» »

Odkup "zavrnjenih" izdelkov od trgovin

Odkup "zavrnjenih" izdelkov od trgovin

MatoXD ::

Zdravo.
Jaz sem pred kratkim opazil, da se v Ameriki prodaja tehnologija, katera je bila reklamirana v velikih skatlah in to lahko ljudje odkupijo. Temu se rece "Wholesale Pallet/Box", "Customer Return Pallets"... Mene pa zanima ce obstaja kaksna slovenska spletna stran, kjer se taksne stvari prodajajo in se to da odkupiti?

Hvala 😄

gendale2018 ::

to dobiš pri nas kot novo
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

xda develope ::

Lmao. Ampak verjetno resnica.

MihaK3 ::

Ja, to je tisto na Mimovrste npr. ko piše v opombi "odprta škatla" :D

blackbfm ::

MihaK3 je izjavil:

Ja, to je tisto na Mimovrste npr. ko piše v opombi "odprta škatla" :D


Dokler je kupec obvescen in da je nek popust (soliden popust, ne simbolicen euro kot je doskrat na mimovrste ) ne vidim problema s tem.

Se mi je zgodilo v fizicni trgovini (sony acs), konkretno hocem kupit nek fotkic za darilo, tip vzame razstavni model, celga mastnega iz vitrine, zacne brisat in pakirat v raztrgano skatlo, brez vprasanja ce mi je to kul,brez popusta ali karkoli. In potem se una resna faca prodajalca, kot da je to vse normalno:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

shadeX ::

Ja in..? A si kupil?

dajoker ::

Vžde je. Še dans dela BP.
"Hacker" is a term of honour and respect. It is a term that describes
a skill, not an activity. K. Mitnick

shadeX ::

Sej je vse res ampak koliko "rabljenega" sranja dobiš iz spletnih trgovin to je noro. Še zadnji prenosnik, ko sem ga kupoval je prišel vidno odpakiran - pa še prstne odtise je imel po ekranu.

juroz ::

Za SLO mislim da bolj ne, ker smo premajhni.
Preveri Nemčijo - guglaj sonderposten.

blackbfm ::

shadeX je izjavil:

Ja in..? A si kupil?


Sem rekel da razstavnega ne vzamem. Pa je sel tip zadaj iskat "novega", kateri je bil pomoje tut vrnjen ker se je izkazalo da je mel sred zaslona defekt pixel. Stekam da se hocejo znebit slabe robe, sam to ni način.

Han ::

Jaz sem za takšnega iz vitrine v Big Bangu dobil popust. Tudi kupljen za darilo in še danes po 10 letih deluje brezhibno.

MIHAc27 ::

Glede na to, koliko dobavitelji komplicirajo, če je škatla samo odprta... pri nas to ni toliko razširjeno.

Mene ne moti odprta škatla, ampak vseeno želim da sem na to opozorjen, in kaj se je delalo (samo odprto da se je pokazalo stranki, mogoče testni primerek, vračilo od nezadovoljne stranke...). Če pade še kak popustek toliko bolje, če je le vse ok.

Sem ravno pred kratkim kupil razstavni pralni stroj. Pač bil je zadnji še na voljo in točno tak kot sem ga hotel (oz. hotela moja žena). 10% skonto, zgledal je pa kot mora, nič umazan. Dela tudi kot urca.

shadeX ::

Je vseeno razlika na koncu ali kupuješ razstavni pralni stroj, ki ga ljudje načeloma samo gledajo, ali pa telefon, prenosnik itd, ki je že cel masten od prstnih odtisov, za nameček pa imata še toliko delovnih ur za sabo.

Pač moraš vedet kaj kupuješ.. in ti si očitno s pralnim strojem zadel, sploh ker si dobil še 10% popusta.

starfotr ::

Največji problem je, če ti prodajo rabljen izdelek po ceni novega. Jaz lahko plačam za razstavni eksponat polno ceno, vendar, če je brezhiben in je vsa vsebina v škatli. Ne pa da manjka pol vsebine, škatla raztrgana ali je ni, izdelek poškodovan ali z vidnimi znaki uporabe, bi pa polno ceno. Če bi želel tak izdelek, grem na bolho.

Pa v bistvu, če grem trgovcem še malo na roko, tudi škatle ne rabim, samo navodila, kable in ostalo bi pa imel.

Drugače pa ljudje tudi preveč zakomplicirajo temi zadevami, zato trgovci tudi držijo višje cene, da lahko dajo popust. In seveda da zadostijo naši zakonodaji po stvarni napaki ipd.

Brane3 ::

Ne branim domače maloprodaje, samo ni mi jasno, od kod naj bi to plačali.

Provizije so praviloma zelo tanke, vsaka stranka pa ima pravico vrniti izdelek v 8 dneh.

Po tej logiki bi morali vsi ti izdelki biti recimo 30% cenejši.

Se pravi, prodajalec naj bi fdobil recimo 10% marže, prodal izdelek, ga poslal, dobil nazaj, vrnil denar, nato pa ga poslal še enkrat naslednji stranki 30% ceneje in požrl
20% izgubo. V upanju, da ga ne bo vrnila tudi naslednja stranka.

Kdo lahko tako posluje ?

Ribicija ::

8 dni ne obstaja to je menda že razčiščeno.

Ostalo pa. Ni moj problem, da prodajalec ne dobi večje provizije ali RVC-ja. Jaz kot kupec želim imeti nov brezhiben izdelek čim ceneje. Če je izdelek odprt, v vitrini in ga lahko stranke prijemajo, prižgejo, etc., potem to ni več nov izdelek. Pika! Sam tak izdelek kupim, samo če dobim nek dodaten popust na razstavni model ali pa če je zadeva res zadnja in nikjer drugje ne morem najti enakega izdelka.

Prodajalci se bodo pač morali navaditi, da kakšen izdelek prodajo z nulo ali celo minusom. So pa na račun tega odprtega izdelka prodali 30 istih modelov s polno ceno in se zadeva poravna na koncu.

GupeM ::

Jaz sem kupil žar, ki je bil razstavni eksponat. V Merkurju so rekli, da mi bojo iz skladišča prinesli zapakiranega. No, ker ga niso našli, sem vzel razstavnega. 25% popusta, plus doma ga mi ni bilo treba sestavljati. K sreči je šel v avto :D

Brane3 ::

Ribicija je izjavil:

8 dni ne obstaja to je menda že razčiščeno.


Ne za internetno prodajo.

Ribicija ::

Internetna prodaja oz. prodaja na daljavo ima itak svoje zakone. Govoril sem o klasični prodaji, kjer 8 dni ne obstaja.

Pri internetnem prodajalcu kot je mimovrste in podobni bi še toliko težje po redni ceni kupil odprt izdelek. Glede na to, da ne razstavljajo izdelkov in nimajo strank, ki bi prihajale k njim na ogled blaga, je namreč odprt izdelek verjetno v večini primerov tak, ki ga je stranka vrnila iz takšnega ali drugačnega razloga.

Brane3 ::

In v tem primeru veljajo moji argumenti.

OP pa ni navajal striktno fizične štacune temveč te izdelke nasploh.

Stranka lahko vrne izdelek že če ji preprosto ni všeč, to pa ne krije dobavitelj.

Marža je pa skrajno tanka pri mnogih izdelkih.

tomaz- ::

ne, ne veljajo tvoji argumenti.. Bodi precizen... 8 dni ne obstaja...

Unknown_001 ::

xda develope je izjavil:

Lmao. Ampak verjetno resnica.


Je... tako so mi FM slušalke prodali (BB)... kasneje pogruntal da so bile nekje čohnjene itd. Pač kao ful znižano. Delale so 3 leta pol so ble pa za stran.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Matevz96 ::

Brane3 je izjavil:

In v tem primeru veljajo moji argumenti.

OP pa ni navajal striktno fizične štacune temveč te izdelke nasploh.

Stranka lahko vrne izdelek že če ji preprosto ni všeč, to pa ne krije dobavitelj.

Marža je pa skrajno tanka pri mnogih izdelkih.


Spletne trgovine imajo zaradi manjših režijskih stroškov tako ali tako višje marže kot klasične "brick & mortar" trgovine.
#hooldthedoor

blackbfm ::

Spletne trgovine imajo zaradi manjših režijskih stroškov tako ali tako višje marže kot klasične "brick & mortar" trgovine.


Mogoče je manj stroškov, je pa zato hujša konkurenca, ljudjem danes nimajo problema naročit stvari iz amazona ali pa aliexpresa, ti pa mej svoje visoke marže :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

klinker ::

Brane3 je izjavil:

Ne branim domače maloprodaje, samo ni mi jasno, od kod naj bi to plačali.

Provizije so praviloma zelo tanke, vsaka stranka pa ima pravico vrniti izdelek v 8 dneh.

Po tej logiki bi morali vsi ti izdelki biti recimo 30% cenejši.

Se pravi, prodajalec naj bi fdobil recimo 10% marže, prodal izdelek, ga poslal, dobil nazaj, vrnil denar, nato pa ga poslal še enkrat naslednji stranki 30% ceneje in požrl
20% izgubo. V upanju, da ga ne bo vrnila tudi naslednja stranka.

Kdo lahko tako posluje ?


Kakih 10%?
Imajo prodajalci kr konkretne marze brez skrbi.

Unknown_001 ::

klinker je izjavil:

Brane3 je izjavil:

Ne branim domače maloprodaje, samo ni mi jasno, od kod naj bi to plačali.

Provizije so praviloma zelo tanke, vsaka stranka pa ima pravico vrniti izdelek v 8 dneh.

Po tej logiki bi morali vsi ti izdelki biti recimo 30% cenejši.

Se pravi, prodajalec naj bi fdobil recimo 10% marže, prodal izdelek, ga poslal, dobil nazaj, vrnil denar, nato pa ga poslal še enkrat naslednji stranki 30% ceneje in požrl
20% izgubo. V upanju, da ga ne bo vrnila tudi naslednja stranka.

Kdo lahko tako posluje ?


Kakih 10%?
Imajo prodajalci kr konkretne marze brez skrbi.

tudi 300% sem že videl napram Amazonu
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

jero_no1 ::

Kolega je imel eno dobro izkušnjo nabave prenosnika - razstavnega eksponata v fizični trgovini.
Ker je želel točno tisti model in je bil ta razstavni zadnji kos tam, se je zdilal za skoraj 10% popusta. Prnese domov, ga malo gledava in meni je takoj padlo v oči, da je en pant nekaj zvit. Ga nese naslednji dan nazaj in je nato v drugi poslovalnici prevzel nov zapakiran identičen prenosnik (brez kakšnega doplačila).

Brane3 ::

Unknown_001 je izjavil:


Kakih 10%?
Imajo prodajalci kr konkretne marze brez skrbi.

tudi 300% sem že videl napram Amazonu



KAr še ne pomeni, da so jo dobili za isti $$$ kot Amazon.

Sploh pa ne pri računalniški robi ( proci, diski, matične itd).

Unknown_001 ::

Brane3 je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:


Kakih 10%?
Imajo prodajalci kr konkretne marze brez skrbi.

tudi 300% sem že videl napram Amazonu



KAr še ne pomeni, da so jo dobili za isti $$$ kot Amazon.

Sploh pa ne pri računalniški robi ( proci, diski, matične itd).


Posluš, če je tipson kupil set za GoPro iz Amazona za 15EUR in prodal naprej za 60EUR. Se je oplemenitil za 3x nabavne cene.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Brane3 ::

Minus čas za zajebancijo, iskanje takih dealov in manipulativne stroške itd.

In odgovor na vprašanje, kdo bo to kupil pri njem, če je na Amazonu EUR15.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane3 ()

          ::

MIHAc27 je izjavil:

Sem ravno pred kratkim kupil razstavni pralni stroj. Pač bil je zadnji še na voljo in točno tak kot sem ga hotel (oz. hotela moja žena). 10% skonto, zgledal je pa kot mora, nič umazan. Dela tudi kot urca.


10% dobiš v fizičnih trgovinah na nove izdelke, samo vprašati moraš.

klinker ::

Brane3 je izjavil:

Minus čas za zajebancijo, iskanje takih dealov in manipulativne stroške itd.

In odgovor na vprašanje, kdo bo to kupil pri njem, če je na Amazonu EUR15.


Poskusi furat trgovino z 10% marze in pol javi kolko casa bos prezivel s tako nizko marzo.

Unknown_001 ::

Brane3 je izjavil:


In odgovor na vprašanje, kdo bo to kupil pri njem, če je na Amazonu EUR15...

Se glasi:
Nerazgledan tumpek, ki gleda spletne trgovinice na Fejsbuku s ful lajki. Vsa njihova (kitajska) roba ima vse adute oglaševane v presežnikih. Ja pa če nekdo 100x isto pove potem pa že mora bit res... not
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

jero_no1 ::

          je izjavil:

MIHAc27 je izjavil:

Sem ravno pred kratkim kupil razstavni pralni stroj. Pač bil je zadnji še na voljo in točno tak kot sem ga hotel (oz. hotela moja žena). 10% skonto, zgledal je pa kot mora, nič umazan. Dela tudi kot urca.


10% dobiš v fizičnih trgovinah na nove izdelke, samo vprašati moraš.


Mi lahko prosim sporočiš, v kateri trgovini dobim ta stroj za 650€?
Če rata, imaš 6pack v dobrem :)

Brane3 ::

MOgoče kdo od teh dobavlja v SLO:

GEIZHALS

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane3 ()

          ::

jero_no1 je izjavil:

          je izjavil:

MIHAc27 je izjavil:

Sem ravno pred kratkim kupil razstavni pralni stroj. Pač bil je zadnji še na voljo in točno tak kot sem ga hotel (oz. hotela moja žena). 10% skonto, zgledal je pa kot mora, nič umazan. Dela tudi kot urca.


10% dobiš v fizičnih trgovinah na nove izdelke, samo vprašati moraš.


Mi lahko prosim sporočiš, v kateri trgovini dobim ta stroj za 650€?
Če rata, imaš 6pack v dobrem :)


Odpelji se v trgovino, dobi prodajalca, pokaži da si resen kupec in se nato pogajaj za ceno. Meni je to uspelo v BigBangu, Harvey Normanu in EPL-u.

V0RT3X ::

jero_no1 je izjavil:

          je izjavil:

MIHAc27 je izjavil:

Sem ravno pred kratkim kupil razstavni pralni stroj. Pač bil je zadnji še na voljo in točno tak kot sem ga hotel (oz. hotela moja žena). 10% skonto, zgledal je pa kot mora, nič umazan. Dela tudi kot urca.


10% dobiš v fizičnih trgovinah na nove izdelke, samo vprašati moraš.


Mi lahko prosim sporočiš, v kateri trgovini dobim ta stroj za 650€?
Če rata, imaš 6pack v dobrem :)


https://www.nakupovanje.net/izdelki/gos...

bmwwww ::

jero_no1 je izjavil:

          je izjavil:

MIHAc27 je izjavil:

Sem ravno pred kratkim kupil razstavni pralni stroj. Pač bil je zadnji še na voljo in točno tak kot sem ga hotel (oz. hotela moja žena). 10% skonto, zgledal je pa kot mora, nič umazan. Dela tudi kot urca.


10% dobiš v fizičnih trgovinah na nove izdelke, samo vprašati moraš.


Mi lahko prosim sporočiš, v kateri trgovini dobim ta stroj za 650€?
Če rata, imaš 6pack v dobrem :)

https://m.ebay.de/itm/Bosch-W-rmepumpen...

jero_no1 ::

Hvala :)

Ahim ::

jero_no1 je izjavil:

Hvala :)

Upam, da bodo fantje zgoraj dobili obljubljeni sestorcek :)

tikitoki ::

Unknown_001 je izjavil:

Brane3 je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:


Kakih 10%?
Imajo prodajalci kr konkretne marze brez skrbi.

tudi 300% sem že videl napram Amazonu



KAr še ne pomeni, da so jo dobili za isti $$$ kot Amazon.

Sploh pa ne pri računalniški robi ( proci, diski, matične itd).


Posluš, če je tipson kupil set za GoPro iz Amazona za 15EUR in prodal naprej za 60EUR. Se je oplemenitil za 3x nabavne cene.


A nisi ti za prosto poslovanje, kaj te torej moti?

klinker je izjavil:

Brane3 je izjavil:

Minus čas za zajebancijo, iskanje takih dealov in manipulativne stroške itd.

In odgovor na vprašanje, kdo bo to kupil pri njem, če je na Amazonu EUR15.


Poskusi furat trgovino z 10% marze in pol javi kolko casa bos prezivel s tako nizko marzo.


Ja, to bluzi folk, k se nikoli ni videl posla od blizu. Se posebaj, ko upostevas vse pravicu potrosnikov dandanes. Cisto jasno, da s tako marzo ni mogoce poslovati. Pol pa se primerjajo cene robe na Kitajskem in v Sloveniji :S.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

tikitoki ::

Mogoce kaksne online trgovine, ki dejansko ne drzijo robe in jo sele po nakupu narocijo od uvoznika, s cemer se izognejo veliko stroskom in riziku. Nek velik uvoznik ma drugacno marzo, kot nek mali preprodajalec. Pa tud vlozki in riziki so drugacni.

Unknown_001 ::

tikitoki je izjavil:


A nisi ti za prosto poslovanje, kaj te torej moti?


Ne spominm se, da bi se o tem pogovarjala...
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

The Player ::

gendale2018 je izjavil:

to dobiš pri nas kot novo


xda develope je izjavil:

Lmao. Ampak verjetno resnica.


Na žalost je to res, se mi je "zgodilo" na lastni koži.

Kupim v BB en ekran, ki je bil za tiste čase eden izmed najboljših in najdražjih. Ga reklamiram, ker je imel mrtve piksle in mi dajo novega.

Čez nekaj časa ko pridem nazaj v trgovino vidim svojo škatlo reklamiranega monitorja lepo postavljenega med nove artikle pripravljen na naslednjega kupca ;((

Kako vem? Ponavadi so izdelki zalimano s prozornim trakom. Jaz ga takrat nisem imel in sem zalimal z rjavim. Lahko ugotovite s kakšnim trakom je bila embalaža zalimana v trgovini ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

vračilo miške g502 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7111003 (6290) svecka
»

prodaja v trgovinah (in učenje le tega)

Oddelek: Loža
352759 (2436) m0LN4r
»

Je cenejši Merkur ali Bauhaus? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7919370 (16764) francek1
»

Prodajalci v tehničnih trgovinah (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
709904 (7345) d4vid
»

Tako se dela... (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5110883 (9472) Pithlit

Več podobnih tem