» »

Legalna uporaba Accessove baze (.mdb)

Legalna uporaba Accessove baze (.mdb)

Raw ::

Torej..

Zanima me, ce kdo od vas ve, kako je z licenco za .mdb format?
Namrec, sodelujem v teamu, ki nacrtuje aplikacijo, ki bo za lokalno bazo podatkov eventuelno uporabljala Accessovo bazo. Aplikacija se bo izdelovala v Delphi okolju za MS Windows operacijski sistem in z Accessom NE bo imela nic skupnega, le format lokalne baze bo ".mdb".

Sprasujem, ce je potrebno kupit se kaksno posebno licenco, da se bo aplikacija legalno prodajala kot samostojni produkt in ne bo krsila nobenih pravic.

ps: Razvijalci imamo na voljo le licencen Access, ki je pac del MS Officovega paketa.

lp
.raw

krneki0001 ::

Sej lahko vzamete obliko accessove baze pa je ne poimenujete *.mdb ampak čist neki druzga, kdo bo pa vedu da je to taka baza.

LP
Nebivedu

Raw ::

Hehe, ti ze ne "nebivedu" :)

Hja, drgac pa hvala, k si se potrudu in odgovoru, ceprav je bolj 'leva' resitev :\ in ne ravno taka kot sm pricakoval.

Zgleda da bo treba preit raje na kaksn Firebird embedded..

kyon ::

Raw: Ce bos izvedel, kako je s tem, mi prosim poslji mail, ker tudi mene zanima ista stvar:
k0ndi@yahoo.com

Bane_ ::

najhitrjši odgovor boš dobu če bos en mail poslov na microsoft!
Pa da ga izradim sa čekičem za intel pa se to ne pomaga!

Raw ::

@kyon: sure, ce izvem, ti sporocim. in obratno seveda? :)

@Bane_: poslal mail, ma mi se niso odgovoril.


Me pa vedno bolj mika tale Firebird, ampak ga morm se sprobat..

BigWhale ::

"access database licensing and distribution"

Napises v google in ni vrag, da ne bos nasel odgovora... :P

Raw ::

@BigWhale: Ideja sploh ni slaba, problem pa je, da sem ze precesal google po dolgem in po cez. Zato pa sprasujem na tem forumu, saj zgodi se lahko, da ma ze kdo kaksne izkusnje s tem.
Ce pa si se vedno tako preprican v google, mi prosim ti poskusi najti pravi odgovor. Te opozarjam, da se je s casom licenca Accessove baze spreminjala. Zanima me izkljucno 'trenutno stanje' seveda. :\

.raw

BigWhale ::

This will help. Poisci se redistribution license od mdac_typ.exe katerega uporabljas.

Raw ::

@BigWhale: yup, vidu ze tole.. sam mene zanima direkt za mdb format in ne ODBC, namrec ne dostopam do baze preko ODBCja.

.raw

krneki0001 ::

Raw sam imam kar nekaj takih bazic in sem naredil ravno to kar sem ti napisal, osnova je accessova tabela, samo preimenovana, ker se mi ni ljubilo db2 štimat na mašini office sem pa že imel gor.

LP
Nebivedu

BigWhale ::

Samo preimenovanje, ne resi nicesar. ;)

Kako pa dostopas do baze? z fseek() in fgetc()? :))

Ponocnjak ::

Živjo,
Evo moj prvi post na forumu.
Delam z Microsoft Office 97 Developer Tools, s katerim lahko narediš podatkovno zbirko, ki jo lahko kupec uporablja, ne da bi mu bilo treba kupiti Access. Se pravi, da lahko aplikacijo, ki jo prodajaš, zapakiraš v Setup, ki pri uporabniku namesti tudi runtime knjižnice. Orodje je nekaj dražje od samega Offica oziroma Accessa, rabiš pa samo licenco zase. Če velja licenca celo za knjižnice, ki poganjajo aplikacijo, potem pomoje velja enako tudi za bazo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MS Access (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
647123 (5181) travica
»

Spajanje dokumentov - ACCESS & WORD

Oddelek: Programska oprema
71590 (1470) tempoFlow
»

[Delphi] Izbira podatkovne baze

Oddelek: Programiranje
222454 (1914) zhigatsey
»

[C#] Spremembe podatkov se ne shranijo v podatkovno bazo

Oddelek: Programiranje
181570 (1161) somebody16
»

Delphi - kako z gumbom zagnati drugo aplikacijo (MS Access)

Oddelek: Programiranje
181286 (1088) Simeroni

Več podobnih tem