» »

Radeon Tweak

Radeon Tweak

Chaotica ::

Pozna kdo kakšen dober programček za tweakanje Radeonov ?

OwcA ::

Otroška radovednost - gonilo napredka.

St0rMy ::

kaj 7000 se tudi da kaj naviti? :D

c3R4R ::

Tud R7000 se da naviti, samo ne z Rage 3d Tweakom... Rage 3d Tweak je samo za RadeOne 9xxx serije...;)
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3R4R ()

St0rMy ::

kaj da ne!! jaz sem si dal rage3d tweakerja gor, pa mi cist fajn laufa 144@160 mhz! pri tej frekvenci mi je powerstrip ze prikazoval crte rdece itd itd....

c3R4R ::

Ja, sam RadeOn7000 ma SDR ram, right?:)

Ampak pod Rage 3d Tweakom, je pisal da je samo za 9xxx serije... Res zanimiv, da ti dela...:)
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

boštjan ::

sam mel r7000 in sem ga lahko navil z rage3d tweakom,samo da ni nič pomagalo.moj r7000 je mel ddr rame

All ::

tut men lepo dela na R7000 sdr

boom-bar ::

Kaj pa kej moj R9800pro 128MB
Legalizirajte mehke droge!!!

Grimlord ::

Lahko poskusite z programom "Radeonator". Je kr fajn. ;)

Še link za Download: Radeonator 2.0
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

DjTonic ::

Ja veddar je bil projekt pred nekaj meseci ustavljen in Radeonator 3.0 Alpha je bržkone zadnja verzija saj se bo Marcel Hoffs posvetil drugim stvarem. (Zgleda, da mu je zmanjkalo motivacije) ;)

St0rMy ::

boštjan, kolko si ti mel r7000 največ navitega? jaz sem dal za hlajenje gor na hladilno rebro procesorja dodaten ventilator, ter hladilna rebra na rame (od 486/66 cpu) hladilna rebra..trenutno mam r7000 navitega:

core: 144 Mhz@177.25 Mhz
ram: 144 Mhz@156 Mhz

a naj probam še dalje?

p.s. občasno mi računalnik izpušča neke piske iz pc speakerja..a ve kdo kaj bi to bilo?
lp

boštjan ::

St0rMy,jaz sem mojega r7000 navil na 183MHz,GPU in rame pa se v scoru ni nič poznalo

freejack ::

Hmm,..vedno sem se držal ene stvari, ki se mi je osebno izkazala za najboljšo. J*beš gpu, navijaj ram, kolkr se da, šele potem se loti gpu. Zakaj? Zaradi "bandwidth", prepustnosti podatkov, kako hitro jih kartica lahko obdela.(gpu oz. fill rate pa vpliva na to, kako hitro lahko kartica izriše stvari (3d geometrija/kompleksne stvari))

npr.
[ram]: memory bandwidth = memory bus width * effecive memory speed / 8
[gpu]: theoretical fil rate = core clock * (no. of pipelines * max simultaneous textures)

GeForce2 Ultra (250/460):
memory bandwith = 128 bit * 460 MHz / 8 = 7360 MB/sec (=7.36 GB/sec)
theoretical fill rate = 250 MHz * (4 * 2) = 2000 Mega-Texels/sec (= 2 Giga-Texels/sec)

primerjava: (GTS Pro)
-----------------------------------------
- memory bandwidth (200/400) = 6400 MB/sec
- memory bandwidth (@ 220/440) = 7040 MB/sec [+640 MB/sec]
-----------------------------------------
- theoretical fill rate (200/400) = 1600 Mega-Texels/sec
- theoretical fill rate (@ 220/440) = 1760 Mega-Texels/sec [+160 Mega-Texels/sec]


(malo teorije nikol ne škodi)

St0rMy ::

Evo finalnih rezultatov mojega navijanja...
Sistem: DFI AD77 Motherboard, AMD AthlonXP 2400+@2000Mhz, hlajen z XDream od CoolerMaster;
ATI Radeon 7000 Ve GPU 144 Mhz, SDRAM 144 Mhz

Navit Radeon:

Navil sem ga do konca, se pravi do meje, kjer je še stabilen:
GPU 144 Mhz @ 193.50 Mhz | S programom Rade3d Tweaker
SDRAM 144 Mhz @ 159.25 Mhz

Pri GPU več ne gre, pri ramih pa se začenjajo čez to mejo kazati nestabilnosti.

freejack ::

Maš rebra na ramih, in če, imaš rebra dobro "prevetrena". Če ne, si naredi custom made hlajenje za grafo, stalo te bo le 2 venta, 2 ležaja, kako podložko in en šravf, pa eno matico.

čekiraj

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

St0rMy ::

mam hladilna rebra gor, ja...a maš kaki link kako to naredit? lp

c3R4R ::

@freejack
A maš to sliko slikano še iz katerega drugega zornega kota?? Da vidm kako je vse skupaj narejeno...:)
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

freejack ::

Kakega linka žal nimam :D, bom pa naložil en zip file slik (ca. 17 slik=1MB)

KLIK

p.s. odvisno kolk prostora še imaš nad grafo in hladilnikom od proca, si lahk vzameš daljši šravf, na eni strani odstraniš glavo in nato še na drugi strani daš 2 venta, sam to mi pa že malo smrdi, da ne bi delovali, saj bi na grafo vleklo topel zrak od proca, ki bo ravno nad ventoma, razen če bi uspel nekak pregrado naredit, dat na stranico en vent, ki bi pihal na hladilnik od proca in upat, da bo vent v napajalniku in pa vent na zadnji stranici (v višini proca) uspel dovolj odvajati toploto. Mam sicer še eno idejo, sam ta je pa že extremna.
Da bi dal grafo v sendvič in jo obložil z venti. (-- grafa ×× vent)
××
--×
××
(dva zgoraj, dva spodaj, in dva na "robu", ki bi odvajala zrak, sam je s5 vprašanje kak bi delala, glede na to, da (zaenkrat) tesnjenja nimam v mislih, tako da bi tista dva venta odvajala glih qrc kaj.)

c3R4R ::

Ja, ja... Ideja je v redu...

Lohk pa namesto dveh 80x80 ventov daš na vsako stran po enega 120x120 vent... Pomoje, da bi bilo boljše hlajenje...:) Kaj praviš?

Aja, tenks za slikce...:)
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

freejack ::

a.) teoretično bi šlo
b.) praktično žal ne :D, ker kot vidiš na sliki, sta venta pritrjena z enim samim šravfom in to z razlogom, ker je edina dostopna luknja tam. Če bi dal 120mm, bi šel vent čez kartico, tako da je ne bi mogel spraviti v režo (govorim na pamet) in še to; luknje pri ramih, oz. v tistem "območju ni, tko da ne bi imel kam pritrdit vent (vsaj na moji ne), da bi pa dal na začetek karte sam enga, ti pa tut nč ne pomaga" (zopet, tudi če imaš luknjo, še vedno ne boš mogel kartice spraviti v režo (al pa tut?))
Prvi vent ima enakovredno vlogo pri tako hlajenju, kot pri podpori drugega venta.

Zaenkrat mam bol malo cajta, da bi preučil še sendvič oz. box možnost, bom pozimi, ko bo več cajta. :D Do takrat pa,.. je kar je... :D

freejack ::

p.s. ok, ok, tut praktično bi šlo, sam pol bi moral na grafo nardit ogrodje, nek distančnik, da bi držal vent na točno določenem mestu (pod pogojem, da bi 120mm res gledalo čez grafo in če je uporabljena luknja res edina uporabna (spljoh nisem tolk pozornosti polagal))

c3R4R ::

Aha, pol bom počakal na tvoje študijske rezultate med zimo...:D
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

kuglvinkl ::

Pohvale freejack ;).
Your focus determines your reallity

freejack ::

tenkjuverimač :D

Čez zimo mam v mislih nardit na novo mod celotnega ohišja (razen barvanja seveda), ki ga bom predstavil nasl. leto na LANu (letos žal nisem mel cajta prit). Bo na temo Sub Zero, vendar pa temperature proca žal ne bomo imele kaj zveze s tem. :D

Wait and you shall be amazed...
(morda uspem še par slikic prej na forumu objavit, da se bodo sline cedile :D )

p.s. idejo za box verzijo hlajenja grafe sn dobo pa po P2. :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kupec Ageie nVidia (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
548910 (7024) Jst
»

Vprašanje glede grafične kartice

Oddelek: Strojna oprema
71412 (1089) Carmack
»

Kako se navijajo grafične kartice

Oddelek: Navijanje
432029 (1282) Wad@
»

FX 5600 Ultra

Oddelek: Kaj kupiti
81308 (1070) Luka Percic
»

geforce2 mx-400

Oddelek: Zvok in slika
9888 (720) G[e]c

Več podobnih tem