» »

Prhljaj v laseh

Prhljaj v laseh

krefi ::

Zdravo
zanimam me če kdo ve kako se spopasti s prhljajom v laseh sicer jaz ga imam res zlo veliko glavo perem vsak drugi dan, probal sem z različnimi šamponi a ne pomaga. delam v proizvodni z rezkarji kjer se reze les in poliester zato je tudi ozračje zelo prašno in suho.
brskal sem že po googlu a nisem zasledil nič primernega. ima kdo kasen predlog kaj bi pomagalo. zdravnika sem ze obiskal.
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s
  • polepsal: Mavrik ()

pegasus ::

Kapo na glavo med delom, peri 1x tedensko z bolj blagimi šamponi.

Invictus ::

Meni je pomagal Nivein šampon proti prhljaju...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

techuser ::

ponavadi je prhljaj kar od šampona snov, ki ostane na lasišču. Meni osebni fructis garnier vedno reši problem za normalne lase. Drugače pa dobro operi lasišče in probaj 2x našamponirati lase, torej ko enkrat dobro opereš, ponovi postopek. Pa odsvetujem ti jesti mastno hrano z nasičenimi maščobami. Pusto meso, veliko zelenjave ter semena in orehi pomagajo pri takšnih težavah.

VelkBla ::

Vichy Dercos proti prhljaju (za suho in mastno lasišče). Kasneje pa kakšen bolj blag šampon

SmeskoSnezak ::

Head & Shoulders si sprobal?
Sicer pa frizerji bi ti bolje svetovali kakor zdravniki. Arnika, argan in jojoba olje, bi ti rekel kak profi frizer. ;)
@ Pusti soncu v srce... @

Samael ::

Pri meni je ogromno razliko naredila že banalna sprememba - zamenjava ročke za tuš. V momentu, ko sem jo zamenjal z drugo, kjer voda teče skozi z večjim "šusom" (večjim pritiskom) tega problema ni zaznati več.
Če vzamemo, da je prhljaj prekomerno luščenje mrtvih celic z lasišča, ti pa si, kot praviš, glavo pereš po dvakrat na dan (kar se mi zdi že nekoliko ekstremno), pa še vedno ne spereš te reči z glave, bi mogoče vsaj "za hec" poskusil spiranje las pod nekoliko večjim pritiskom, kjer bi ti konkretno spralo dol "obloge" mrtvih celic.

bajsibajsi ::

Krajsi in redceni lasje, v kolikor imas zelo goste + VELIKO sporta/potenja lahko bistveno pripomore k zmanjsanju nastanka prhljaja.

Meni zgornje pomaga. Jaz sicer nimam veliko prhljaja, imam ga pa konstantno vsake tolko ze leta.

m0LN4r ::

krefi je izjavil:

zdravo
zanimam me če kdo ve kako se spopasti s prhljajom v laseh sicer jaz ga imam res zlo veliko glavo perem dvakrat dnevno probal sem z različnimi šamponi a ne pomaga. delam v proizvodni z rezkarji kjer se reze les in poliester zato je tudi ozračje zelo prašno in suho.
brskal sem že po googlu a nisem zasledil nič primernega. ima kdo kasen predlog kaj bi pomagalo. zdravnika sem ze obiskal .

Prhljaj je v bistvu odmrla suha koza, koza je pa suha ker si jo preveckrat peres, namrec voda in mila/samponi topijo loj koze/lasisca in dodas se toplo vodo in imas odlicen recept, da je koza povsem suha. Veckrat to delas hujse je. Jaz se tudi probam izogibati prevroci prhi, celo pa ko se veckrat dnevno, dam sampon na lase vsak 3. dan, ker imam kratke to ni problem. Pomaga tudi, ce si z hladno vodo peres lase.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Evolve ::

peri si čupo 1 na teden s šapmnonom Oronazol, ki ga dobiš v lekarni.

Meni je pomagal.

matobeli ::

Oronazol, Vichi Dercos (za suho lasišče), trenutno imam celo od paul mitchel moist oziroma nekaj takega.

Razni trgovinski fructisi in head&shoulders niso nikoli delovalim

Oronazol, Vichi Dercos (za suho lasišče), trenutno imam celo od paul mitchel moist oziroma nekaj takega.

Razni trgovinski fructisi in head&shoulders niso nikoli delovali

Edit paul mitchel moisture

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

harvey ::

Največkrat je še težava, da je pristosnot glivice Pityrosporum ovaleprimarni in to pobije Oronazol (ketokonazol), potem blažji šamponi na cinkovih sestavinah (Head&Shoulders, Fructis...) in ostalih zadevah, ki luske mehčajo (salicilna kislina).

Razni trgovinski fructisi in head&shoulders niso nikoli delovali

Drugače pa se našamponiraš in pustiš gor na glavi učinkovati šampon vsaj 5 minut.:)
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

m0LN4r ::

Evolve je izjavil:

peri si čupo 1 na teden s šapmnonom Oronazol, ki ga dobiš v lekarni.

Meni je pomagal.

Stavim se, da ce bi si 2x na dan pral z Oronazolom in vroco vodo, da bi vseeno imel prjljaj.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

karafeka ::

lasišče ima ph5, torej pomaga če si pereš lase s takim phjem.

Obnese se jabolčni kis mešan z vodo, 1:3. Pa par kapljic sivke.

edit: pa ne vsak dan, ampak 1x na teden, ali pa še manj pogosto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: karafeka ()

blink ::

krefi je izjavil:

zdravo
zanimam me če kdo ve kako se spopasti s prhljajom v laseh


Mašinco v roke in se zabrij na 1mm.

IL_DIAVOLO ::

Spokaj iz take firme, kjer ni poskrbljeno za ustrezno zascito in zracenje.

Se bos pljucno bolezen fasal.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: dxx ()

HighBane ::

Šampon ti izsuši lasje. Kar pomeni, da zaradi zraka na delovnem in vsakodnevnega pranja boš imel suhe lasje. Poskusi uporabiti conditioner / balsam po šamponiranju (voda šampon voda balsam voda), pa malo pustiš, da se vpije v lase, pa vidiš, če bo kaj pomagalo.
Pa vroča voda ti odpre in izuši lase, mrzla pa zapre in pusti bolj oljne.

SambaShare ::

Vichy iz lekarne pri meni dela čudeže. Dovolj je parkratna uporaba, kasneje še čez kakšen mesec in je potem dolgo mir.

mojsterleo ::

Jaz imam tudi precej težav s prhljajem. Sedaj že nekaj časa (leto in več) uporabljam šampon syoss anti dandruff control platinum 100 extreme. Vsebuje cink piriton in kup drugih snovi. Dnevno ga na glavo dam za en mali fižol, temeljito vtrem najmanj minuto, in sperem. Morm rečt da ob redni uporabi prhljaj popolnoma izgine. Dobro sanira tudi izpuščaje v laseh ki nastanejo zaradi srbenja in posledičnega praskanja po glavi. Vsekakor priporočam, je pa malo dražji.

nsa_ag3nt ::

Prhljaj je imho posledica, s šamponi/žavbami odpravljaš posledice, ne vzrokov (hrana, okolje, škodljive navade ?).
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

harvey ::

nsa_ag3nt je izjavil:

Prhljaj je imho posledica, s šamponi/žavbami odpravljaš posledice, ne vzrokov (hrana, okolje, škodljive navade ?).

Točno +¸1, in še porušeno ravnotežje normalne flore lasišča.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

EXTRA W ::

V lekarnah se dobi Oronazol. Ni najcenejši, je pa dober. Meni pomaga.

filip007 ::

Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Tr0n ::

Ducray Kelual DS sampon. Malce drazji, ampak pomaga.

tikitoki ::

krefi je izjavil:

Zdravo
zanimam me če kdo ve kako se spopasti s prhljajom v laseh sicer jaz ga imam res zlo veliko glavo perem vsak drugi dan, probal sem z različnimi šamponi a ne pomaga. delam v proizvodni z rezkarji kjer se reze les in poliester zato je tudi ozračje zelo prašno in suho.
brskal sem že po googlu a nisem zasledil nič primernega. ima kdo kasen predlog kaj bi pomagalo. zdravnika sem ze obiskal.


Se strinjam s prvim predlogom. Lase peres prepogost in si unicujes lasisce.

En izmed moznih razglov pa je tudi pomankanje vitaminov. Kupis si kaksne kvaliteten B kompleks in probaj, ce ti pomaga.

lejko0 ::

Velika možnost, da imaš seboroični dermatitis. Priporočam kombinacijo Ducray Kelual DS in Ducray Elution.

primozzzz ::

Probaj s kisom. Razredcen z vodo. Perem lase samo se z vodo in kisom..
NI PODPISA

Drevesce ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Head & Shoulders si sprobal?
Sicer pa frizerji bi ti bolje svetovali kakor zdravniki. Arnika, argan in jojoba olje, bi ti rekel kak profi frizer. ;)


Frizerji ponavadi močno odsvetujejo tovrsten izdelek.

SmeskoSnezak ::

Pa ki si se ti naso , drevesce, da ne locis stavkov med sabo. :P

Se enkrat, sam zate, ARNIKA, ARGAN IN JOJOBA OLJE.

H&S sem sam probal, dokler mi ni frizerka rekla, naj vrzem stran. Isto velja za SYOSS, VICHY, Garnier, in podobne. To je vse "kemija".

Da povzamem, lasje se izperejo z vodo dnevno ali veckrat. Sampon pa raje stirikrat na teden maximalno. Zgornje tri nastete zadeve so zakon in zelo pomagajo, se posebej pri suhih laseh. Mene so resli redcenjem lasisca zaradi prejsnih izkusenj s samponi, ki sn jih sprobaval (ionako zgoraj omenjeni). Plus, da ne omenjam, da so ti "profi" samponi dragi in drazji od teh oljnih.

Pa lahko noc, z zdravjem v mislih ;)
@ Pusti soncu v srce... @

borisk ::

Pejdi k dermatologu, vso drugo ugibanje je brez veze, drugače pa kot so že prej napisali, pranje s šanponom vsaki 2-3 dan, vmes pa pranje samo z vodo. kar se pa tice prahu na delovnem mestu, pokliči inšpektorja, vmes pa uporabljaj vso delovno zaščito, ki ti jih nudi delodajalec.

B8S88 ::

Meni noben šampon proti prhljaju ni pomagal. Z prepogostim pranjem totalno zjebeš kožo na lasišču. Vsi šamponi vsebujejo zelo agresiven detergent, ki kožo oropa vsake lastne maščobe, koža postane suha in se lušči. Prvo delo je totalno prenehanje uporabe umetnih šamponov. Probaj dobit čimbolj blag otroški šampon, peri max. 1x tedensko, pred sušenjem las daj vanje par kapljic olja jojobe. Nekaterim že sušenje s prevročim fenom izsuši lasišče in povzroči prhljaj, torej probaj sedaj poleti samo z brisačo posušit lase..

m0LN4r ::

Jebes sampone, najprej probaj na naraven nacin za kake 2 mesca.
1. Znizaj temp vode,
2. Sampon uporabi v malih kolicinah in poredko.

S samponi samo zakamufliras dejanski problem in sicer suho kozo, ki trpi ravno zaradi tega. Z lasi nima veze.

Jaz imam 1-3cm dolge lase pa ko sem dnevno deval gor sampon je blo isto. Glede praha na sihtu pa imas mrezico in kapo gor.

B8S88 je izjavil:

Meni noben šampon proti prhljaju ni pomagal. Z prepogostim pranjem totalno zjebeš kožo na lasišču. Vsi šamponi vsebujejo zelo agresiven detergent, ki kožo oropa vsake lastne maščobe, koža postane suha in se lušči. Prvo delo je totalno prenehanje uporabe umetnih šamponov. Probaj dobit čimbolj blag otroški šampon, peri max. 1x tedensko, pred sušenjem las daj vanje par kapljic olja jojobe. Nekaterim že sušenje s prevročim fenom izsuši lasišče in povzroči prhljaj, torej probaj sedaj poleti samo z brisačo posušit lase..

Tocno to in enako velja za telo. Ne takoj na kreme navalit in se mazat ko zmesan. Treba je najt vzrok, in to ne pri samponih, ampak navadah.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Glodko ::

Da obudim temo. Tudi jaz imam namreč težave s trdovratnim prhljajem. Sedaj se že 2 meseca brijem na 3 mm (ne zaradi prhljaja). Las si ne perem več s šamponi, sedaj že 2 meseca. Razen občasno z kakim milim šamponom (1x na 2 tedna). Prhljaj nikakor ne izgine. Če z glavnikom na 2 tedna masiram lasišče zleti z glave pravi sneg :) Kako ste ostali to rešili? Bi pomagal Oronazol?

Ganon ::

Kupi Fitoval/Oronazol/Eucerin. Vmes, če si dodatno umivaš lase, uporabljaj čim blažji šampon, kot npr. https://www.eucerin.si/proizvodi/dermoc...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

m0LN4r ::

1x tedensko premazi glavo s kokosovim oljem, pusti gor 5 minut in z mlacno vodo, kaplico sampona operi/splahni
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

forplan ::

Sprobaj več šamponov/načinov odpravljanje prhljaja, ker enim pomaga to eni drugo...

Meni je pomagal samo šampon Ducray Kelual DS
da se strinjam

matobeli ::

Vichy Dercos je tudi ena izmed opcij. Dobiš v lekarni.

OZZY ::

matobeli je izjavil:

Vichy Dercos je tudi ena izmed opcij. Dobiš v lekarni.


+1.. meni je pomagal samo ta.. oranozol, h&s and podobno nikoli. Z vischyjem je bila stvar rešena po 4x pranjih - svetovala pa je frizerka. Verjento je odvisno tudi od človeka in težave.
Go with the flow.

harmony ::

Pobrit glavo do konca in jo zacet negovat z dobrimi kremami. Potem pa spet pustis lase rast in spremljas zadevo.

bvt ::

primozzzz je izjavil:

Probaj s kisom. Razredcen z vodo. Perem lase samo se z vodo in kisom..

Da ne bi slucajn! Prevec agresivno in unicuje zascitni sloj koze. Kaksno kakovostno olje (olivno, kokos itd) namazi in pusti 15-20 minut nato speri. Jej hrano, ki ti izboljsa suho lasisce. Orehe, lesnike. Olivno olje si daj na na kruh ali solato in jej, izogibaj se suhem prostoru, dej si vodo v posodo in pusti v sobi na radiatorju. Izogibaj se agresivnim samponom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bvt ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Olje čajevca v šamponu

Oddelek: Loža
304895 (2838) harvey
»

seboroicni dermatitis in izpadanje las s cebulico

Oddelek: Loža
3312716 (11595) Pithlit
»

tezave z lasmi

Oddelek: Loža
153505 (3113) Mesar
»

Šampon za prhljaj in mastne lase

Oddelek: Loža
147481 (7160) RejZoR
»

wtf prhljaj

Oddelek: Loža
163597 (3226) ProGTX

Več podobnih tem