» »

Geslo za PC

Geslo za PC

Real_Madrid ::

Na računalniku bi rad nastavil geslo za dostop do namizja tako, da bi se vsake 3 mesece avtomatsko pojavilo obvestilo, da je potrebno zamenjati geslo npr. v roku 10 dni in bi potem odštevalo vsak dan koliko dni je še časa, da se zamenja geslo. Prav tako bi rad omejil geslo tako, da je potrebno npr. vpisati vsaj 6 znakov in da mora od tega biti 1 številka ali kaj podobnega. Mi lahko kdo pomaga in pove na kak način se da to narediti?

smacker ::

Real_Madrid ::

Sem poizkusil tako kot piše na tem linku, pa mi nikakor ne uspe nastaviti tako, da bi mi sistem oz. računalnik javil koliko dni še imam čas, da se spremeni geslo in pa da če v tem roku potem ne zamenjaš gesla, da ne moreš dostopati do namizja. Mi lahko kdo pomaga kako to nastaviti?

Scorpy84 ::

Offtopic, kaj je fora da zelis da te sistem opozori za menjavo?

smacker ::

Že dovolj tečno je, da je treba geslo vsake 3 mesece menjat. Res ne vidim potrebe, da bi uporabnika še vsak dan opominjal na to :D Sicer maš pa "prompt user to change password before expired" pa nastaviš kolko dni pred potekom začne "težit": https://www.top-password.com/blog/tag/w...

Real_Madrid ::

V bistvu moram to nastaviti v službi na določene računalnike, ker tako zahtevajo določeni organi zaradi varnosti.

@smacker Hvala, bom probal nastavit tako...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SI-CERT 2017-04 / Okužbe z izsiljevalskimi virusi preko storitev za oddaljen dostop

Oddelek: Omrežja in internet
397137 (5559) SeMiNeSanja
»

Hekerji vdrli v Ebay, priporočljiva zamenjava gesel (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
6815356 (11067) D-PaX
»

Kako dobiti dostop do Windows 7 admin accounta?

Oddelek: Pomoč in nasveti
156163 (4519) kmet12
»

Windows ne more odstraniti gesla

Oddelek: Pomoč in nasveti
242636 (2124) amigo_no1
»

Ranljivost v Mac OS X Lion omogoča manipulacijo gesel (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
5413110 (11197) MrStein

Več podobnih tem