» »

mazanje termalne paste

mazanje termalne paste

toclarraju ::

Prebral sem nekaj člankov o tem, pa bi vseeno raje še vaš nasvet glede tega. Torej kako in koliko, predvsem pa kje namazati Athlona?

Sid Izprijeni ::

Pri AMDjih delam takole:

- Odmontiraj plato ven iz ohišja in jo postavi na primerno čvrsto podlago.
- Spucaj jedro proca z izopropilnim alkoholom ('za silo' je tudi etanol ok) in ga dobro posuši. Pazi, da ni na procu nobenih dlačic od kake vatke.
- Oblepi proc s selotejpom tako, da bo ven gledalo samo jedro (to je zato, da s pasto ne nasvinjaš celega proca po nesreči).
- Stisni za riževo zrno paste na jedro proca.
- Vzemi čisto žiletko in karseda na tanko, gladko in lično razporedi pasto po jedru. V mislih imej, da ne sme biti v pasti kasneje ujetih nobenih zračnih mehurčkov. Pasto nanesi toliko na debelo, da bo jedro pokrito in ne bo prosevalo skozi plast paste, vendar čimtanjše. Morebitni višek paste po potrebi odstrani.
- Tako kot si spucal z alkotom proc, zdaj naredi še s hladilnikom in ga takisto dobro posuši.
- S pomočjo PVC vrečke (nikakor pa ne z golim prstom) vtri nekaj paste še na mesto na hladilniku, kjer se ta stika z jedrom proca. To pot naredi to res zelo na tanko. Kovina lahko proseva, važno je le, da so razne mikroskopske brazdice zafilane s pasto.
- Previdno povezni hladilnik na proc in se probaj izogniti 'likanju'. Torej ciljaj na zadetek v prvo. Pa pazi, da bo čimbolj poravnan z ravnino jedra. To je takorekoč usodnega pomena.
- Še fedr pritisni, tako kot je treba, in čimmanj pri tem rukaj hladilnik.

To je to. Bodi potrpežljiv. :)
The true challenge of Creation lies not in the engineering...
...but rather in the ability to control one's project.

toclarraju ::

Aha, veš kaj me bega. Nekateri pravijo, da stisnejo pasto samo na procesor in nič ne razmažejo. Torej brez hladilnika in brez mazanja. Zanima me še to, če tudi nov procesor očistiš?

boštjan ::

jaz novega nisem pucal,glede paste,jo malo razmažem po jedru

Sid Izprijeni ::

Glej, cel postopek ni tako delikaten. Če se ti ne ljubi, lahko niti ne pucaš. Gre zato, da za zihr odstraniš kakšno maščobo, ki se je gor prijela, ker je proc nekdo pipal z golimi prsti.

Torej pucanje je res tisti skrajni previdnostni ukrep. Je pa res vprašanje, če igra kakšno vlogo pri končni temperaturi proca. Po mojem, da niti ne opazne...

Malo paste pa le razmaži tudi po hladilniku, sicer utegneš ujeti v brazdice nekaj zraka, kar je pa zelo zelo nezaželjeno.
The true challenge of Creation lies not in the engineering...
...but rather in the ability to control one's project.

pingo76 ::

Sid izpirjeni: Zelo lepo napisano. Pohvale.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amd 64 po odstranitvi IHS-ja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
282289 (1431) Shark-357
»

Artic Silver

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
141124 (986) CashMAN1
»

Zalman CNPS6000-AlCu vs. ThermalTake Vulcano 9

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
141338 (1091) hardfreak
»

Zaščitne ploščice AMD za procesor??

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
231410 (1137) Kaboom
»

S cim odstraniti termalno pasto?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
291805 (1547) Morpheus

Več podobnih tem