» »

Samolepilni trak - debelejša pena

Samolepilni trak - debelejša pena

matobeli ::

Zdravo,

se da kje dobit samolepilno peno, taka črna ki se dostikrat uporablja v elektorniki. oziroma enaka se uporablja za izolacijo toplovodnih cevi.
Rabil bi debelino cca 3-4mm in lepilo na obeh straneh. Lahko trak, plošča...

Rabim za par PCBjev prilimat na ravno površino (plastika), pini mi štrlijo tudi 2-3mm na spodnji strani.

steev ::

Mogoče kako (avto)akustično peno. Samo te imajo ponavadi samo na eni strani lepilo.
:|

matobeli ::

Sej, glavni problem je dobit dvostransko, pa da je še vedno penica.

Imam enostransko peno in imam dvostranski trak, ki pa je bolj gumast in ne tako debel.
Sicer pa ravno testiram če bo lepilni trak tudi ok. Sicer ima zaradi pinov manjši površino kjer prime, in vse je malo postrani, ampak mogoče pa bo ok.

kozmy ::

matobeli ::

IL_DIAVOLO ::

matobeli ::

ne, more bit mehko.

Sicer rabim kmalu, zato ebay ni prišel v upoštev, ampak sem skočil pogledat pa sploh ni neke lepe izbire.

Rabim tole:
https://www.ebay.co.uk/itm/2m-Double-Si...

Ampak je cena dobrih 12EUR skupaj z "oderuško" poštnino iz UK ;((

kar naenkrat nimam več tako hude potrebe po tej penci...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

r3dkv1c4 ::

V bistvu potrebuješ penasto dvostransko lepilo oz. lepilni trak.

Pojdi v Mavrico ali kaksno podobno trgovino.

Pobrskaj po 3M ponudbi.

matobeli ::

3M ima, oziroma, ga imam. ampak nisem našel takega ki bi bil res ustrezen. Večina je tistih belih iz trše pene, cca 2mm debeline. Rabim pa vsaj 3mm in mehko "gobo oziroma closed foam cell"

borisk ::

za montažo PCBja dobiš samolepilne distančnike, samo vstaviš v luknjo in potem vse skupaj prilepiš. kasneje lahko ploščo odstraniš/popraviš in natakneš nazaj na nosilčke. imajo v HTE in zagotovo tudi v ostalih trgovinah z elektronskim materialom.

Assass1n ::

Samolepilni armaflex trak za izolacijo cevi dobiš ga v merkurju, vodovodnih trgovinah in še kje. Debel je 3mm in močno prime. Če ga misliš kdaj odlepit ne bo šlo brez čiščenja z alkoholom. Zato daj spodaj kakšen drug trak jaz sem dal ponavadi kar moder ličarki trak (odporen na vlago) . Potem pa daj čez njega običajen dvostranski lepilni trak, dobi se kot penica in je debel 1mm. Rešeno :)
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

matobeli ::

Imam točno tega armafleksovega že doma :)

Sem na koncu kar rešil z dvostranskim M3 lepilnim (cca 1.5mm), dva sloja, prvi z izrezi okoli pinov, drugi pa potem čez celo. Zgleda da drži.
Škoda edino ker nisem prej videl tega predloga z ličarskim trakom, ker je res orenk močen.

Hvala vsem za predloge

kozmy ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kozmy ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Popravilo počenega stekla na telefonu

Oddelek: Mobilne tehnologije
1912843 (1085) dr.Akula
»

zamenjava ventilatorjev

Oddelek: Pomoč in nasveti
241777 (1263) radmannsdorf
»

Dvostransko lepilo za leplenje touch screen-a " digitizer-ja "

Oddelek: Pomoč in nasveti
123907 (3696) Nemixxx
»

HTC Desire - razbit ekran

Oddelek: Mobilne tehnologije
135663 (5180) halls
»

S čim zvočno izolirat ohišje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
828018 (5513) Kato

Več podobnih tem