» »

"SLK-900" heatpipe :)

"SLK-900" heatpipe :)

kuglvinkl ::

Your focus determines your reallity
  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

asPeteR ::

TABELA:

Thermalright SP-94 Heatpipe: 0.14
80 mm fan, 4838 rpm, 48.5 dBA

Thermalright SLK-800U: 0.15
80 mm fan, 55 dBA

Torej, hladilnik je odlicen. Ce vemo, da je SLK900 boljsi za priblizno 0.01 C/W pri enakih pogojih je tale SP-94 boljsi pravtako za 0.01 C/W pri veliko manjsih obratih(hrupu) ...

Tako, da manjka samo se en posten test SLK 900 vs SP-94 potem pa bomo videli ...

Jasno pa je da je SP-94 definitivno najboljsi hladilnik na trgu oz. bo. 8-)

Toda, cena bo pa pomoje v Slo okrog 20k ... To je pa tud druga zgodba.
http://blog.stegnar.com

morphling1 ::

Jaz bi ga dal v enako klaso kot SLK 900, ker je ravno toliko boljši kot SLK 800 kot je bila od njega boljša že 900tica. Je pa zaradi toplotnih cevi boljši odvod toplote iz dna na rebra, zato je načeloma potreben manjši pretok zraka, kar pa pomeni tišje delovanje. Ampak razlike sigurno niso take da bi zdaj kdo šel prodajat SLK 900.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

asPeteR ::

->Jaz bi ga dal v enako klaso kot SLK 900, ker je ravno toliko boljši kot SLK 800 kot je bila od njega boljša že 900tica.

Ja toda, SLK900 je bil testiran na 80mm 80cfm air flowa, tale SP-94, pa na mnogo "slabsem" ventu stopi v korak SL900 ...

No, verjetno se res ne splaca tistim, ki ze imajo SLK900 kupiti SP-94.

Vseeno me pa zanima se kaksen bolj in deep test ...
http://blog.stegnar.com

TESKAn ::

Hm, hm...čuden se mi zdi dizajn. Če prav razumem, je poanta heatpipea da prenaša toploto iz baze bol 'gor' v rebra. Zdej zadeva zgleda kot da ima tri ločene kroge. Zdej heatpipe deluje tako da tekočina izpari, gre do najvišje točke hladilnika, se utekočini in pade nazaj na dno. Zdej če pogledaš pri tem hladilniku, ko ga daš v ohišje deluje en krog ravno v obratni smeri - prenaša toploto z vrha reber v bazo oziroma zaradi 'kontra' temp. razlike, kot je običajna, ne deluje...in tudi srednji krog se mi zdi malo sumljiv...edino če imaš ležeče ohišje, potem zadevca deluje 100%...drugače pa kupovat to za v kak tower se mi zdi pa malo nesmiselno...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

DjTonic ::

Ko že omenjate ta C/W zanima me če je 0.30 dobro? Zanima me za en kuler ki laufa samo na 2200 RPM.
Sedaj mam na staren X-Dream okrog 0.19 C/W (Prebral iz sandre)

TribesMan ::

Sedaj mam na staren X-Dream okrog 0.19 C/W (Prebral iz sandre)


No ja sandri ne gre zaupat preveč, men kaže da imata čeber vode in MK4 vodni blok C/W okoli 0.1 kar pa je malo pretirano, realno je nekje 0.18-0.22, vsaj po mojem. Sicer je pa najbl natančno če imaš termometer, ki meri temp zraka (okolice), potem pa preberi iz sandre koliko watov kuri tvoj procesor ter kolikšna je temperatura procesorja po recimo 1 uri na full load. Pol pa zračunaj ([Tproc]-[Tzrak])/[wati procesorja]

Primer:
Athlon XP 2550MHz 2V kuri približno 110W
Zrak je nekje 28°C
Temp Procesorja je 45°C

C/W = (45-26)/110 = 0.17°C/W

Za zračno hlajenje pa je 0.3 zelo dobro, vendar boš za kaj takega rabil zgoraj omenjeni SLK900 z heatpipeom težko dosegel. Recimo V7+ ima nekje 0.5°C/W, Vsaj po testu na dansdata.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

c3R4R ::

@TribesMan
Zmotil si se... Napačno vrednost si vnesel v formulo...[pri T okolici si se zmotil za 2 stopinji]:)

Torej:
Primer:
Athlon XP 2550MHz 2V kuri približno 110W
Zrak je nekje 28°C
Temp Procesorja je 45°C


C/W=(45-28)/110=0.155 C/W

;)
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3R4R ()

TribesMan ::

Ups sem tipkal na Calculator v Winsih zgleda da sem se zaklikal :P

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

kuglvinkl ::

Za realni C/W glejte dansdata.com in overclockers.com. Obstaja še ena stran, ampak se je v tem hipu ne spomnim URLja, vse ostalo je, hmm, od oka.

Predvsem pa upam, da bo Morph našel čas in tudi on naredil CPU die simulator.
Your focus determines your reallity


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

THERMALRIGHT ALX800 vs Slk900a vs barton 2500+ box cooler

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
141116 (886) OZZY
»

ThermalRight ALX 800

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
462545 (1440) boštjan
»

Gigabyte Nforce 7n400 - Temperatuta procesorja???

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
271827 (1379) Ethan
»

Kje v Sloveniji dobiti SK-7

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
492705 (1830) profii
»

Kateri hladilnik mi svetujete???

Oddelek: Kaj kupiti
131010 (861) MALJUTKA

Več podobnih tem