» »

Pokvarjene testenine

Pokvarjene testenine

robcek23 ::

Je varno jest jajčne testenine, katerim je potekel rok pred 1letom in 2 mescema?



Pred nekaj meseci sem jih pojedel, pa sem šele kasneje opazil da je rok potekel. Je to za stran vržt ali ne-kaj je kvarljivega?

next3steps ::

Če ti po mescu dni ni nič ....
Rok uporabe je tam zato, da se proizvajalec zavaruje. Ne pomeni nujno, da živilo ni več užitno.

OldSkul ::

To je že kar nekaj čez rok, vrzi stran.

connel ::

In kaj če je? Prav nič ni narobe z njimi.

FTad ::

Ja ce si jih enkrat vmes ze jedel in so bile pred tem normalno se v vrecki zapakirane in shranjene nekje v omarici, potem verjetno ni bilo panike.

Ce jih bos naslednjic jedel, ti bo verjetno placebo efekt in se ti bo zdelo, da bos vsak cas vse pobruhal, ceprav pravis, da ko si jih prvic nevede jedel, ti ni bilo hudega.

Sicer pa, za tistih 1-2€ za vrecko makaronov ne bi tvegal prebavnih motenj ;)

Invictus ::

To je suha hrana, itak ni nič narobe.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Unknown_001 ::

Kaj točno piše?

Najbolje porabiti do?

Ali piše porabiti najkasneje do...

Je razlika.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Ganon ::

Unknown_001 je izjavil:

Kaj točno piše?

Najbolje porabiti do?

Ali piše porabiti najkasneje do...

Je razlika.


Si mislil "uporabno do" in "uporabno najmanj do".

impre ::

Za koliko kg se tu gre?8-)

Unknown_001 ::

Ganon je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Kaj točno piše?

Najbolje porabiti do?

Ali piše porabiti najkasneje do...

Je razlika.


Si mislil "uporabno do" in "uporabno najmanj do".


Imaš več tega. Ni nekega standarda, zapis pa lahko pomeni nekaj drugega. Recimo datum lahko pove do kdaj je kakovost živila še zagotovljena, po tistem pač še ne pomeni da je pokvarjeno, le ne bo več istega okusa / arome / ... To je kakšen sladkor itd. To živilo je po preteku datuma še vedno užitno le ne bo tako dobro kot sveže.

Dočim pri pokvarljivih živilih kot so jajca, razne majoneze, itd pa se piše datum po katerem ob predpisanem režimu hranjenja ni več zagotovljeno varno uživanje. Normalno ne bo magično hrana ob polnoči postala pokvarjena ampak po tistem datumu užiješ živilo izključno na lastno odgovornost.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

FTad ::

Saj za jajca lahko enostaven test naredis: ce lebdijo v loncu vode, so za stran, sicer komot pojes, pa tudi ce je ze rok vsaj en mesec mimo :)

Unknown_001 ::

FTad je izjavil:

Saj za jajca lahko enostaven test naredis: ce lebdijo v loncu vode, so za stran, sicer komot pojes, pa tudi ce je ze rok vsaj en mesec mimo :)

Hočeš rečt če plavajo? Če se pokonc postav ampak vseeno tika dno potem je še ok. Je pa to navadno šele pri jajcu starem en mesc. Sicer še vedno lahk povohaš. Ko pa plava... throw dat shite away!
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

FTad ::

Unknown_001 je izjavil:

FTad je izjavil:

Saj za jajca lahko enostaven test naredis: ce lebdijo v loncu vode, so za stran, sicer komot pojes, pa tudi ce je ze rok vsaj en mesec mimo :)

Hočeš rečt če plavajo? Če se pokonc postav ampak vseeno tika dno potem je še ok. Je pa to navadno šele pri jajcu starem en mesc. Sicer še vedno lahk povohaš. Ko pa plava... throw dat shite away!


ja tako sem mislil.

tikitoki ::

Pojdi na urgenco, mogoce te se resijo.

vostok_1 ::

Moj bog, to pa se ni za zajebavat. V survival manualu sem prebral, da po zaužitju starih testenin moraš spit liter bencina. 100 oktanski ima večji zdravilni učinek kot pa 95. Teci na črpalko.





Seriously ej. Kake.
Testenine so suha roba in razen okusa, če so zaprte vrjetno so dobe še kakih 50 let. Idealna post-apokaliptična hrana.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

IL_DIAVOLO ::

Stran to vrži, to ni več užitno. Kako lahko to ješ fuj

mojsterleo ::

Nekje najslabše kar se ti lahko zgodi je, da testenine ne bodo preveč dobrega okusa.

korenje3 ::

sem že probal. nevarno ni, je pa problem ker bodo trdi po kuhanju.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Paul30 ::

korenje3 je izjavil:

sem že probal. nevarno ni, je pa problem ker bodo trdi po kuhanju.


Pol pa kr cele pojej pa bo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Paul30 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kuharija,... oziroma kaj jeste? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13317550 (15254) Unknown_001
»

postarana hrana (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6713603 (11364) imagodei
»

Stroški hrane (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14328909 (22426) Alamar
»

Kupil pretečeno živilo.

Oddelek: Loža
293415 (2471) imagodei

Več podobnih tem