» »

Pregledovanje plinskih štedilnikov

Pregledovanje plinskih štedilnikov

JebatGa ::

Pozdravljeni. Imam nekaj vprašanj. Danes je mojo mami obiskal letos že tretji različen pregledovalec plinskih štedilnikov. Vsako leto prideta vsaj dva različna in težita da je treba te štedilnike pregledat, drugače bodo povedali zavarovalnici in če pride do nesreče oni ne izplačajo odškodnine. Nikoli se ne najavijo predčasno in ko jih odsloviš začnejo takoj grozit z zavarovalnico in da jih moramo pustit v hišo, da pregledajo plinsko bombo in vse cevi, ter štedilnik. Mami na dve leti menja vse cevi in tesnila.

Pri tašči, ki živi v bloku že 20 let in ima prav tako plinski štedilnik, še nikoli niso ne poklicali ne prišli na obisk. Danes je rekel gospod, da to ne delajo ker jih ne morejo kontaktirati in niso nikoli doma. Na vprašanje zakaj ne pokličejo nje preden pridejo je odgovoril, da v vaseh je zmeraj nekdo doma. Starša sta starejša in občutek imam kot da jih hočejo izkoristiti. Imam prav?

Torej zanima me ali je kakšen zakon, ki določa preglede plinskih štedilnikov? Kako to da ne pregledujejo vseh, ampak samo nekatere? Res zavarovalnica ne bo izplačala odškodnine v primeru nesreče?

Hvala za odgovore.

harvey ::

Torej zanima me ali je kakšen zakon, ki določa preglede plinskih štedilnikov?

Tovrstno pregledovanje je en navaden hoax.

Celje, 20. 1. 2014 - V Energetiki Celje, javno podjetje, d.o.o., smo v zadnjih dneh (podobno kot lani marca) prejeli več klicev občanov z vprašanji o obveznosti pregleda plinskih naprav. V zadnjih dneh jih je namreč po njihovih besedah obiskal serviser, ki naj bi izvajal redni letni pregled plinskih naprav in proti plačilu opravil določene storitve, povezane s plinskimi napeljavami.

Ker takšni vzdrževalni letni pregledi niso zakonsko predpisani, pozivamo občane, naj bodo previdni in naj v takšnih primerih od oseb, ki želijo vstopiti v njihove domove, zahtevajo, da jim pokažejo ustrezno pooblastilo za izvajanje vzdrževalnih del ali drug dokument, iz katerega bo razvidno, za kakšen servis gre.

http://www.energetika-ce.si/vsebina-nov...
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Machete ::

Jup. Scam iz avijona.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

kurjač ::

Mama naj pove mojstru, da je štedilnik na plin zamenjala za električnega in mu zaželi lep dan.:)

matobeli ::

Bo prišel pa serviser z drugo kapco in majčko: "Je potrebno pa električnega vsaj 2x letno pregledovati, ker ima še pečico. Plin vsaj zavohaš ko začne spuščat, za elektriko pa nikoli ne veš koliko $$$ ti odplava v zemljo. Sploh bi moral bit temeljit pregled vsakič ko gre voda iz makaronov čez, elektrika pa voda se res ne marata!" :))

mmcmmc ::

To so pri nas tudi ne vem koliko let okoli hodili. In je materi celo enkrat plinski štedilnik zajebal, da je samo en gorilnik delal. Pa vedno kar takoj v hišo, nič dober dan, jaz sem ta pa ta. Samo navali narode.

Pa me je dobil enkrat samega doma pa je že bil napol v hiši pa sem ga odslovil: "Ja, nam pa en drug dela servis. Zlomka, pa ravno prejšnji teden je bil tu. Kaj češ. Adijo." Pa je človek bil tako užaljen kot da bi mu zavrnil transplantacijo ledvice.

Scaramouche ::

JebatGa je izjavil:

Pozdravljeni. Imam nekaj vprašanj. Danes je mojo mami obiskal letos že tretji različen pregledovalec plinskih štedilnikov. Vsako leto prideta vsaj dva različna in težita da je treba te štedilnike pregledat, drugače bodo povedali zavarovalnici in če pride do nesreče oni ne izplačajo odškodnine. Nikoli se ne najavijo predčasno in ko jih odsloviš začnejo takoj grozit z zavarovalnico in da jih moramo pustit v hišo, da pregledajo plinsko bombo in vse cevi, ter štedilnik. Mami na dve leti menja vse cevi in tesnila.

Pri tašči, ki živi v bloku že 20 let in ima prav tako plinski štedilnik, še nikoli niso ne poklicali ne prišli na obisk. Danes je rekel gospod, da to ne delajo ker jih ne morejo kontaktirati in niso nikoli doma. Na vprašanje zakaj ne pokličejo nje preden pridejo je odgovoril, da v vaseh je zmeraj nekdo doma. Starša sta starejša in občutek imam kot da jih hočejo izkoristiti. Imam prav?

Torej zanima me ali je kakšen zakon, ki določa preglede plinskih štedilnikov? Kako to da ne pregledujejo vseh, ampak samo nekatere? Res zavarovalnica ne bo izplačala odškodnine v primeru nesreče?

Hvala za odgovore.


upam da snema z telefonom in potem bomo vidli ali se bo upal stopiti not...

gruntfürmich ::

pregled štedilnikov? a so zmešani? pri nas tega nobeden ne počne, še pred leti ko je mat sama poklicala serviserja sem jo napizdil zakaj to dela.
naslednjič raje bodi zraven in možakarju zagrozi naj vrne stroške za nazaj in ga nato brcni čez prag.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Mehmed ::

Op, sleherni obisk na domu, ki ga nisi sam narocil je nateg.
Izumili bodo neko napako in se ponudili da jo odpravijo ali te pa enostavno oropali, ko ne gledas.
Vsi od preverjanja plina, trdote vode ali pa merjenja pritiska. Sklicevali se bodo na upravnika, drzavo, elektro, plinovod, sosede, karkoli jim tist trenutek daje vtis avtoritete.
In na starejsih to deluje, ker so iz casov, ko se je skakalo na ukaz pa tega sranja ni bilo tok.
Enostavno jim ponavljaj; ce ni napovedan obisk je lopov. Ker bo vedno res.

MIHAc27 ::

Sej je Mehmed čist prav povedal. Ko smo mi rabil serviserja smo ga mogli poklicat. Sami ne hodijo naokol.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Indukcijske kuhalne plošče (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7717831 (4918) kuglvinkl

Nakup Štedilnika iz Italije , kako ga dobiti v Slovenijo ?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6212697 (10814) bluefish
»

osvetlitev brunarice

Oddelek: Loža
396313 (4348) nurse013
»

kuhinjski aparati

Oddelek: Loža
243344 (2864) heero
»

Plin vs. steklokeramika vs. indukcija,... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13135030 (30508) amigo_no1

Več podobnih tem