» »

P4 temparatura

P4 temparatura

Chevap ::

Ravnokar se ukvarjam z računalnikom od moje kolegice, ki se ji stalno sesipa. Mal sem preveru temparaturo procesorja in glede na to da ima p4 (oz. celerona 2)se mi zdi 50C ornk previsoka (mislim da je normalna temp za take procesorje tam okol 35C in se ji zaradi pregrevanja tudi sesipa), glede na to da sam uporabljam AMDja me zanima kakšna je normalna temp P4 procesorja in normalni obrati tistih običnih ventilatorjev za te procesorje (ma nekega cenenga, ki ji dela na 3100 rpm, kar se mi zdi nekako nizko).
Hvala že vnaprej!

OwcA ::

Akoravno procesor ni navit, visoka temperatura (do recimo 70C) ne bi smela povzorčati nestabilnosti, še posebaj ne pri P4, ki se avtomatično upočasni, če mu je prevroče.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

BaRtMaN ::

Meni se pri full loadu P4 1.5 GHz poti pri 59 stopinjah C, tudi zaradi poletne vročine. Če izklopim SETI@home, se temperatura sousti za 16 stopinj, na 43C.

burkiburke ::

IntelŽ CeleronŽ Processor on 0.13 Micron Process in the 478-Pin Package Datasheet
Prav ti je Owca povedal da so ok do 70C. Mogoče je nakaj z napajalnikom-pregrevanje itn... Daj vgradi kaksen ventilatorček da mal piha skoz kisto...
LP, Burki

BoLhCa ::

moj proc gre do max 46 (100% obremenjenost), u idle pa ke do 34. >:D
Burki kako si mi?=) takoj biznis delat ne?
lp

asPeteR ::

50C je cist super za P4. Pa tudi za celeroncka. Reseti se dogajajo zarad kej drugega.

Aja, pa da nau mislu, da imas ti manjso temperaturo proca k mas AMD. Po vsej verjetnosti imas vecjo. Namrec temperatura AMD proca je prikazana ponavadi kot teperatura zraka v socketu, ali v najboljsem primeru temperatura ohisja proca.(npr. termalna dioda) plus to, da proizvajalci se umetno znizajo temperaturo v biosu.(primer ABIT in Nf7 ...)

Temperatura proca P4 je pa realna.
http://blog.stegnar.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delovna temperatura procesorja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
474674 (2816) kitara8
»

Ali boste kaj "odvili" vase mlincke cez poletje?

Oddelek: Navijanje
271609 (817) JIM22
»

Procesorske vojne je konec (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
844820 (4820) ||_^_||
»

Maximalna temperatura CPU-ja?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
121423 (1174) damchy
»

hlajenje... moj amd!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
442444 (1371) Cuoresportivo

Več podobnih tem