» »

Zvok iz PC v Hišni kino

Zvok iz PC v Hišni kino

vrossi46 ::

Kaj mi lahko kdo razloži in pomaga.
Rad bi iz mini pc-ja predvajal filme na TV,preko hišnega kina pa DTS ali DD5.1.( Mini PC nima coaxialnega ali pa optičnega izhoda)
Kako lahko to naredim iz tistega zelenega priklopa v PC-ju?
Hvala

mirancar ::

zeleni priklop je navaden 3,5mm jack? na tega pozabi.
TV verjetno ima optični izhod, in prek tega priklopi hišni kino, PC in TV pa priklopi preko HDMI. Od tukaj meni deluje DD5.1, DTS mi pa ne deluje. Verjetno je treba še kej šarat po nastavitvah (TV in PC? nevem), da nastaviš da daje DD5.1 skozi when possible, če ti out of the box nebo deloval. Predvajalnik pri meni je VLC in ko se trigerira DD5.1 prek njega mi zvok iz drugih programov (chrome-youtube) ne deluje dokler ne zaprem VLC-ja.

Nwanko ::

HDMI na TV, optika na zvočnike, passthrough nastaviš na predvajalniku in na Tv. Meni deluje DD in DTS tako.

St235 ::

Dokler ne poveš ali imaš na računalniku sploh kak izhod, ki podpira prostorski zvok (optika, coax, ločeni 3,5mm izhodi, HDMI) in kaj konkretno je možno vklopit v tvoj hišni kino (razni 5.1 sistemi z dvd playerjem in zvočniki za 100€ praviloma odpadejo) lahko samo ugibamo, kaj naredit.

Iz zelenega priklopa na pc lahko dobiš največ stereo signal in nič več.

vrossi46 ::

JA no,na PC-ju imam običajen 3,5mm izhod,na Yamahi pa je možno priklopit 1x Coaxial in 1x Optiko in pol vse tiste rdeče in bele priklope :(

PacificBlue ::

Nimaš na PC HDMI izhoda?

St235 ::

vrossi46 je izjavil:

JA no,na PC-ju imam običajen 3,5mm izhod,na Yamahi pa je možno priklopit 1x Coaxial in 1x Optiko in pol vse tiste rdeče in bele priklope :(


Če iz PCja ne moreš dobit drugega kot stereo zvok, potem boš moral kupit novo oziroma zunanjo zvočno. Rdeči in beli priklopi so praviloma stereo. Coax in optika sta ok (pod pogojem, da sta vhoda).

vrossi46 ::

PacificBlue je izjavil:

Nimaš na PC HDMI izhoda?


Ja imam ja.
Nimam pa na Yamahi reciverju

PacificBlue ::

Ok. PC in TV povežeš preko hdmi, TV(če ima optical output) pa preko optike z yamaho receiverjem.

Mavrik ::

Pred tem še preveri a TV dejansko prepušča DTS/DD v 5.1 konfiguraciji (ogromno modelov TVjev namreč tega ne počne in boš spet dobil samo stereo v taki postavitvi).
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako povezati tv in soundbar,prosim pomoč

Oddelek: Zvok in slika
275668 (1123) Škorc
»

PC -> smart tv -> hišni kino

Oddelek: Zvok in slika
365457 (4579) St235
»

WD Live in domači kino

Oddelek: Zvok in slika
346651 (5888) lowac
»

povezava hišni kino in računalnik

Oddelek: Zvok in slika
12896 (763) St235
»

povezava domači kino in pc

Oddelek: Zvok in slika
104128 (3988) St235

Več podobnih tem