» »

Nadležni Edge

Nadležni Edge

mulc007 ::

V win10 imam nastavljeno da je privzeti brskalnik Mozilla. Če slučajno odprem PDF se ta odpre v Edge. Potem se Edge še naprej vsiljuje čeprav kliknem na Mozillo.
Rešitev je ta da zaprem vsa odprta Edge okna.
Včeraj sem preden sem ugasnil računalnik strani shranil, da sem jih zjutraj v paketu odprl. In glej ga vraga vse se je odprlo v Edge. Spomnil sem se da je bil ob shranjevanju odprt tudi pdf v Edge. Kako dokončno crknit to zadevo?
  • spremenil: mulc007 ()

Dzhimen ::

Potegni si dol program za odpiranje PDF datotek, da ti jih ne bo odpiralo z Edgem.
Adobe Reader, Foxit Reader, ali kateregakoli izmed neštetih podobnih programov, in nato ga nastavi kot privzeti program za odpiranje PDF datotek.

Osebno uporabljam kar Bralnik (Reader) iz MS trgovine. Je UWP, preprost, minimalističen, gets the job done. Ima pa zgolj popolnoma osnovno funkcionalnost, tako da če rabiš za kaj več kot samo odpiranje in branje PDF-jev, izberi raje kak drug program.

mulc007 ::

Rabim samo za branje in tiskanje. Misliš Adobe reader al katerega?

Dzhimen ::

Pojdi v Microsoft Trgovino in išči "Bralnik" (ali "Reader", če maš angleško) in namesti aplikacijo Bralnik (Reader) izdajalca "Microsoft Corporation". Tega imam jaz za osnovne potrebe glede PDF-jev in sem z njim zadovoljen.

Lahko pa tudi preneseš Adobe Reader ali katerikoli drugi reader iz interneta (googlaj "PDF Reader" in izberi enega), če ti tale iz trgovine ne bo všeč. Alternativ je malo morje, za branje in printanje pa delujejo vsi enako.

[D]emon ::

Zakaj zaboga vsi priporocate ta bloated PoS Adobe Reader ? Foxit Reader mu je superioren.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

filip007 ::

Pač poiščeš privzete nastavitve za PDF končnico in spremeniš v Firefox.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Dzhimen ::

[D]emon je izjavil:

Zakaj zaboga vsi priporocate ta bloated PoS Adobe Reader ? Foxit Reader mu je superioren.


Jaz sem za osnovno uporabo priporočil UWP Reader aplikacijo iz trgovine.

Adobe Readerja nisem priporočil, omenil sem ga le kot eno izmed opcij, poleg Foxit-a.

orreel ::

Kako naj v EDGE izklopim predogled spletnih strani ?
Saj je že sam vmesnik preoogromen pol pa še ti kvadratki in gre skoraj pol zaslona v nič.
Še sreča da je na izbiro dovolj drugih brskalnikov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Adobe reader

Oddelek: Pomoč in nasveti
5909 (612) gregorinho
»

Ne bere mi PDF datotek?

Oddelek: Programska oprema
112341 (2113) opeter
»

Microsoft, Adobe dostavila redni komplet varnostnih popravkov

Oddelek: Novice / Varnost
266138 (4752) sgdjkdlsugi4
»

Skrivanje zlonamernih PDF dokumentov v "nedolžne" PDF dokumente

Oddelek: Novice / Zasebnost
294955 (3691) Brane2
»

win 7 ult + Adobe reader 9.xxx

Oddelek: Pomoč in nasveti
92020 (1831) amigo_no1

Več podobnih tem