» »

Grafična kartica se segreva, računalnik se resetira

Grafična kartica se segreva, računalnik se resetira

BorutO ::

Imam težave (verjetno) z grafično kartico. Pri eni eni igri (tom clancy's) na max kvaliteti, mi računalnik resetira po kakih 10ih minutah igranja. Procesor je videti ok, saj se segreje na največ 50 stopinj. Kišto mam odprto, ventilatorjev veliko, ampak očitno nekaj ne hladi dobro. Na grafični delujejo vsi ventilatorji. Kaj je vzrok, da se segreva? Sem probal z roko na grafični, pa je skoraj vroča.

val46 ::

Si kar sam si odgovoril na svoje vprašanje. Definitivno ti pregreva grafično. Razstavi ohišje grafične kartice, fajn spihaj(očisti prah in vse kar se je nabralo na njej in ventilatorjih), po možnosti pa še menjaj pasto na grafičnem procesorju). Meni je pri prejšnji grafični (NVidia GTX 8800) isto delalo, pol k sm to naredil je bilo neki časa mir, sam ne dolgo. Na koncu sm še dobil en program(imena ne vem več), da so delali ventilatorji grafične vedno na 100% in je pomagalo. Lahko poskusiš tud s tem, sam v znanje ti povem, da počasi začni šparat za novo grafično, ker dolgo časa predvidevam, da ne bo več delovala...

klinker ::

Sej temp graficne komot preveris s kakim programom. Sicer pregrevanje graficne naceloma reseta ne povzroci, se prej kaki artefakti pokazejo.
Vsekakor bi blo pametno napisat se kaj z en hardware imas.

rozman ::

Če se z roko dotakneš nečesa, ki je 60°C, ti bo že kar lepo vroče. Za grafično je 60°C normalno.
Potegni si dol program Aida64, s katerim lahko preveriš temperaturo vsake komponente v računalniku. S programom MSI Afterburner lahko natančneje pogledaš parametre grafične kartice (temperaturo, voltažo, etc) in lahko tudi nastaviš hitrost ventilatorjev (google MSI Afterburner fan curve).

Zaženi igro in spremljaj temperature sistema (google MSI Afterburner OSD), lahko pa tudi narediš stresstest vsake komponente posebej. Za CPU stresstest imaš v Aida64 vgrajenih polno pripomočkov, za GPU stresstest uporabi Furmark.

Katero grafično, CPU in kater napajalnik imaš?

tikitoki ::

Odprto ohisje in veliko ventilatorjev je nesmisel, ker ni mozen dober pretok zraka.

Ce je problem samo pri eni igri, druge pa delajo bp, bi reinstaliral igro, drivetje... Se pisebaj piratske j
Kopije lahko delajo probleme.

Ce je problem tudi pri drugi igri in stress testu, lahko upostevas zgornji nasvet, zacnes sparati in upas na nizje cene gpuhev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

Riff ::

za katero grafično pa gre ? ja če ohišje ni dobro zračno potem se pozna če se odpre stranico tud do 10°C manj na komponentah

BorutO ::

GeForce GTX 970, procesor je pa I7 2600 4,3ghz.

Riff ::

kulk pa dejansko pokaže gpu z za ta GTX 970 koliko ma v vindowsih ko ni obremenjena ( v idle) si jo pogledal če je mogoče kaj zapacan z prahom ( jo ščisti/spihaj) ali pa je treba na novo nanest termalno pasto kot ti je že rekel Val46

c00L3r ::

Zna bit tudi slab napajalnik krivec.

BorutO ::

napajalnik je odličen. Kam točno se bi ta termalna pasta naj nanesla, na grafično? Ne znam delati s tem program Aida64, zato ne znam odgovora - v bistvu mi ta aida64 niti ne najde grafične. Kako pogledati info delovanja grafične, pa tudi ne vem.



cebelar123 ::

Polno nekih slik in grafov pa niti ene slike s temperaturo grafe. WTF!
Naredi sliko al pa nam napiši kolko ima grafa temperaturo med obremenitvijo drugače sploh nevem kaj se pogovrajmo o napajalnikih in nekih drugih bedarijah, če sumimo grafo.

Zgodovina sprememb…

BorutO ::

ja kje in kako pridem do temperature grafične?

cebelar123 ::

MSI Afterburner ima graf s temperaturo grafe recimo.


desno zgoraj

Zgodovina sprememb…

BorutO ::

cebelar123 ::

BorutO je izjavil:



Zdaj pa zaženi špil in malo prekopi med igranjem ven in poglej koliko ti kaže med igro. Pa nekak si nastavi da se bo videla tudi obremenjenost GPUja v %.

Zgodovina sprememb…

Han ::

BorutO ::

do 54 stopinj se je segrelo. Zgleda, da ima igra neko težavo, saj se mi je računalnik prej kar dvakrat restartal med loadanjem igre.

Riff ::

GPU Z ( https://filehippo.com/download_gpuz/) tud pokaže temepraturo grafične in ostalo , mi pa ni preveč všeč postavitev tvojega napajalnika ker je kar blizu grafične

rozman ::



Tak prideš do temperatur v AIDA64

c00L3r ::

54 stopinj ni nič za grafično. Vzrok za reset ni pregrevanje. Težavo išči drugje, matična, disk, ram, napajalnik, grafična, dodatne kartice, USB naprave, Windows inštalacija. Če tudi so komponente nove, še ne pomeni, da ne morejo imet okvar.

V ostalih igrah je OK? Poženi stres teste na računalniku. Jaz ponavadi kar PassMark uporabim https://www.passmark.com/products/pt.htm

klinker ::

BorutO je izjavil:

do 54 stopinj se je segrelo. Zgleda, da ima igra neko težavo, saj se mi je računalnik prej kar dvakrat restartal med loadanjem igre.


Ce je tezava samo v tej igri, je igra tezava.

cebelar123 ::

klinker je izjavil:

BorutO je izjavil:

do 54 stopinj se je segrelo. Zgleda, da ima igra neko težavo, saj se mi je računalnik prej kar dvakrat restartal med loadanjem igre.


Ce je tezava samo v tej igri, je igra tezava.


Točno tako.

next3steps ::

Pardon, za katero igro pa gre? Možno tudi, da gre za okvarjen RAM na grafi. Te okvare klasični stress testi povečinoma ne zaznajo, ker je napaka že tako ali tako redka.

BorutO ::

Igra je Tom Clancy's The Devision. V drugih igrah dela ok. Tudi pri GTA 5 in Elder Scrolls online, kjer mi je delalo isto, da mi je računalnik resetiralo, ampak je bil kriv hladilnik na procesorju, ker se je segreval vse nad 80 stopinj. Od kar sem si kupih vodno hlajenje, imam mir pri tej igri - procesor se ne segreje več nad 50 stopinj.

Sem igro zbrisal pa jo na novo namestil, mogoče bo delalo zdaj, če ne pa bomnaredil stress test.

Han ::

A prav vidim neko folijo na hladilniku med grafično in RAM?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje - nestabilen PC (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
553712 (3017) aerox45
»

Tok/moč na utičnici PC (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Strojna oprema
27436832 (28905) Napajalc
»

Med igranjem iger računalnik vsake toliko "zalagga" za par sekund

Oddelek: Pomoč in nasveti
201265 (977) Morgus
»

Računalnik se ob napiru ugasne (Asrock970 Extreme3 + FX 8120 + HD 6870) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
698844 (7822) r3dkv1c4
»

Battlefield 3- problemi!

Oddelek: Igre
191406 (1041) kriko07

Več podobnih tem