» »

skurjen vent

skurjen vent

iskra ::

ko sem bil na dopustu je imela moja 12-letna sestra neomejen dostop do notranjosti računalnik

in ko sem prišel domov, sem opazil, da en vent ne dela. priklopil sem ga na adapter na 5, 7.5, 12V in ni tel delat. Star je cca leto.

in zdej me zanima, če se lahko skuri če da kdo prst notr in ga drži na mestu neki časa al je vzrok v el. napajanju? ker če je vzrok prst bo sestra #$%&X! ;(( >:D

jRk0 ::

bodi vesel, da ma sestra se cele prste!


:\
You fuck up once, you loose two teeth.

iskra ::

a pol je sestra kriva? ti samo povej d ji scepim glavo ...

QuickShot ::

Venta ne moreš skurit če daš prst not.

sicer pa še nisem slišal, da bi se kdo poškodoval zaradi venta v compu.

jRk0 ::

vem:)

sem mel ze prste v vseh ventih v racunalu pa se kakem zunaj. ki jih ni malo.
You fuck up once, you loose two teeth.

Pudding ::

QuickShot: sicer pa še nisem slišal, da bi se kdo poškodoval zaradi venta v compu.


meni je skor prst odrezal! no ne glih, ampak se je konica kar globoko not zarila (par mm)

iskra ::

šit ... zdej pa nimam razloga za jo scukat .... :'(

pingo76 ::

Jaz sem jih že dostikrat "fasal" od ventilatorjev pa ni bilo bolj ali manj nič.
40mm crystal orb - Boli malo ali nič (se pa odlomi ena ali več lopatic... sekundno lepilo...:\ )
60mm@ 4500+RPM - Boli ko satan!
80mm@ 2100-2500 RPM - Ni panike sploh.
80mm@ 2500+ RPM - Daj gor mrežico ali pa cmizdi:D.
92mm (tista ki pride k zalmanom 6000 ipd.) - Ta pa je bolj mila... res pa da se jo fasal na min obratih le enkrat
za 120mm pa ne vem ker jih še nisem "testiral" (na srečo). Če kdo ve naj se razpiše:D.
Sicer pa se mi zdijo najbolj nevarni slabo ozemljeni napajalniki (ultra cheap) ki te kar na rit vržejo...;((. Kaj se vse ne najde na policah.:\. Kar huda izkušnja ki pa v vseh preimerih pelje do menjave.
Da bi pa zaradi tega crknil vent pa nisem še zasledil v 5-ih letih niti enkrat. Enostvno se ti pa spomne en dan samo malo "mrdat" pa veš da boš šel po novega... ziher je ziher.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingo76 ()

jRk0 ::

jaz sem tudi v 120 porino:)

ni tak hudo, no v bistvu nisem do konca noter porino, ampak na zacetku da mi je blazinice podrsalo:)
You fuck up once, you loose two teeth.

tony ::

Je kdo od vas dal kdaj prst v delto?

jRk0 ::

heh, to ni menda pametno:>

sem pa porinil v chrome orba pr 6000 obratih:)
You fuck up once, you loose two teeth.

sverde21 ::

In pol si lahk prste za večerjo pojedu k ti jih je odsekal>:D

Zgodovina sprememb…

  • polepsalo: OwcA ()

Jeebs ::

Joj, da ne bo kdo še česa drugega tlačil v vente.>:D
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

Cranchi ::

hehe kaka huda debata, se moje izkusnje :D

thermal take 5440 RPM @ boliiiii k svinaaaaaa
zalman 92mm @ ti kr prst dobr poseka :>
zalman 80mm @ ah bi lahko jezik not tiscal :D
nevem en orb na grafi @ auaaa kr boli
thermaltake 120mm 2000 RPM @ hm prsta celga nism dal notr :> drgac pa blazince kr dobr pocufa
moji obcutki :)) :D

pingo76 ::

Mene osebno ni bolelo kaj prida čačkanje chrome orba. Sem pa odlomil eno lopatico...
Najbolj me je strah lomit pleh (brez klešč) pri kakšnih poceni ohišjih. Še dandanes se mi vidi brazgotina na prstu od enega fuj ohišja AT. 4mm globoka zareza.;(.

No saj bolelo ni toliko, ampak od vse krvi ki je špricala ven sem skoraj skupaj padel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingo76 ()

stromar ::

Ne, ventilatorja se ne da skurit na ta način. Sem ga imel jaz zaštekanega okrog 6 ur, ko mi je potegnilo noter en kabel od napajalca, pa še vedno dela.

Imam pa izkušnje ko sem v 3 peresni 230V 20W ventilator premera okrog 20 cm vtaknil prst. Problem je bil, ker je bil ventilator aluminijast, tako da je imel precejšnjo vztrajnost. Nekaj dni sem imel modro, kaj hujšega ni bilo (ampak bolelo ko svinja). Dobro, da nisem vtaknil prsta z druge strani, kjer so nosilci motorja, ker bi mi ga verjetno zlomilo. Drugače pa so taki ventilatorji kot v napajalcu skoraj popolnoma neboleči

Tomi ::

Sodeč po tem sklepam, da še nisi poskušal "s prave strani" s prsti ustaviti ventilatorja, tudi na 12V.
metrodusa.blogspot.com

pingo76 ::

No ja delte nebi res tikal. Sicer pa večina 80mm z 0.24A in manj so bolj izi batine.

frenk ::

jest sm prst vtaknu sam v 80mm pa mi je 1mm zarezalo, ampak ventu je pa ena purutnička odletela tko da sm biu jest na boljšem:D

iskra: odpri vent pa poglej če se še kabl skup drži...ponavad vent crkne če se kabl odtrga(sam od sebe:D) iz tiskanega vezja


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Utisanje LC6550G (14cm fan)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
472756 (1342) axee
»

120mm pošast (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
595004 (3230) kuglvinkl
»

Nihanje hitrosti ventilatorja na osnovni plšči.

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
121447 (1263) sebas4
»

tišanje napajalnika

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
292241 (1561) WinsuckeR
»

Idiot dneva... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
715977 (3304) Pyr0Beast

Več podobnih tem