» »

mreža noče prenašati večjih datotek

mreža noče prenašati večjih datotek

Pajk ::

Lep pozdrav.
Pravkar sem se registriral kot vesoljec in sicer ker upam da mi boste ostali vesoljci lahko kaj pomagali.Doma imam postavljeno mrežo Lan 100Mb/s(vsaj naj bi bila). En Pc ima win 98 drugi pa win 2000 NT. Prvi problem je ta da pc z Win 2000 NT ne zazna drugega(Win 98). Pc z Win 98 pa prvega vidi. Še več, po njim se lahko mirne volje sprehajam. Še več! Z njega lahko snemam datoteke. No in tukaj se začne bedarija. Presnamem lahko le datoteke, ki se prenašajo manj kot cca. 2 sekundi. Kar traja dlje (večje datoteke) prenos ni mogoč, KER NAPRAVA NI VEČ NA VOLJO .
Če še kaj pomaga: Pc z Win 2000 NT je delovni - hodi na šiht in se prijavlja na drugo omrežje. Tudi original nastavitve so s tega omrežja ( z domeno).
Stvar mi je že delala. A je bilo nato vsakič slabše. A je fora v prehodih ali v tcp/ip ali imajo Win 2000 NT kakšno časovno zaščito...
PROSIM ZA POMOČ

Hvala vsem!

Pajk ::

In pol grem se na microsoftovo stran... rešim eno 'igrico' za postavljanje omrežja (vpisuješ podatke) in na konu mi napiše naj si kupim XP. A to je reklama ali pomoč? Tuki sem tud že vse forume pregledal pa mi še vedno ni nič pomagal. Če se komu mogoče sanja...

Mr.B ::

Probaj nastaviti na mrežnih karticah, da ni auto detect, pa si izbereš katerokoli hitrost, samo da je pri obeh enaka.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Gwanaroth ::

Jst sem mel isti problem... in sicer tako je blo:
V PC1 sta Realtekova in 3COMova mrezna, vPC2 pa Realtekova.
Zaboga ni hotelo delat... nato (ko sem menjal vse kablovje, zgubil na kilometre zivcev), mi je kanilo v glavo, da je mogoce kaj narobe z mrezno...in sem lepo samo 3COMovo kartico prestavil iz PC1 v PC2, in tisto Realtekovo iz PC2 v PC1, tako da sta ble zdej v PC1 2 Realtekovi, v PC2 pa osamljena 3COMovka.. in zadeva zdej res deluje brezhibno.... vceraj sem po mrezi prenesel 14gb mp3jev brez problema >:D

Zgleda, da so 3COMove kartice (vsaj ta moja) zelo mizantropicne in ne zelijo nobene druge NIC ob sebi..

It's worth a try!

LP.
Lights often keep secret hypnosis..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čudno delvoanje prenosnika

Oddelek: Strojna oprema
91076 (961) demokedes
»

ADSL+static ip + 2 racunalnika + switch

Oddelek: Omrežja in internet
322369 (1916) Poldi112
»

ADSL težava (prepočasnost!)

Oddelek: Pomoč in nasveti
61265 (1007) Gandalfar
»

ISDN

Oddelek: Omrežja in internet
321700 (1217) Hux
»

Nov članek

Oddelek: Novice / Nova vsebina
102231 (2231) Primoz

Več podobnih tem