» »

Ali skrbimo za zdravje in kondicijo?

Ali skrbimo za zdravje in kondicijo?

Valery ::

Mislim, da bi zelo prav prišlo nekaj razmišljanja o tem, kako zdravo živeti. Opažam, da se je svet začel zavedati, da je zanemaril to nalogo. Mnogi pa s svojimi zobmi še naprej odkopavajo lastni grob. Kaj pravite vi na to? Kako živite? Imate kaj dobrih nasvetov za skrb za zdravje?

iration ::

> Mnogi pa s svojimi zobmi še naprej odkopavajo lastni grob.

Jest s svojimi zobmi odpiram perovske flaše :D
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

iskra ::

glede zob itak ne moreš kej dosti vplivat - samo morš pazit kej ješ. tko mi je dohtarca razložila d zobi gnijejo od notr in k ti vidiš piko je že gnil od notr :(

po moje se marsikdo preredko ukvarja s športom ... vsaj tako opažam med nekaterimi svojimi sošolci. preprosto se jim ne da. ukvarjali bi se samo z namiznimi športi |O

sicer pa igram basket u 1.B ligi tko d mi tega ne manka ... :D

Valery ::

Lani sem začela trenirat hitro hojo v gozdiču na trim stezi. Pljuča so pri tem zahtevala veliko kisika, in zato sem morala prav globoko dihati. Teden dni zatem sem imela krvno preiskavo, in medicinska sestra je vzkliknila: "Uh, kakšna kri!" Nisem bila čisto prepričana, ali je ta vzklik pomenil, da je kri dobra. Lahko bi pomenil tudi, da ne. Zato sem jo vprašala: "Kako kakšna kri? Je dobra?" Ona pa je odgovorila: "Ja, za konja ubit." Vprašala sem jo, ali je to lahko posledica hitre hoje v gozdu, in ona se je absolutno strinjala, da je hitra hoja v gozdu tako zelo popravila mojo kri.

Vesoljc ::

kako lahk dobra kri ubije konja? se ne reče ponavadi, da je ta zadeva tolk strupena/močna da bi še konja podrla?

sicer pa itaq, ni ga čez ornk prešvican t-shirt :)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

DavidJ ::

Jst sem slišal, da imaš lahko karte tako dobre, da lahko vola ubijejo. :D

Sicer pa sedaj že nekaj dni hodim zvečer redno kolesarit. Sem doma na hribu in se lahko spustim v dolino in gonim navkreber ali pa grem prvo na vrh in se spustim domov. V vsakem primeru je vsaj v eno smer ene 5 km. Če ne drugega, lažje zaspim. :)
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DavidJ ()

Tomi ::

Jaz poskušam vsak dan, če sem le doma, kolesariti, recimo dve uri ali pa 50-60 km. V izpitnem obdobju, ko nimam nobenega (primernega, beri: sploh) kolesa v bližini, pa tečem, recimo 45 minut do ene ure.

Po moje je kar dovolj za rekreacijo.
metrodusa.blogspot.com

Mamaplata ::

Ja tudi sam opažam ,da ja lenoritis kar pogost pojav pri vrstnikih. Sam se redno razgibavam
3× tedensko s tekom.Za kako urico grem teč po gozdu in se odlično počutim.
Sicer pa RutaN si me prehitela s tole temo:D ,namreč sem tudi sam mislil odpret to zanimivo debato.

McHusch ::

Recimo petkrat na teden intenziven dvourni trening teka.

Po moje dovolj za rekreacijo. ;-)

Valery ::

Danes sem prehodila v hitrem tempu na trim stezi 7,5 km. Bi jih še več, pa me je premotil dež. Moja pot je največkrat dolga 9 km. A veste, česa sem se domislila? Dve muhi sem spravila v en mah. Vzela sem s seboj opasno torbico, dala vanjo vokmen in kar gre zraven, in med hojo poslušala kaseto za učenje tujega jezika. Fant, kako mi je šlo vse v glavo, ko sem imela med hojo tako dobro "prezračene" možgane. Tako sem presenečena, da vam ne morem povedati. 8-O Ugotovila sem, da bi bila ta praksa dobra za utrujene študente.

Valery ::

glede zob itak ne moreš kej dosti vplivat - samo morš pazit kej ješ.

Ja, bo kar držalo. No, saj to sem mislila glede zob, ki kopljejo prerani grob, da ni dobro preveč jesti, in da je potrebno zdravo se prehranjevati. Preveč hrane je počasni samomor.:(

Aspirinix ::

Prav maste vsi po vrsti.
A je sploh možno nonstop brez aktivnosti? Meni ne.
Do pred kratkim sem tudi tekal po 10km dnevno, potem pa 1x tedensko 25km. Zdaj pa žal poškodba dela svoje. A ma kdo pri teku probleme s kolenom?

Aja, pa še tole: pred kratkim je bila enaka tema že odprta.

Business ::

Bravo vsem , ki si vzamejo čas za sebe in telovadbo. Meni to nekako ne uspeva.:'(
Pa če se tako trudim, teden dni gre, potem pa konec. Nevem zakaj! Mogoče sem res prelen.:D Ja zobe pa treba čistit, ker imaš samo ene svoje.

Valery ::

A ma kdo pri teku probleme s kolenom

Tek po asfaltni podlagi zelo obremenjuje kolena. Če imaš probleme s koleni, je bolj priporočljiv tek po mehki gozdni poti. Veš, je velika razlika, po kakšni podlagi tečeš. Jaz stanujem na robu mesta in imam do gozda natanko 5 minut. Kakšna prednost!
Če ti ni na voljo gozd, raje najprej okrepi kolenske vezi s hitro hojo, da bo moč teh vezi ublažila pritisk. Vsaj kake 4 mesece vztrajaj v tem in se izogibaj teku. Poskusi zvedeti za kake dobre vaje za ojačanje kolenskih vezi. Mogoče ti bo kdo na forumu znal povedati zanje. Sicer pa tudi pri zdravniku lahko zveš za primerne vaje. Splača se potrudit. :)

TribesMan ::

Če maš probleme s kolenom izvajaj športe ki niso sunkoviti, ala kolesarjenje tud tek ni napačen sam ne gre pretiravat, kakšne ekipne športe kar odpiši, plavanje je uredu sam če ne plavaš glih žabce ki ful trga kolena. Zelo kul je hoja v hrib sam problem je pol dol priti ker nabijaš kolena k pr norcih.

Coclusion:
kolesari
plavaj kravel
hodi v hrib in se pelji z hriba >:D

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

km- ::

jst pocasi prihajam na normalno zivljenje spet :)
prej sploh nism nic spaw.. :)
zdej sm zaceu hodit spat ob 1h - 1:30 h
pa zbudim se ob 9h da mam vec dneva :)
pa uceraj sm biu mal s kolesom :)

drugace pa prej 2 leti res cisto nic nism naredu .. :))

Zheegec ::

Skrbimo za zdravje -> ne, slabe prehranjevalne navade, f**ked up bioritem,...
Za kondicijo pa kar, zelo dobra stvarca je ena železna palica ki jo imam med dvema omarama pa se liftam:D
Prehodim pa itaq veliko Km, saj sem iz rovt:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

nevone ::

Ja dobro se je malo razgibat. Načinov je pa mnogo.

Jaz sem šla danes na pol urni sprehod. Mi je kar koristilo. Samo včasih se mi pa ne da. Najbolj me pa moti, če me takrat nekdo sili da moram. Trma pač. :)

o+ nevone

Mamaplata ::

Aspirinix - Kar se kolen tiče so v glavnem že ostali dost povedal .Naj dodam samo to ,da sem bil operiran na obeh kolenih (meniskus) in ,da sedaj, ko tečem (pred tem sta me boleli koleni) nimam nobenih problemov,res pa je ,da se izogibam asfaltu kot hudič križa ker zelo nabija.Tudi tisto o teku po klancu navzdol drži ,zato se dol raje pelji.

Aspirinix ::

Thnx vsem skupaj za nasvete. Laufam že leto dni, pa nikdar nisem mel problemov. Očitno sem nazadnje malo pretiraval, ker si na pol poti nisem vzel odmora. Sem mislil, da bo šlo. Očitno ni.
Običajno sem si ga privoščil tam pri 12-13 km. Tokrat sem pa hotel vseh 25 na enkrat. F*** zdaj pa nič ene štiri mesce. Groza. Še pobralo me bo. Bom moral res na bike.
No, začasno so rešitev tudi uteži. Ampak res samo začasno. Aerobnega moram nekaj počet.
Aja, pa še to. Do gozda imam ene 20s. Nisem iz kakega mesta. ZAto s hojo ne bo problemov.
Thnx še enkrat.:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tek vs. kolesarjenje vs. XY (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šport
11117904 (11907) iso2000
»

Vprašanje za rekreativne tekače (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
677771 (5948) AnjaNja
»

Poškodbe pri teku

Oddelek: Šport
275016 (4227) Aquinas
»

Je tek zdrav? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8725671 (23117) ThinkPad

Več podobnih tem