» »

Rudarjenje kriptovalut, ce je elektrika zastonj

Rudarjenje kriptovalut, ce je elektrika zastonj

TheBlueOne ::

Pozdravljeni,

ali lahko kdo oceni, koliko bi se dalo sluzit, ce bi bilo na voljo 5KW elektricne energije, ki je brezplacna? Kaksno internetno povezavo se potrebuje, ce se konstantno kuri 5KW energije.

Pred casom smo delali koncept mobilne elektrarne, ki se nam ni izsla zaradi papirologije. Pred kratkim sem imel preblisk, da bi morda lahko elektriko sproti porabil za rudarjenje, kar bistveno olajsa biroktaski napor.

Hvala za info...

OrkAA ::

En hiter google search pove, da v 5 kilovatov spravis 4 take masine - https://www.amazon.co.uk/Tanli-ASIC-Pro...

Glede na kalkulator ti to prinese $2k na mesec pod pogojem, da za elektriko ne placujes nic - https://www.cryptocompare.com/mining/ca...

Gre seveda za bitcoin mining, ki je najzahtevnejsi. Ne vem kaksna je situacija z drugimi valutami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OrkAA ()

AndrejS ::

To je isto , kot da bi vprašal koliko bom zaslužil, če vsaki teden kupim loto listek.

TheBlueOne ::

Ni isto kot loto listek, ker rudarjenje kolikor mi je znano ni zmagaj ali izgubi ampak variira. Pac razmisljam, ker bi lahko bila zaimiva alternativa za tiste, ki niso uspeli legalizirati raznih elektrarn. In glede na to, da je elektrika praviloma odlocujoci faktor se mi zadeva ne zdi nesmiselna.

Iz tega, kar je napisal OrkAA se nekako vidi, da se investicija v PSU vrne v ca. pol leta, ce je elektrika zastonj.

shintaro ::

go for it, samo ne krast elektriko k to je brukica velka

i33a ::

Pozdavljeni, tudi jaz imam na voljo nekaj zastonj elektrike (je ne kradem, brez skrbi).
Ne morem uporabiti ravno nekih pretirano hudih mašin za rudarjenje, ki bi zasedle pol sobe. Razmišljam pa o nakupu oz. da bi sestavil nek stacionarni računalnik, ki bi lahko rudaril 24/7.
Kriptovalute spremljam že nekaj časa in sem nekaj tudi že investiral. Tokrat pa bi investicijo usmeril v strojno opremo (ki neglede na morebiten "pok balnočka" ne bo izgubila vse vrednosti).
Zanima me v koliko časa cca bi se mi investicija lahko povrnila? Poleg tega me tudi zanima katero valuto bi bilo najbolj smiselno rudariti? (Bitcoin zaradi velike zahtevnosti in navala najbrž ne?).

goranzaric ::

i33a je izjavil:

Pozdavljeni, tudi jaz imam na voljo nekaj zastonj elektrike (je ne kradem, brez skrbi).
Ne morem uporabiti ravno nekih pretirano hudih mašin za rudarjenje, ki bi zasedle pol sobe. Razmišljam pa o nakupu oz. da bi sestavil nek stacionarni računalnik, ki bi lahko rudaril 24/7.
Kriptovalute spremljam že nekaj časa in sem nekaj tudi že investiral. Tokrat pa bi investicijo usmeril v strojno opremo (ki neglede na morebiten "pok balnočka" ne bo izgubila vse vrednosti).
Zanima me v koliko časa cca bi se mi investicija lahko povrnila? Poleg tega me tudi zanima katero valuto bi bilo najbolj smiselno rudariti? (Bitcoin zaradi velike zahtevnosti in navala najbrž ne?).


gtx1060 manjša poraba ali r9 280x večja poraba kopa ena kartica okoli 1,5€ zcash kopaš equihash algoritem

i33a ::

Poraba mi niti ni bistvena, ker je elektrika (v nekih normalnih količinah) v mojem primeru zastonj.
Če rudarim zcash torej dobim cca 1.5€ na dan ali je bilo mišljeno kako drugače?
(V tem primeru, bi se investicija povrnila v cca. enem letu, če dam za mašino 500€)?

goranzaric ::

i33a je izjavil:

Poraba mi niti ni bistvena, ker je elektrika (v nekih normalnih količinah) v mojem primeru zastonj.
Če rudarim zcash torej dobim cca 1.5EUR na dan ali je bilo mišljeno kako drugače?
(V tem primeru, bi se investicija povrnila v cca. enem letu, če dam za mašino 500EUR)?


Mišljeno za eno kartico dnevni donos.

cena se lahko giblje odvisno od vrednosti ki raste in pada

moja R9 280x

Zgodovina sprememb…

Assass1n ::

Koliko pa ti požre ena taka kartica W iz vtičnice. Imam 2 in bi zminal neko malo število kovancev če slučajno naraste :) ampak elektriko plačujem sam.
Isto sem storil leta 2013 in sem zminal en LTC ampak sem na žalost denarnico sformatiral, ker je bil takrat ta litecoin vreden 7€ in nisem niti pazil nanj. stupid me :)
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

i33a ::

Našel sem stran https://whattomine.com. Na kateri ti avtomatsko izračuna pričakovane profite.
So izračunane števlike realne? In ali je poleg cene grafične kartice kak večji strošek še pri ostalih komponentah? (Če izvzamemo elektriko).

Machete ::

Odvisno kaj sestaviš. Matične in dobri PSUji niso ravno zastonj. (+ ram, frejmi, kablovje)
Hlajenje spomladi, poleti? KO daš kartico zraven kartice se začnejo greti neprimerno bolj, kot če je sama. Ko ti kaj crkne izpad ni prijeten etc.. Imaš prostor z netom itd.. Ne more bit miner v dnevni npr., ker z njim ni za živeti.
Plus what to mine varira dnevno oz. vsako uro, saj je profitabilnost odvisna od težavnosti in cene. Tako, da vseeno rabiš eno svojo strategijo. Nekaj kar danes namajnaš za 2$ na dan, je lahko čez eno leto 40$, ko ceno odleti v nebo.
Menjavanje med pooli in kovanci pa je smotano. Ena varianta je nicehash oz. podobno, kjer ti avtomatsko preklaplja med algoti in to računsko moč v bistvu prodajaš v zameno za BTC..
Malo si vrži na papir številke, plan itd.. Ni se za zalete, ker je opcija tudi kupit crypto in ga vrtet po borzah.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

bigbada ::

Mi sploh ne rabimo ogrevanja v poslovalnici, je izklopljeno ker nam mining rig greje vse sobe :) Drugače pa požre okrog 50EUR elektrike na mesec. Okrog 600EUR pa je profita na mesec. Mina se eter. Noter je 6x 1070 gtx pa 1000W napajalnik je čist dovolj pa en SSD disk pa 4gb rama. Pa 6 riserjev. Matična pa je msi a270pro, podpira m2. Pa v kleti še imamo deset rigov. Šiba denar, to je zdaj biznis, pa vsi bi radi imeli to. V naši poslovalnici je kar veliko zanimanje za te rige. Baje se bodo grafične kartice po novem letu zelo podražile. Jih kar primanjkuje in jih je težko dobiti. rx580 še težje kot 1070-ke Sam mi v večini rigov uporabljamo 1070-ke ker rx580 požrejo več energije pa še flashati moraš bios če je kaj narobe. Pa hash je manjši dolgoročno in se ne splača, čeprav so cenejše grafične. Pri gtx1070 dosežemo nekje 30-32 hasha na grafično :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bigbada ()

i33a ::

@Machete: Prostor kjer bi imel to postavljeno je soba v kateri tudi spim in občasno delam.
Postane zadeva tudi z le eno grafično kartico prehrupna, prevroča za normalno "sobivanje"?

Assass1n ::

Obremeni grafično na 100% naprimer s furmark za 10min pa oceni, da pri takem šundu spiš.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

dvince ::

Da ne odpiram nove teme;
razmišljam o nabavi mining riga, ampak sem neodločen kaj sestavit, da bo profitabilno vsaj naslednjih 6 mesecev (dokler se mi ne povrne investicija).
Varjanti sta dve:

1. 8×RX 470 4Gb (navite, underclockane - Ethash 28mhs/GPU-skupno ~220mhs). Cena komplet z vso opremo je 2800EUR.

2. 6× Geforce GTX 1070 8Gb(navite, da bo lavfalo stabilno +100core /+650Mhz Memory). Tu bi prišla cena 3200EUR.

Sem malo računal profite in pri 1070 je nekje donos 10% večji pri rudarjenju Equihash/Lyra2RE coinov ali preko nicehasha.
Samo zanima me kako bo drugo let trend rudarjenja: Equihash/Lyra2RE vs. CryptoNight/Ethash.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dvince ()

Ankha ::

Pozdravljeni, Ali bi kdo bil mi pripravljen pomagati programsko vzpostaviti mining. Imam namreč 8gb rama, procesor intel I3, SSD DISK 120gb, matično ploščo ASROCK H81PRO BTC R 2.0 nameravam pa še kupiti 1000w napajalnik in 3x ASUS GeForce GTX 1070 DUAL grafične kartice. Rudaril bi ZEC.
Hvala za pomoč.

xda develope ::

Bi rekel da si zamudil vlak.

Ankha ::

Zakaj? Prosim za obrazložitev, da vem če lahko naredim kaj drugače.

TOP ::

Preberi mal imaš kar nekaj tem,si se spomnu mal prekasno se ne splača.

FX6300B ::

splača se.. samo če že imaš grafe, da bi jih šel prav zato kupovat se trenutno ne splača, se je mal več kot pol leta nazaj..
predlagam ti da prodaš matično, saj bo da boš dobil ves denar nazaj trajalo zeloo dolgo, potem pa vrjetno nebo več profita od teh grafičnih
May the force be with you!

svedr ::

Splača se. samo sedaj ne bo investicija povrnjena v 6 mesecih, ampak v enem letu.
Ankha, jaz ti lahko pomagam


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Etherum mining (rudarjenje) (strani: 1 2 3 460 61 62 63 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
3108479203 (87934) Jagdpanter
»

Nvidia poziva k odgovorni prodaji grafičnih kartic vsled kriptovalut (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
7222002 (17665) snow
»

Čedalje več okuženih računalnikov rudari kriptovalute (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
5421211 (16858) krneki0001
»

Bitcoin najviše po balonu iz leta 2013

Oddelek: Novice / Kriptovalute
3811965 (8671) jype
»

Litecoin (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
747128692 (66419) -žiga-

Več podobnih tem