» »

Kater mrežni multimedijski 4K HDR predvajalnik?

Kater mrežni multimedijski 4K HDR predvajalnik?

bastadu ::

Torej v preteklosti sem si že lastil nekaj mrežnih predvajalnikov in priznam, sem se s tem kar precej razvadil; najprej je to bil HDX-1000, sedaj na koncu Popcorn Hour A-400 (je na prodaj, če koga zanima), uporabljam jih izključno za streamanje videa iz lokalnega NASa na TV. Sedaj pa iščem en predvajalnik, ki bo sposoben neizbirčno predvajati vse mogoče stare in novejše formate, vključno z 4K HDR vsebino. Malo sem gledal sledeče: Zappiti One 4K HDR, Zappiti Mini 4K HDR (ker ne rabim HDDja bi morda čisto zadoščal), Nvidia Shield TV, Zidoo Z10, Popcorn Hour A-500
Ima kdo s katerim izkušnje, kaj bi lahko priporočali? Neke osnovne zahteve so:
- predvajanje/streamanje 4k HDR 10-bit vsebine prek mreže
- gigabitni mrežni port
- podpora za downmix trenutno aktualnih audio zapisov
- čim bolj zanesljivo in gladko delovanje GUI
- zelo dobrodošlo bi bilo da ima škatla pasivno hlajenje

Hvala za nasvete!

Blazz ::

simpl: nvidia shield, dela perfektno , atmos , hdr itd , nič gui ne šteka, vse vrti, updatei so nonstop.... po vseh android playerjih k sm jih imel je shield klasa zase! lepo dela tud z daljincem od samsunga, pržge se v parih sekundah....

DeeJay ::

Tako kot je Blazz napisal. Sam imam Samsumg 4K TV in nvidia špila kot urca.

Gatsu ::

Sam a ni problem shield da ne zna avtomatsko preklapljat v HDR način ampak moraš le to vklopit v meniju? Pa seveda ne podpira Dolby vision.

Mavrik ::

Gatsu je izjavil:

Sam a ni problem shield da ne zna avtomatsko preklapljat v HDR način ampak moraš le to vklopit v meniju? Pa seveda ne podpira Dolby vision.


Nič ti ni treba preklapljati, HDR signal pošilja cel čas.
The truth is rarely pure and never simple.

Gatsu ::

Kako cel čas? Ko gledaš SDR vsebine mora pošiljat SDR signal ko zalaufaš HDR pa preklopit na HDR.

Bellzmet ::

XS!D3 ::

Mavrik je izjavil:

Gatsu je izjavil:

Sam a ni problem shield da ne zna avtomatsko preklapljat v HDR način ampak moraš le to vklopit v meniju? Pa seveda ne podpira Dolby vision.


Nič ti ni treba preklapljati, HDR signal pošilja cel čas.

Ja lahko pošilja HDR ves čas, ampak potem mora SDR na nek način pretvarjat v HDR, kar v večini primerov ni ravno idealno. Pa seveda ne podpira DolbyVisiona in ga vrjetno tudi nikoli ne bo, ker nima licence.

To sta nekako glavna razloga, zakaj sem jaz recimo vzel na koncu Apple TV 4K, ki zna glede na content dinamično switchat tako dinamični razpon kot refresh rate, in naprej pošilja signal v takšni obliki kot je content, ki ga predvaja, da je vse skupaj smooth in izlgeda tako, kot je treba. Pomagalo je tudi dejstvo, da mi je Infuse player na ATV enostavno top, da imaš HBO GO in Prime App, pa da cel device deluje top. No pa AirPlay, mi kot uporabniku Apple naprav, pride prav. Ima pa tudi Apple TV svoje omejitve (predvsem nepodpora VP9), ampak za moje potrebe več prednosti kot slabosti naprav Shieldu.

Mavrik ::

XS!D3 je izjavil:


Ja lahko pošilja HDR ves čas, ampak potem mora SDR na nek način pretvarjat v HDR, kar v večini primerov ni ravno idealno. Pa seveda ne podpira DolbyVisiona in ga vrjetno tudi nikoli ne bo, ker nima licence.


Tonemapping se mora narest v vsakem primeru ko imaš HDR display, vprašanje je samo kje (v tem primeru pač shield naredi BT.709 -> BT.2020 mapping in dobiš pravilne barve vseeno). Neke razlike v sliki jaz osebno nisem opazil med Shieldom in predvajanjem s TVja direktno.

Z Dolby Vision je podobno - praktično vse kar trenutno dobiš je HDR10 in tudi ko dobiš DV stream, boš dobil isto stvar, le enkapsulirano v drug standard. Razlika se bo pojavila če bomo kdaj videli 12-bitni content - ter če boš imel nov in drag TV s panelom ko bo znal to pokazati. Trenutno na trgu nisem videl nobenega.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Gatsu ::

XS!D3 je izjavil:

Mavrik je izjavil:

Gatsu je izjavil:

Sam a ni problem shield da ne zna avtomatsko preklapljat v HDR način ampak moraš le to vklopit v meniju? Pa seveda ne podpira Dolby vision.


Nič ti ni treba preklapljati, HDR signal pošilja cel čas.

Ja lahko pošilja HDR ves čas, ampak potem mora SDR na nek način pretvarjat v HDR, kar v večini primerov ni ravno idealno. Pa seveda ne podpira DolbyVisiona in ga vrjetno tudi nikoli ne bo, ker nima licence.

To sta nekako glavna razloga, zakaj sem jaz recimo vzel na koncu Apple TV 4K, ki zna glede na content dinamično switchat tako dinamični razpon kot refresh rate, in naprej pošilja signal v takšni obliki kot je content, ki ga predvaja, da je vse skupaj smooth in izlgeda tako, kot je treba. Pomagalo je tudi dejstvo, da mi je Infuse player na ATV enostavno top, da imaš HBO GO in Prime App, pa da cel device deluje top. No pa AirPlay, mi kot uporabniku Apple naprav, pride prav. Ima pa tudi Apple TV svoje omejitve (predvsem nepodpora VP9), ampak za moje potrebe več prednosti kot slabosti naprav Shieldu.


Jaz imam v planu ravno ATV 4K nabavit če bo slučajno kak black friday deal. A pol brezhibno predvaja 4K HDR remuxe preko plex serverja z Infuse pro 5 playerjem? Pa verjetno Netflix in Prime podpirata HDR in HD zvok brezhibno, ker na Philips Oledu prime sploh nima hdr podpore, Netflix mi pa serje z zvokom preko HDMI-arc tak da mam z optičnim kablom zdej povezan AVR gor.

[SkA] ::

Jaz ti predlagam Vero 4K+.

Lahko narediš kljukico na vse svoje zahteve, cena je ugodna in kar je po mojem plus je, da gre za UK/EU produkt. Posodobitve so redne, s podporo ni težav in Sam, ki skrbi za vse skupaj je odziven in dostopen. Prvo generacijo so na Avforums precej pohvalili, druga generacija je odpravila glavne HW kritike prvega, drugače pa je programska oprema enaka. Ob začetku prodaje je Sam obljubil vsaj 5 let podpore in vzdrževanja.

Edino kar na tej napravi verjetno ne boš videl uporaben port Netflixa / Amazon Prime video aplikacij. Gre za Linux based sistem, podobno kot Popcorn. Če bi rad imel sočasno še omenjene vire, potem išči dalje Android napravo. :)

Jaz imam prvo generacijo sedaj 1 leto in deluje vse gladko (nfs mount diska na NASu). Res pa je, da imam hkrati še Android na TVju in za Netflix uporabljam app na TVju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

jb_j ::

X96 Max je kar dobra opcija:
4Gb LPDDR4 RAM (samo ta s 4gb ima gigabitni port, bt, dual band wifi)
Dual Band Wifi
BT 4.0
Gigabitni Port
USB 3.0

https://www.gearbest.com/tv-box/pp_0092...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

All ::

Za stremanje iz nasa uporabljam s912 3/32.
Gor je nalozen xbmc/kodi.
Spila vse do 4k hdr + 4k iptv (kopkr jih pac je).

rs1975 ::

Si še kdo lasti Vero 4k+? Rad bi slišal odzive. Iščem nekaj za predvajanje filmov predvsem iz USB ali pe preko Kodija. Netflix in podobne app me ne zanimajo, niti igranje iger kar ponuja Shield.

bbobst ::

[SkA] je izjavil:

Jaz ti predlagam Vero 4K+.

Lahko narediš kljukico na vse svoje zahteve, cena je ugodna in kar je po mojem plus je, da gre za UK/EU produkt. Posodobitve so redne, s podporo ni težav in Sam, ki skrbi za vse skupaj je odziven in dostopen. Prvo generacijo so na Avforums precej pohvalili, druga generacija je odpravila glavne HW kritike prvega, drugače pa je programska oprema enaka. Ob začetku prodaje je Sam obljubil vsaj 5 let podpore in vzdrževanja.

Edino kar na tej napravi verjetno ne boš videl uporaben port Netflixa / Amazon Prime video aplikacij. Gre za Linux based sistem, podobno kot Popcorn. Če bi rad imel sočasno še omenjene vire, potem išči dalje Android napravo. :)

Jaz imam prvo generacijo sedaj 1 leto in deluje vse gladko (nfs mount diska na NASu). Res pa je, da imam hkrati še Android na TVju in za Netflix uporabljam app na TVju.

HDR10+ ???

rs1975 ::

bbobst je izjavil:

[SkA] je izjavil:

Jaz ti predlagam Vero 4K+.

Lahko narediš kljukico na vse svoje zahteve, cena je ugodna in kar je po mojem plus je, da gre za UK/EU produkt. Posodobitve so redne, s podporo ni težav in Sam, ki skrbi za vse skupaj je odziven in dostopen. Prvo generacijo so na Avforums precej pohvalili, druga generacija je odpravila glavne HW kritike prvega, drugače pa je programska oprema enaka. Ob začetku prodaje je Sam obljubil vsaj 5 let podpore in vzdrževanja.

Edino kar na tej napravi verjetno ne boš videl uporaben port Netflixa / Amazon Prime video aplikacij. Gre za Linux based sistem, podobno kot Popcorn. Če bi rad imel sočasno še omenjene vire, potem išči dalje Android napravo. :)

Jaz imam prvo generacijo sedaj 1 leto in deluje vse gladko (nfs mount diska na NASu). Res pa je, da imam hkrati še Android na TVju in za Netflix uporabljam app na TVju.

HDR10+ ???


The OSMC Vero 4K+ can output HDR10+ on locally streamed files, if that's what you're after, although it's not much use for internet streaming services like Netflix and Amazon.
Vir: https://www.avforums.com/threads/media-...

Edino DV ne bo delal, ampak to mi dela direkt iz TV-ja.

8Bit ::

Kakšna ideja kje nabavit Vero 4k+, sedaj ko so izven EU?

Sicer imajo na strani zapisano tole:
"Brexit update: the UK has now left the European Union. We continue to ship to EU destinations within our usual timeframe. Please note that the prices you see on our website are the final prices and you will not pay additional fees."

Ampak verjetno še vedno zapadejo uvozne dajatve (DDV in stroški postopka) ali ne?

misek ::

Tudi Android box z S905x3 + CoreELEC zna predvajati HDR.

rs1975 ::

8Bit je izjavil:

Kakšna ideja kje nabavit Vero 4k+, sedaj ko so izven EU?

Sicer imajo na strani zapisano tole:
"Brexit update: the UK has now left the European Union. We continue to ship to EU destinations within our usual timeframe. Please note that the prices you see on our website are the final prices and you will not pay additional fees."

Ampak verjetno še vedno zapadejo uvozne dajatve (DDV in stroški postopka) ali ne?

Kar nekaj spletnih prodajalcev navaja tale tekst. Kako je konkretno pri njih ne vem, lahko pa rečem, da pri nakupih na Wiggle.com dodatnih stroškov res ni.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Netflix (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Zvok in slika
1194235933 (3681) PARTyZAN
»

SonyXE9005 HTPC+HDR

Oddelek: Zvok in slika
212337 (1451) Gatsu
»

TV tech novosti, novi modeli, dogodki (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7416167 (7972) fpbs

Več podobnih tem