» »

Računalnik na začetku zmrzne, nato...

Računalnik na začetku zmrzne, nato...

pinnocchio ::

Pozdravljeni!

Upam da mi bo lahko kdo pomagal. Imam P4 1.7 procesor, plato, bla bla bla...

No problem je v tem, da ko prižgem računalnik, mi zmrzne že med čekiranjem diska, al pa kasnej, pri nalaganju sistema, včasih celo javi napako " zaščita sistema, ponovno resetirajte računalnik" ( nekaj v tem smislu). No, če takoj pritisne reset tipko, se napaka oz. problem ponovi. Če pa računalnik pustim prižgan cca. najmanj 3 minute, nato pritisnem reset tipko, se pa računalnik normalno zbuta. Tud nadaljne delovanje računalnika je brezhibno, napaka se pa pojavi, če računalnik ugasnem in pustim ugasnjenega cca. več kot 10 minutk.

Za info da povem še to:
Zamenjal sem napajalnik, RAM, vse dodatne komponente sem odklopil, pa ni blo nč bolš.

Se komu kaj svita???

Hvala že v naprej za kakršnokoli pomoč oziroma nasvet.

Lp,
Dejan

Azrael ::

Si mogoče poskusil BIOS nastaviti na default? Mogoče imaš preagresivne timinge za RAM. Lahko je kaj narobe z diskom, priklopi drug disk in poglej kako se zadeva vede ali vsaj odklopi disk in pusti priklopljen disketnik in brez diska z diskete naloži kaj, da vidiš ali bo tudi tukaj comp. zmrzoval, v tem primeru je def. matična plošča ali RAM
Ne vem ali sem ti s tem kaj pomagal, če ne povej kaj si že naredil, da pomagamo rešiti tvoj problem.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

hruske ::

Imaš mogoče Blasterja?
Rad imam tole državico. <3

Trinitron ::

Ja, to se je men tut dogajal na strarmu PC-ju.;((

Men osebno je stvar začela delovat, ko sem nastavil BIOS na default in ponovno naložu Winse (Takrat sem mel še Windows 98:D ). Potem se napaka ni več ponovila.

Še preden reinštaliraš Winse probi samo nastavt BIOS. Mogoče bo pa že to dost. Če pa ni, se pa le spravi k delu, ker je verjetno za napako kriva kakšna Windows zagonska datoteka. Pri meni je že bilo tako.8-)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ventilatorji se ne ugasnejo (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5110268 (8859) inbox
»

Restart računalnika ob predvajanju videa

Oddelek: Strojna oprema
291316 (1065) mat3
»

Zanimiv problem z računalnikom

Oddelek: Pomoč in nasveti
182325 (1814) chrush
»

Nov sistem - racunalnik se ne zazene

Oddelek: Pomoč in nasveti
111310 (1132) mat5
»

Sony monitor - ni slike -> oranžna lučka

Oddelek: Strojna oprema
71126 (1079) SloDave

Več podobnih tem