» »

Graficna ?

Graficna ?

HiNaVeC ::

Mene zanima gelede Radeona 9600pro in Geforce ti4200 kaj se mi glede na kakovost in ceno bolj splaca kupiti! Kaj pa recimo Geforce ti4800 tudi to me zelo zanima. Testov sem videl ze veliko pa se vedno se ne morem prepricati-cista zmesnjava. Pa ta geforce 64 ali 128- nekateri pravijo da je 64-hitrejsa-boljsa nevem vec!! skratka rad bi imel kar se da dobro sliko glede filmov-igranje igric pa je tudi priporocljivo!
Skoda pa se mi zdi dati dost denarja za neko graficno, ki bo slej koprej spet zgubila ceno ali bo dobila konkurenta, itd. in bo seveda ces cas cenejsa in se bo moja izguba denarja kar poznala!! Kaksna so kaj mnenja? Tudi tema vem da je bila e veckrat omenjena ampak vseeno!!

Ze vnaprej se zahvaljujem za odgovore!!

Aha pa se nekaj glede nato da ima intel celeron 1700, 512 DDRAM PC2100, IN AGP 4X -bi te graficne morale delovati ali?
  • spremenil: HiNaVeC ()

Zheegec ::

R9600PRO je seveda boljši od TI4200, samo glede na ceno sta pa zelo izenačena.
Glede na tvoj PC se mi zdi da bi se ti najbolje splačalo vzeti R9100 128MB za 22 ali pa kakšno R9500(ne-PRO) rabljeno varijanto, samo težko da boš kaj takega dobil...
Vzemi kar R9100 128MB, glede DVD ni problem, ima gor Rage Theater čip (tako kot vsi Radeoni) in bo čisto dovolj za filme in igre. Če bi imel pa boljši PC, potem pa...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

frenk ::

nabav ti4200 za 30k sit...pomoje se ti to najbol splača za ta sistem:)

DjTonic ::

Res se ti najbolj splača kupiti GF4 Ti 4200 in za igrice in filme je še vedno super. Omaga samo pri FSAA in AF. brez tega pa zna biti hitrejša od Radeona 9600. Glede pomnilnika na grafični pa vzami kar tisti z 128MB. Ja včasih je res bila 64MB varjanta hitrejša (To je bilo še pred AGP 8×, ko je mela 64 memory clock 513, 128 pa 444) ampak to je sedaj rešeno saj imata obe enake Takte ure torej 250/513. ;)

frenk ::

mene pa zanima kolk točk dosegate z navitim in nenavitim r9600pro:\

Grey ::

Gainward GeForce FX 5600 je moj odgovor.

rap3r ::

@Grey tega FXa k si reku nabije 9600pro s tem da je dost cenejsi pa se lepso sliko ma.

V starejsih spilih in 3d mark 2001 je 4200 hitrejsi od 9600pro. Zdej se sam upras a bos dou 30000 za 4200 in slika je mal slabsa od radeona. Al bos dou pa 47000 za radeona in slika seka. To se bojo tvoje finance odlocle.
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Oblivion ::

Moje izkusnje z Radeoni so klavrne. Imam 9500pro, pa mi tece cel cas lepo slika, vsako tolko pa malo zastekne, pa spet lepo tekoce in tako naprej. Razloga za to ne vem, tako da me je totalno minila volja do teh Radeonov. Mi ne pomaga lepa slika, ce mi pa pol stalno vlece sliko in ne morem igrat tekoce. Jst se pridruzujem Grey-u, Fx 5600.

boštjan ::

raje 5600ultra,oblivion kero firmo 9500pro in celoten system,da ti šteka?

Oblivion ::

Ja, mislil sem ultra verzijo fx-a. Imam Abit NF7-S rev 2.0, 2x512 Twinmos Winbond CH5, His Radeon 9500pro, Barton 2500+, 2xMaxtor 60 in 80 Gb. Preizkuseno na Windows 2000 SP3 in SP4, ter WindowsXp. Mislim da je to vse.

boštjan ::

z HIS firmo pa sem slišal da je blo že kar nekaj problemov,predvsem pri 9000pro

Oblivion ::

Sej ima zelo lepo sliko graficna, pa tudi hitra je, sam kaj ko mora malo zaribat. To se pozna zelo v 3dmarku, kar me prov jezi. Ko bo cas in bo ta graficna ze oddelala svoje, bom kar nazaj na Nvidio presedlal in bo mir. Mi je res zal da nism obdrzal GF4, kljub temu da je z Aniso in AA bolj pocasi tekla, mi je vsaj vse delalo tekoce.

Zheegec ::

Oblivion, inštaliraj si program FRAPS pa povej če šteka takrat, ko imaš več kot 30Fps ali šteka zaradi premalo Fps.
Meni je isto delal R9100, ko sem imel po 60Fps konstantno in sem samo malo sistem pošlihtal - scandisk, defrag, ad-aware, reg-cleaner, rage3D, pa je bilo vse v redu...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

HiNaVeC ::

Kaj pa recimo -Gainward GeForce FX 5600 256MB DDR -45.900,00 SIT

boštjan ::

test1, test2. Tak ti bom reko,dokler bo Ti 4200 kos navadni 5600 in 5600 z 256MB se ne splača kupovat 5600.Te raje kupi 4200 za 30k al pa za enak keš kot 5600 Ti4400(4800SE)

Oblivion ::

No, zadeva je taka. Imam fraps instaliran ze dolgo casa. Igra recimo Mohaa mi tece cel cas med 90 in 99fps, pa za 2 sekundi vrze na 10, pol pa spet 90, cez 5 min ponovno na 10 in tako se to ponavlja. Recimo Vietcong tece tam okrog 50, pol pa vrze za 2 sekundi na 5 in spet tekoce naprej. Sistem je na novo instaliran, neglede na to kaj delam, kaj instaliram, kolko kaj pocistim, neglede na driverje, stalno ista pasta. Sm probal zapret vse programe v ozadju, se vedno isto. Ne vem no, pojma nimam.

Glede graficne pa tako, sem istega mnenja kot bostjan, ne splaca se obicne 5600 jemat, ker je predraga za to kar ponuja. Pocakal bi FX 5600Ultra verzijo, cene pa vzemi kaksen 4800se. Bo zelo uredu graficna.

Zheegec ::

Oblivion; potem je problem nekje drugje, ne pa v grafi, ker meni je isto delalo pri 60FPS, ko ni niti za s padlo pod tolk...
TI4800SE se po mojem ne splača, ker je to TI4400 z 8x AGP, tako da raje kar TI4200-8X (torej brez SE TI4800), pa jo navij, rezultat bo isti.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Oblivion ::

Ko bi le vedel kaj je, bi bil zelo vesel. Sej pravim, smatram na graficno, ker mi je na GF4 delalo vse bp. Bomo vidli no. Hvala za nasvete.

Azrael ::

@Oblivion; imaš mogoče daljinca ali TV kartico z daljincem? Doma so driverji za daljinca povzročali take probleme. Pa še en link na s-t o takem problemu.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Sydk ::

Oblivion: nisi edini, imam HIS radeona 9600 pro in mi tut npr v gta:vice city grafika umre pade na 10 fps potem pa nenadoma ozivi in seka dalje, pa tudi tako kot si rekel, to se dogaja v intervalih na okoli 10 min. mogoce je kaj res narobe s tem HIS-om, res imam smolo s tem firmam, pri geforce-u sm se pa tako opekel z Innovisionom, ki se je prekomerno pregreval...mogoce je pa problem v driverjih kdo ve, vem pa da ni v sistemu ker imam tudi sveze nalozenega in vse optimizirano, poleg tega imam probleme v raznih modih za quake (urban terror 3.0) po nebu se pojavljajo neki dodatki, ki pa niso posledica navitja ampak je pac to ATI Radeon BUG (preverjeno po raznih forumih, vsi radeoni proizvajajo dolocene artefatke v tem modu) pa ravno ta spil mi najvec pomeni, sranje, ne vem zakaj ne izdajajo kake driverje bolj pogosto ...ceprav le bug patche:)
Saj ko dela, zadeva leti, a ima enostavno prevec felerjev ki jih pri Nvidii nism imel zato se bom prej kot slej vrnil k njej:))

Sydk ::

HiNaVeC: se moj odgovor tebi, jaz bi na tvojem mestu najprej zamenjal plato in pa proc, ker celi 1700 je namenjen bolj officu kot pa kakim igram, sele potem se raje odloci za graficno, hmm katera, jaz bi rekel FX 5600 ultra za katero mi je resno zal da je nisem pograbil ko sem imel to moznost, LP

Oblivion ::

Se bom zelo strinjal s tabo. Ati Radeon bug. Pol se pa cudim, zakaj je povsod logo Nvidia the way it's meaned to be played. In se tudi jst kesam da nism pocakal na fx-a. Vec srece prihodnjic.

dxx ::

Jst bi ti priporoču kakšnega FX5600,tudi če ne nabaviš novega proca takoj.
Jst mam npr. GF4 ti4200 128MB8-) pa Celerona 667@830MHz;( 512MB SDR RAM, pa sem kar zadovoljen z napredkom od GF2 MX400,čeprav ta moj proc ful bremza grafično useen se pozna kr dost. No na Celly-u 1,7GHz bi blo pomoje že mnogo boljš.

Najbolj da kupš grafo srednjega razreda, pol pa k bo keš pa še proc pa plato pa ram.

BoLhCa ::

ze dolg cajta ma ati probleme s kompatibilnostjo z igrami, ki jih naprimer nVidia nima. ja pa ati hitr, mocan, ne greje se tolk, cenovno ugoden in ima tudi dobro sliko, ampak vseen jest ostajam pri nvidii=))
sploh pa ti4200, ki je pomoje ena bolsih gr. kartic, ki so kdaj izsle. jest zdej cakam na FX5600Ultra zase, na test dobim pa radeon 9800pro in pa FX5900Ultra in bomo vidl ce sta vredna svojega denarja!!!
9600pro sem mel pa tud doma in sploh ni bila vsec.
- hladilnik + ventilator sta se majala (HIS), sledi slab stik z jedrom
- 3dmark 2001 mal cez 12000, ti4200 (moj rekord=)) 14150, pocasnejsa
- pri igranju mi je iz 50fps vrgel na 13,14fps in nazaj na 50; z ti4200 se to ne dogaja, disi po hrošču
+ manj se greje
+ malce hitrejse pri uporabi AA & AF

(=povzetek=)
moje mnenje je da je Ti4200 boljsa grafična kot Radeon 9600Pro
!to je le moje mnenje!
lep dan vam zelim
bolhca

Oblivion ::

Iste problem sm mel jst, ko sm mel prej GF4 in zdej 9500pro. Sej sm napisal, tece slika tekoce, pol pa pade dol, pol pa spet tekoce. Nvidia all the way.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero grafično kupiti do 30k?! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1397991 (6233) js
»

gf ti4200 : gf fx 5600

Oddelek: Strojna oprema
311585 (998) frenk
»

kera grafa do 50k sit?

Oddelek: Kaj kupiti
221781 (1309) DixieFlatline
»

Hitra odločitev med R 9500 PRO in GF Ti 4200 8X (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
644331 (3517) Dr_M
»

vaše izkušnje z ATI

Oddelek: Kaj kupiti
221716 (1461) Zheegec

Več podobnih tem