77153) T-h-o-r
»

Konec kapitalizma? (zeitgeist addendum napovedal ekonomski propad?) (strani: 1 2 3 425 26 27 28 )

Oddelek: Problemi človeštva
1355133146 (106313) T-h-o-r

Trdim, da je socializem boljši kot kapitalizem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Problemi človeštva
41222814 (16382) Gandalfar
»

kaj ste?

Oddelek: Loža
402379 (1805) undefined

Več podobnih tem