» »

Nakup novega avta

Nakup novega avta

Temo vidijo: vsi
«
1
2

APPluk ::

Kolega je v postopku nakupa novega avtomobila. Gleda male/srednje križance, to do 20 000€, obvezno bencinar, ker dela samo 10km dnevno, je pa doma v hribih (breg, pa veliko ovinkov) zato verjetno kakšni 1.0 odpadejo, 4x4 ni potreben. Rabljenega noče, ker saj veste kako je, mogoče kakšnega testnega s primerno ceno. Pa ne prosim omenjat osnovnih modelov za 20 jurjev, v ceno naj bo zajeta še oprema, takšna ki jo danes pričakuješ.

V izboru ima nekaj avtomobilov in me zanima kaj priporočate, glede na izbor oz. kaj drugega.
-Opel Mokka X 1.4 turbo 140KM -Opel Crossland X 1.2 turbo 130KM -SEAT Arona (ne vem kako je z motorjem) -Hyundai Kona (-II-)
-Suzuki Vitara 1.4 boostjet 140KM -Peugeot 2008 1.2 130KM -Suzuki SX4 S-Cross 1.4 boostjet

On gleda bolj proti Mokki X, žena proti Vitari oz. Crosslandu.

Prosim za celotno oceno: vozne lastnosti, kvaliteta, vzdrževanje,... ker navsezadnje kupujeta avto za naslednjih 10 let (tako sta imela prejšnji avto, kupjen nov, zdaj ima 100 000 km, nobenih večjih težav, kljub malo letno narejenimi kilometri hočeta imati nov avto)

Tilen ::

Zakaj enostavno ne kupita naslednika svojega trenutnega modela, če jima je ustrezal 10 let? Jaz sicer ne bi plačeval 20.000 EUR za 1.2 ali 1.4 motor. Ne glede na znamko.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

koyotee ::

Pa kaj sta nesposobna it na testno vožnjo? Noben normalen človek ne kupuje avta preko nasvetov na enem forumu preko drugega človeka, lol.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

hojnikb ::

Tilen je izjavil:

Zakaj enostavno ne kupita naslednika svojega trenutnega modela, če jima je ustrezal 10 let? Jaz sicer ne bi plačeval 20.000 EUR za 1.2 ali 1.4 motor. Ne glede na znamko.

in kaj je narobe z 1.4 motorjem ? da vec od sebe kot atmosferski 2.0
#brezpodpisa

APPluk ::

koyotee je izjavil:

Pa kaj sta nesposobna it na testno vožnjo? Noben normalen človek ne kupuje avta preko nasvetov na enem forumu preko drugega človeka, lol.

Saj sta že šla po salonih, pa se nekaj dogovarjela, dobila ponudbe. Nobeden se ne odloča glede na nasvetih na forum, ampak z njimi dobiš malo smernice, kakšna je kvaliteta izdelave -> vzdrževanje, kvarjenje, skratka stroški in podatki, ki jih ne dobiš v salonu, no vsaj čisto realnih ne ...

@Tilen imela sta citroena, xsaro picasso če se prav spomnim,v glavne jih ne delajo več, pa ni bil ravno presežek tehnologije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: APPluk ()

roCkY ::

Mazdo CX3 naj gresta tudi pogledat. Mazda je morda nekoliko samosvoja od daleč a je zelo premišljeno narejen avtomobil.

rosomah ::

suzuki vitara S 1,4 bj 4x4 bencin - poraba v letu in en dan 6,6l/100km (hrib - AC - mesto); drži se ovinkov k't klop (če ne pretiravaš zzeelloo!!); nad 1500 rpm ji ne zmanjka moči; lahko vodljiva (celo malo premehak volan?); uspešno blaži luknje; oprema skoraj ni da ni; zasneženi klanci: BP; udobje:7,8/10 :); servis samo eden; cca 200€ (všteto hramba in menjava gum); okvar zaenkrat ni; motor je zelo odziven (posebno nad 1500rpm); ni pa neki prestižen avto = trša plastika (brez čričkov) - kar se tega tiče sta mokka in crossland boljša (vozil oba), vendar za moj način vožnje je vitara boljša... tako nekako o tem....

Ganon ::

Dacia Duster. Naj gre na testno vožnjo.

bambam20 ::

APPluk je izjavil:

-Suzuki SX4 S-Cross 1.4 boostjet


Prosim za celotno oceno: vozne lastnosti, kvaliteta, vzdrževanje,...


Lahko samo za tega povem, ker ga je kolega lani kupil novega in pravi da je zadovljen. Sem se peljal kot sopotnik in moram rečt, da je vožnja udobna, zelo mi je všeč postavitev sredinske navigacije , odzivnost zaslona na dotik, zelo dobra razporeditev menijske strukture, odlična preglednost kamere za vzratno vožnjo, prostora dovolj. Poraba tam 7 litrov.

Me je presenetilo, da je bil prvi servis nekje 175EUR, kar se mi zdi za uradni servis poceni.

Pa avto lepo izgleda.

Za 20.000EUR po moje veliko avta in veliko opreme.

Ima celo aktivni tempomat( samodejno pospešuje in zavira.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

rosomah ::

bambam20 je izjavil:

APPluk je izjavil:

-Suzuki SX4 S-Cross 1.4 boostjet


Prosim za celotno oceno: vozne lastnosti, kvaliteta, vzdrževanje,...


Lahko samo za tega povem, ker ga je kolega lani kupil novega in pravi da je zadovljen. Sem se peljal kot sopotnik in moram rečt, da je vožnja udobna, zelo mi je všeč postavitev sredinske navigacije , odzivnost zaslona na dotik, zelo dobra razporeditev menijske strukture, odlična preglednost kamere za vzratno vožnjo, prostora dovolj. Poraba tam 7 litrov.

Me je presenetilo, da je bil prvi servis nekje 175EUR, kar se mi zdi za uradni servis poceni.

Pa avto lepo izgleda.

Za 20.000EUR po moje veliko avta in veliko opreme.
jap...podobno pri vitari.. s tem, da ima sx4 scross daljšo medosno razdaljo....

Ima celo aktivni tempomat( samodejno pospešuje in zavira.)


@rupsi
podobno vitara samo , da ima sx4 scross daljšo medosno razdaljo....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rosomah ()

Cowboy6 ::

Ganon je izjavil:

Dacia Duster. Naj gre na testno vožnjo.


Pridružujem se mnenju Ganona. Pri Dacia Duster so naredili velik korak in predlagam za testno vožnjo.
Tukaj naj bi bil moj podpis.

anketar ::

s-cross boosterja vzem vsaj premium opremo, da maš kamerco, pa če maš še s7 lahka navigacijo sygenic prek mirrorlinka furaš (1.0 je čist solidn motor za 10km še preveč)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: anketar ()

fikus_ ::

"je pa doma v hribih (breg, pa veliko ovinkov)"

Ne vzet težkega avtomobila, ker bo pozimi problem (razen če bo 4x4). Za pozimi si omisli ožje gume.

Sem vozil Fiat Sedici in je praktično enak kot Suzuki SX (ena tovarna na Madžarskem, različni motorji Fiatovi ali Suzuki, nekaj drugih malenkosti se razlikuje) in Dacio Duster. Duster je večji, bolj napihnjen, za vozit je pa bil Fiat Sedici precej boljši, boljši občutek na cesti, malo bolj trd, Duster premehak, občutek, kot bi "plaval na valovih".

Pa še to, odsvetujem razne 1.0, 1.2 in podobne motorje, ki so naviti, pozimi težje voziti, ker ali nima dovolj moči pri nizkih obratih, ali pa ima preveč moči pri optimalnih obratih in kolo zdrsne. Kljub razni elektroniki (esp in podobno) je še vedno potrebno imeti malo občutka za gas pedalu.

Kot so že svetovali, testne vožnje iz ožanje izbora vozil. Pomemben je nabor želja (velikost avta, velikost prtljažnika, . . . ) in na osnovi tega kriteriji. Ženska pa naj izbere barvo :D , ker mimo tega ne bo šlo.
Sedanji avtomobili so načeloma vsi dobri, malo napak, tako da velike razlike ni. V vsakem primeru pa lahko naletiš na škartni primerek avta.

Heavy ::

Mogoče če se rabi manjši avto, se vrže oko še na Suzuki Ignis (4x4).
#TeamFelix

m0LN4r ::

Zdaj je glih pravi cas za testno voznjo po snegu in hribih.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

TheBlueOne ::

Sedaj upam, da bo vse tocno ampak zadeva pri teh avtih je nekako taksna.
Suzuki SX4 je narejen na platformi, ki jo je razvil s Fiatom, Opel ima GMovo osnovo. Verjetno ni nekih hudih razlik, je pa oplova kolikor mi je znano malo novejsa, kar je ponavadi dobra stvar. :)

Verjetno je bolj zanesljiv Suzuki, kjer pa praviloma pesa notranjost. Ce imas LCD, kar vsekakor priporocam, imajo Suzukiji Android Auto ter Apple Carplay. In preden zakljucih, da starsi tega ne potrebujejo, ti povem, da je sistem tako enostaven in podoben samem telefonu, da je edini, ki ga ta generacija na koncu z veseljem uporablja. (Testirano)

Opel je verjetno malo lepsi znotraj, zaradi cesa se tudi sveti tvojim in ce se ne motim pravtako podpira Android Auto ter Apple Carplay.

Predlagam, da gresta pogledat se Citroen Cactuse in novi C3, za tak Denar verjetno odpeljeta dobro motoriziranega avtomatika.

Tukaj ne pozabit, da ima Renault akcijo 5 in 5, kar pomeni, da dajo pet let garancije in pet let servisov. Ko smo pred kratkim iskali za mamo je bil Renault z uposevanjem vsega dodatnega najcenejsi. Ona je na koncu vzela Citroena, ceprav je bilo res tezko spregledati Renauta.

Kako ze omenjeno je vredno pogledat Mazde, ki za moj okus delujejo veliko bolj dodelane, ampak so nekoliko drazje.

Ci bi sam kupoval v tem segmentu, bi za delovnega konja vzel Suzukija, kot eno in edino vozilo pa verjetno kaksno Mazdo ali Hondo.

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

APPluk je izjavil:

Kolega je v postopku nakupa novega avtomobila. Gleda male/srednje križance, to do 20 000EUR, obvezno bencinar, ker dela samo 10km dnevno, je pa doma v hribih (breg, pa veliko ovinkov) zato verjetno kakšni 1.0 odpadejo, 4x4 ni potreben. Rabljenega noče, ker saj veste kako je, mogoče kakšnega testnega s primerno ceno. Pa ne prosim omenjat osnovnih modelov za 20 jurjev, v ceno naj bo zajeta še oprema, takšna ki jo danes pričakuješ.

V izboru ima nekaj avtomobilov in me zanima kaj priporočate, glede na izbor oz. kaj drugega.
-Opel Mokka X 1.4 turbo 140KM -Opel Crossland X 1.2 turbo 130KM -SEAT Arona (ne vem kako je z motorjem) -Hyundai Kona (-II-)
-Suzuki Vitara 1.4 boostjet 140KM -Peugeot 2008 1.2 130KM -Suzuki SX4 S-Cross 1.4 boostjet

On gleda bolj proti Mokki X, žena proti Vitari oz. Crosslandu.

Prosim za celotno oceno: vozne lastnosti, kvaliteta, vzdrževanje,... ker navsezadnje kupujeta avto za naslednjih 10 let (tako sta imela prejšnji avto, kupjen nov, zdaj ima 100 000 km, nobenih večjih težav, kljub malo letno narejenimi kilometri hočeta imati nov avto)


Subaru XV. Odličen majhen avto, z veliko opreme. 1.6 motor brez turbine in cena za okoli 19.900. Cenovno so servisi poceni, 1.6 motor je zelo zelo zanesljiv, pokvarljivost pri teh avtomobilih je zelo majhna, vzdržljivi so, prostora je dosti. Dvignjen je od tal 22cm, kar pomeni, da tudi starejši lažje vstopajo in izstopajo, pa pozimi nimaš problemov v snegu, ker ga mora res zapast 30cm, da se bo kej poznalo.
Na žalost ga pa brez 4x4 pogona ne dobiš. Je pa, vsaj meni, en izmed lepših avtov (pa se subaru ponavadi ne kupuje, ker bi bil lep, ampak zaradi zanesljivosti).




[ Odstranjena referenca na izbrisan post - moderator]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

darthvader ::

https://www.whatcar.com/vauxhall/mokka-...
The Vauxhall Mokka X is stylish and well equipped, but its rivals have it beaten in a number of key areas.

https://www.whatcar.com/suzuki/vitara/4...
There are cheaper compact SUVs, but the Suzuki Vitara is one of the most spacious and best equipped.

The Suzuki SX4 S-Cross is hard to beat when it comes to value for money.
https://www.whatcar.com/suzuki/sx4-s-cr...

https://www.whatcar.com/citroen/c3-airc...
Practical and pleasant enough to drive at a price that won't break the bank. Interior quality could be better, though.

Še en glas za Subaruja

Zgodovina sprememb…

radmannsdorf ::

Odločil sem si, da ti predstavim ta vozila. :)

NikolormousB ::

Karkoli bo vzel v tem rangu, bo super. Trenutno ne poznam slabega avta v tem razredu. Edino pazi na pogon. P2008 ima samo prednji pogon, kolikor mi je znano.

Jaz osebno bi vzel Vitaro. Za 20 jurjev dobiš res lepo opremljeno, izgleda solidno, pogonski sklop je super, prostora je dovolj pa Suzuki dela precej zanesljive avtomobile.

Drugače pa testna vožnja pa vzameta kar jima pač najbolj odgovarja.

turbina se v 10km lih tok segreje in potem takoj začne ohlajat, da jo potem korozija poje in bodo ležaji hitro crknili.

Avto za zelo kratke relacije mora biti brez turbin in ostale navlake, ki jo turbine za sabo potegnejo (interkuler, razni ventili,....)


Nismo več leta 1992. Sodobna olja solidno mažejo tudi pri nižjih temperaturah, materiali in tolerance pri izdelavi so danes precej drugačni kot pred 20 leti. Danes kupovati nov avto brez turbine je IMHO neumnost (razen v določenih specifičnih primerih, kar tole ni).

APPluk ::

Hvala vsem za odgovore

Heavy je izjavil:

Mogoče če se rabi manjši avto, se vrže oko še na Suzuki Ignis (4x4).

Gre se za družinski avto, v katerem se bo ponavadi vozil samo eden, vseeno pa mora pa biti prostor za kakšno daljšo pot z družino ( 2 otroka)

Sma se danes malo pogovarjala, pa še vedno malo sili na Mokko X, torej je best buy za 20kEUR je Suzuki Vitara 1.4 Boosterjet S
https://www.avto.net/Ads/details.asp?ID... , kako pa je kaj ta Suzukije avtomatski menjalnik, al je boljši ročni, če že kupuje nov avto se splača dat jurja več, če je nekaj vredno in se obnese na dolgi rok
(in kako pa je tu z dodatno opremo, razen okraskov? ker Suzuki pa njihova spletna stran8-O:|)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: APPluk ()

fikus_ ::

Malo off: preveri " - nadzor zračnega tlaka v pnevmatikah ". Kako je izvedeno? Nekateri imajo senzorje na ventilih, kar zna biti drago, če ga kakšen šalabajzerski vulkanizer pri montaži uniči. Druga varianta je, da preko senzorja ABS kontrolira razliko vrtljajev kolesa.

Magic1 ::

Kakšen razlog za novi avto, če bo tako malo vožen pa še to večinsko le eno osebo?
Magic

m0LN4r ::

APPluk je izjavil:

...Rabljenega noče, ker saj veste kako je, mogoče kakšnega testnega s primerno ceno...
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Magic1 ::

Če imaš čas, se da tudi normalen avto dobit. Sem do sedaj že dva dobro ohranjena par let stara avta dobil z realnimi 40kkm. Pa se nisem pretirano matral.
Magic

NikolormousB ::

kako pa je kaj ta Suzukije avtomatski menjalnik, al je boljši ročni, če že kupuje nov avto se splača dat jurja več, če je nekaj vredno in se obnese na dolgi rok


Pojdi na testno pa preizkusi. Jaz sem načeloma pristaš avtomatika v avtih za vsakodnevno uporabo, vožnja je bistveno bolj udobna. Suzukijevega sicer ne poznam, ampak zadnje čase praktično ne delajo več slabih avtomatikov.

nightrage ::

Predlagam novi t-roc.

APPluk ::

Tudi to je že gledal, pa je na zadnji klopi malo prostora, pa cena je tudi malo high, takoj ko dodaš kamero, led žaromete,... si takoj preko 25k€,
je reko da bo še šel Seat Arono gledat, samo je baje še manjša:|

NikolormousB ::

Saj noben od teh avtomobilov ni ravno velik. Vitara je tudi manjša od t-roca (zunanje dimenzije, verjetno tudi znotraj, nisem še videl v živo).

Tole je malenkost večja zadeva: https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Sicer pa je tako. Če kriterije malo spustiš, in gledaš avtomobile stare do 2 let in s tam do 20.000, 30.000 prevoženimi km, si v rangu okoli 20 jurjev konkretno povečaš izbiro.

Dobiš kakšnega Qashqaija, Seat Ateca, Kadjar, Ford Kuga...

Mogoče je tudi kaj takšnga zanimivo?

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Osebno se mi sicer zdijo Golfi dolgočasni, ampak po drugi strani si pa prepričan, da dobiš avto, ki v ničemer ni slab.

Računaj na to, da imajo danes avtomobili večinoma 4, 5 let garancije oz. vsaj možnost doplačila za podaljšanje tovarniške garancije. Po preteku garancije pa imaš na voljo aftermarket "garancije" (v resnici gre za zavarovanje), ki ti krijejo večje okvare tudi pri starejših avtomobilih.

Mavrik ::

APPluk je izjavil:

Tudi to je že gledal, pa je na zadnji klopi malo prostora, pa cena je tudi malo high, takoj ko dodaš kamero, led žaromete,... si takoj preko 25k€,
je reko da bo še šel Seat Arono gledat, samo je baje še manjša:|


Pa saj vi se zavedate da je večino teh crossoverjev zgrajenih na platformi malčkov (to so avti velikosti Polota, Fieste, Mazde 2, ipd.) in v resnici imajo not manj placa kot pa kaki Golfi in podoben razred?
The truth is rarely pure and never simple.

Isotropic ::

mogoče še ford kuga

TheBlueOne ::

Isotropic je izjavil:

mogoče še ford kuga


jaaaa... :) Potem lahko reces da imas kugo.

Jo je imela znanka in sale se niso in niso koncale. BTW, barva vedno crna.

APPluk ::

Še kakšen nasvet, mnenje?

anketar ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: anketar ()

NikolormousB ::

Tole ni 4wd.

anketar ::

APPluk je izjavil:

4x4 ni potreben)

-valvoline- ::

skoda yeti, karoq, kodiaq

Zgodovina sprememb…

NikolormousB ::

Vem, da 4x4 ni v pogojih, samo opozarjam.

IMHO je edino pametno avto tega razreda vzeti s štirikolesnim pogonom, sploh, če živiš v hribih. Sicer plačaš samo izgled, na drugi strani pa te "kaznuje" z višjo težo, višjim težiščem, običajno manj prostora, dražjimi gumami, višjo porabo, manj udobno vožnjo itd. od primerljivih kombilimuzin ali karavanov.

Za 20 jurjev npr. dobiš precej dobro naloženo Astro karavan z usnjem, prilagodljivimi LED lučkami, kakšnega Megana, Golfa, Mazdo 3, Focusa, celo Mondeo bi se dal dobiti za ta denar itd.

donvito ::

APPluk je izjavil:

Še kakšen nasvet, mnenje?

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id......

koyotee ::

donvito je izjavil:

APPluk je izjavil:

Še kakšen nasvet, mnenje?

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id......


To je nepremičnina.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

shintaro ::

tle sploh nimaš kaj se spraševat.. Nova Ford Kuga.

bambam20 ::

Seat ima ogabne ikone v multifinkcijski napravi na sredinski konzoli. katastfora.

s1m0n ::

Da ne bom odpiral ločene / nove teme!

Kakšne popuste se kaj dobi pri novih vozilih?
Recimo za vozila iz zaloge, za vozila po naročilu...
Verjetno se lažje dobi pri sestavljenih konfiguracijah kaj več dodatne opreme "zastonj" kot pa vozilo ceneje...

Han ::

Glede na spletni konfigurator in vozila na zalogi lahko pričakuješ na gotovinsko plačilo v štartu okrog -5%. Glede na konfigurator pošlješ povpraševanje na več naslovov in se 'zdilaš' še za kakšen % + izraziš pričakovanje po gratis npr. gumijastih predpražnikih, vinjeti, zimskih pnevmatikah ipd.

NikolormousB ::

Poglej na avto.net za izbran model. Na tiste cene se da dobiti mogoče še kakšnih 5%+-.

Odvisno od znamke.

s1m0n ::

Torej v osnovi se dobi vsaj 5%.
Na avto.net je včasih zavajajoča cena saj jo nekateri pišejo s popustom ali financiranjem...

facepalm ::

Pri avtu z nekaj opreme in ceno nad 20k, bi jaz pricakoval vsaj 10% popusta. Obicajno pa placas polno ceno avta in ti dodajo opreme za par jurjev.
Nekateri pravijo, da se najlazje dobi deal na avto iz zaloge, proti koncu meseca. Verjetno je samo mit.
Najboljse je poslat povprasevanje in si nato sprintat najboljso ponudbo. S to ponudbo pa pri konkurenci glihas za popust:)

K0l1br1 ::

V bistvu ga je več kot 10% na ceno iz cenika. V bistvu ga je toliko, da ko sem kupoval golfa, mi je za novega izračunala enako ceno, kot se prodajajo eno leto stari s 15 kkm. Rabljenega mi je en ponujal za 500 EUR manj kot novega, v salonu, kjer sem bil, pa je ena mati spraševala za rabljenega, ki so ga tam imeli in ji je povedal ceno novega po ceniku, rabljenega pa bi ji prodal za toliko, kolikor so mi naračunali za novega....

NikolormousB ::

Na ceno iz konfiguratorja oz. cenika sigurno dobiš več kot 10%.

Ponavadi je tako, da so na avto.net cene kakšnih 10% nižje od cen v konfiguratorju, potem pa se na tisto ceno da dobiti kakšnih 5%.

s1m0n ::

Bom sestavil želeno konfiguracijo za obe vozili pa povprašal za ponudbe prodajalec v okolišu.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dacia Duster 1.5 dCi AWD vs. VW T-Roc 2.0 TDI 4Motion (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11925162 (3748) BCSman
»

SUV za 25000€? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
509132 (6113) negot
»

Nakup avta 4x4 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6812834 (9747) krneki0001
»

nov avto - bencinar do 13.000 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7111648 (9167) Gr8t
»

Kakšen avto za okoli 20km na dan? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
548293 (6459) rosomah

Več podobnih tem