» »

Sistem za hišni kino

Sistem za hišni kino

Temo vidijo: vsi
««
35 / 38
»»

damirj79 ::

računaj da sta globoka 25cm oziroma 30cm plus par cm do 10cm od stene. praviš da imaš sedežno do zida, zato poglej, da ne boš imel glave v zvočniku.

TOP ::

damirj79 je izjavil:

računaj da sta globoka 25cm oziroma 30cm plus par cm do 10cm od stene. praviš da imaš sedežno do zida, zato poglej, da ne boš imel glave v zvočniku.

Ja to je tudi najtežje.Recimo levi zvočnik bi postavu na stojalo bi pa bil blizu,sprednjemu levemu tam dober meter stran,če igra kej vloge.Recimo desni bi pa bil gor na sedežni,kaj predlagata,kakšno postavitev,zadnjih zvočnikov.
Lp

damirj79 ::

Težko bi ti tko svetovali na pamet, brez tlorisa. Po mojem mnenju imet zvočnik 10cm stran od ušesa bo nadležno. Če pa imaš uho tako blizu, komot shajaš tudi z manjšim zvočnikom in za to so on-wall ali flat izvedbe kot nalašč.

TOP ::

Okej,potem ni važno,da imaš zadnje zvočnike istega proizvajalca,kot ostale.

damirj79 ::

Ni važno. Dojemanje barve zvoka za sabo ali iznad sebe je drugačno od frontalnega.

132932 ::

TOP je izjavil:

Pozdravljeni.Rabim en nasvet.Kake zvočnike, naj dam za suraund zvočnike iz strani poslušalca,ker mam sedežno do zida.Hvala.Cena okrog 400e.


Sateliti so idealno vsi stirje enaki (predvidevam, da ne bos delal 7.1, ce nimas prostora za kavcem), idealno tudi atmos.

TOP je izjavil:

Okej,potem ni važno,da imaš zadnje zvočnike istega proizvajalca,kot ostale.


Celo zazeljeno je in isti model.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 132932 ()

damirj79 ::

Ne si delat dizertacije, ker to ni nujno res. Mogoče za največje fane, kjer imajo dedicated movie sobo in vse idealno postavljeno. Za doma je pa dovolj LCR enaki ali pa čimbolj enaki, pa že pri centru ponavadi smo off, surround in height pa daj nekaj kar ustreza v kontekst.

https://ohmspeaker.com/news/for-effecti...

132932 ::

damirj79 je izjavil:

Ne si delat dizertacije, ker to ni nujno res. Mogoče za največje fane, kjer imajo dedicated movie sobo in vse idealno postavljeno. Za doma je pa dovolj LCR enaki ali pa čimbolj enaki, pa že pri centru ponavadi smo off, surround in height pa daj nekaj kar ustreza v kontekst.

https://ohmspeaker.com/news/for-effecti...


Ja, logitechove zvocnike naj postavi na drugo stran diamondov. Daj ne nabijaj, seveda lahko das vse satelite drugacne ampak za koji k* bi? Nisem imel nobenega obcutka, da bo obubozal, zaradi se dveh diamondov na drugi strani, zakaj bi se drkal potem s kalibracijo, ce ni nobene potrebe? Imam 6 identicnih satelitov, od tega dva za atmos (ne vgradnih, kotnih in ne vem kaj se, namontirana na strop) in mi na kraj pameti ne pade, da bi se zajebaval z iskanjem necesa drugega "ki mogoce skupaj pase". Ce ima kam skriti zice oz. ima normalno zensko, ki ne tezi naj gre na najbolse kar lahko, ne pa na neke improvizacije, ki so namenjene "sparanju".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 132932 ()

132932 ::

( "sparanju" v narekovajih zato, ker verjamem, da ce imas sprednja dva zvocnika vredna 2k eurov kot v tvojem clanku, marsikoga zaboli zadaj vreci se enkrat toliko. Pri zvocnikih za 250 eurov pa ni problem, ce je, je bolje da se surrounda sploh ne gres in imas raje dober stereo - dejstvo, ki ga razni fani barov ne razumejo )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 132932 ()

damirj79 ::

Spet en pametnjakovič, ki ni prebral drugega kot samo vprašanje, ostalo pa pozabil prebrat. In potem dobi en drek od nasveta.

Če imaš sobo primerno za se igrat hišni kino itak da izbereš zvočnik tak, da je iste serije kot spredaj. Če ne drugega, zgleda bolj profi.

TOP je pa napisal, da ima sedežno do zida. Kam mu boš ti zmontiral enak zvočnik kot ga ima spredaj. Globina zvočnika je 30cm, tudi če ga zmontira direkt na zid rabiš imet kak cm ali dva lufta za kabel. Ampak ta model zvočnika, Wharfedale Diamond 12.2 ima bas refleks port zadaj, se pravi mu moraš dat vsaj 10-15cm razmaka do zida, idealno je pa 30cm in več. 30cm + 30cm je 60cm, kar je na sredini sedišča sedežne. V tem primeru je isto, kot če mu daš surround zvočnika kar v naročje. Če ga pa misliš tiščat na zid pa si itak že porušil frekvenčno sliko tega zvočnika in tako že ima drugačen response. Če ima zvočnik preblizu ušesa pa tudi, ker večina hifi zvočnikov ni namenjena near field uporabi, je frekv. response napačen. V tem primeru je isti drek, kot če nabavi karkoli drugega, ker se ne bo ujemal več s sprednjimi zvočniki. Obstajajo flat zvočniki točno s tem namenom in razlogom, debeline od 3cm naprej do 10cm je izbira velika. In manj problemov bo imel s postavitvijo.

132932 ::

damirj79 je izjavil:

Spet en pametnjakovič, ki ni prebral drugega kot samo vprašanje, ostalo pa pozabil prebrat. In potem dobi en drek od nasveta.

Če imaš sobo primerno za se igrat hišni kino itak da izbereš zvočnik tak, da je iste serije kot spredaj. Če ne drugega, zgleda bolj profi.

TOP je pa napisal, da ima sedežno do zida. Kam mu boš ti zmontiral enak zvočnik kot ga ima spredaj. Globina zvočnika je 30cm, tudi če ga zmontira direkt na zid rabiš imet kak cm ali dva lufta za kabel. Ampak ta model zvočnika, Wharfedale Diamond 12.2 ima bas refleks port zadaj, se pravi mu moraš dat vsaj 10-15cm razmaka do zida, idealno je pa 30cm in več. 30cm + 30cm je 60cm, kar je na sredini sedišča sedežne. V tem primeru je isto, kot če mu daš surround zvočnika kar v naročje. Če ga pa misliš tiščat na zid pa si itak že porušil frekvenčno sliko tega zvočnika in tako že ima drugačen response. Če ima zvočnik preblizu ušesa pa tudi, ker večina hifi zvočnikov ni namenjena near field uporabi, je frekv. response napačen. V tem primeru je isti drek, kot če nabavi karkoli drugega, ker se ne bo ujemal več s sprednjimi zvočniki. Obstajajo flat zvočniki točno s tem namenom in razlogom, debeline od 3cm naprej do 10cm je izbira velika. In manj problemov bo imel s postavitvijo.


Nakladac imam enako situacijo, 50cm do stene, s tem, da so zadaj police. Imam pa sobo siroko 6 metrov, tako, da s "zvocnikom do usesa" nimam tezav. In imam zvocnike, dimenzionirane za mojo kvadraturo. V primeru, da nabavi "karkoli drugega" bo zvok ob prehodu iz enega zvocnika na drugega spremenil "barvo" in to se slisi. Bos pa pac google uporabil, da zves, da je zvocnike prakticno nemogoce dobiti od razlicnih proizvajalcev in da se ujemajo v zvoku, tako, da ga po tvojih nasvetih caka kalibracijski pekel, kjer ne bo nikoli imel ujemajocega zvoka, hkrati pa se mu bo v neskoncnost poizkusal pribljizati.

Ergo, raje zvocnik, ki ima enake karakteristike, pa ceprav deluje na pol moci, kot pa "kr neki", kar bo zvenelo drugace. Da sploh ne omenjam, ko bo poslusal glasbo, ki je se vedno snemana v vecini v stereo nacinu in bosta leva in desna satelita delovala kot en zvocnik. Po tvojem nasvetu, sprednji (bolj oddaljen) drugacen kot zadnji (ki je blizji). No fucking way, da jih bo uskladil.

Ostani pri soundbarih, tam je ze v startu tako v kurcu, da se ti ni treba poglabljati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 132932 ()

damirj79 ::

Sej zato še čakamo da poda kako skico tlorisa, ker če ima tudi on sobo široko 6m in če nima drugih ovir, potem ni take sile in v tem primeru naj izbere kot je sam se odločil. Se mi pa zdi da temu ni tako, že zato ker je omenil sedežno do zida ipd.

Človeško uho drugače dojema zvok od zadaj in iznad sebe tako da iskanje zvočnika ki bo igral enako za te namene ni potrebno. Da pa ti slišiš precej podobno, so pa krivi tcoji možgani in placebo efekt. In tipično je center zvočnik že zelo drugačn response kot L ali R, ker jih večina izgleda v obliki WTW, kjer je W center zvočnika večinoma eno enoto manjši kot pri L ali R (center 5", L in R pa 6.5") in se lahko še tako močno slepiš, pa to ni enako zveneče in je nasploh lahko razlika velika. Ampak možgane se da prelisičit in slišijo kar želijo, proizvajalci in prodajalci pa na ta račun tudi kaj zaslužijo.

TOP ::

Ja bom še skiciral kako izgleda.Imam pa dnevno sobo,ki je 4x4 dimenzijsko.Sedežna garnitura je kotna,sepravi z ene strani bi lahko zvočnik postavil na konec sedežne na eno stojalo,da bo v viši ušes.Z druge strani bi postavil v kot,da gleda proti drugemu,sam bi pa bil do zida,ker če ne bi z glavo butnil ob njega,ko se nasloniš.Razen da ga dam malo više in ga zvrnem proti poslušalcu.Zvočnik pa ne bi bil lih na ušesu vsaj 1m stran od ušesa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

Brainstorm ::

Je tale komplet klipsch zvočnikov brez suba za 5.1 atmos system za okoli 1700EUR vredu?

R-800F https://www.klipsch.com/products/r-800f... https://shop.hifi-design.at/hifi-high-e...
R-30C https://www.klipsch.com/products/r-30c-...
R-40SA https://www.klipsch.com/products/r-40sa...

Za zadnja dva satelita ne vem ali bi ustrezala kar atmos zvočnika R-40SA ali navadna bookshelf zvočnika R-40M https://www.klipsch.com/products/r-40m-...

Sub bi raje nabavil od SVSja in sicer SB 1000 ali SB 1000 PRO, vendar ne vem ali je pro verzija vredna dodatnih 250EUR?

Za av sprejemnik pogledujem proti denonu AVR-X2800H 7.1 https://www.electronic4you.at/denon-avr... bi bil dost močen za pognat klipsche?

Zgodovina sprememb…

damirj79 ::

SB1000 PRO ni vreden dodatnih 250€...

Klipsch pa si pejdi raje nekam prej poslušat, ker imajo specifičen zvok. Čeprav pa res tudi, da boš z Audysseyjem na Denonu lahko to popravil. ampak potem je vseeno tudi če kak drugi komplet nabaviš.

p0ki ::

Če bi koga zanimalo prodajam odlično ohranjen Denon AVR x1600h dub.
"As far back as I can remember, I always wanted to be a gangster"

fpbs ::

Best AV Receivers 2023! Who Is The NEW #1?

Amdforce ::

Brainstorm je izjavil:

Je tale komplet klipsch zvočnikov brez suba za 5.1 atmos system za okoli 1700EUR vredu?

R-800F https://www.klipsch.com/products/r-800f... https://shop.hifi-design.at/hifi-high-e...
R-30C https://www.klipsch.com/products/r-30c-...
R-40SA https://www.klipsch.com/products/r-40sa...

Za zadnja dva satelita ne vem ali bi ustrezala kar atmos zvočnika R-40SA ali navadna bookshelf zvočnika R-40M https://www.klipsch.com/products/r-40m-...

Sub bi raje nabavil od SVSja in sicer SB 1000 ali SB 1000 PRO, vendar ne vem ali je pro verzija vredna dodatnih 250EUR?

Za av sprejemnik pogledujem proti denonu AVR-X2800H 7.1 https://www.electronic4you.at/denon-avr... bi bil dost močen za pognat klipsche?


Za moje pojme gledaš v pravo smer. Sem imel Dali, Kef, wharfedale in Indiana Line. Zdaj sem ze kar dolgo na klipsch, enako atmos, samo da imam dva zvočnika v stropu, zadaj imam kar bookshelfe se odlično obnesejo. Sub od klipsch sem ven vrgel in dal najprej en svs pb1000 potem sem dodal se enega in je zdaj to to za sobo cca 27m2, pro verzije nisem imel prilike sprobati. Edino za center bi ti priporočal da poslušaš razliko med tem tvojim in takim ki ima le dva srednje/nizko tonca a le ta precej večja. Meni se je to pokazalo dosti boljše, sem probal oba doma, imam pa spredaj rp280f.
Avr imam pravtako denon, probal tudi yamaho, katera je bila boljša za poslušanje glasbe a pri filmih je bil denon dosti boljši za moja ušesa. Bi se takrat stegnil do marantza ampak je bilo prevec razlike v ceni. Zaenkrat mi ni žal.

sasoe ::

sem v fazi odločanja za nakup ... verjetno bo 7.2 sistem, no 5.2.2. budget do 2000 eur.
Trenutno sem tudi jaz v podobni smeri, kot
Brainstorm:: 18. mar 2023, 16:06:39

Ker že imam 2 kvalitetna stereo zvočnika, ju bom verjetno uporabil za front.
Sicer sta JAMO, in me skrbi kompatibilnost s centrom KLIPSCH.
To je še v luftu, ker JAMO-tov še nimam doma, razplet okoliščin.
Torej, če uspe, potrebujem še AV receiver, 2x bookshelf, 2x atmos, 1x center in 2x sub.

Kje se lahko nabavi SVS PB1000 ?
če že uspem kaj najt, je to SVS PB1000 pro za cca 1000 eur.
je pa na SVS strani akcija, 5% popusta, če vzameš 2 kosa.
A se to sploh lahko vnovči pri nas?

in torej sub Klipsch R-121SW se ne priporoča?
pa čeprav dobim 2 kosa za 800 eur.

HVALA Lp s
CoolerMaster_RC-590: asus_P7P55D-E, i5_760_2.80GH+ninja3, LC6650GP3_SGv2.3,
2x2GB_RAM, GeForce GTX 1050, SSD_Samsung_830_128GB, WD-green-2TB, Win7 ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sasoe ()

sasoe ::

Amdforce:: 20. mar 2023, 21:06:44

Če pravilno razumem, je za CENTER bolje vzet recimo kak 350 eur Klipsch RP-500C II (dva srednje/nizko tonca), kot 290 eur Klipsch R-30C (štiri srednje/nizko tonca).
saj že cena malce namigne, kateri je boljši, čeprav je v tem primeru razlika tudi zaradi letnika oz. dizajna.
Klipsch RP-600C je 377 eur.
Klipsch R-50C je 235 eur.
CoolerMaster_RC-590: asus_P7P55D-E, i5_760_2.80GH+ninja3, LC6650GP3_SGv2.3,
2x2GB_RAM, GeForce GTX 1050, SSD_Samsung_830_128GB, WD-green-2TB, Win7 ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sasoe ()

Brainstorm ::

SVS PB 1000 maš na amazonu za 529EUR + 27EUR poštnine, če je še kje ceneje ne vem. https://www.amazon.de/SVS-Verst%C3%A4rk...

@Amdforce si dobil čep iz pene zraven suba, si poskusil zamašit luknjo, kako se kaj takrat obnese pri glasbi?
Ker kolikor sem bral, naj bi bili zaprti kot je SV namenjeni bolj za glasbo, PB za filme. 1000 SV ima 12" zvočnik, 1000 PB pa 10".

R-800F za katere sem se prvo navdušil, na youtubu in forumih niso ravno najbolje ocenjeni, mogoče je res bolje vzeti malo manjše RP-6000F II za okoli 550EUR. https://www.klipsch.com/products/rp-600...

Zgodovina sprememb…

sasoe ::

ker bom (nekoč) imel 2 suba, kaj pa če bi bil en 10" SVS PB-1000, ta drug pa 12" SVS SB-1000 ?
CoolerMaster_RC-590: asus_P7P55D-E, i5_760_2.80GH+ninja3, LC6650GP3_SGv2.3,
2x2GB_RAM, GeForce GTX 1050, SSD_Samsung_830_128GB, WD-green-2TB, Win7 ...

sasoe ::

a se lahko "poguljufa", in se za par ATMOS zvočnikov namesto
581,00 EUR ... RP-500SA II ali
319,00 EUR ... R-40SA
vzame
222, 00 EUR ... Klipsch R-40M (ali R-50M, cena je ista)
CoolerMaster_RC-590: asus_P7P55D-E, i5_760_2.80GH+ninja3, LC6650GP3_SGv2.3,
2x2GB_RAM, GeForce GTX 1050, SSD_Samsung_830_128GB, WD-green-2TB, Win7 ...

Amdforce ::

Brainstorm je izjavil:

SVS PB 1000 maĹĄ na amazonu za 529EUR + 27EUR poĹĄtnine, Äe je ĹĄe kje ceneje ne vem. https://www.amazon.de/SVS-Verst%C3%A4rk...

@Amdforce si dobil Äep iz pene zraven suba, si poskusil zamaĹĄit luknjo, kako se kaj takrat obnese pri glasbi?
Ker kolikor sem bral, naj bi bili zaprti kot je SV namenjeni bolj za glasbo, PB za filme. 1000 SV ima 12" zvoÄnik, 1000 PB pa 10".

R-800F za katere sem se prvo navduĹĄil, na youtubu in forumih niso ravno najbolje ocenjeni, mogoÄe je res bolje vzeti malo manjĹĄe RP-6000F II za okoli 550EUR. https://www.klipsch.com/products/rp-600...


Ĺ˝al ne, sem to naredil pri prejĹĄnjih subih, pa se mi je za filme bolje obneslo brez penice, tako da pri svs nisem niÄ testiral.
Naredi pa za moje pojme ogromno razliko 1 vs 2 suba. Raje dva dobra bolj ĹĄvoh suba kot en moÄan.
Je pa pb1000 kar mrcina, samo grd ko....
Ampak meni služita odlično za filme, kar je 99% uporabe, glasbo streamam potem preko tidala le na stereo, sub ni potreben, ker imata towerja 8" membrane.
Svs sem takrat kupil pri avplanet, kateri je uvoznik za slo, ampak je dokaj nefleksibilen, sem spraševal za svs kable pa mi je vztrajno ponujal neke druge iz zaloge, sem obupal.
Klipsche pa ja, en izlet do gradca do electronic4you in imas top cene.

sasoe je izjavil:

Amdforce:: 20. mar 2023, 21:06:44

Če pravilno razumem, je za CENTER bolje vzet recimo kak 350 eur Klipsch RP-500C II (dva srednje/nizko tonca), kot 290 eur Klipsch R-30C (štiri srednje/nizko tonca).
saj že cena malce namigne, kateri je boljši, čeprav je v tem primeru razlika tudi zaradi letnika oz. dizajna.
Klipsch RP-600C je 377 eur.
Klipsch R-50C je 235 eur.


Absolutno, center je praktično najpomembnejši zvočnik glede dialoga in določenih efektov, tako da je opazno če gre lahko dovolj nizko, crossover se nastavi temu primerno potem.
Če boš kupoval kaj rabljeno, pa na hifishark najdeš vse👍

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Amdforce ()

TOP ::

Kaj mislite bi lahko dal Kef Q150 za zadnje zvočnike ali niso primerni,ker vem da so morda bolj za stereo za glasbo.Hvala

damirj79 ::

Lahko

Zvezdica27 ::

lp,

že par let tu pametujem (občasno), ukrenil pa nisem še nič. Zdaj pa sem prenovil spodnji štuk, pobrusil parket in iz stene populil pripravljene 5.1 kable. Ne bo kablov, ker bo samo (dober) stereo.

Zdaj pa mi boste konkretno pomagali.

1. Ojačevalec bo all-in one stereo. Pioneer sx-30 ali eden od malih stereo AVR marantzev - torej mali stereo AVR + DAB. Je še kaka opcija ali sta ta dva edina? Nočem in ne bom imel ta velike komponente, razen če mi en reče, da je to to in je to res to. Zdaj imam Denon avr x1000. Ta nakup bo zadnji, ker dokler dela... vem, da sem najbolj ugodne čase že zamudil, a vsaj tega res ne bo zmanjkalo...

2. zvočnike. Iščem dobre srednji rang ali višji srednji rang bookshelf zvočnike (v sili tudi samostoječe, imam tudi zdaj). Rad bi kupil rabljeno v rangu 300-400e za par. 500 max, če me res sezujejo. Raje manjše kot glomazne. Lahko mi dajete tudi linke novih, pa bom jaz kupil rabljeno. Kar potrebujem je vnaprejšnji izbor zvočnikov iz zadnjih 5 let, da se ne iščem - kateri so najboljši oz. best buy oz. priporočljivi bookshelfi za muziko, tv, igre in ojačevalec, ki ni višek kvalitete, bo pa all-in one predvajalnik vsega živega. Predvsem naj bodo dobri pri srednji glasnosti. Brez no name firm, razen če me prepričate. Konkretno me torej zanima - če Klipsch, kateri točno Klipsch? Če KEF, kateri KEF... saj razumete. Sem bolj pristaš hard rock glasbe, a poslušam tudi jazz, rad imam nizke srednje tone, nočem ekstremnih basov.

hvala,

zz

damirj79 ::

DAB je res nujen? Po mojem preživiš brez v času internet radijev in streaming servisov. DAB tudi po novem neke kvalitete ne nudi več, ga poseka 3/4 internet radijev.

Zvezdica27 ::

bi imel... vseeno je nekaj v navadnem radiu + DAB je prihodnost

zz

damirj79 ::

S tem ko misliš na AVR je to zaradi HDMI vhodov za TV?

streki ::

Poglej še Denon RCD 11..DAB,cd,streamer...;)

Zvezdica27 ::

ja, zaradi filmov, tv...

ampak prioriteta so zvočniki, tu pomagajte. Točno mi dorečite meje (serije zvočnikov), kar je gled en azahtevano. To rabim.

zz

damirj79 ::

Focal Aria 906. Če pobrskaš naokoli ( predvsem po francoskih trgovinah) jih najdeš za 400-500€.

Darko! ::

Evo za vsak slučaj, če ti ne rata dobit Focalov znotraj budgeta:


Saj niso tooook veliki, pa še znotraj budgeta so, na sekond hand marketu:



S ta pravim ferštom, pivom v roki in mal domišljije, bodo čist zares zelo blizu:


8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Darko! ()

damirj79 ::

Zvezdica27 je izjavil:

ja, zaradi filmov, tv...

ampak prioriteta so zvočniki, tu pomagajte. Točno mi dorečite meje (serije zvočnikov), kar je gled en azahtevano. To rabim.

zz


Glede ojačevalca pa... good luck, vse opcije si že sam naštel. DAB je limita. Če si lahko brez DAB in radija, potem je opcij več. Konec koncev pa lahko tudi na običajen ojačevalec priklopiš HDMI CEC-ARC konverter. Edini pazi, da imaš na TV nastavitev prekodiranja v PCM, ker sicer lahko v določenih DRM vsebinah ostaneš brez zvoka.

Zvezdica27 ::

no go. raje počakam še par let in zdržim s sedanjim. Naslednji AVR bo all-in-one stereo ali pa ga ne bo. Sanje o ne vem čem in gramofonu gredo v zgodovino. I am going digital.

Rabim samo nasvet za zvočnike. Kaj razen focal nimate nasvetov?

zz

damirj79 ::

AVR bo še kar nekaj let škatla, kot jo imaš zdaj. Manjša ne bo. Če se zadovoljiš brez dinozaver tehnologije (številnih analognih vhodov, analogni FM, DAB ipd) potem Bluesound powernode je to kar iščeš, majhna škatla z možnostjo priklopa na TV, 2(.1) stereo, škoda samo ker nima nobene opcije RoomEQ, kar bo počasi must-have, sploh za vse, ki nimamo možnosti idealnih postavitev zvočnikov. Sicer pa pač Pioneer SX-S30.

Focal je po mojem top izbira za tvoj cenovni rang, če trofneš znižanje, ki ga trenutno ni. 1000€ za njih pa pač tudi jaz ne bi dal. V tem rangu Elac DBR-62. Ampak meni se ni tako dopadel.

Zvezdica27 ::

dobro, damir, hvala.

Daj mi še kak link od kake francoske štacune, trenutno so novi 800e par, ampak ja, 500 za njih bi dal, reviewi so top. Trenutno so rabljeni 500/par

Kar se tiče AVR: če ne bodo manjšali škatle, pač mojega denarja ne vidijo. Bom pa kupil rabljen Marantz (manjša škatla) ali Pioneerčka (nižja komponenta).

Powernode je no go, kajti jaz potrebujem 3 hdmi vhode: PC, Neo (TV) ter PS5. Mimo tega ne morem.

zz

Likalnik ::

načeloma ne rabiš 3 hdmi izhodov...vse to je dovolj v TV-ju (kateri jih pa ima že skoraj vsak)
Neo in PS5 lahko priklopiš preko HDMI direktno v TV in boš vseeno dobil zvok iz zunanjih zvočnikov.

Kaj pa Klipsch zvočniki: recimo: https://www.av-planet.si/trgovina/avdio... če iščeš bookshelf

damirj79 ::

Za Focal Aria trenutno ni nobene ponudbe v tem rangu. 800€ je trenutno najmanj.
https://www.fnac.com
https://www.futureland.fr
https://www.ldlc.com

Najbolj pa pride po mojem:
https://www.homecinesolutions.fr
Focal Aria dark ebony je ponavadi večkrat zelo znižan.


HDMI naprave pustiš priključene na TV, powernode pa na TV prek HDMI ARC priklopiš. Ampak ja, te razumem, vem kaj misliš. Lahko ti pomaga še HDMI stikalo s CEC funkcijo, da lahko tudi z daljincem TV izbiraš med priključenimi HDMI napravami..

streki ::

Na bolhi imaš Monitor Audio RX6.;)

TOP ::

Ja zdej sem pregledal mal dimenzije zvočnikov in opazu,da je Kef Q150 mal prevelik,globina je prevelika,zato se oziram za zadnje zvočnike na Klipsch R-41M,ki je globina 10 cm manj od Kefa in bi ga lažje montiral na zid.Kaj menite.Hvala

Darko! ::

TOP je izjavil:

Ja bom še skiciral kako izgleda.


Damirju si obljubil,
papir ti šenkam jaz.

Vriši vse kar maš v sobi in kako si si zamislil stvari.



Sprintaš, skiciraš s svinčnikom, skeniraš ali fotografiraš in objaviš.
Škodit ne more, razen, da si boš vzel cajt za džabe, brez obljube željene rešitve.

:) Jebiga ga. Cajti so kaotični.

damirj79 ::

TOP je izjavil:

Ja zdej sem pregledal mal dimenzije zvočnikov in opazu,da je Kef Q150 mal prevelik,globina je prevelika,zato se oziram za zadnje zvočnike na Klipsch R-41M,ki je globina 10 cm manj od Kefa in bi ga lažje montiral na zid.Kaj menite.Hvala


https://www.audiosciencereview.com/foru...

Jaz bi jih preskočil. Za nižjo ceno in boljše dobiš npr argon Audio Alto 5 ali Paradigm Monitor Atom SE

TOP ::

Kako prilimam gor sliko.Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

TOP ::

Mi nikako ne uspe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

Darko! ::

TOP je izjavil:

Kako prilimam gor sliko.Hvala


tko:

greš na https://imgbb.com/
start uploading
upload




z miško se postaviš na sliko
klikneš, da se odpre v novem oknu
grepš na njo, desni klik
kopiraj povezavo do slike

neseš v post
prilepi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Darko! ()

TOP ::

https://ibb.co/xSrMMc0
Upam,da sem prav naredil.Hvala za vso pomoč.

damirj79 ::

Odlično je. Ampak neugodno za neke pametne škatle za surround. Ostajam pri kar sem napisal že prej.

TOP ::

Tiste 2 kvadratka na sedežni sem narisal kako bi jaz dal zvočnike,kaj vi menite.Imaš morda še kakšne zvočnike v misli ki bi jih lahko pri nas dobil.Hvala
««
35 / 38
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvočni sistem 2.1 - primerjava kaj kupiti

Oddelek: Zvok in slika
333620 (1467) Darko!
»

Kateri Soundbar - je vredno nakupa? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
22351456 (17826) naruto2
»

Stereo sistem za kvaliteten zvok

Oddelek: Zvok in slika
295963 (2646) Likalnik
»

Hišni kino Onkyo HT-S5805 da/ne?

Oddelek: Zvok in slika
253937 (3092) neo5468
»

Zvočniki in receiver (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8319394 (17104) car100

Več podobnih tem